Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.951
Κριτικές
16
Like
14.889
Πόντοι
6.515
ο Φαρσαλινός καρδιολόγος δεν είναι; Τι έχει να πει επί του θέματος;;; Τον θυμάμαι πριν λίγο καιρό που έβγαινε στα κανάλια να μιλάει για το άτμισμα και τα ηλεκτρονικά τσιγάρα.

Κι ο Δημοπουλος που βγαινει ογκολογος ειναι
Εχει γλυκα το γυαλι
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
Αν επαιρνες εμενα τηλεφωνο, θα σου ελεγα οτι ξεκουραζομαι μια χαρα, βλεπω ταινιουλες, μπαινω στο μπου κομ, κοιμαμαι και ξυπναω φυσιολογικες ωρες, δουλευω με το πάσο μου καποιες υποθεσεις που υπο αλλες προυποθεσεις θα με ειχαν πνιξει, παιζω κανενα βιντεοπαιχνιδι.

Τωρα γιατι ξαφνικα καποιοι εχετε κρασαρει επειδη σας ειπαν να μεινετε δυο εβδομαδες σπιτι, δεν ξερω. Προφανως εχετε θεματα.
Δεν είναι τόσο πολύ το πως περνάει κάποιος κλεισμένος στο σπίτι αλλά η ψυχολογία του να μην ξέρει πόσο θα κρατήσει όλο αυτό και που θα καταλήξει. Επίσης η σκέψη του τι θα γίνει όταν τελειώσουν τα λεφτά στην Τράπεζα καθώς πολλοί Έλληνες δεν έχουν πάνω από 1-2Κ αποταμίευση.

Σκεπτόμενος αυτά μπορεί να σου μπαίνουν ιδέες του τύπου εγώ βλέπω νετφλιξ ενώ τους επόμενους μήνες θα με απολύσουν, δε θα βρω δουλειά και το κράτος θα καταρρεύσει. Και αυτό δεν έχει να κάνει με καμία δεξιά η αριστερή κυβέρνηση. Η παγκόσμια οικονομία πάει για φούντο..
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Λες να μην το ξέρει ο τσιοδρας ότι θα ήταν καλύτερα αν μπορούσε να κάνει 10 εκατομμύρια τεστ?

Καπου χανεις το νοημα του δειγματοληπτικου ελεγχου. Οταν ας πουμε γινεται μια δημοσκοπηση με δειγμα 1000 ατομα για να βγει τι θα ψηφισει το εκλογικο σωμα των 9.9 εκατομμυριων ελληνων, δε ρωτας και τους 9.9 εκ ελληνες του εκλ. σωματος. Ρωτας ενα παρα πολυ μικρο δειγμα. Γι'αυτο λεγεται και ΔΕΙΓΜΑτοληψια.
 

διομήδης

Τιμημένος
Εγγρ.
26 Δεκ 2008
Μηνύματα
44.974
Like
30.411
Πόντοι
5.006
Τι γαλατικές ευγένειες ειναι αυτες...
Εσύ ξέρεις απο τσακωμούς.
Αλλωστε και να τσακωθώ θα αλλάξει ο άλλος συμπεριφορά και άποψη; Δεν το νομίζω, προς τιμήν σου δε εδώ και 10 χρόνια έχεις ακούσει ουκ ολίγες φορές τον εξάψαλμο και δεν έχεις βρίσει ποτέ και κανέναν αυτό έχω να το λέω.
Δεν λέω ότι είσαι σωστός πάντα ή ότι δεν προκαλείς πολλάκις αλλά είσαι καλός στα λόγια ρε μπαγάσα και βγαίνεις λάδι.  :grin:
sorry  :spam:
 

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
Αυτην την περιοδο παιζω settlers

Δοκιμασε το κι ασε τις σαχλαμαρες περι ωριμοτητας

εχω ενα σεγκα μεγκα ντραιβ ενα ps1 και ενα ps2 και επαιζα κατι παιχνιδια στο pc

εκανα μαλακια που δεν αγορασα το ps4 τη βδομαδα πριν κλεισουν τα καταστηματα
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.951
Κριτικές
16
Like
14.889
Πόντοι
6.515
Με τα χοτ σποτ γιατι δεν μας λενε τι γινεται?  :think:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Δεν είναι τόσο πολύ το πως περνάει κάποιος κλεισμένος στο σπίτι αλλά η ψυχολογία του να μην ξέρει πόσο θα κρατήσει όλο αυτό και που θα καταλήξει. Επίσης η σκέψη του τι θα γίνει όταν τελειώσουν τα λεφτά στην Τράπεζα καθώς πολλοί Έλληνες δεν έχουν πάνω από 1-2Κ αποταμίευση.

Σκεπτόμενος αυτά μπορεί να σου μπαίνουν ιδέες του τύπου εγώ βλέπω νετφλιξ ενώ τους επόμενους μήνες θα με απολύσουν, δε θα βρω δουλειά και το κράτος θα καταρρεύσει. Και αυτό δεν έχει να κάνει με καμία δεξιά η αριστερή κυβέρνηση. Η παγκόσμια οικονομία πάει για φούντο..
Αυτο το αγχος μπορω να το κατανοησω και να το σεβαστω. Αλλά δεν νομιζω οτι επικαλεσθηκε κατι τετοιο ο φιλος παραπανω
 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
Καπου χανεις το νοημα του δειγματοληπτικου ελεγχου. Οταν ας πουμε γινεται μια δημοσκοπηση με δειγμα 1000 ατομα για να βγει τι θα ψηφισει το εκλογικο σωμα των 9.9 εκατομμυριων ελληνων, δε ρωτας και τους 9.9 εκ ελληνες του εκλ. σωματος. Ρωτας ενα παρα πολυ μικρο δειγμα. Γι'αυτο λεγεται και ΔΕΙΓΜΑτοληψια.

δειγματοληψια γινεται και τωρα

800 τεστ εγιναν απο εχθες, τα 35 θετικα. Τα υπολοιπα 765 τι λες να ηταν?
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Δηλαδή δεν θα κινδυνέψει όταν εκτελώ κάποια εργασία και έχει κόσμο αλλά θα κινδυνέψει όταν περπατω μόνος για να πάω κάπου; αυτό δώσε να καταλάβω γίγαντα μου.

Tυπε ο Αλεξ λεει οτι το σαη εχει ινφλουενς στην ελληνικη κοινωνια. Μη παρασυρεις κοσμο με την ανευθυνοτητα σου :S
 

mefedlos

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
304
Like
57
Πόντοι
1
Τυπε λες να δουμε σκηνες Κινας που τρεχουν οι αστυνομικοι και σε πιανουν με την αποχη  :think: :S :S :S

οποιος θυμαται ας βαλει το link με το βιντεο  :S :S :S
Σημερα ειδα σε κεντρικους δρομους περιπολικα και διπλα 5 με 6 μηχανες.σαν μπλοκο. Μηπως εχουν σε ετοιμοτητα απο τωρα θεσεις για οταν δωθει το πρασινο φως?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
εχω ενα σεγκα μεγκα ντραιβ ενα ps1 και ενα ps2 και επαιζα κατι παιχνιδια στο pc

εκανα μαλακια που δεν αγορασα το ps4 τη βδομαδα πριν κλεισουν τα καταστηματα
Κακως
Εμεις το εχουμε και τωρα που μιλαμε η γυναικα μου παιζει assassins creed
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Καθολου για Ιταλια δεν παμε, θα παμε καλυτερα απο οποιαδηποτε αλλη χωρα γιατι πηραμε τα σωστα μετρα νωριτερα απο ολους.
Κάνεις λαθος.

Ζεις στον μυθο της κανονικοτητας
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.006
Κριτικές
1
Like
2.809
Πόντοι
606
Δηλαδή δεν θα κινδυνέψει όταν εκτελώ κάποια εργασία και έχει κόσμο αλλά θα κινδυνέψει όταν περπατω μόνος για να πάω κάπου; αυτό δώσε να καταλάβω γίγαντα μου.
τυπε απο δευτερα σε βλεπω να τα λες στο μπαμπη τον σουγια στο κρατητηριο αυτα  :police:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Τύπε καπου εδω τελειωνουν οι ευγενειες
Δεν μας ενδιαφερει αν αφηνιαζουν καποιοι
Οποιος δεν μπορει να συμμορφωθει με πεντε απλα πραγματα και κρασαρει, να παει στο ψυχιατρειο
Δεν φταιμε τιποτα οι υπολοιποι

Δεκτό. Παίρνω ότι έχουμε θέματα και είμαστε για ψυχιατρείο για να μην κάνω διπλή παράθεση και ειμαστε όλοι κομπλέ.
Εσύ σπίτι σου με όσους θέλετε κι εμείς
οι υπόλοιποι την παρτη μας.
Απορω γιατί δεν μας συλλαμβάνουν όμως.
Α ξέχασα...δεν ισχύει ακόμα το μέτρο!

 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
Αυτό σημαίνει θνητότητα 4,29%. Που είναι πλασματική διότι ο πραγματικός αριθμός κρουσμάτων δεν είναι γνωστός.

Στα επιβεβαιωμένα κρουσματα της ουχαν η θνητότητα ηταν 0,9%-1%.Και μάλιστα σε πολύ μεγάλο στατιστικό δείγμα.

Αν αναγάγεις το παραπάνω πηλίκο που παρέθεσες με 1% αντί για 4,29% τότε τα κρούσματα που προκύπτουν είναι 12.773/0.01 δηλαδή 1.277.300 πραγματικά κρούσματα.

Κοινώς τη γαμήσαμε !!

ειπαμε, η Ιταλια εχει προ πολλου ξεπερασει τις δυνατοτητες του συστηματος υγειας της. Τι απο το "ο κοσμος πεθαινει στα σπιτια του γιατι δεν υπαρχουν κρεβατια στα νοσοκομεια" ειναι δυσνοητο?

Αυτο προσπαθουμε να αποφυγουμε εδω. Να μη φτασουμε στο σημειο να ξεφυγει τελειως το ποσοστο θνησιμοτητας γιατι γεμισαν τα νοσοκομεια.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom