Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Υπέρ μπορεί να είναι , όπως και ο Κούβελας και ο Φαρσαλινός και άλλοι (Βόβολης , Ζέρβας , Αρβανίτης) λένε οτι είναι υπέρ για αυτόν που το θέλει αλλά κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού.

Όπως επίσης μπορεί να είναι κανείς υπέρ κάποιων μέτρων αλλά κατά των καθολικών lockdowns παράδειγμα.
Ελεος με αυτη την μαλακια "υπερ των εμβολιασμων κατα της υποχρεωτικοτητας"
Δηλαδη εαν πας στι ιατρειο του και τον ρωτησεις να κανω το εμβόλιο θα σου "Ναι" αλλα επειδη ειναι υποχρεωτικο για καποιες κατηγορεις εργαζομενων μην το κανεις για να υποστηριξουμε τον αγωνα τους
Απλως κωμικοι
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.126
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Ρε Γλάσκο, γιατί μπαίνεις με το προφίλ ξένου ανθρώπου;
sbdhse9uho531-gif.746771
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Ελεος με αυτη την μαλακια "υπερ των εμβολιασμων κατα της υποχρεωτικοτητας"
Δηλαδη εαν πας στι ιατρειο του και τον ρωτησεις να κανω το εμβόλιο θα σου "Ναι" αλλα επειδη ειναι υποχρεωτικο για καποιες κατηγορεις εργαζομενων μην το κανεις για να υποστηριξουμε τον αγωνα τους
Απλως κωμικοι
η άποψή μου είναι πως η καραμέλα κατά της υποχρεωτικότητας είναι το τελευταίο οχυρό τους
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.875
Κριτικές
6
Like
3.615
Πόντοι
736
Ελεος με αυτη την μαλακια "υπερ των εμβολιασμων κατα της υποχρεωτικοτητας"
Δηλαδη εαν πας στι ιατρειο του και τον ρωτησεις να κανω το εμβόλιο θα σου "Ναι" αλλα επειδη ειναι υποχρεωτικο για καποιες κατηγορεις εργαζομενων μην το κανεις για να υποστηριξουμε τον αγωνα τους
Απλως κωμικοι
Αυτός που θα πάει να τον ρωτήσει αν του προτείνει να εμβολιαστεί , πιστεύω πως η απάντηση που θα πάρει θα είναι ανάλογη με την ηλικία του και την κατάσταση της υγείας του. Δηλαδή με βάση αυτά θα σου προτείνει να εμβολιαστείς η όχι , και θα σου πει να αποφασίσεις.

Γιατί οι περισσότεροι γιατροί απο αυτούς που ανέφερα πρίν αν όχι όλοι , εκτός του οτι είναι κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού και υπέρ για αυτόν που το θέλει , είναι επίσης υπέρ για αυτόν που το χρειάζεται. Δηλαδή αν είσαι παιδί και δεν το χρειάζεσαι η αν έχεις νοσήσει και δεν το χρειάζεσαι πιστεύω πως θα σου προτείνουν να μην εμβολιαστείς.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.804
Like
14.583
Πόντοι
3.656
Μην υποτιμάς τη βλακεία αυτών των ανθρώπων.
και βέβαια δεν την υποτιμώ. Επισημαίνω την κουτοπονηριά τους. Στην αρχή έλεγαν ότι όσοι εμβολιαστούν θα αρχίσουν να πεθαίνουν μαζικά από Σεπτέμβρη. Προκάλεσα ευθέως στην αρχή του μήνα τους ψέκες που το υποστήριζαν να μου απαντήσουν. Εννοείται πως δεν πήρα απάντηση. Θα επανέρχομαι κάθε μήνα όμως ρωτώντας που είναι οι θάνατοι που προέβλεπαν. Το καινούργιο παραμύθι είναι πως θα πεθάνουμε σε λίγα χρόνια από τις παρενέργειες. Και βέβαια κάποιοι θα πεθάνουν σε λίγα χρόνια, από όσους εμβολιάστηκαν σήμερα. Από τους παλιούς συμμαθητές έχουμε 4 απώλειες από ανακοπές, γύρω στα 50τους. Χωρίς εμβολιασμούς. Διόλου απίθανο να πεθάνουν άλλοι 4 - 5 'η και περισσότεροι, αφού περάσαμε τα 60. Τότε θα μας λένε πως φταίει ο εμβολιασμός τους
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.875
Κριτικές
6
Like
3.615
Πόντοι
736
Εσύ να φανταστώ κάνεις παρέα με πολλούς γιατρούς και συζητάτε επιστημονικά θέματα.
Όχι , απλά τους έχω παρακολουθήσει αρκετά αυτούς που ανέφερα στο προηγούμενο πόστ και οι οποίοι αυτά που λένε μου φαίνονται πιό λογικά απο αυτά που λένε ο Βασιλακόπουλος ο Σύψας και η Παγώνη , μπορεί να κάνω λάθος.
 

el toro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Νοε 2013
Μηνύματα
1.165
Κριτικές
1
Like
1.295
Πόντοι
216
Αυτός που θα πάει να τον ρωτήσει αν του προτείνει να εμβολιαστεί , πιστεύω πως η απάντηση που θα πάρει θα είναι ανάλογη με την ηλικία του και την κατάσταση της υγείας του. Δηλαδή με βάση αυτά θα σου προτείνει να εμβολιαστείς η όχι , και θα σου πει να αποφασίσεις.

Γιατί οι περισσότεροι γιατροί απο αυτούς που ανέφερα πρίν αν όχι όλοι , εκτός του οτι είναι κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμού και υπέρ για αυτόν που το θέλει , είναι επίσης υπέρ για αυτόν που το χρειάζεται. Δηλαδή αν είσαι παιδί και δεν το χρειάζεσαι η αν έχεις νοσήσει και δεν το χρειάζεσαι πιστεύω πως θα σου προτείνουν να μην εμβολιαστείς.
Με τοσους εμβολιασμους που εχουν γινει η απαντηση ειναι μια και μοναδικη ΝΑΙ καντο Phizer χωρις φοβο απο ολους τους γιατρους,
Εαν θελει να σε εκμεταλλευτει να παρει χρηματα θα σου δωσει μια σειρα εξετασεων και στο τελος θα σου καντο. Εκτος εαν ειναι κανενας ομοιοπαθητικος που οι λυσεις στα προβληματα ερχονται μεσα απο τα βοτανα οποτε παντα θα σου λεει ΟΧΙ.
 

kolonoskopos83

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουν 2015
Μηνύματα
1.108
Like
1.758
Πόντοι
216
Μελετώντας προσεχτικά, όλες τις απόψεις των συναγωνιστών, παρατηρώ κάποια ενδεχομένως λάθη η λάθος σκέψεις που κάνουν. Όπως έχω πει πολλές φορές, όλες η γνώμες, όλες οι απόψεις, όλοι οι συλλογισμοί είναι σεβαστά και πρέπει να ακούγονται ελεύθερα, διότι πολύ πιθανό, να μάθουμε κάτι το οποίο δεν ξέραμε η δεν είχαμε σκεφτεί. Εμένα προσωπικά, με ενδιαφέρει πάρα πολύ η γνώση, είμαι πολύ φίλος της σοφίας, εξ ου και ο όρος φιλοσοφία, δηλαδή, η αναζήτηση και η αγάπη για την γνώση.

Δυστυχώς, αρκετοί εκ των συναγωνιστών είναι και πολύ φοβάμαι θα παραμείνουν, "αθεράπευτοι". Όχι επειδή λένε πράγματα που δεν συμφωνώ, αλλά επειδή δεν ενδιαφέρονται ούτε στο ελάχιστο, να αναρωτηθούν, μήπως κάνουν λάθος, που αποδεδειγμένα κάνουν.

Πάμε στο θέμα μας, από την μία έχουμε τους αποκαλούμενους "εμβολιαστές", από την άλλη έχουμε τους αποκαλούμενους "ανεμβολιαστές", όπως παρατηρούμε, αυτές οι δύο κατά τα άλλα αντίθετες ομάδες, έχουν κοινά χαρακτηριστικά. Οι μεν παρασύρονται από τα λόγια κάποιων, οι δε παρασύρονται από τα λόγια κάποιων άλλων και οι δύο όμως, βασικό παράγοντα ώθησης έχουν κοινό, τον φόβο. οι μεν φοβούνται ότι αν δεν κάνουν το εμβόλιο θα πεθάνουν η θα πάθουν κάτι κακό, οι δε φοβούνται ότι αν κάνουν το εμβόλιο θα πεθάνουν η θα πάθουν κάτι κακό. Άλλος κοινός παράγοντας ώθησης, η εμπιστοσύνη, οι μεν εμπιστεύονται αυτά που τους αρέσουν, οι δε πάλι το ίδιο.

Σε αυτό το σημείο, πρέπει να πούμε κάτι, πρώτον, ο φόβος και ειδικά ο φόβος του θανάτου δεν μπορεί να είναι γνώμονας για αποφάσεις που θα πάρουμε σχετικά με την ζωή μας και δεύτερων δεν εμπιστευόμαστε όποιον δεν ξέρουμε, άσχετα αν λέει πράγματα που μας αρέσουν. Ο καθένας από εμάς, θα πρέπει να ακούει, να διαβάζει, να σκέφτεται, να επεξεργάζεται όλες τις πληροφορίες που λαμβάνει και να αποκτά την δικιά του
λογική άποψη, απαλλαγμένη από τον φόβο η την εμπιστοσύνη :hi:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.825
Κριτικές
90
Like
36.903
Πόντοι
25.467

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Ώπα...

Δίνεις κι αλλού τον τίτλο μου;;;

Θα διαμαρτυρηθώ στην επιτροπή δεοντολογίας. :)
Πολύ ωραία!

Πρώτη φορά βλέπω αρχιμαλάκα να παραδέχεται ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ τον τίτλο του αρχιμαλάκα!

Σπας σαν κλαράκι και μαρτυράς με μισό χαστουκάκι! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Αφού λοιπόν παραδέχεσαι κι ο ίδιος ότι είσαι ο αρχιμαλάκας του site, στείλε ένα μήνυμα στους mods να σου αλλάξουν το nickname σε αρχιμαλάκα :)

Σου υπόσχομαι ότι μετά δεν θα αποκαλέσω κανέναν έτσι ξανά, παρά μόνο εσένα αφού θες αποκλειστικότητα! :)
 

sigman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2019
Μηνύματα
728
Κριτικές
4
Like
1.056
Πόντοι
366
Τύπε sigman άμα πετύχεις κανέναν τηλεοπτικό "ειδικό" ρώτα γιατί επιμένουν να μας εμφανίζουν τους νεκρούς "με κορονοιό" ως νεκρούς "από κορονοιό".
Ρε γαμωτο! Σου είπε κανείς πως ενημερώνομαι απο τις είδησεις ή το FACEBOOK!! Οτι περιμένω τον κάθε δημοσιογράφο να μου πει πόσοι πέθαναν! Δεν με απασχολεί το νούμερο... υπαρχουν άπειρες πηγές όπου βρισκεις απαντήσεις... ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΛΑΚΑΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΩΝ ΘΑΝΑΤΩΝ ΜΕ ‘ΚΑΛΥΠΤΕΙ’ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ: Α! Τώρα μάλιστα, πεθαίνουν πολλοι απο COVID ώρα να πάω να εμβολιαστώ.
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.825
Κριτικές
90
Like
36.903
Πόντοι
25.467
Πολύ ωραία!

Πρώτη φορά βλέπω αρχιμαλάκα να παραδέχεται ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ τον τίτλο του αρχιμαλάκα!

Σπας σαν κλαράκι και μαρτυράς με μισό χαστουκάκι! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Αφού λοιπόν παραδέχεσαι κι ο ίδιος ότι είσαι ο αρχιμαλάκας; του site, στείλε ένα μήνυμα στους mods να σου αλλάξουν το nickname σε αρχιμαλάκα :)

Σου υπόσχομαι ότι μετά δεν θα αποκαλέσω κανέναν έτσι ξανά, παρά μόνο εσένα αφού το θες τόσο πολύ! :)
Γράψεεεεε..

Γράψε σεντόνια σκατογλείφτραααα..

Πουτανάκι μου σε έχω κάνει...
:2funny::2funny::2funny:

Με την ευκαιρία...

Σου άρεσε το τσιμπούκι που σου έδωσα με την πισίνα;;;

:2funny::2funny::2funny:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Γράψεεεεε..

Γράψε σεντόνια σκατογλείφτραααα..
Έτσι να σε τσούζει αρχιμαλάκα :)

Πουτανάκι μου σε έχω κάνει...
:2funny::2funny::2funny:
Μάλλον εγώ σε έχω σοδομίσει αρχιμαλάκα :) Σε έχω φέρει σε σημείο να σκούζεις επειδή πάνε να σου πάρουν τον τίτλο του αρχιμαλάκα που τόσο ποθείς :)

saint_arximalakas.jpg


Με την ευκαιρία...

Σου άρεσε το τσιμπούκι που σου έδωσα με την πισίνα;;;

:2funny::2funny::2funny:
Δεν είναι έτσι η πισίνα μου, ξέρεις πολύ καλά πως είναι αρχιμαλάκα :)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.825
Κριτικές
90
Like
36.903
Πόντοι
25.467
Έτσι να σε τσούζει αρχιμαλάκα :)


Μάλλον εγώ σε έχω σοδομίσει αρχιμαλάκα :) Σε έχω φέρει σε σημείο να σκούζεις επειδή πάνε να σου πάρουν τον τίτλο του αρχιμαλάκα που τόσο ποθείς :)

saint_arximalakas.jpg



Δεν είναι έτσι η πισίνα μου, ξέρεις πολύ καλά πως είναι αρχιμαλάκα :)
Όπως τα έγραψα πριν.

Γράφω 2, γράφεις 20.

Αρκούδα σε έχω κάνει. :)

Σου βαράω το ντέφι και εσύ χορεύεις ρουφιάνα σκατογλείφτρα. :2funny: :2funny: :2funny:
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.637
Κριτικές
76
Like
8.402
Πόντοι
2.786
Όπως τα έγραψα πριν.

Γράφω 2, γράφεις 20.

Αρκούδα σε έχω κάνει. :)

Σου βαράω το ντέφι και εσύ χορεύεις ρουφιάνα σκατογλείφτρα. :2funny: :2funny: :2funny:
Εντάξει αρχιμαλάκα, ότι πεις!
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Έναν αρχιμαλάκα τον έχουμε να τον γλεντάμε :)

Παρακαλώ το "αρχιμαλάκας" να καταχωρηθεί αποκλειστικά για τον αρχιμαλάκα και να μην χρησιμοποιείται σε άλλη μέλη :)

Ευχαριστώ :)
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
56.825
Κριτικές
90
Like
36.903
Πόντοι
25.467
Εντάξει αρχιμαλάκα, ότι πεις!
:tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:

Έναν αρχιμαλάκα τον έχουμε να τον γλεντάμε :)

Παρακαλώ το "αρχιμαλάκας" να καταχωρηθεί αποκλειστικά για τον αρχιμαλάκα και να μην χρησιμοποιείται σε άλλη μέλη :)

Ευχαριστώ :)
Έτσι μπράβο σκατογλείφτρα μου. :)
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.637
Like
3.006
Πόντοι
1.706
Ο γουρλομάτης έβαλε αντιεμβολιαστή υπουργό υγείας για να τονωθεί το εμβολιαστικό πρόγραμμα. :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom