Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ποτέ δεν ξέρεις. Μπορεί σαν τον Ζανκλώ κι αυτός, να ειναι πρωτοπόρος στη θεραπεία.:confused:
Sorry… δεν πιστεύω λέξη απο τους περισσότερους εδω μεσα… τι λέξη… να μου πούνε οτι «εσυ εισαι ο Μπαρμπαπηδουλας» εγω δεν θα το πιστέψω!!! :tooth:
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.752
Κριτικές
1
Like
5.730
Πόντοι
2.356
Ο γιατρός της θείας σου πάει για Νόμπελ ιατρικής. Είναι ο πρώτος παγκοσμίως που αντιμετώπισε τον covid με αντιβίωση.
τυπε δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα πολλοι γιατροι δινουν απο βιταμινες μεχρι διαφορα φαρμακα που "πιστευουν" πως βοηθουν την κατασταση...

τι προτεινεις λοιπον να μην ακουνε οι ασθενεις το γιατρο τους?
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
τυπε δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα πολλοι γιατροι δινουν απο βιταμινες μεχρι διαφορα φαρμακα που "πιστευουν" πως βοηθουν την κατασταση...

τι προτεινεις λοιπον να μην ακουνε οι ασθενεις το γιατρο τους?
Δε θελω να σε στενοχωρήσω κι εγώ, τις βιταμίνες να τις πάρουν, αν όμως τους έδωσε αντιβίωση για τον covid είναι αλμπάνης και να τον καταγγείλουν άμεσα στον ιατρικό σύλλογο της περιοχής τους
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.104
Κριτικές
123
Like
51.076
Πόντοι
27.261
Το Πρότζεκτ των Μαρτυριών δημιουργήθηκε για να παρέχει μια πλατφόρμα για όλους όσους επλήγησαν μετά τη λήψη των εμβολίων κατά του Covid-19 και να διασφαλίσει ότι οι φωνές τους θα ακουστούν , καθώς δεν ακούγονται στα ισραηλινά μέσα ενημέρωσης.
 

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.740
Κριτικές
6
Like
11.194
Πόντοι
3.936
... εξάλλου έχουμε δει πολλές φορές τον Άδω, τον Βορ και τον Πλεύ να μπαίνουν σε σπίτια ανεμβολίαστων και να τα καίνε. Και τους ανθρώπους να τους πηγαίνουν σε στρατόπεδα συγκέντρωσης φυσικά!
Γιατι νομιζεις ειδικα αυτοι που εφερες σαν παραδειγμα αν τους επαιρνε δεν θα το εκαναν. Ο Βορ πχ. με κατι τσεκουρια στα χερια ηταν στα νιατα του. Σαν κυνηγος κεφαλων
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.752
Κριτικές
1
Like
5.730
Πόντοι
2.356
Δε θελω να σε στενοχωρήσω κι εγώ, τις βιταμίνες να τις πάρουν, αν όμως τους έδωσε αντιβίωση για τον covid είναι αλμπάνης και να τον καταγγείλουν άμεσα στον ιατρικό σύλλογο της περιοχής τους
ουτως η αλλως οι μισοι ελληνες παιρνουν απο μονοι τους αντιβιωση τυπε! ο γιατρος φταιει? τα ποσταν τα πιναν σα σιροπακι καποτε με τετοια γευση που ειχε!
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.380
Κριτικές
1
Like
35.453
Πόντοι
6.256
255607952_4350270558435304_6789960627912694628_n.jpg
Ψεκασμένος
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Γιατι νομιζεις ειδικα αυτοι που εφερες σαν παραδειγμα αν τους επαιρνε δεν θα το εκαναν. Ο Βορ πχ. με κατι τσεκουρια στα χερια ηταν στα νιατα του. Σαν κυνηγος κεφαλων
Μουνόπανα ρε τύπε...Δλδ σε λίγο θα μας πούνε πως ο Βορίδης δεν είχε κόμμα και το κόμμα του δεν είχε ακροδεξιές πεποιθήσεις...

Καθώς δεν έκανε ούτε κωλοτουμπες αφήνοντάς το,προσαρτωμενος στον Καρατζαφέρη, όπου μετέπειτα έκλασε και αυτόν (το κοινό του το χει ξεφτυλισει) για να πάρει υπουργική θέση στην ΝΔ.

Όχι, δεν τα κανε ο Βορίδης όμως αυτά
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.814
Πόντοι
1.196
Το είχα ξαναβάλει εδώ μέσα αλλά ουδείς το σχολίασε, θα είχαν σωθεί χιλιάδες αν ακολουθούσαν την αγωγή για την γρίπη αντί να περιμένουν σπίτι έως ότου μπουν στο νοσοκομείο...

Όταν το πέρασα κι εγώ μαζί με την οικογένεια τα ίδια μας έδωσε ο γιατρός μας. Μαζί με πολλές βιταμίνες τον γαμησα τον κορονοϊό.
Δεν ισχυρίζομαι ότι είναι το ΦΑΡΜΑΚΟ για τον κορονοϊό αλλά όταν γριπιαστεις άσχημα ο γιατρός αντιβίωση σου δίνει, ή όχι; Μόνο με Ντεπον θα καταλήξεις σίγουρα στην εντατική αφού σε έχουν γαμησει τα μικρόβια έχοντας κατεστραμενο ανοσοποιητικό. Ο γιατρός μου ήταν της άποψης ότι έτσι βοηθάς το ανοσοποιητικό σου να ανταπεξέλθει στην ίωση και να την καταπολέμησει με βιταμίνες ιχνοστοιχεία και αντιβίωση.
Οποίος θέλει να του τον συστήσω με pm.
Οι υπόλοιποι να περιμένουν την ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΣΗ, εμβολιασμενοι ή ψεκασμενοι...
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.638
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Γιατι νομιζεις ειδικα αυτοι που εφερες σαν παραδειγμα αν τους επαιρνε δεν θα το εκαναν. Ο Βορ πχ. με κατι τσεκουρια στα χερια ηταν στα νιατα του. Σαν κυνηγος κεφαλων
Μπορείς να μου πεις αν ειχε σκοτώσει και καμία κατσαρίδα οταν ηταν 5 χρόνων? Γιατι εχει ΠΟΛΥ ουσία αυτο που είπες!!!! :tooth:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Μουνόπανα ρε τύπε...Δλδ σε λίγο θα μας πούνε πως ο Βορίδης δεν είχε κόμμα και το κόμμα του δεν είχε ακροδεξιές πεποιθήσεις...

Καθώς δεν έκανε ούτε κωλοτουμπες αφήνοντάς το,προσαρτωμενος στον Καρατζαφέρη, όπου μετέπειτα έκλασε και αυτόν (το κοινό του το χει ξεφτυλισει) για να πάρει υπουργική θέση στην ΝΔ.

Όχι, δεν τα κανε ο Βορίδης όμως αυτά
Σωστα. Γαμαει αριστερομαλακες κι αυτο ειναι το καλύτερο που μπορει να κανει. Και μπράβο του! :)
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Το είχα ξαναβάλει εδώ μέσα αλλά ουδείς το σχολίασε, θα είχαν σωθεί χιλιάδες αν ακολουθούσαν την αγωγή για την γρίπη αντί να περιμένουν σπίτι έως ότου μπουν στο νοσοκομείο...

Όταν το πέρασα κι εγώ μαζί με την οικογένεια τα ίδια μας έδωσε ο γιατρός μας. Μαζί με πολλές βιταμίνες τον γαμησα τον κορονοϊό.
Δεν ισχυρίζομαι ότι είναι το ΦΑΡΜΑΚΟ για τον κορονοϊό αλλά όταν γριπιαστεις άσχημα ο γιατρός αντιβίωση σου δίνει, ή όχι; Μόνο με Ντεπον θα καταλήξεις σίγουρα στην εντατική αφού σε έχουν γαμησει τα μικρόβια έχοντας κατεστραμενο ανοσοποιητικό. Ο γιατρός μου ήταν της άποψης ότι έτσι βοηθάς το ανοσοποιητικό σου να ανταπεξέλθει στην ίωση και να την καταπολέμησει με βιταμίνες ιχνοστοιχεία και αντιβίωση.
Οποίος θέλει να του τον συστήσω με pm.
Οι υπόλοιποι να περιμένουν την ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΣΗ, εμβολιασμενοι ή ψεκασμενοι...


Τα έχουμε γράψει αυτά φίλε:


Screenshot_14.jpg


Screenshot_21.jpg



Καλημέρες.

Πρώτη φορά μπαίνω πρωί, καθημερινή. Βλέπω τα ψεκ πιάνουν δουλειά από το πρωί.

Έχουμε πολλούς αργόσχολους, συνταξιούχους, κηφήνες, φύρες του δημοσίου να ταΐσουμε.

Πάω να δουλέψω πιο σκληρά! :confused:
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Το είχα ξαναβάλει εδώ μέσα αλλά ουδείς το σχολίασε, θα είχαν σωθεί χιλιάδες αν ακολουθούσαν την αγωγή για την γρίπη αντί να περιμένουν σπίτι έως ότου μπουν στο νοσοκομείο...

Όταν το πέρασα κι εγώ μαζί με την οικογένεια τα ίδια μας έδωσε ο γιατρός μας. Μαζί με πολλές βιταμίνες τον γαμησα τον κορονοϊό.
Δεν ισχυρίζομαι ότι είναι το ΦΑΡΜΑΚΟ για τον κορονοϊό αλλά όταν γριπιαστεις άσχημα ο γιατρός αντιβίωση σου δίνει, ή όχι; Μόνο με Ντεπον θα καταλήξεις σίγουρα στην εντατική αφού σε έχουν γαμησει τα μικρόβια έχοντας κατεστραμενο ανοσοποιητικό. Ο γιατρός μου ήταν της άποψης ότι έτσι βοηθάς το ανοσοποιητικό σου να ανταπεξέλθει στην ίωση και να την καταπολέμησει με βιταμίνες ιχνοστοιχεία και αντιβίωση.
Οποίος θέλει να του τον συστήσω με pm.
Οι υπόλοιποι να περιμένουν την ΔΙΑΣΩΛΗΝΩΣΗ, εμβολιασμενοι ή ψεκασμενοι...
Τα ιδια εχω ακουσει κι εγω απο τουλαχιστον 3 αλλες περιπτωσεις. Γιατροι τους χορηγησαν ολα αυτα που αναφερεις. Οι γιατροι τους, οχι απο μονοι τους.
Τωρα γιατι ορισμενοι εδω μεσα, λενε με σιγουρια γιατρου, ενω δεν ειναι, οτι περα απο βιταμινη τιποτα αλλο δεν ενδεικνυται, και περιμενουν κιολας στη γωνια για να πεταχτουν να την "πουν" στους αλλους, λες και κανουμε διαγωνισμο εδω, ας το αναλογιστουν οι ιδιοι.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
ουτως η αλλως οι μισοι ελληνες παιρνουν απο μονοι τους αντιβιωση τυπε! ο γιατρος φταιει? τα ποσταν τα πιναν σα σιροπακι καποτε με τετοια γευση που ειχε!
Τυπε καημό το έχω να γράψεις ενα σοβαρό ποστ. Το ponstan είναι μεφαιναμικό οξύ και ανήκει στα ΜΣΑΦ. Αναλγητικό και αντιπυρετικό. Μη συνταγογραφούμενο.
Οπότε, σύμφωνα με όσα μας παραθέτεις, αφού οι Έλληνες παίρνουν αβερτα φάρμακα, ο κάθε αλμπανης που το παίζει γιατρός, να δίνει οτι φάρμακο του καπνίσει στους ασθενείς. Μήπως αυτός θα τα τινάξει;
 
Τελευταία τροποποίηση:
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Τα ιδια εχω ακουσει κι εγω απο τουλαχιστον 3 αλλες περιπτωσεις. Γιατροι τους χορηγησαν ολα αυτα που αναφερεις. Οι γιατροι τους, οχι απο μονοι τους.
Τωρα γιατι ορισμενοι εδω μεσα, λενε με σιγουρια γιατρου, ενω δεν ειναι, οτι περα απο βιταμινη τιποτα αλλο δεν ενδεικνυται, και περιμενουν κιολας στη γωνια για να πεταχτουν να την "πουν" στους αλλους, λες και κανουμε διαγωνισμο εδω, ας το αναλογιστουν οι ιδιοι.
Για δώσε μας ενα αντιβιοτικό για covid, που συνταγογραφεί γιατρός. Γιατί τα αντιβιοτικά συνταγογραφουνται πλέον.
Γιατί και οι κουταμαρες που υιοθετούνται αβασάνιστα εχουν ενα όριο.
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Τυπε η νυχτα των Κρυστάλλων, που έγινε το Νοέμβριο του '38, ηταν πολεμική μάχη; Κοίτα να δεις τι μαθαίνει κανείς. Κι εγώ που νόμιζα ότι ηταν γιουρούσι ναζί παρακρατικών κατσαπλιαδων σε σπίτια και μαγαζιά άοπλων Εβραίων.
Βρε συ, ο τύπος ή τρολλάρει άγρια, ή έχει σοβαρά ψυχιατρικά προβλήματα, το πρώτο δεν αποκλείει το δεύτερο.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
Για δώσε μας ενα αντιβιοτικό για covid, που συνταγογραφεί γιατρός. Γιατί τα αντιβιοτικά συνταγογραφουνται πλέον.
Γιατί και οι κουταμαρες που υιοθετούνται αβασάνιστα εχουν ενα όριο.
Μαλλον μαζι διαβαζουμε, χωρια καταλαβαινουμε. Και τι ειμαι εγω για να σου πω αντιβιοτικο, γιατρος; Γιατρος φυσικα συνταγογραφει. <Γιατροι τους τα χορηγησαν, οχι απο μονοι τους.>Αλλα φαινεται βιαζεσαι και δεν διαβαζεις. Ο καθενας αρχιζει και παιρνει μονος του οτι του αρεσει; Ο Geokoro ειπε οτι γιατρος του ειπε τι θεραπεια να λαβει. Ο γιατρος ο Leclerc εχει γραψει οτι υπαρχει σχετικο πρωτοκολο που ακολουθειται απο παθολογους, πνευμονολογους, που περιλαμβανει γνωστη αντιβιωση και βιταμινες, στα αρχικα σταδια της νοσου. Απο πανω το γραφει. Δεν το διαβασες; Και εγω απο 3 γνωστους μου, μου εχουν πει οτι οι γιατροι τους τους συνεστησαν θεραπεια, στο σπιτι, δεν χρειαστηκε να πανε νοσοκομειο. Η θεραπεια περιελαμβανε βιταμινες, αντιβιωση, εισπνεομενα φαρμακα, και παροχη οξυγονου απο φορητη συσκευη για οποιον ειχε, σαν αυτη που εχουν πολλοι ηλικιωμενοι σπιτι, η οσοι εχουν ΧΑΠ, για να τους βοηθα στο οξυγονο.
Αυτα γνωριζω. Οπως γνωριζω οτι ξερω και ανθρωπους που εχουν πεθανει απο κορωνοιο. Οπως ξερω και αλλους που επεζησαν αλλα το περασαν πολυ βαρια.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.498
Κριτικές
8
Like
3.280
Πόντοι
786
αυτό ακριβώς, τα γνωστά αντιβιοτικά βοηθούν σε κάποιες περιπτώσεις,
αλλά δεν είναι αρκετά αποτελεσματικά
για τούτο αναζητείται το φάρμακο,
ελπίζουμε τους επόμενους μήνες τα καινούργια φάρμακα να θεραπεύουν
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.412
Κριτικές
15
Like
6.091
Πόντοι
1.496
αυτό ακριβώς, τα γνωστά αντιβιοτικά βοηθούν σε κάποιες περιπτώσεις,
αλλά δεν είναι αρκετά αποτελεσματικά
για τούτο αναζητείται το φάρμακο,
ελπίζουμε τους επόμενους μήνες τα καινούργια φάρμακα να θεραπεύουν

Ετσι ακριβως. Αλλα σαν καινουρια νοσος, σιγα σιγα δοκιμαζονται και αλλες λυσεις. Οπως αυτη που εγραψε προσφατα το thema. Να χορηγειται γνωστο φαρμακο που πιστευουν οτι μειωνει σημαντικα την εξελιξη σοβαρης νοσου. Δεν ειναι σημαντικο αυτο;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom