Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Έχει γεμίσει ο τοπος κρούσματα. Δύο γνωστοί μου πλήρως εμβολιασμενοι, με πολύ ηπια συμπτώματα. Συναχακι στην ουσία, με το χαμό που γίνεται όμως τους έστειλαν οι γιατροί για τεστ. Απο ότι μου είπαν το περνουν σαν απλη ιωση. Ο ενας μετά λίγες μέρες είναι χωρίς συμπτώματα. Το σημαντικό πως πρέπει να ειναι Ο απο όσα τους ειπαν οι γιατροί τους, γιατί έχει γεμισει ο τοπος κρουσματα, σε εμβλιασμενους και μη.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.669
Like
24.492
Πόντοι
6.256
κρουσματα ειναι ρε μάγκες...ωραια τι να κάνουμε τωρα το θέμα ειναι ποσοι μπαινουν μεθ και ποσοι μας "χαιρετανε"..ποσοι πεθάνανε απο τον ομικρον δηλ?
Δεν θελει πολυ μυαλο οτι οσο περισσοτερα τα κρουσματα τοσο περισσοτερες οι πιθανοτητες να αυξηθουν οι νοσηλειες και οι διασωληνωμενοι....δηλαδη εσυ τι νομιζεις οτι θα φτασουμε να εχουμε 50.000 κρουσματα την ημερα και δεν θα τρεχει καστανο σε ενα ΕΣΥ που ειναι ηδη τιγκα σε διασωληνωμενους;
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.060
Like
1.769
Πόντοι
216
Για εμένα όλα αυτά είναι παπαριές. Πολιτική και όχι υγειονομική διαχείριση κάνουν...
Κανένα απολύτως μέτρο και να ακυρωθούν και αυτά που ήδη υπάρχουν. Απ' ότι φαίνεται είναι τόσο μεταδοτική αυτή η μετάλλαξη που ότι μέτρο και να πάρεις το να προσβληθεί το 100% του πληθυσμού είναι αναπόφευκτο. Και αφού όπως λένε οι αναφορές η νόσηση από αυτήν είναι ήπια - σε επίπεδο κρυολογήματος, είναι μια 1ης τάξεως ευκαιρία να ξεμπερδεύουμε με τον ιό γρήγορα και με λίγες σχετικά απώλειες που έτσι κι αλλιώς δεν θα τις αποφύγεις.
Κατά την γνώμη μου η καλύτερη τακτική είναι άσε τα πάντα ελεύθερα και σε ελάχιστες εβδομάδες έχουν κολλήσει και μετά έχουν ανοσοποιηθεί όλοι...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Δεν θελει πολυ μυαλο οτι οσο περισσοτερα τα κρουσματα τοσο περισσοτερες οι πιθανοτητες να αυξηθουν οι νοσηλειες και οι διασωληνωμενοι....δηλαδη εσυ τι νομιζεις οτι θα φτασουμε να εχουμε 50.000 κρουσματα την ημερα και δεν θα τρεχει καστανο σε ενα ΕΣΥ που ειναι ηδη τιγκα σε διασωληνωμενους;
στα παπαρια μου ας ειχανε εμβολιαστει....παμε παρακατω..ολοι αυτοι ειναι απο τον ομικρον?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.669
Like
24.492
Πόντοι
6.256
Έχει γεμίσει ο τοπος κρούσματα. Δύο γνωστοί μου πλήρως εμβολιασμενοι, με πολύ ηπια συμπτώματα. Συναχακι στην ουσία, με το χαμό που γίνεται όμως τους έστειλαν οι γιατροί για τεστ. Απο ότι μου είπαν το περνουν σαν απλη ιωση. Ο ενας μετά λίγες μέρες είναι χωρίς συμπτώματα. Το σημαντικό πως πρέπει να ειναι Ο απο όσα τους ειπαν οι γιατροί τους, γιατί έχει γεμισει ο τοπος κρουσματα, σε εμβλιασμενους και μη.
Οσοι ειναι εμβολιασμενοι και δεν εχουν επιβαρυμενο ανοσοποιητικο με 2 δοσεις το περνανε ελαφρυα και με τις 3 δοσεις πολλες φορες δεν εχουν καν συμπτωματα....οι ανεμβολιαστοι χρειαζονται τις περισσοτερες φορες νοσηλεια στη χειροτερη αλλα μεχρι τωρα δεν βλεπουμε διασωληνωσεις ή θανατους.

Βγηκε σημερα ο Γουργουλιανης που ειναι απο τους πιο σοβαρους και μετριοπαθεις γιατρους και ειπε οτι στο δικο του νοσοκομειο χθες γινανε 10 εισαγωγες και οι 8 ηταν ανεμβολιαστοι....
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.669
Like
24.492
Πόντοι
6.256
στα παπαρια μου ας ειχανε εμβολιαστει....παμε παρακατω..ολοι αυτοι ειναι απο τον ομικρον?
Και εμενα στα δικα μου τυπε....η κυβερνηση ομως δεν μπορει να πει στα παπαρια της.

Τα ελεγα και χθες στην Αττικη εχει επικρατησει η Ομικρον σε 80% των κρουσματων...
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Οσοι ειναι εμβολιασμενοι και δεν εχουν επιβαρυμενο ανοσοποιητικο με 2 δοσεις το περνανε ελαφρυα και με τις 3 δοσεις πολλες φορες δεν εχουν καν συμπτωματα....οι ανεμβολιαστοι χρειαζονται τις περισσοτερες φορες νοσηλεια στη χειροτερη αλλα μεχρι τωρα δεν βλεπουμε διασωληνωσεις ή θανατους.

Βγηκε σημερα ο Γουργουλιανης που ειναι απο τους πιο σοβαρους και μετριοπαθεις γιατρους και ειπε οτι στο δικο του νοσοκομειο χθες γινανε 10 εισαγωγες και οι 8 ηταν ανεμβολιαστοι....
Αυτοί ηταν στις τρεις. Χωρίς θέματα υγείας. Προφανώς το εμβόλιο βοήθησε να περάσουν τη λοιμωξη πολύ ελαφρά. Αν δεν επέμεναν οι γιατροί ούτε τεστ δε θα έκαναν. Και φαντάζομαι ποσοι άλλοι σαν αυτούς το περασαν και δεν πηγαν καν για τεστ. Και λογικό, ενα συνάχι είχαν.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.944
Like
7.693
Πόντοι
2.356
Και εμενα στα δικα μου τυπε....η κυβερνηση ομως δεν μπορει να πει στα παπαρια της.

Τα ελεγα και χθες στην Αττικη εχει επικρατησει η Ομικρον σε 80% των κρουσματων...
ναι ....ολοι αυτοι που εχουν διασωληνωθει ειναι απο τον ομικρον? δε λεω για τα κρουσματα..γιατι αποτι μαθαίνω ο ομικρον δε σε στελνει νοσοκομειο,διαπερναει μεν τα εμβόλια αλλα δε σε στελνει νοσοκομειο...οποτε ειναι οι αλλοι που δεν ειχανε εμβολιαστει..? ε και τι να κανουμε τωρα δηλ...ναι..στα παπαρια μου και μενα και σε αυτον που θα χάσει τη δουλεια του απο τα μετρα (που ειναι και εμβολιασμένος)
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.669
Like
24.492
Πόντοι
6.256
ναι ....ολοι αυτοι που εχουν διασωληνωθει ειναι απο τον ομικρον? δε λεω για τα κρουσματα..γιατι αποτι μαθαίνω ο ομικρον δε σε στελνει νοσοκομειο,διαπερναει μεν τα εμβόλια αλλα δε σε στελνει νοσοκομειο...οποτε ειναι οι αλλοι που δεν ειχανε εμβολιαστει..? ε και τι να κανουμε τωρα δηλ...ναι..στα παπαρια μου και μενα και σε αυτον που θα χάσει τη δουλεια του απο τα μετρα (που ειναι και εμβολιασμένος)
Ακομα ρε τυπε δεν εχει διασωληνωθει κανενας απο Ομικρον...ποτε να προλαβει;Σε καμμια εβδομαδα το ξανασυζηταμε....
 

ASPIRE(2)

Μέγας
Εγγρ.
6 Οκτ 2020
Μηνύματα
835
Κριτικές
9
Like
22.489
Πόντοι
4.656
o κορωνοιος εχει γνωρισει τον Λίλα ?????? :think:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
ναι ....ολοι αυτοι που εχουν διασωληνωθει ειναι απο τον ομικρον? δε λεω για τα κρουσματα..γιατι αποτι μαθαίνω ο ομικρον δε σε στελνει νοσοκομειο,διαπερναει μεν τα εμβόλια αλλα δε σε στελνει νοσοκομειο...οποτε ειναι οι αλλοι που δεν ειχανε εμβολιαστει..? ε και τι να κανουμε τωρα δηλ...ναι..στα παπαρια μου και μενα και σε αυτον που θα χάσει τη δουλεια του απο τα μετρα (που ειναι και εμβολιασμένος)
Συμφωνα με το σημερινό ρεπορτάζ 3-4.000 είναι τα κρουσματα της Δ και απο αυτά είναι οι ασθενείς των ΜΕΘ.
 

aris pa

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Αυγ 2021
Μηνύματα
1.623
Κριτικές
46
Like
5.387
Πόντοι
5.646
Σύμφωνα με το σημερινό ρεπορτάζ 3-4.000 είναι τα κρουσματα της Δ και απο αυτά είναι οι ασθενείς των ΜΕΘ.
Τόσα πολλά;Αφού έλεγαν την προηγούμενη εβδομάδα διψήφιο αριθμό....
 

Potistiss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουλ 2016
Μηνύματα
1.818
Κριτικές
6
Like
2.138
Πόντοι
496
Αμα ειναι μονο τοσα καλα θα ειναι....
τα ενεργα ειναι πολλαπλασια...τα σχολεια οπως και η εστιαση οπως και το λοκνταουν ολα ειναι θεμα πολιτικης βουλησης.Ο Σαρηγιαννης που στην αρχη την πανδημιας ηταν ιερη αγελαδα απλα επειδη αδειασε το τσιρκο που κυβερναει και μιλησε οτι αμα κανετε λοκνταουν θα γλιτωσουμε τον στειλανε στα αζητητα.Αμα δεν υπολογιζαν το πολιτικο κοστος και δεν ηταν καρεκλολαγνοι αλλα δουλευαν για το συμφερον της πατριδας θα ακολουθουσαν μοντελο Αυστριας που εν μεσω ομικρον εχει 2.000 κρουσματακια και 22 θανατους την ημερα....Αλλα στη χωρα που υπαρχουν ακομα τοπικες κομματων,εκολαπτυρια μελλοντικων κομματοσκυλων στα πανεπιστημια,πρωην χουλιγκανς με τσεκουρια σε υπουργικους θωκους το πελατειακο καθεστως συνεχιζει αγερωχο,αυτα ειναι ψιλα γραμματα......
 

geoliol1990

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2021
Μηνύματα
247
Like
170
Πόντοι
1
για να μην κανουν παραπονα μετα, οτι τους ελειψε αυτο η' το αλλο προφανως και αισθανθει ασχημα ο καϊμενος.
σωστα :thumbsup:
σαν τον μπαρμπα δλδ που τον εδιωξαν οι δικοι του μπας και κανει κατι στη ζωουλα του;; που να ξερανε οι κακομοιροι...
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.669
Like
24.492
Πόντοι
6.256
τα ενεργα ειναι πολλαπλασια...τα σχολεια οπως και η εστιαση οπως και το λοκνταουν ολα ειναι θεμα πολιτικης βουλησης.Ο Σαρηγιαννης που στην αρχη την πανδημιας ηταν ιερη αγελαδα απλα επειδη αδειασε το τσιρκο που κυβερναει και μιλησε οτι αμα κανετε λοκνταουν θα γλιτωσουμε τον στειλανε στα αζητητα.Αμα δεν υπολογιζαν το πολιτικο κοστος και δεν ηταν καρεκλολαγνοι αλλα δουλευαν για το συμφερον της πατριδας θα ακολουθουσαν μοντελο Αυστριας που εν μεσω ομικρον εχει 2.000 κρουσματακια και 22 θανατους την ημερα....Αλλα στη χωρα που υπαρχουν ακομα τοπικες κομματων,εκολαπτυρια μελλοντικων κομματοσκυλων στα πανεπιστημια,πρωην χουλιγκανς με τσεκουρια σε υπουργικους θωκους το πελατειακο καθεστως συνεχιζει αγερωχο,αυτα ειναι ψιλα γραμματα......
Ναι προφανως ρε τυπε...το θεμα με τα σχολεια ειναι ΕΠΙΚΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ γιατι εχει μηδεν οικονομικο κοστος.Τα αλλας πες ζοριζεσαι για οικονομικους λογους....
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.102
Κριτικές
123
Like
51.058
Πόντοι
27.261
σαν τον μπαρμπα δλδ που τον εδιωξαν οι δικοι του μπας και κανει κατι στη ζωουλα του;; που να ξερανε οι κακομοιροι...
σκεψου να τσακωσουν αλα σταθη τον ΠΙΝΑΤ καμια μερα.
τι αποψη θα εχουν τα παιδια του επιπλεον και κυριως η ανηλικη κορη του, οπως μας εχει πει?
ΞΕΦΤΙΛΟΡΕΖΙΛΑΣ το λιγοτερο ο σιχαμενος.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.669
Like
24.492
Πόντοι
6.256
Σύμφωνα με τον κ. Τζανάκη, από τα χθεσινά 21.657 κρούσματα τουλάχιστον τα 5.000 με 6.000 σχετίζονται με τη μετάλλαξη Δέλτα και πλέον με την επικράτηση της Όμικρον όλα μοιάζουν σαν να έχουμε παράλληλα δύο πανδημίες.
 

nikg

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2017
Μηνύματα
846
Κριτικές
4
Like
672
Πόντοι
86
σκεψου να τσακωσουν αλα σταθη τον ΠΙΝΑΤ καμια μερα.
τι αποψη θα εχουν τα παιδια του επιπλεον και κυριως η ανηλικη κορη του, οπως μας εχει πει?
ΞΕΦΤΙΛΟΡΕΖΙΛΑΣ το λιγοτερο ο σιχαμενος.
εχει και κορη και καθεται βγαζει φωτο στο δρομο κωλους? νομιζα παντα οτι ειχε αγορια. ποσο ναυαγιο πια.....
ισως πρεπει να γινει ενας μαζικος τραμπουκισμος σε μπαρμπα, χοντρολαγνο δικηγορο, εκλερ και λοιπα κομματοσκυλα αν και δεν θα εχουμε με ποιον να γελαμε πια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom