Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Οι ειδικοι στην Ελλαδα ιατροι κ πως ο κοσμος ζητανε να τους πιπωνει...ε... να τους υπακουει:

42D3B69A-0534-4602-AF9D-54E322C7AE4F.jpeg
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.499
Like
4.671
Πόντοι
1.706
Όχι,το να εμβολιαζεσαι για μια ασθένεια είναι φυσιολογικό.. Αυτό που δεν είναι φυσιολογικό είναι στο όνομα αυτής της ασθένειας να μην δουλεύει τίποτα (νοσοκομεία) να χάνει κόσμος την δουλειά του (αναστολή εργασίας),να προσπαθουνε να σε πείσουν με τον χειρότερο τρόπο (κάτσε μέσα και μην κάνεις τίποτα, δημιουργώντας πραγματικά τεμπέλικα όντα) και άλλα πολλά των οποίων δεν έχω πολύ όρεξη να γράψω... γιατί θεωρώ πως συνομιλητή έχω κάποιον σκεπτόμενο...
Τύπε μου δεν ισχύουν αυτά.
Ας τα δούμε ένα-ένα.
Δεν προσπαθούν να σε κρατήσουν μέσα ούτε να σε κάνουν αντιπαραγωγικό τεμπέλη. Το αντίθετο. Λένε σε όλους τους τόνους ( και ελπίζουμε να ισχύσει μέχρι το τέλος) οτι η οικονομία ΔΕΝ θα κλείσει.
Δεν χάνει ο κόσμος την δουλειά του. Αντίθετα, με το να είναι η οικονομία ανοιχτή διατηρεί ο κόσμος τη δουλειά του. Και πηγαινει σε αυτήν με εμβόλιο ή ράπιντ. Οι αναστολές αφορούν λιγότερο απο 4000 υγειονομικούς και καλώς υπάρχουν μια και συγχρωτίζονται με ευπαθείς. Ε, δεν θα συγκρίνουμε 3~4 εκατομύρια εργαζομένους με τους 4000 ψέκες.
Τέλος το οτι τα νοσοκομεία ζορίζονται δείχνει οτι δεν είναι 'μια ασθένεια' αλλά μια εξαιρετικά μεταδοτική νόσος που μπορεί να παραλύει τα συστήματα υγείας στερώντας περίθαλψη απο αυτούς που πάσχουν απο κάτι άλλο.
Αυτή είναι η πραγματική εικόνα και έχουμε δύο επιλογές.
Η μία είναι να κάνουμε το εμβόλιο και να προχωρήσουμε τη ζωή μας προστατεύοντας τον εαυτό μας και την κοινωνία.
Η άλλη είναι να ρισκάρουμε την νόσηση αναλλωνόμενοι σε παπαροκουβέντες οτι κινδυνεύουν μόνο οι γέροι και όχι εμείς, οτι πρέπει να τριπλασιαστούν οι ΜΕΘ, οτι δεν εμβολιάζονται οι λάθρο, οτι σε λίγο βγαίνει το φάρμακο, οτι θα το κάναμε αλλά δεν μας αρέσει ο κούλης, οτι η διασωλήνωση γίνεται για να σκοτώσουν τους ασθενείς και λοιπές ανοησίες.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τύπε μου δεν ισχύουν αυτά.
Ας τα δούμε ένα-ένα.
Δεν προσπαθούν να σε κρατήσουν μέσα ούτε να σε κάνουν αντιπαραγωγικό τεμπέλη. Το αντίθετο. Λένε σε όλους τους τόνους ( και ελπίζουμε να ισχύσει μέχρι το τέλος) οτι η οικονομία ΔΕΝ θα κλείσει.
Δεν χάνει ο κόσμος την δουλειά του. Αντίθετα, με το να είναι η οικονομία ανοιχτή διατηρεί ο κόσμος τη δουλειά του. Και πηγαινει σε αυτήν με εμβόλιο ή ράπιντ. Οι αναστολές αφορούν λιγότερο απο 4000 υγειονομικούς και καλώς υπάρχουν μια και συγχρωτίζονται με ευπαθείς. Ε, δεν θα συγκρίνουμε 3~4 εκατομύρια εργαζομένους με τους 4000 ψέκες.
Τέλος το οτι τα νοσοκομεία ζορίζονται δείχνει οτι δεν είναι 'μια ασθένεια' αλλά μια εξαιρετικά μεταδοτική νόσος που μπορεί να παραλύει τα συστήματα υγείας στερώντας περίθαλψη απο αυτούς που πάσχουν απο κάτι άλλο.
Αυτή είναι η πραγματική εικόνα και έχουμε δύο επιλογές.
Η μία είναι να κάνουμε το εμβόλιο και να προχωρήσουμε τη ζωή μας προστατεύοντας τον εαυτό μας και την κοινωνία.
Η άλλη είναι να ρισκάρουμε την νόσηση αναλλωνόμενοι σε παπαροκουβέντες οτι κινδυνεύουν μόνο οι γέροι και όχι εμείς, οτι πρέπει να τριπλασιαστούν οι ΜΕΘ, οτι δεν εμβολιάζονται οι λάθρο, οτι σε λίγο βγαίνει το φάρμακο, οτι θα το κάναμε αλλά δεν μας αρέσει ο κούλης, οτι η διασωλήνωση γίνεται για να σκοτώσουν τους ασθενείς και λοιπές ανοησίες.
Εσύ λες δεν ισχύουν τα μεν, εγώ λέω δεν ισχύουν τα δε.
Εκεί κατάντησες ρε ψέκα; Να διαβάζεις το Μάκη τον κλειδαρότρυπα;
Αυτο καταλαβες εσυ απ αυτον τον οχετο;
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.103
Like
11.329
Πόντοι
2.606
Τίνος είσαι εσυ ρε τυπακι?.ποιος σε διορησε εσενα αντιπροσωπο της δεξιας η της ακροδεξιας η του κεντρου?
ΡΕ ηλιθιο τρολ ,αντε και γαμησου που θα με πεις παλιομαλακα οτι ειμαι αντιπροσωπος της δεξιας....αηδια εχεις καταντησει ηλιθιε....
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
44
Like
1.755
Πόντοι
3.425
Ρε, θα αφησετε την φαγωμαρα να δουμε κανεναν δυνατο να κανει τις πραξεις?
Αν πάρουμε τις διασωληνώσεις: στο 62% των εμβολιασμένων αντιστοιχούν 15% διασωληνωμένοι, και στο 38% των ανεμβολίαστων το 85% των διασωληνωμένων. Πρέπει να είσαι παροπιδιασμένος για να μη βλέπεις τη φανερη χρησιμότητα του εμβολίου. Όμως η ένστασή μου στη σύγκριση που γίνεται με τη χρήση ζώνης και στον εμβολιασμό είναι ότι η ζώνη προστατεύει το ίδιο (θεωρητικά) όλους του επιβάτες ενός οχήματος, ανεξαρτήτως ηλικίας, ενώ ο ιός έχει τρομακτικά μεγαλύτερα ποσοστά θνητότητας σε ευάλωτους/ηλικιωμένους, ενώ τα παιδιά έχουν συντριπτικά μικρότερες πιθανότητες να πεθάνουν από τον ιό. Συνεπώς στην περίπτωση των παιδιών και μόνο, θα πρότεινα μια καλύτερη στατιστική ανάλυση για το αν οι πιθανότητες παρενεργειών από το εμβόλιο (που στις νεαρές ηλικίες φαίνεται και πιο συχνά), αντισταθμίζουν την πιθανότητα να νοσήσει βαριά κάποιο παιδί. Βέβαια αν το παιδί πάσχει από κάποιο νόσημα τότε σίγουρα θα πρότεινα εμβολιασμό.
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.103
Κριτικές
124
Like
51.135
Πόντοι
27.261
Εκεί κατάντησες ρε ψέκα; Να διαβάζεις το Μάκη τον κλειδαρότρυπα;
τι θες να διαβαζουμε μωρη σαρδαναπαλη πουτσορουφιχτρα ?
τις πετσοεφημεριδες που τα βλεπουν ολα τελεια με τον κουλοϊο και τους γλειφουν ολη μερα, οπως ο αγαπητικος σου ο πιμποδικηγορος ...το ιμιτασιον κομματοσκυλο?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.025
Κριτικές
184
Like
44.643
Πόντοι
22.266
Ενα συφιλιασμενο χρυσαυγουλο ειναι που τον τσούζει η κωλοτρυπα επειδη τα καρντασια του ειναι μεσα και τρώνε αλβανικές πουτσες. Τον τσούζει παρά πολυ, οπως ολα τα χρυσαυγουλα εδω μεσα, τα οποία δεν τολμάνε καν να πούνε οτι ειναι χρυσαυγουλα! ΑΝΤΡΑΚΛΕΣ ε? :tooth: :tooth: :tooth:
Ενώ εγώ γνήσιος Σώρρας κ χρυδαυγουλακι
Το παραδέχομαι όπως έχεις γράψει
Είμαι με Αρτέμη κ Λιάκο

Ε κάνε like k.μια φορά σε εμένα να το κορνιζωσω

Τουλάχιστον το παραδέχομαι ότι είμαι Σώρρας
700,000,000,000 ευρω
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.103
Κριτικές
124
Like
51.135
Πόντοι
27.261
το γυρισε στο ψεκασμα και αυτη :confused:
λαιδη γκαγκα.jpg
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ενώ εγώ γνήσιος Σώρρας κ χρυδαυγουλακι
Το παραδέχομαι όπως έχεις γράψει
Είμαι με Αρτέμη κ Λιάκο

Ε κάνε like k.μια φορά σε εμένα να το κορνιζωσω

Τουλάχιστον το παραδέχομαι ότι είμαι Σώρρας
700,000,000,000 ευρω
Χαλάω εγώ χατήρι??? :tooth:
 

Tramounos

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
351
Like
225
Πόντοι
21
ΡΕ ηλιθιο τρολ ,αντε και γαμησου που θα με πεις παλιομαλακα οτι ειμαι αντιπροσωπος της δεξιας....αηδια εχεις καταντησει ηλιθιε....
Ελα παρε το χαπι σου να ηρεμήσεις και μιλα με πολιτικα επιχειρηματα απο εδω και περα.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.540
Like
51.780
Πόντοι
12.756
Ελα παρε το χαπι σου να ηρεμήσεις και μιλα με πολιτικα επιχειρηματα απο εδω και περα.
βανταμα κλεινεις εμβολιο Πφαιζερ και καπακια και εμβολιο γριπης να εισαι φουλ protection
 

Tramounos

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
351
Like
225
Πόντοι
21
βανταμα κλεινεις εμβολιο Πφαιζερ και καπακια και εμβολιο γριπης να εισαι φουλ protection
Τι κάνω???.ναι σιγα που θα κανω το κορονοεμβολιο ουτε αντιγριπικο κανω.
Εκανα του πνευμονιοκοκκου και τελος που δεν μου το έγραφε ο κωλογιατρος.
Μου λεγε κανε το κορονοεμβολιο μην παθεις πνευμονια και του λεω γραψε μου του πνευμονιοκοκου και μου λεει δεν μπορώ πρέπει να εισαι πανω απο 60 του λεω μα κινδυνευω για πνευμονια του λεω με καποια ιωση και μου λεει δεν ειναι επικίνδυνο στην ηλικια σου.
Με λιγα λογια η πνευμονια κοβιντ ειναι επικίνδυνη ενω οι αλλες πνευμονιες δεν ειναι κατα τα λεγομενα του γιατρου.
Εχει ξεφυγει το θεμα εντελως
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.103
Κριτικές
124
Like
51.135
Πόντοι
27.261
καπου ειδα οτι οι βατσινωμενοι θα χρειαζονται ΚΑΙ σελφ τεστ λεει.
πηγε (μεγαλο) περιπατο η κουλοθωρακιση τελικα μαλλον :confused:
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.540
Like
51.780
Πόντοι
12.756
Τι κάνω???.ναι σιγα που θα κανω το κορονοεμβολιο ουτε αντιγριπικο κανω.
Εκανα του πνευμονιοκοκκου και τελος που δεν μου το έγραφε ο κωλογιατρος.
Μου λεγε κανε το κορονοεμβολιο μην παθεις πνευμονια και του λεω γραψε μου του πνευμονιοκοκου και μου λεει δεν μπορώ πρέπει να εισαι πανω απο 60 του λεω μα κινδυνευω για πνευμονια του λεω με καποια ιωση και μου λεει δεν ειναι επικίνδυνο στην ηλικια σου.
Με λιγα λογια η πνευμονια κοβιντ ειναι επικίνδυνη ενω οι αλλες πνευμονιες δεν ειναι κατα τα λεγομενα του γιατρου.
Εχει ξεφυγει το θεμα εντελως
60 ευρω κανει το γαμημενο περιπου
 

papaphilips

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
23.103
Κριτικές
124
Like
51.135
Πόντοι
27.261
Τι έγινε ρε δροσερούλη;
Ήρθε η Δευτέρα και βγήκες από το καβούκι σου για να παρακολουθήσεις το GNTM και να την παίξεις με τα αντρικά κωλαράκια; :gay: :2funny:
δεν πιστευω να μου βαλεις και εσυ οριζοντια ριγα και να διαμαρτυρηθεις για μπουλιγκ μωρη τρελοκαμπερω εεε ?
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.037
Κριτικές
4
Like
16.698
Πόντοι
3.936
Τι κάνω???.ναι σιγα που θα κανω το κορονοεμβολιο ουτε αντιγριπικο κανω.
Εκανα του πνευμονιοκοκκου και τελος που δεν μου το έγραφε ο κωλογιατρος.
Μου λεγε κανε το κορονοεμβολιο μην παθεις πνευμονια και του λεω γραψε μου του πνευμονιοκοκου και μου λεει δεν μπορώ πρέπει να εισαι πανω απο 60 του λεω μα κινδυνευω για πνευμονια του λεω με καποια ιωση και μου λεει δεν ειναι επικίνδυνο στην ηλικια σου.
Με λιγα λογια η πνευμονια κοβιντ ειναι επικίνδυνη ενω οι αλλες πνευμονιες δεν ειναι κατα τα λεγομενα του γιατρου.
Εχει ξεφυγει το θεμα εντελως
Πως το πετσόκοψες έτσι το γιατρουδάκι...:alivedick::alivedick::alivedick:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom