Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.051
Πόντοι
216
Καλησπέρα! Λόγο της ημέρας, θα γράψω κάποια πραγματάκια έτσι ώστε κανείς να μην έχει δικαιολογία.

Παρακολουθούμε από τα μέσα προπαγάνδας ένα μάτσο μπούρδες σχετικά με το 40, ακούμε περί ελευθερίας, περί νίκης κατά του Ναζισμού και ένα μάτσο βρωμερές σαχλαμάρες, που όποιος γνωρίζει τι πραγματικά συμβαίνει του έρχεται να κάνει εμετό.

Πρώτον, δεν κερδίσαμε ποτέ εμείς τους Γερμανούς, αν οι Ρώσοι δεν είχαν μπει στο Βερολίνο ακόμα εδώ θα διοικούσαν Γερμανοί. Δεύτερον, δεν υφίσταστε κάποια εθνική εορτή υπό την πραγματική έννοια του όρου, διότι το 40 ως γνωστόν ήταν ένας πόλεμος μεγάλων δυνάμεων και εμείς απλά κομπάρσοι πίσω από βρωμερούς Εγγλέζους, Εβραίους και όλο τον οχετό που επικράτησε στο τέλος.

Σήμερα, κανονικά είναι μια ημέρα εθνικής τραγωδίας και μια ευκαιρία που χάσαμε τότε, να πολεμήσουμε τους πραγματικούς εχθρούς μας. Ζούμε και ελπίζουμε ότι θα μας δοθούν κι άλλες στο μέλλων :hi:
Το ξέρεις, θέλω να πιστεύω, οτι σήμερα γιορτάζουμε τη νίκη στον πόλεμο με τους... Ιταλούς, έτσι;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.418
Πόντοι
19.795
Eκεινο που εγω δεν μπορω να καταλαβω, ειναι το γιατι οταν δουλευω το μεροκαματο μου πρεπει να πηγαινει πρωτα στην τραπεζα. Σε λιγα χρονια οπως παει το πραγμα, ετσι και εχεις πενηντοευρο στη τσεπη θα θεωρεισαι παρανομος. :confused:
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.051
Πόντοι
216
Eκεινο που εγω δεν μπορω να καταλαβω, ειναι το γιατι οταν δουλευω το μεροκαματο μου πρεπει να πηγαινει πρωτα στην τραπεζα. Σε λιγα χρονια οπως παει το πραγμα, ετσι και εχεις πενηντοευρο στη τσεπη θα θεωρεισαι παρανομος. :confused:
Άδικο δεν έχεις ρε φίλε... αλλά... έχει και τα καλά του το σύστημα.
1) δεν μπορείς να τα φάς όλα στις πουτάνες τόσο εύκολα. Πρέπει να τρέχεις στο ΑΤΜ, να τραβάς μετρητό, να το δίνεις, να ξανατρέχεις στο ΑΤΜ... ελπίζω μόνο να μην ξυπνήσουνε, και πάρουνε όλες απο ένα POS, γιατί τον ήπιαμε...
2) μειώνεται η πιθανότητα να σου βγάλει κάποιος μαχαίρι, ή σιδερικό σε κανένα παράδρομο της Φυλής, ή της Μ. Αλεξάνδρου για να σε ληστέψει. Τώρα, που είναι όλοι κυρίως με κάρτες, δεν πολυτραβάει αυτή η μπίζνα.
3) μπορείς, αν είσαι παντρεμένος, να ρεζερβάρεις ένα μέρος του μεροκάματου για το τερπνόν, απλά λέγοντας "άσε ρε μωρό, δε μου τις έβαλε τις γαμημένες τις υπερωρίες πάλι"... (σ.σ. οι υπερωρίες ήταν ανέκαθεν η ιδανική δικαιολογία για τους παντρεμένους, για καταδρομικές πριν το σπίτι)
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.872
Like
2.273
Πόντοι
456
Υ.Γ.
Οι εθνικές επαναστάσεις, ποτέ, ιστορικά, δεν έλυσαν το πρόβλημα. Απλά, άλλαξαν δυνάστη πάνω στον πληθυσμό. Απο Μοναρχία, η Γαλλική επανάσταση, έφερε μια "δημοκρατία" που ήταν, πρακτικά χειρότερη απο το στέμμα.
Χειρότερη η γαλλική "δημοκρατία" από το στέμμα. χμμ
Η Ελληνική εθνική επανάσταση έδιωξε τους οθωμανούς. Οι οθωμανοί ήταν απομεινάρια του μεσαιωνικού φεουδαρχικού συστήματος. Νομίζω η αμερικανική, γαλλική και ελληνική επανάσταση έφεραν κάτι καλύτερο στον κόσμο. Αμφισβητείται αυτό :think:
Η Ρωσσική επανάσταση... οκ, το ξέρουμε όλοι πως κατέληξε, πριν καν αναλάβει τα ηνία ο Στάλιν. Η Κίνα... το βλέπουμε πλέον σήμερα πως κατέληξε, η Β. Κορέα είναι πυρηνικό ανέκδοτο, κτλ.
Κομμουνιστικές επαναστάσεις. Από το φεουδαρχικό σύστημα καλύτερες ήταν. Ας μας φαίνονται σε εμάς τους δυτικούς οπισθοδρομικές, υπάρχουν και χειρότερα.
Η εργατική "επανάσταση", η επανάσταση των μαύρων στις ΗΠΑ, το (τότε ουσιαστικό και πραγματικά απαραίτητο) φεμινιστικό κίνημα στις αρχές του 20ου αιώνα, κ.ο.κ. είναι παραδείγματα επαναστάσεων που επέφεραν αλλαγές που τις απολαμβάνουμε σαν δεδομένο σήμερα.
Ας επαναστατούσαν οι μαύροι υπό αγγλικό στέμμα να βλέπαμε τι κατάληξη θα είχε.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.051
Πόντοι
216
Χειρότερη η γαλλική "δημοκρατία" από το στέμμα. χμμ
Η Ελληνική εθνική επανάσταση έδιωξε τους οθωμανούς. Οι οθωμανοί ήταν απομεινάρια του μεσαιωνικού φεουδαρχικού συστήματος. Νομίζω η αμερικανική, γαλλική και ελληνική επανάσταση έφεραν κάτι καλύτερο στον κόσμο. Αμφισβητείται αυτό :think:

Κομμουνιστικές επαναστάσεις. Από το φεουδαρχικό σύστημα καλύτερες ήταν. Ας μας φαίνονται σε εμάς τους δυτικούς οπισθοδρομικές, υπάρχουν και χειρότερα.

Ας επαναστατούσαν οι μαύροι υπό αγγλικό στέμμα να βλέπαμε τι κατάληξη θα είχε.
Κοίταξε, δεν μου αρέσει αυτό που θα γράψω τώρα, αλλα... βγάλε τα ρημάδια τα κομματικά γυαλιά.
Πρώτον, έδιωξε τους Οθωμανούς, και στη θέση τους έφερε ένα άλλο, εξ'ισου φεουδαρχικό σύστημα... λεγόταν Όθων, Βασιλεύς των Ελλήνων, και ήταν... Γερμανός. Παρεπιμπτόντως, να θυμηθώ, τι έκανε, μεταξύ άλλων αυτό το "νέο" μη "φεουδαρχικό" staus quo... α, ναι, φυλάκισε, και παρ'ολίγο να εκτελέσει τον Κολοκοτρώνη... τον ίδιο Κολοκοτρώνη που ήταν icon figure της Ελληνικής Επανάστασης... Η Γαλλική, έφερε τον Ροβεσπιέρο... χρειάζεται, άραγε, να αναφέρω καν, σε τι επίπεδα φρίκης έβαλε τους Γάλλους, στο όνομα της δικαιοσύνης και της ισότητας; Η Αμερικάνικη επανάσταση, οκ, εκεί να συμφωνήσω, είχε και λογική και αποτέλεσμα. Όχι απαραίτητα ολοκληρωτικά καλό, αλλά είχε και αρκετά καλά.
Κομμουνιστικές επαναστάσεις... τι ακριβώς είναι χειρότερο απο αυτές; Τα γκουλάγκ δηλαδή ήταν σε τι καλύτερα απο το χειρότερο φεουδαρχικό μοντέλο του μεσαίωνα; Οι συνθήκες πείνας, εν έτει 2021 στη Β. Κορέα, με δελτίο τροφίμων που το καθορίζει το κόμμα, σε τί είναι καλύτερο απο τον μουζίκο της Τσαρικής Ρωσίας; Οι γενοκτονίες του Στάλιν, και, νωρίτερα, του Λένιν, σε τί ήταν καλύτερες απο εναν παρανοϊκό μονάρχη του 1400;
A, και κάτι τελευταίο... θα σου πρότεινα να τσεκάρεις λίγο καλύτερα το κατα πόσο οι μαύροι την εποχή της παντοδυναμίας του στέμματος δεν ήταν σε καθσετός σκλαβιάς απο το 1804, με πλήρη απαγόρευση του δουλεμπρίου σε όλη την επικράτεια της αυτοκρατορίας το 1834... περίπου μισό αιώνα πριν τη διακύρηξη του συντάγματος των ΗΠΑ το 1865
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Αυτή μπορεί να το δήλωσε λόγω πίστης οτι την προστατεύει ο θεός όταν κοινωνάει δεν ξέρω κιόλας , αλλά εδω πχ ένας καθηγητής βιοχημείας λέει οτι συμφωνα με την επιστήμη φαίνεται πως δεν μεταδίδεται ο ιός ούτε με κουτάλια ούτε με κέρματα ... οπότε αν ισχύουν αυτά τζάμπα κάναμε πλούσιους όσουν φτιάχνουν αντισηπτικά , όσοι τα χρησιμοποιούσαν συχνα δηλαδή :P

υπήρχε ένας απλούστατος τρόπος να μας αποδείξει η Γιαμαρέλλου τον ισχυρισμό της. Να πάει μαζί με έναν Ιερέα στις ΜΕΘ όπου νοσηλεύονταν βεβαιωμένα κρούσματα Κόβιντ, και να Κοινωνάει ύστερα από κάθε θύμα. Να πάει σπίτι της και να κάτσει σε Καραντίνα. ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΡΑΞΕ. Αναρωτιέμαι γιατί δεν απέδειξε τον ισχυρισμό της
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.543
Κριτικές
36
Like
38.418
Πόντοι
19.795
K
Άδικο δεν έχεις ρε φίλε... αλλά... έχει και τα καλά του το σύστημα.
1) δεν μπορείς να τα φάς όλα στις πουτάνες τόσο εύκολα. Πρέπει να τρέχεις στο ΑΤΜ, να τραβάς μετρητό, να το δίνεις, να ξανατρέχεις στο ΑΤΜ... ελπίζω μόνο να μην ξυπνήσουνε, και πάρουνε όλες απο ένα POS, γιατί τον ήπιαμε...
2) μειώνεται η πιθανότητα να σου βγάλει κάποιος μαχαίρι, ή σιδερικό σε κανένα παράδρομο της Φυλής, ή της Μ. Αλεξάνδρου για να σε ληστέψει. Τώρα, που είναι όλοι κυρίως με κάρτες, δεν πολυτραβάει αυτή η μπίζνα.
3) μπορείς, αν είσαι παντρεμένος, να ρεζερβάρεις ένα μέρος του μεροκάματου για το τερπνόν, απλά λέγοντας "άσε ρε μωρό, δε μου τις έβαλε τις γαμημένες τις υπερωρίες πάλι"... (σ.σ. οι υπερωρίες ήταν ανέκαθεν η ιδανική δικαιολογία για τους παντρεμένους, για καταδρομικές πριν το σπίτι)
Και φυσικα, ολες οι καταναλωτικες σου συνηθειες, πληρωνοντας με την καρτα να καταγραφονται.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.255
Κριτικές
2
Like
2.051
Πόντοι
216
K

Και φυσικα, ολες οι καταναλωτικες σου συνηθειες, πληρωνοντας με την καρτα να καταγραφονται.
Ρε τύποι, έλεος πια...
σε καταγράφουν εδώ, σε καταγράφουν εκεί... το μόνο ρημάδι που καταγράφει η κάρτα σου, είναι το ποσό και η ονομασία της επιχείρησης... σιγά τα ωα στην τελική. Χέστηκα, αν κάποιος καταγράφει οτι χθές πήγα στο Μασούτη, και προχτές στην Cosmodata. Ούτε τι πήρα απο το μασούτη καταγράφει, ούτε απο την Cosmodata. Αλήθεια, κάρτα σούπερ μάρκετ, έχεις, για πόντους και δωροεπιταγές; Αν ναι, αυτές, που καταγράφουν στη βάση δεδομένων της επιχείρησης, ακριβώς τί πήρες, πότε, και σε τι ποσότητα και τιμή, δεν σε φοβίζουν;
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Αυτός πήγε λόγω της ανοησίας του αδερφού του. Ήταν και γιατρός τρομάρα του.

Μάταια προσπαθούσε να τον πείσει να κάνει το εμβόλιο. Εμβόλιο που είχε κάνει τόσο η ίδια όσο και τα τρία του παιδιά.
«Εγώ το έχω κάνει, τα παιδιά μου το έχουνε κάνει και προσπαθούσα… »Κάθε μέρα είχαμε τη συζήτηση αυτή, κάθε μέρα μέσα στο σπίτι μας ήταν η συζήτηση το τι είναι ο κορωνοϊός και τι γίνεται.
»Αλλά ήταν το “είσαι υπερβολική”» πρόσθεσε.
Τραγική ειρωνεία πως πριν από 10 ημέρες ο 63χρονος έχασε την επίσης ανεμβολίαστη μητέρα του από κορωναϊό ενώ, διασωληνωμένος σε νοσοκομείο της Αθήνας βρίσκεται ο αδελφός του, γιατρός στο επάγγελμα που μοιραζόταν τις ίδιες απόψεις γύρω από το εμβόλιο και φαίνεται πως ήταν εκείνος που τον έπεισε να μην το κάνει.
«Δεν το πίστευε. Πίστευε ότι ο κορωναϊός είναι μία ίωση, είχε πειστεί και από τον αδερφό του ότι είναι μία ίωση σαν όλες τις άλλες» συμπλήρωσε η σύζυγος του 63χρονου.
«Ο αδελφός ήταν γιατρός. Ήταν αρνητής βέβαια αυτό ήταν το άσχημο.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Αυτός πήγε λόγω της ανοησίας του αδερφού του. Ήταν και γιατρός τρομάρα του.

Μάταια προσπαθούσε να τον πείσει να κάνει το εμβόλιο. Εμβόλιο που είχε κάνει τόσο η ίδια όσο και τα τρία του παιδιά.
«Εγώ το έχω κάνει, τα παιδιά μου το έχουνε κάνει και προσπαθούσα… »Κάθε μέρα είχαμε τη συζήτηση αυτή, κάθε μέρα μέσα στο σπίτι μας ήταν η συζήτηση το τι είναι ο κορωνοϊός και τι γίνεται.
»Αλλά ήταν το “είσαι υπερβολική”» πρόσθεσε.
Τραγική ειρωνεία πως πριν από 10 ημέρες ο 63χρονος έχασε την επίσης ανεμβολίαστη μητέρα του από κορωναϊό ενώ, διασωληνωμένος σε νοσοκομείο της Αθήνας βρίσκεται ο αδελφός του, γιατρός στο επάγγελμα που μοιραζόταν τις ίδιες απόψεις γύρω από το εμβόλιο και φαίνεται πως ήταν εκείνος που τον έπεισε να μην το κάνει.
«Δεν το πίστευε. Πίστευε ότι ο κορωναϊός είναι μία ίωση, είχε πειστεί και από τον αδερφό του ότι είναι μία ίωση σαν όλες τις άλλες» συμπλήρωσε η σύζυγος του 63χρονου.
«Ο αδελφός ήταν γιατρός. Ήταν αρνητής βέβαια αυτό ήταν το άσχημο.
63 χρόνος έχασε τη μητέρα του από Κορονοϊο...

Το χουνε κάψει οι τύποι πάει...

Εδώ πως γυρίζουν Τούμπα το αφήγημα στους εμβολιασμενους περί υποχρεωτικοτητας των τέστ

 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Έχουμε ημερήσια κουραδομετρηση;Τι λένε τα κρούσματα; Μετά τον Βακαλάο σκορδαλιά οι ειδικοί θα μπούνε ΜΕΘ ?

Τι εγινε ρε παίδες ?
Ο Ορμπαν ? Η Ουγγαρια ?

 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.280
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τι εγινε ρε παίδες ?
Ο Ορμπαν ? Η Ουγγαρια ?

Άσχετο, όμως το καλοκαίρι όπου η Ευρώπη προωθούσε νομοσχέδιο για την αποδοχή των Λοατκι σε όλους τους τομείς,η ουγγρική κυβέρνηση τους άφηνε στο περιθώριο μη αποδεχοντας τους.

Η πρώτη τότε απείλησε την Ουγγαρία ότι θα τεθεί εκτός Ευρώπης...Η Ουγγαρία τότε ήταν σαν να μην υπήρχε κορονοιος με την φόρμουλα 1 να διεξάγεται σε μια πίστα χωρίς το παραμικρό έλεγχο...
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Το marketing και η στοχευμένη διαφήμηση είναι άλλου είδους έλεγχος, θεμιτός ως ένα βαθμό αφού οικειοθελώς δημοσιεύεις προσωπικά δεδομένα στα social.

Tο "πράσινο διαβατήριο" δεν έχει σχέση με την παρακολούθηση στα social. Εκτός από την καθολική υποχρεωτικότητα εισάγει και δικαιώματα απαγορεύσεων (δεν περνάς τα σύνορα, δεν πας στη δουλειά σου ή στο μαγαζί εάν δεν είσαι εμβολιασμένος). Αργότερα σε αυτό το "εάν δεν είσαι" μπορεί να προστεθεί και το "φορολογικά ενήμερος", "πολιτικές πεποιθήσεις" κλπ ...

Αυτό που πάνε να περάσουνε απέχει πάρα πολύ από την απλή παρακολούθηση. Είναι πρακτικές που ταιριάζουν σε σταλινικά ή χιτλερικά καθεστώτα.



114ugf.gif
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Καλα, μην συγχυζεσαι


Μια και είχα χρόνο σήμερα διάβασα όλες τις 10 τελευταίες σελίδες.
Ειλικρινά θαυμάζω την υπομονή σου να προσπαθείς να συνεννοηθείς και να απαντήσεις σοβαρά, σε άτομα που αποδεδειγμένα είναι χαμηλής νοημοσύνης, τύπου κλώνοι Κασσιανής, πουτινάκια, κασιδιάρηδες, κ.λπ.
Το πολύ γέλιο ήταν στην προσπάθεια να καταλάβεις τι εννοεί ο sescoulas!! ?
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Αυτός πήγε λόγω της ανοησίας του αδερφού του. Ήταν και γιατρός τρομάρα του.

Μάταια προσπαθούσε να τον πείσει να κάνει το εμβόλιο. Εμβόλιο που είχε κάνει τόσο η ίδια όσο και τα τρία του παιδιά.
«Εγώ το έχω κάνει, τα παιδιά μου το έχουνε κάνει και προσπαθούσα… »Κάθε μέρα είχαμε τη συζήτηση αυτή, κάθε μέρα μέσα στο σπίτι μας ήταν η συζήτηση το τι είναι ο κορωνοϊός και τι γίνεται.
»Αλλά ήταν το “είσαι υπερβολική”» πρόσθεσε.
Τραγική ειρωνεία πως πριν από 10 ημέρες ο 63χρονος έχασε την επίσης ανεμβολίαστη μητέρα του από κορωναϊό ενώ, διασωληνωμένος σε νοσοκομείο της Αθήνας βρίσκεται ο αδελφός του, γιατρός στο επάγγελμα που μοιραζόταν τις ίδιες απόψεις γύρω από το εμβόλιο και φαίνεται πως ήταν εκείνος που τον έπεισε να μην το κάνει.
«Δεν το πίστευε. Πίστευε ότι ο κορωναϊός είναι μία ίωση, είχε πειστεί και από τον αδερφό του ότι είναι μία ίωση σαν όλες τις άλλες» συμπλήρωσε η σύζυγος του 63χρονου.
«Ο αδελφός ήταν γιατρός. Ήταν αρνητής βέβαια αυτό ήταν το άσχημο.
ρε τύπε για εξήγησε μ κατι..καταρχήν εγω ειμαι εμβολιασμένος (για να σε προλάβω) δε καιγόμουν να το κανω αλλα παει στο διάολο λογω δουλειάς,μιλησα και με κατι γιατρούς που εμπιστεύομαι να μου πουν γνώμες για ποιο να κάνω,και το βάρεσα.Αλλα ας πουμε οτι δεν ημουν και ειχα περάσει τον ιο (με τεστ) 2-3 φορες με ενα απλο φτέρνισμα..ποιος ο λόγος να εμβολιαστώ απο τη στιγμη που πλέον εχει αποδειχτει οτι και οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν? δε θα σου πω ουτε για τσιπάκια,ουτε για εξωγιηνους,ουτε για μακροχρόνιες επιπλοκές..
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
ρε τύπε για εξήγησε μ κατι..καταρχήν εγω ειμαι εμβολιασμένος (για να σε προλάβω) δε καιγόμουν να το κανω αλλα παει στο διάολο λογω δουλειάς,μιλησα και με κατι γιατρούς που εμπιστεύομαι να μου πουν γνώμες για ποιο να κάνω,και το βάρεσα.Αλλα ας πουμε οτι δεν ημουν και ειχα περάσει τον ιο (με τεστ) 2-3 φορες με ενα απλο φτέρνισμα..ποιος ο λόγος να εμβολιαστώ απο τη στιγμη που πλέον εχει αποδειχτει οτι και οι εμβολιασμένοι μεταδίδουν? δε θα σου πω ουτε για τσιπάκια,ουτε για εξωγιηνους,ουτε για μακροχρόνιες επιπλοκές..
Γιατί δεν έχεις ιδέα για το επίπεδο αντισωματων σου, το ιικο φορτίο με το οποίο ήρθες σε επαφή και γιατί δίνεις στον εαυτό σου τη δυνατότητα να το αντιμετωπίσει καλύτερα αν τυχόν αρρωστήσει πιο βαριά. Επίσης μειώνεις τη μεταδοτικότητα στους γύρω σου.
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Γιατί δεν έχεις ιδέα για το επίπεδο αντισωματων σου, το ιικο φορτίο με το οποίο ήρθες σε επαφή και γιατί δίνεις στον εαυτό σου τη δυνατότητα να το αντιμετωπίσει καλύτερα αν τυχόν αρρωστήσει πιο βαριά. Επίσης μειώνεις τη μεταδοτικότητα στους γύρω σου.
στη δευτερη φορά ειχα και παρα ειχα μάλιστα
 
Εγγρ.
7 Αυγ 2021
Μηνύματα
5.935
Like
7.665
Πόντοι
2.356
Και τωρα που μιλάμε θετικος ειμαι...εμβολιασμένος και θετικος. οπως ενιωθα ανεμβολιαστος,ετσι νιώθω και τωρα. 2 φορες εκανα σελφ τεστ και τα δυο θετικα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom