Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

nik1111

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
696
Κριτικές
1
Like
507
Πόντοι
26
τι ενα μηνα? εδω απο την πεμπτη εγω ειδα αρθρα οτι αυξανονται τα περιστατικα οικογενειακης βιας λογω της καραντινας!!!!!μιλαμε οι τυποι γραφουν οτι ο κοσμος εσκασε επειδη καθισε σπιτι απο σαββατο μεχρι πεμπτη!!!!!απο σαββατο μεχρι πεμπτη!!!!6 μερες ρε μαλακες!!!!!6 μερες!!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
και ο αλλος σε μια εβδομαδα γραφει για ενδοοικογενειακη βια, αυτοκτονιες, αποξενωση, καταπατηση δικαιωματων και νεα ταξη πραγματων!!!!!τα διαβαζεις αυτα και νομιζεις οτι τα γραφει κανενας κρατουμενος στο αουσβιτς...και μετα βλεπεις οτι τα γραφει ο πουστη βαγγον που εχουν τσιμπλιασει τα ματια του απο το πολυ netflix και εχει πιαστει ο κωλος του απο το καθισιο στον καναπε!!!! :S :S

:2funny: :2funny: :2funny:

 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
ε ωραια και εσκασες εσυ απο τις πρωτες 5 μερες δηλαδη???επισης πως το βλεπεις ρε τυπε, οτι θα μας εχουν κλεισμενος στο σπιτι 2-3 χρονια?????
αντε να τραβηξει το πραγμα 1 μηνα, οπως στην κινα....αν εσυ ξεχασες να ζησεις τοσα χρονια και τωρα δεν μπορεις να αντεξεις επειδη σου παγωνουν την ζωη για 1 μηνα, δεν σου φταιμε εμεις....

Τυπε αυτα τα τυπακια και χωρις καραντινα κλεισμενοι ηταν.
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
ε ωραια και εσκασες εσυ απο τις πρωτες 5 μερες δηλαδη???επισης πως το βλεπεις ρε τυπε, οτι θα μας εχουν κλεισμενος στο σπιτι 2-3 χρονια?????
αντε να τραβηξει το πραγμα 1 μηνα, οπως στην κινα....αν εσυ ξεχασες να ζησεις τοσα χρονια και τωρα δεν μπορεις να αντεξεις επειδη σου παγωνουν την ζωη για 1 μηνα, δεν σου φταιμε εμεις....

Εγώ δεν είπα ότι φταίνε οι άλλοι ή ότι ξέχασα να ζήσω. Αυτα είναι δικά σου. Απλώς ο καθένας κάνει ότι θέλει στην ζωή του. Όπως λοιπόν δεν φταιτε εσείς δεν φταιω ούτε εγώ. Τόσο απλό είναι.
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Εγώ δεν είπα ότι φταίνε οι άλλοι ή ότι ξέχασα να ζήσω. Αυτα είναι δικά σου. Απλώς ο καθένας κάνει ότι θέλει στην ζωή του. Όπως λοιπόν δεν φταιτε εσείς δεν φταιω ούτε εγώ. Τόσο απλό είναι.

Tυπε δε φοβασαι μηπως κολησεις χτικιο?
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.728
Like
3.137
Πόντοι
506
ΖΩΑ;;;;.....ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΙ;;;;;

Παρά τις δραματικές προειδοποιήσεις, τόσο του Σωτήρη Τσιόδρα χθες, όσο και του ίδιου του πρωθυπουργού Κυριάκου Μητσοτάκη, η εγκατάλειψη της Αθήνας προς την επαρχία, εν μέσω κρίσης κορωνοϊού, συνεχίστηκε.

Κύμα φυγής και προς τα νησιά

Εντωμεταξύ, τις τελευταίες ημέρες πολλοί ήταν εκείνοι που επέλεξαν να φύγουν από την πρωτεύουσα για τα νησιά! Οι δήμαρχοι με εκκλήσεις τους τόνιζαν ότι δεν πρέπει όσοι έχουν εξοχικά να πάνε στα νησιά για δύο λόγους, αφενός για να μην μεταφέρουν τον κορωνοϊό και αφετέρου γιατί και να χρειάζονταν κάτι δεν θα μπορούσαν να τους το παρέχουν οι τοπικές δομές υγείας και σε περίπτωση που χρειαστεί θα πρέπει να γίνει αεροδιακομιδή.


«Απόβαση» Αθηναίων στις Σπέτσες λόγω κορωνοϊού

Χαρακτηριστικό παράδειγμα αποτελούν οι Σπέτσες. Οπως υπογραμμίζει μιλώντας στο iefimerida.gr o δήμαρχος του νησιού, κ. Παναγιώτης Λυράκης «έχει φτάσει αρκετός κόσμος στο νησί», τονίζοντας την ίδια ώρα πως οι Σπέτσες δεν διαθέτουν τις κατάλληλες υποδομές Υγείας σε περίπτωση εμφάνισης κρούσματος κορωνοϊού.

«Το νησί διαθέτει μόνο ένα πολυδύναμο ιατρείο, υποστελεχομένο», σημειώνει, αναφέροντας παράλληλα πως οι περισσότεροι που φτάνουν στο νησί είναι «άτομα που διαθέτουν θερινές κατοικίες». «Αυτοί θα μείνουν στο σπίτι τους σε καραντίνα 14 ημερών;», διερωτάται ο κ. Λυράκης.

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.646
Like
22.057
Πόντοι
5.006
Τυπε αυτα τα τυπακια και χωρις καραντινα κλεισμενοι ηταν.

εννοειται αυτο...οποιος σε μια εβδομαδα καραντινας γραφει οτι δεν αντεχει αλλο και τετοις γραφικες πιπες ειναι δεδομενο οτι ολη την ζωη του ηταν αντικοινωνικος και κλεισμενος στο σπιτι....ανθρωπος που ειναι χορτασμενος δεν θα πηγαινε ποτε σε κοκτειλ παρτυ 1 μερα μετα την ανακοινωση καραντινας...1 μερα!!!!!
ή δειτε τον αλλο τον μαλακα τον πουστη βαγγον...με το που μπηκε στο νημα εγραψε οτι πηγε και πηρε ενα καφε μετριο και εκανε βολτα.....λες και εκανε κανα κατορθωμα!!!!λες και εμεις δεν πηγαμε καμια βολτα ολες αυτες τις μερες????αλλα ποιος λογικος ανθρωπος θα εγραφε οτι ξερετε πηγα πηρα ενα καφε απο take away σημερα.....ο στερημενος ομως κανει μπαμ και το αναφερει κατευθειαν... :babycry: :babycry: :babycry: :babycry: :babycry:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Θα κάτσω εγω οπως κι ένας λαός ένα μήνα μέσα που δεν ξέρουμε πόσο θα κρατήσει επειδή δεν έχουν λύση στο πρόβλημά τους οι μαλακες.
Επειδή δεν ήταν άξιοι να ανταποκριθούν στο οτιδήποτε.
Εγώ θέλω να βγαινω να κάνω τις δουλειές μου και μετά να πηγαίνω όπου θέλω. Δεν ζήτησα να κόβω χλμ στην Αθηνα ούτε να φτερνιζομαι στην μούρη του άλλου.
Δεν υπάρχει λογική στο μέτρο.
Πάντως μην ανησυχειτε. Το πολύ πολύ να με συλλάβουν να περπατω πηγαίνοντας σε συγκεκριμένο μέρος και να θεωρηθω εγκληματίας. Λογικό το βλέπω.
Όπως και για όσους το κάνουν.

 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.646
Like
22.057
Πόντοι
5.006
Εγώ δεν είπα ότι φταίνε οι άλλοι ή ότι ξέχασα να ζήσω. Αυτα είναι δικά σου. Απλώς ο καθένας κάνει ότι θέλει στην ζωή του. Όπως λοιπόν δεν φταιτε εσείς δεν φταιω ούτε εγώ. Τόσο απλό είναι.

ποιος σου ειπε οτι ο καθενας κανει οτι θελει στην ζωη του????!!!!!και εγω θελω να γαμησω την δουκισα νομικου αλλα δεν με αφηνουν να την βιασω ρε γαμωτο... :'( :'( :'( :'( :'(

αμα θες να κανεις οτι θελεις στη ζωη σου, τραβα ζησε ερημιτης σε καμια σπηλια στον ολυμπο
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Στην ελεύθερη ώρα έλεγε θα μας σώσει το άγιο όρος. Τι εννοούσαν;;;
χαχαχαχα ρε συ 60 στον κοντινο γραφεις για αγιο ορος και πουτσες μπλε?χαχαχαχα αντε γραψε μου και για τον παστιτσιο....
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
Tυπε δε φοβασαι μηπως κολησεις χτικιο?

Ζω την ζωή μου όμορφα χωρίς να πηγαινω για πικ νικ με 1000 άτομα ή σε συναυλίες με 5.000 άτομα.
Δεν δέχομαι το μέτρο. Τώρα αν εσύ θες να βγάλεις αλλά συμπεράσματα, βγαλτα γιατί εγώ πάλι έξω θα βγαινω. Όπως κι άλλοι άνθρωποι. Τι να κάνω στο σπίτι
για π.χ ένα μήνα δηλαδή; Τι;;;;;;;;
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.006
Κριτικές
1
Like
2.809
Πόντοι
606
ρεοπεο τη πεθερα αμολησε στα σουπερ μαρκετ μπας και ψοφησει και παει στον απηγανο  :spam:
 

tnt

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2019
Μηνύματα
4.212
Like
12.641
Πόντοι
3.506
ποιος σου ειπε οτι ο καθενας κανει οτι θελει στην ζωη του????!!!!!και εγω θελω να γαμησω την δουκισα νομικου αλλα δεν με αφηνουν να την βιασω ρε γαμωτο... :'( :'( :'( :'( :'(

αμα θες να κανεις οτι θελεις στη ζωη σου, τραβα ζησε ερημιτης σε καμια σπηλια στον ολυμπο

Τυπε είσαι ατοπος τελείως. Τι παραδείγματα φέρνεις; Τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτά που λέω; Μπορείς και καλύτερα.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
ποιος σου ειπε οτι ο καθενας κανει οτι θελει στην ζωη του????!!!!!και εγω θελω να γαμησω την δουκισα νομικου αλλα δεν με αφηνουν να την βιασω ρε γαμωτο... :'( :'( :'( :'( :'(

αμα θες να κανεις οτι θελεις στη ζωη σου, τραβα ζησε ερημιτης σε καμια σπηλια στον ολυμπο
νομιζω δεν επιτρεπει ο νομος να πας να ζησεις σε σπηλια...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Το ακουσα σημερα στη τηλεοραση απο Ιταλο γιατρο.
"Το οτι πεθαινουν οι γεροντοτεροι απο τον ιο, δεν ειναι γιατι ειναι πιο ευπαθεις απο τους νεωτερους, αλλα γιατι εμεις κανουμε επιλογη να σωσουμε τους νεωτερους".

Το ηλικιακο breakdown ηταν παρομοιο και στη Κινα με τα πολλα κρεβατια. Το ιδιο και εδω με τους 13 θανατους χωρις να υπαρχει προβλημα με τις ΜΕΘ. Δεν ειναι οτι πεθαναν μισοι-μισοι νεοι/μεγαλοι... ολοι μεγαλοι ειναι με υποκειμενα ή πολλαπλα υποκειμενα. Οσο ανεβαινει το νουμερο των νεκρων θα υπαρξουν και καποιοι με λιγοτερα υποκειμενα ή μικροτερης ηλικιας.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.646
Like
22.057
Πόντοι
5.006
ρεοπεο τη πεθερα αμολησε στα σουπερ μαρκετ μπας και ψοφησει και παει στον απηγανο  :spam:

εχει χεστει πανω της η καργιολα...μου ειπε να παω να της ψωνιζω εγω απο το σουπερ μαρκετ και να της πηγαινω τα ψωνια στο σπιτι της, αλλα της το ξεκοψα απο την αρχη!!!!
τωρα ή θα της πηγαινει φαγητο η κορη της ή θα ψοφησει απο την ασιτια...οταν ληξει η καραντινα θα σκασω μυτη στο σπιτι της με το ψεκαστικο για το αμαξι και θα τσεκαρω αν επιβιωσε τελικα...
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.142
Like
11.367
Πόντοι
2.606
Και επειδη το γραψανε κατι καταπιοληδες γιατι μου το μοστραρεις?
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Μένουμε σπίτι ρε ρεμαλια !!!  :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1584804188754.jpg
    FB_IMG_1584804188754.jpg
    99,3 KB · Εμφανίσεις: 10

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.337
Πόντοι
28.786
Υπομονή !!
Ενα... Μακρύ Καυτό καλοκαίρι βρίσκεται προ των πυλών !!! :grin:
 

Συνημμένα

  • FB_IMG_1584799152808.jpg
    FB_IMG_1584799152808.jpg
    44,1 KB · Εμφανίσεις: 8

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom