Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
εγραψες χτες οτι επρεπε να ντραπω επειδη ειχα στειλει μυνημα στον τζονυ εδω στο topic αυτο

τεσπα

μια και του μιλας εξηγησε του να απενεργοποιεισει  το capslock και να γραφει κανονικα οπως ολοι εδω μεσα
ΣΩΠΑ ΡΕ..
Κ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ???
ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ???
ΕΙΜΑΙ Ο ΝΤΑΒΑΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΥΠΕ..
ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..
ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΨΩΛΑΡΑ ΜΟΥ..
ΤΡΑΒΑ ΚΛΑΨΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΕΔΩ..
ΤΑ ΖΕΒΑΣΟΦΤ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΠΛΕΟΝ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΜΟΥΣΚΕΥΕΤΕ ΤΟ ΣΑΗ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ Κ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΑΣ..
ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΗ ΤΩΝ ΔΡΟΣΕΡΩΝ ΒΛΑΚΟΒΛΑΜΜΕΝΩΝ..
ΥΓ ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ ΤΥΠΕ Κ ΤΟΥΜΠΕΚΑ..
 

whois

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2007
Μηνύματα
4.415
Like
469
Πόντοι
36
Χτυπησε η κορωνα και την πορτα του σογιού μου...
Ξαδερφος,Βουλιαγμενη το σπίτι,44 χρονων,χωρις Ιστορικό,μια βδομαδα βηχα,ζαλαδα και εξαντληση.Οχι πυρετο, Βιοιατρική τεστ...POSSITIVE..
Ηθελε να ερθει και το καλοκαιρι διακοπες εδω...
:ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak: :ak:
απο τα γλυφομουνια που κανει στις καλντεριμιτζουδες αλμπανες της παραλιας τυπε..
ΣΑΝΒΟΥΑΡ..
Εκτος αν τριζει την οπισθεν,οποτε παμε αλλου..
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Με βάση πρόσφατα δεδομένα του Πανεπιστημίου του Βερολίνου, η Ελλάδα είναι μία από τις 2-3 χώρες που φαίνεται πως θα πάει καλύτερα από την υπόλοιπη Ευρώπη στην προσπάθεια αντιμετώπισης του κορωναϊού, κάτι που αποδίδεται στην έγκαιρη λήψη μέτρων.

 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Γιατί αν νομίζετε ότι ο πολίτης δεν θα απαιτήσει από το κράτος να τον ταΐσει όταν τελειώσουν τα χρήματα στην Τράπεζα δεν έχετε δει τίποτα...

Αυτή τη στιγμή ο μέσος πολίτης,θέλει το κράτος να πάρει και άλλα μέτρα,πιο δραστικά.Στην παρούσα φάση κανείς δεν φαίνεται να απαιτεί τίποτα απ το κράτος,μιας που βλέπει το πολυτιμότερο αγαθό του,την υγεία,να την διαφυλλάσει το κράτος με τις μεθόδους του.
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.345
Κριτικές
114
Like
18.850
Πόντοι
20.686
Ιταλία +601
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Και αφου το κρατος ειναι ανικανο να περιορισει τις ευπαθεις ομαδες σπιτι τους ας τους βγαλουμε απο την μεση. Ειναι πιο ηθικο και πιο ευκολο απο το [size=15pt]να απαιτησουμε απο το κρατος να τους περιορισει σπιτι τους[/size].

Μα αυτό ακριβώς είναι το εξοργιστικό , ότι ο κουλης που κομπάζει ως άλλος Ναπολέων για την θεληματική και αποφασιστική γενική απαγόρευση κυκλοφορίας και το lockdown της χώρας είναι εκείνος ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟΝ ΕΓΚΛΕΙΣΜΟ ΤΩΝ ΕΥΠΑΘΩΝ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ και που όταν μετά από ολιγωρίες εβδομάδων σύρθηκε στην διακοπή των ιεροπραξιων στους ναούς ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΝΑ ΣΥΡΡΕΟΥΝ ΚΑΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΗ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ.  
 
  • Like
Αντιδράσεις: txar

xxxris

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2007
Μηνύματα
84
Like
3
Πόντοι
0
Μπορει και να ετυχε οντως να εφαγε καποιος κακομοιρης τον παγκολινο και να κολησε,
μπορει να τον εφτιαξαν αγγλοι,γαλοι,πορτογαλοι κτλ σε μυστικα εργαστηρια στα εγκατα της γης
μπορει ο κινδυνος για την υγεια μας να ειναι υπαρκτος και ετσι ακριβως οπως τα λενε οι επιστημονες,
μπορει να ειναι και μπαρουφες και συνομοσιολογια.
το σιγουρο ειναι οτι ειναι οτι για την παγκοσμια ελιτ,πολιτικους,πολυεθνικες και τα ρεστα ειναι σαν να πιασανε το τζακ ποτ στο τζοκερ,θα περασουνε οτι γουσταρανε να περασουνε στις μαζες και δεν ξερανε πως,και στο τελος θα τους φιλαμε και το χερι
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
.
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1584986106405.jpg
    FB_IMG_1584986106405.jpg
    39,6 KB · Εμφανίσεις: 16
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Τι να πω; Κι εμενα μου φαινεται περιεργο να κινδυνευουν να καταστραφουν οι οικονομιες των χωρων επειδη ενας μαλακας εφαγε το λαθος μεζε,αλλα καμια φορα η φυση οσο πολυπλοκη και να ειναι εχει πολλες φορες απλοικες εξηγησεις!

Απλα χρειαζονται καποιες δικαιολογιες για την αναμορφωση του παγκοσμιου οικονομικου συστηματος γιατι εδω και καιρο το συστημα εχει βαλτωσει. Το 2020 θα γυρναγε σε υφεση ενω τα χρεη εχουν πιασει ταβανι.



The current wave — which started in 2010 — is thought to be “the largest, fastest and most broad-based increase” in global borrowing since the 1970s.

The World Bank said that while low levels of interest rates — which financial markets expect to be sustained over the medium term — “mitigate some of the risks associated with high debt levels,” the previous three waves of broad-based debt accumulation all ended with financial crises in many developing and emerging economies.


In a flagship report, the UN’s trade and development body, Unctad, said 2019 will endure the weakest expansion in a decade and there was a risk of the slowdown turning into outright contraction next year.

The UN said warning lights were flashing around trade wars, currency gyrations, the possibility of a no-deal Brexit and movements in long-term interest rates but there was little sign that policymakers were prepared for the coming storm.

Οπότε με "εκτακτες καταστασεις" μπορουν να κανουν throw the economic rulebook out the window και να κανουν την ανομορφωση που επιθυμουν, να ριξουν χρημα εκει που θελουν, να παρουν καποια μετρα για τα χρεη που ειναι μη βιωσιμα, κτλ κτλ.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.048
Πόντοι
216
Μα αυτό ακριβώς είναι το εξοργιστικό , ότι ο κουλης που κομπάζει ως άλλος Ναπολέων για την θεληματική και αποφασιστική γενική απαγόρευση κυκλοφορίας και το lockdown της χώρας είναι εκείνος ΠΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟΝ ΕΓΚΛΕΙΣΜΟ ΤΩΝ ΕΥΠΑΘΩΝ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ και που όταν μετά από ολιγωρίες εβδομάδων σύρθηκε στην διακοπή των ιεροπραξιων στους ναούς ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΣΦΡΑΓΙΣΕΙ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΣ ΣΤΟΥΣ ΓΕΡΟΝΤΕΣ ΝΑ ΣΥΡΡΕΟΥΝ ΚΑΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΣΕΙ ΤΗΝ ΘΡΗΣΚΟΛΗΠΤΗ ΚΟΜΜΑΤΙΚΗ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΤΟΥ.  

Τυπε πληροφοριακα αν κολησεις και σου σακατευτουν τα πνευμονια, μετα εισαι και εσυ ευπαθης ομαδα. Οποτε στην επόμενη γριπη διάλεξε τροπο ευθανασιας
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Ποτε σκεφτηκε το πολιτικο συστημα τους νεους τυπε?

Οταν εδινε συνταξεις 2 -3000 ευρω στους ψηφοφορους της χρεωνοντας την νεα γενια που ειχε να στησει οικογενεια με 800 ευρω  :think:

Οι τύποι δεν έχουν καταλάβει ότι ο πρότζεκτ μάνατζερ δεν μετριέται από το αν έφερε απλά σε πέρας το Χ έργο. Μετριέται από το εάν το ολοκλήρωσε με το ελάχιστο δυνατό συνολικό «κόστος» σε χρήμα, χρόνο, ρίσκο και προσπάθεια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.126
Like
7.968
Πόντοι
1.206
ΣΩΠΑ ΡΕ..
Κ ΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ???
ΕΣΥ ΤΙ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ???
ΕΙΜΑΙ Ο ΝΤΑΒΑΣ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΤΥΠΕ..
ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ..
ΣΕ ΓΡΑΦΩ ΣΤΗΝ ΚΑΡΑΨΩΛΑΡΑ ΜΟΥ..
ΤΡΑΒΑ ΚΛΑΨΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ ΑΝ ΧΑΛΙΕΣΑΙ ΕΔΩ..
ΤΑ ΖΕΒΑΣΟΦΤ ΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΜΑΥΡΗ ΠΛΕΟΝ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΣΑΣ,ΟΠΟΤΕ ΜΗΝ ΜΑΣ ΜΟΥΣΚΕΥΕΤΕ ΤΟ ΣΑΗ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ Κ ΤΑ ΔΑΚΡΥΑ ΣΑΣ..
ΤΟΝ ΠΟΥΛΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΑΗ ΤΩΝ ΔΡΟΣΕΡΩΝ ΒΛΑΚΟΒΛΑΜΜΕΝΩΝ..
ΥΓ ΡΟΥΦΑ ΤΟ ΤΡΟΜΠΟΝΙ ΤΥΠΕ Κ ΤΟΥΜΠΕΚΑ..
ΡΕ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ ΣΕΛΤΖΟΥΚΕ ΤΟΥΡΚΕ ΚΡΗΤΙΚΕ   ΜΑΘΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΣΟΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΕΣΑΙ

ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΠΩς ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ
ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΕ ΓΙΔΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΑΣ ΜΠΑΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΘΛΕΙΣ
ΤΡΑΒΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΣΟΥ ΟΠΩς ΕΣΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΟΡΜΑΛ ΟΠΩς ΟΛΟΙ

ΑΝΤΕ ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΡΙ ΠΟΥ ΒΡΙΖΕΙΣ  ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑΙΑ
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
απο τα γλυφομουνια που κανει στις καλντεριμιτζουδες αλμπανες της παραλιας τυπε..
ΣΑΝΒΟΥΑΡ..
Εκτος αν τριζει την οπισθεν,οποτε παμε αλλου..
Θα του το πω...
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.361
Κριτικές
3
Like
7.007
Πόντοι
1.486
ΡΕ ΑΡΧΙΜΑΛΑΚΑ ΣΕΛΤΖΟΥΚΕ ΤΟΥΡΚΕ ΚΡΗΤΙΚΕ   ΜΑΘΕ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΣΙ ΣΟΥ ΑΠΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΓΕΣΑΙ

ΟΤΑΝ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΣΕ ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΟΠΩς ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΗ
ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΣΕ ΓΙΔΟΣΤΑΣΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΦΑΣ ΜΠΑΝ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΘΛΕΙΣ
ΤΡΑΒΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΑ ΨΥΧΟΦΑΡΜΑΚΑ ΣΟΥ ΟΠΩς ΕΣΥ ΤΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΝΟΡΜΑΛ ΟΠΩς ΟΛΟΙ

ΑΝΤΕ ΜΑΛΑΚΙΣΤΗΡΙ ΠΟΥ ΒΡΙΖΕΙΣ  ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΚΕΦΑΛΙΑΙΑ
Εγραψε με μικρα τωρα.... :2funny: :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
το σιγουρο ειναι οτι ειναι οτι για την παγκοσμια ελιτ,πολιτικους,πολυεθνικες και τα ρεστα ειναι σαν να πιασανε το τζακ ποτ στο τζοκερ,θα περασουνε οτι γουσταρανε να περασουνε στις μαζες και δεν ξερανε πως,και στο τελος θα τους φιλαμε και το χερι

Αυτό λέμε κάποιοι,από που προήλθε ούτε ξέρουμε ούτε θα μάθουμε,βλέπουμε όμως το τι σαρωτικό έρχεται για τον μέσο ανθρωπάκο και ποιόν εξυπηρετεί αυτό που συμβαίνει και τα καταγράφουμε σ αυτό το νήμα  :rockon:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Δεν μπορώ να φανταστώ σε ποιά άλλη περίπτωση το κράτος θα μπορούσε να καταλύσει τόσα δικαιώματα μέσα σε μια εβδομάδα,όπου αντί για ξεσηκωμό θα άκουγε και ευχαριστώ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom