Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
ποιός σου είπε οτι φέτος έγινε αυτό; Ξέρεις γιατί σου ζητάνε να κάνεις 30% του εισοδήματός σου έξοδα με ηλεκτρονικές πληρωμές; Γιατί οι τράπεζες έχουν ήδη διασύνδεση με την ΑΑΔΕ εδώ και μερικά χρόνια. Επίσης, εδώ και πάνω απο μια δεκαετία, οι τράπεζες έχουν ξεκινήσει την διασύνδεσή σου με την εφορία, όταν σου ζητάνε φορολογική ενημερότητα, απλά για να διατηρηθεί ανοιχτός ο λογαριασμός μισθοδοσίας σου. Ο συγχωρεμένος ο ΜΕΓΑΣ ο Ο Πανούσης, απλά σου έλεγε τι ήδη γινόταν, όταν ανέβαζε το βιντεάκι με την παραγγελία πίτσας. Απλά, τότε, δε είχαμε πέσει στην παράνοια
που έχουμε πέσει σήμερα

Πρώτον δεν είπα μόρφωση, είπα παιδεία. Αλλα, ακόμα και αν έλεγα μόρφωση, τι σε κάνει να πιστεύεις οτι τόσο εγώ, όσο και το παιδί μου, δεν παίζει να έχουμε κανα-δυο διδακτορικά στο παλμαρέ μας έκαστος; Για ΤΟΣΟ αγράμματος, βλάκας και ανίκανος κριτικής σκέψης σου μοιάζω;
ουτε τα διδακτορικα ειναι παιδεια τυπε, ουτε καν μορφωση πολλες φορες απο τη στιγμη που ξερουμε τι γινεται μεσα στα πανεπιστημια με κατι οργανωσεις "οννεδ"δαπ" κλπ κλπ που παιρνουν πτυχια με αντιγραφες και πιπες στους καθηγητες και ετοιμες πληρωμενες εργασιες, και μετα κλαιγονται που δε τους περιμενε η αγορα με 2000 μισθο στο αγροτικο τους, αλλα καταληγουν να δουλευουν σερβιτοροι γιατι αυτο αξιζαν (πλην των βολεμενων οπως παντα που τα ειχαν κανονισμενα απο πριν)

το διδακτορικο στη βιοπαλη τυπε δεν υπαρχει σε καμια κορνιζα κανενος τοιχου!
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Άσε ρε τύπε, τον κατσαπλιά και τον μουνοχαλαστή τους ρώτησε;
τυπε οι θανατοι στην κατηγορια τη δικη μου ειναι 4 ανα 1000 κρουσματα. το παιρνω το ρισκο! στη δικη σου ειναι 14%. εκανες την επιλογη σου...
 

Tramounos

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
351
Like
225
Πόντοι
21
Αυτοι ειναι η αλλη οψη του νομισματος. Οντως εχουμε και τους θρησκοληπτους. Αλλά μην απορεις, ακομη και σε αυτους, η διαθεση ανυπακοης και μη συμμορφωσης κατα βαθος υποσυνειδητα εκπορευεται απο τον αριστερο πνευματικο καρκινο. Θα διανοειτο ποτέ πιστός να παρακούσει τον Αρχιεπισκοπο του? Στους καθολικους δεν διανοειται κανενας να φερει αντιρρηση στον καρδιναλιο. Εδω εχουμε γεμισει και επαναστατες της θρησκειας με αριστερη παιδεια.
Καλα οσο πας και καταρρεεις.
Πιο μεγαλη ασυναρτησια δεν εχεις πετάξει εδω μεσα.
Η αριστερα ποτε δνε τα πηγαινε καλα με τους θρησκοληπτους,και ουτε θαβτα παει.
Τωρα εσυ πως το εχτισες στο μυαλο σου αυτη τη κοτσανα δεν μπορω να το καταλαβω.
Οι θρησκιοι ειναι δικοι σας δεξιοι απλα σας γυρισαν τον κωλο και τωρα ηρθες εσυ να τους ταξινομησεις στην αριστερα.
Πες οτι οι δικοι σας ψηφοφοροι ειναι μεγαλυτεροι αντιεμβολιαστες γιατι δεν το λες και οτι τους χασατε απο ψηφοφορους τωρα?.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Καλα οσο πας και καταρρεεις.
Πιο μεγαλη ασυναρτησια δεν εχεις πετάξει εδω μεσα.
Η αριστερα ποτε δνε τα πηγαινε καλα με τους θρησκοληπτους,και ουτε θαβτα παει.
Τωρα εσυ πως το εχτισες στο μυαλο σου αυτη τη κοτσανα δεν μπορω να το καταλαβω.
Οι θρησκιοι ειναι δικοι σας δεξιοι απλα σας γυρισαν τον κωλο και τωρα ηρθες εσυ να τους ταξινομησεις στην αριστερα.
Πες οτι οι δικοι σας ψηφοφοροι ειναι μεγαλυτεροι αντιεμβολιαστες γιατι δεν το λες και οτι τους χασατε απο ψηφοφορους τωρα?.
Ούτε καταλαβες καν τι εγραψα
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Θα ισχυουν κανονικοτατα οι περιορισμοι.
Αυτη η μαλακια οτι ο ανεμβολιαστος ειναι υπευθυνος μονο για τον εαυτο του, να τελειωνει.
Αν εσεις οι μαλακες τιγκαρετε αυριο ολες τις ΜΕΘ των νοσοκομειων, προκαλειτε προβλημα σε ολο τον κοσμο. Γι αυτο εσεις θα εχετε περιορισμους. Κι αν σας αρεσει. Ενταξει ειμαστε?
η προσωπικη σου αποψη δεν ειναι αντικειμενικη γιατι εχεις το αυγο σε σημειο που δε σε βολευει!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
ουτε τα διδακτορικα ειναι παιδεια τυπε, ουτε καν μορφωση πολλες φορες απο τη στιγμη που ξερουμε τι γινεται μεσα στα πανεπιστημια με κατι οργανωσεις "οννεδ"δαπ" κλπ κλπ που παιρνουν πτυχια με αντιγραφες και πιπες στους καθηγητες και ετοιμες πληρωμενες εργασιες, και μετα κλαιγονται που δε τους περιμενε η αγορα με 2000 μισθο στο αγροτικο τους, αλλα καταληγουν να δουλευουν σερβιτοροι γιατι αυτο αξιζαν (πλην των βολεμενων οπως παντα που τα ειχαν κανονισμενα απο πριν)

το διδακτορικο στη βιοπαλη τυπε δεν υπαρχει σε καμια κορνιζα κανενος τοιχου!
Ναι, το "πανεπιστημιο της ζωης", το καταφυγιο του καθε αμορφωτου
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356

Upogeios

Μέλος
Εγγρ.
24 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.325
Κριτικές
2
Like
815
Πόντοι
96
ελα... προβλημα για τους γατους που ξερουν οτι και οι εμβολιασμενοι κολλανε και αρρωσταινουν και πεθαινουν.

Στην Αγγλια, 2 στους 3 νεκρους απο τροχαιο φορανε ζωνη και ενας δεν φορα.
Στο συνολο των οδηγων φορα ζωνη το 99% και δεν φορα το 1%


Για παμε λοιπον στην ερωτηση,

η ζωνη προστατευει ή οχι και σε τι ποσοστο?

(οσοι το εχουν και ξερουν, ας αφησουν τους φιλους μας που πιστευουν οτι τα εμβολια ειναι αδιαφορα ή ζημιογονα, να μας απαντησουν πρωτοι)
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Ναι, το "πανεπιστημιο της ζωης", το καταφυγιο του καθε αμορφωτου
το ξερουμε οτι στο αξιακο σου συστημα μετρας παραπανω επειδη εχεις χαρτια και πιστοποιησεις "Ανωτεροτητας" για αυτο εισαι και δεξιος αλλωστε....
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.051
Πόντοι
216
ουτε τα διδακτορικα ειναι παιδεια τυπε, ουτε καν μορφωση πολλες φορες απο τη στιγμη που ξερουμε τι γινεται μεσα στα πανεπιστημια με κατι οργανωσεις "οννεδ"δαπ" κλπ κλπ που παιρνουν πτυχια με αντιγραφες και πιπες στους καθηγητες και ετοιμες πληρωμενες εργασιες, και μετα κλαιγονται που δε τους περιμενε η αγορα με 2000 μισθο στο αγροτικο τους, αλλα καταληγουν να δουλευουν σερβιτοροι γιατι αυτο αξιζαν (πλην των βολεμενων οπως παντα που τα ειχαν κανονισμενα απο πριν)

το διδακτορικο στη βιοπαλη τυπε δεν υπαρχει σε καμια κορνιζα κανενος τοιχου!
οπόε, θα υποθέσω οτι, οταν ρώταγες για το αν έχω την ίδια μόρφωση με την κεραμέως, ή το Μητσοτάκη, απλά πάλευες να βρείς κάτι να απαντήσεις... αποφάσισε επιτέλους τι έχεις για άποψη και μείωσε λιγάκι τις ρητορικές κωλοτούμπες ρε τύπε
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
οπόε, θα υποθέσω οτι, οταν ρώταγες για το αν έχω την ίδια μόρφωση με την κεραμέως, ή το Μητσοτάκη, απλά πάλευες να βρείς κάτι να απαντήσεις... αποφάσισε επιτέλους τι έχεις για άποψη και μείωσε λιγάκι τις ρητορικές κωλοτούμπες ρε τύπε
δεν ειμαι ρητορας ουτε ψαχνω κοινο εδω μεσα! δε θα εψαχνα για κοινο στα καπη!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
το ξερουμε οτι στο αξιακο σου συστημα μετρας παραπανω επειδη εχεις χαρτια και πιστοποιησεις "Ανωτεροτητας" για αυτο εισαι και δεξιος αλλωστε....
Αν εννοεις οτι οι γνωσεις μου και η καταρτιση μου ειναι μεγαλυτερη απο καποιου που δεν εχει παει πανεπιστημιο, προφανως ΝΑΙ.
Τωρα που κολλαει το δεξιος, δεν ξερω.
Αυτα τα περι "αξιακού συστηματος"επισης ειναι ακατανοητα. Μην μπλεκεσαι με συζητησεις που σε ξεπερνανε.
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Ενώ εσύ το απαύγασμα της σοβαρότητας ρε γιδομπήχτη.
αντικειμενικα να το παρει, ακομη και καποιος που διαφωνει εντονα μαζι μου, τα ποστ μου εχουν μεγαλυτερη σοβαροφανεια και λιγοτερη ρητορικη μισους απο τα δικα σου αποτυχημενε πασοκε....
 

Tramounos

Μέλος
Εγγρ.
24 Οκτ 2021
Μηνύματα
351
Like
225
Πόντοι
21
Αν εννοεις οτι οι γνωσεις μου και η καταρτιση μου ειναι μεγαλυτερη απο καποιου που δεν εχει παει πανεπιστημιο, προφανως ΝΑΙ.
Τωρα που κολλαει το δεξιος, δεν ξερω.
Αυτα τα περι "αξιακού συστηματος"επισης ειναι ακατανοητα. Μην μπλεκεσαι με συζητησεις που σε ξεπερνανε.
Γεια σου ρε δικηγορε παντογνωστη...
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
αγια πετρουπολη εχουν αρχίσει περιορισμοι μολις με ενημέρωσε φίλος
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

και στο κιεβο
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Αν εννοεις οτι οι γνωσεις μου και η καταρτιση μου ειναι μεγαλυτερη απο καποιου που δεν εχει παει πανεπιστημιο, προφανως ΝΑΙ.
Τωρα που κολλαει το δεξιος, δεν ξερω.
Αυτα τα περι "αξιακού συστηματος"επισης ειναι ακατανοητα. Μην μπλεκεσαι με συζητησεις που σε ξεπερνανε.
τυπε αν σε ξεπερναει αυτο που ειπα μαλλον εισαι εκτος του τομεα σου, οπως και εδω μιας και δεν εισαι της ιατρικης παλι εκτος του τομεα σου εισαι οποτε μην θεωρεις οτι εχεις ισχυροτερη αποψη επειδη ως δικηγορος εκφραζεις αποψη περι ιατρικης.... επισης μην θεωρεις οτι με ξεπερνανε οι συζητησεις μου αν δε μπορεις να απαντησεις επι της ουσιας, επειδη θεωρεις οτι εσυ με ξεπερνας.

οι γνωσεις και οι καταρτιση που εχεις στην δικηγορια στη σημερινη αγορα εργασιας προφανως επιβαλλεται να ειναι μεγαλυτερε σε αυτο που ανεφερες αλλιως εισαι αποτυχημενος...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.266
Πόντοι
8.006
Γεια σου ρε δικηγορε παντογνωστη...
Δεν πειραζει, δεν βλαπτει να μαθετε να σεβεστε και καποια πραγματα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

τυπε αν σε ξεπερναει αυτο που ειπα μαλλον εισαι εκτος του τομεα σου, οπως και εδω μιας και δεν εισαι της ιατρικης παλι εκτος του τομεα σου εισαι οποτε μην θεωρεις οτι εχεις ισχυροτερη αποψη επειδη ως δικηγορος εκφραζεις αποψη περι ιατρικης.... επισης μην θεωρεις οτι με ξεπερνανε οι συζητησεις μου αν δε μπορεις να απαντησεις επι της ουσιας, επειδη θεωρεις οτι εσυ με ξεπερνας.

οι γνωσεις και οι καταρτιση που εχεις στην δικηγορια στη σημερινη αγορα εργασιας προφανως επιβαλλεται να ειναι μεγαλυτερε σε αυτο που ανεφερες αλλιως εισαι αποτυχημενος...
Επισης ακατανοητο ποστ. Περι "αξιακου συστηματος" μιλησες, εξακολουθω να μην αντιλαμβανομαι, τωρα λες άλλα περι ιατρικης
 

kachaplias

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Δεκ 2017
Μηνύματα
6.765
Κριτικές
1
Like
5.763
Πόντοι
2.356
Δεν πειραζει, δεν βλαπτει να μαθετε να σεβεστε και καποια πραγματα
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Επισης ακατανοητο ποστ. Περι "αξιακου συστηματος" μιλησες, εξακολουθω να μην αντιλαμβανομαι, τωρα λες άλλα περι ιατρικης
καιρος να δωσεις κατατακτηριες για καμια φιλοσοφικη σχολη τοτε τυπε. ποτε δεν ειναι αργα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom