Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146

Οριστε, και πιο προσφατο αρθρο.

Δεν ξέρουν ακόμα οι καραγκιοζηδες ειδικοί του κώλου που πάνε τα τέσσερα , όχι μόνον πόσο διαρκεί η ανοσία αλλά και ποιος ακριβώς είναι ο μηχανισμός που την προκαλει. Για αυτό ακριβώς το μόνο που μετράει είναι αυτό.

 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Δεν ξέρουν ακόμα οι καραγκιοζηδες ειδικοί του κώλου που πάνε τα τέσσερα , όχι μόνον πόσο διαρκεί η ανοσία αλλά και ποιος ακριβώς είναι ο μηχανισμός που την προκαλει. Για αυτό ακριβώς το μόνο που μετράει είναι αυτό.

Eυχαριστω για την επιβεβαιωση. Αρα ταιριαζει με τη μαρτυρια της συναδελφου μου περι εξαμηνου. Γιατι η κυβερνηση και οι κυβερνητικοι εκπροσωποι εδω που ειναι βασιλικοτεροι του βασιλεως, ειναι τοσο φανατισμενοι και απολυτοι,ειναι κατι ανεξηγητο.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Μπαρμπαπηδουλα, που εγραψα εγω οτι οι εμβολιασμενοι νοσησαν βαρια και πηγαν σε ΜΕΘ; Εγραψα αλλοι που εχουν νοσησει, και αλλοι που εχουν εμβολιαστει, πηγαν μετα και οι δυο να κανουν τεστ αντισωματων ωστε να καταλαβουν σε τι κατασταση βρισκονται απο πλευρας αντισωματων.
Εξαρτάται. Αυτοί που νόσησαν βαριά έχουν αντισώματα, αυτοί που το πέρασαν ελαφριά δεν έχουν.

Οσο για την συναδελφο, θα αρκεστω σε ο,τι μου ειπε. Δε θα της ζητησω και αποδειξεις.
ΟΚ, κι εγώ τότε σου λέω ότι το δικό μου το χαρτί (της μάνας μου, του πατέρα μου, του κολλητού μου, του ξαδέρφου μου, κτλ, κτλ, κτλ) δεν αναφέρει καμία ημερομηνία κι ως εκ τούτου η συνάδελφός σου σε δουλεύει ψιλό γαζί. :)

cert.png
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Μπαρμπαπηδουλα, γιατι βαζεις το πιστοποιητικο εμβολιασμου; Εγω εγραψα οτι η συναδελφος ελειπε απο τη δουλεια λογω ΝΟΣΗΣΗΣ απο τον ιο, προσφατα γυρισε, και μου ειπε οτι ζητησε και ελαβε πιστοποιητικο το οποιο ληγει τον Ιανουαριο. Για 6 μηνες. Και ο Σεντρινο εβαλε λινκ απο την Καθημερινη που μιλαει για κρατικο πιστοποιητικο ΝΟΣΗΣΗΣ, 6 μηνες.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Μπαρμπαπηδουλα, γιατι βαζεις το πιστοποιητικο εμβολιασμου; Εγω εγραψα οτι η συναδελφος ελειπε απο τη δουλεια λογω ΝΟΣΗΣΗΣ απο τον ιο, προσφατα γυρισε, και μου ειπε οτι ζητησε και ελαβε πιστοποιητικο το οποιο ληγει τον Ιανουαριο. Για 6 μηνες. Και ο Σεντρινο εβαλε λινκ απο την Καθημερινη που μιλαει για κρατικο πιστοποιητικο ΝΟΣΗΣΗΣ, 6 μηνες.
Α, ΟΚ άλλο αυτό. Όταν είπες πιστοποιητικό, κατάλαβα ότι αναφερόσουν σε αυτό.
Δεν ξέρω τι γίνεται στην περίπτωση που λες.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Δεν ειναι πια καιρος, μετα απο εναμισι χρονο, να γινει και μια στατιστικη ερευνα αντισωματων; Για να υπολογισθουν στατιστικα και οσοι το περασαν ως ασυμπτωματικοι;
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.733
Κριτικές
184
Like
43.929
Πόντοι
21.896
Μπαρμπαπηδουλα, γιατι βαζεις το πιστοποιητικο εμβολιασμου; Εγω εγραψα οτι η συναδελφος ελειπε απο τη δουλεια λογω ΝΟΣΗΣΗΣ απο τον ιο, προσφατα γυρισε, και μου ειπε οτι ζητησε και ελαβε πιστοποιητικο το οποιο ληγει τον Ιανουαριο. Για 6 μηνες. Και ο Σεντρινο εβαλε λινκ απο την Καθημερινη που μιλαει για κρατικο πιστοποιητικο ΝΟΣΗΣΗΣ, 6 μηνες.
Επειδή τα έχω κ τα τρία
Κανένα από το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό(μόνο στις 27 της ΕΕ κ άλλες 6 έχει ισχύει) ,,,για τι πιστοποιητικό εμβολιασμού κ τη βεβαίωση νόσησης ,,πουθενά δε γράφει ημερομηνία λήξης
Μόνο η βεβαίωση νόσησης ελεγαν ότι έχει ισχύει βάσει της πρώτης μέρας νόσησης κ εννιά μηνες μετά
Επίσης τώρα το μίκρυναν σε οχτώ μήνες
Τέλος για το πράσινο πιστοποιητικο Πολύ εύκολα σου βγάζουν νόμο στο μελλλον κ σου λεν έχει ισχυει πχ ένα δύο χρόνια
Να σημειώσω ότι όχι μόνο το εμβόλιο του κοβιντ αλλά μηνιγγίτιδα και υπατητιδα πολλοί Έλληνες δεν έχουν κάνει
Παρακαλώ για αυτούς που αμελουν ακόμα κ αυτά τα εμβόλια να υπάρχουν άλλες καφετέριες :rockon: :rockon:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Επειδή τα έχω κ τα τρία
Κανένα από το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό(μόνο στις 27 της ΕΕ κ άλλες 6 έχει ισχύει) ,,,για τι πιστοποιητικό εμβολιασμού κ τη βεβαίωση νόσησης ,,πουθενά δε γράφει ημερομηνία λήξης
Μόνο η βεβαίωση νόσησης ελεγαν ότι έχει ισχύει βάσει της πρώτης μέρας νόσησης κ εννιά μηνες μετά
Επίσης τώρα το μίκρυναν σε οχτώ μήνες
Τέλος για το πράσινο πιστοποιητικο Πολύ εύκολα σου βγάζουν νόμο στο μελλλον κ σου λεν έχει ισχυει πχ ένα δύο χρόνια
Να σημειώσω ότι όχι μόνο το εμβόλιο του κοβιντ αλλά μηνιγγίτιδα και υπατητιδα πολλοί Έλληνες δεν έχουν κάνει
Παρακαλώ για αυτούς που αμελουν ακόμα κ αυτά τα εμβόλια να υπάρχουν άλλες καφετέριες :rockon: :rockon:
Υπατιτιδα ειναι πολυ σοβαρο πραγμα. δεν μπορεις να κανεις ενα γλειφομουνι της προκοπης. :confused:
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.733
Κριτικές
184
Like
43.929
Πόντοι
21.896
Δεν ειναι πια καιρος, μετα απο εναμισι χρονο, να γινει και μια στατιστικη ερευνα αντισωματων; Για να υπολογισθουν στατιστικα και οσοι το περασαν ως ασυμπτωματικοι;
Ορθοτατο διότι τη βεβαίωση νόσησης την παίρνουν όλοι όσοι νοσησαν επισήμως αντίθετα όμως μπορεί κάποιος να μην έφτιαξε αρκετό αριθμό ποσοτικό ποιοτικό αντισωμάτων κ Να σουλοφερνει ελεύθερα


Σσ είμαι κατά του υποχρεωτικού εμβολιασμου όπως κ της διαχωρισης πολιτών εμβοιασμενων κ μη

Κ η κάθε κυβέρνηση επί αυτού του διαχωρισμού πρέπει να πείσει τους μη εμβολιασμεμους πολίτες ότι το κάνει για τη δική τους προστασία κ όχι για τιμωρία
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.733
Κριτικές
184
Like
43.929
Πόντοι
21.896
Υπατιτιδα ειναι πολυ σοβαρο πραγμα. δεν μπορεις να κανεις ενα γλειφομουνι της προκοπης. :confused:
Νομίζω πιο ξινό είναι το μουνι που κουβαλά υπατητιδα

Για όμορφο ζουμερο γλυκό γλειφομούνι διαλέγουμε γκόμενες με ζαχαρωδη διαβητη:rockon:
 

theioulis

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.182
Κριτικές
44
Like
1.752
Πόντοι
3.425
Δεν ειναι πια καιρος, μετα απο εναμισι χρονο, να γινει και μια στατιστικη ερευνα αντισωματων; Για να υπολογισθουν στατιστικα και οσοι το περασαν ως ασυμπτωματικοι;
Αυτό είναι και το μεγαλύτερο ερωτηματικό με αυτόν τον ιό στο οποίο δεν έχει δωθεί ξεκάθαρη απάντηση. Πόσοι στο διάολο είναι όσοι το πέρασαν ασυμπτωματικά; 20-30-40-50%. Ας γίνει μια στοχευμένη εξέταση σε αντιπροσωπευτικό πληθυσμιακό δείγμα. Μόνο για δημοσκοπήσεις κάθε εβδομάδα είναι ικανοί. Ας κάνουν μια σοβαρή έρευνα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Εχουν καταμετρηθει πανω απο 420000 κρουσματα. Αρχικα ειχανε πει οτι θα πρεπει να υπολογιζονται επι 10. Αρχικα βεβαια, τωρα το ποσοστο αυτο του υπολογισμου θα πρεπει να εχει πεσει, γιατι εχουν γινει περισσοτερα τεστ. Αλλα ακομη και επι 5 να ειναι, βγαινει οτι εχουν περασει τον κορονοιο πανω απο 2 εκ. κοσμος. Δεν ειναι και αυτο ενα ποσοστο που προστιθεται στο τειχος ανοσιας;
(Ολα αυτα τα γραφω με καθε επιφυλαξη, δεν ειμαι στατιστικολογος, κουβεντα να γινεται)
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.873
Like
2.254
Πόντοι
456
Υπάρχει έρευνα αντισωμάτων που δείχνει ότι το πέρασαν (πέρυσι μόνο) 1εκατομμύριο Έλληνες:

 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.873
Like
2.254
Πόντοι
456
Αυτό το πιστοποιητικό νόσησης που λέτε, πώς το βγάζει κάποιος; Πρέπει να νοσηλευθεί σε νοσοκομείο; Ή μήπως φτάνει ένα θετικό τεστ PCR και καραντίνα 14 ημερών;

Καλά για τεστ αντισωμάτων δε ρωτάω, το έχει αποκλείσει η ΕΕ και ο ΠΟΥ.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.873
Like
2.254
Πόντοι
456
Αλλα ακομη και επι 5 να ειναι, βγαινει οτι εχουν περασει τον κορονοιο πανω απο 2 εκ. κοσμος. Δεν ειναι και αυτο ενα ποσοστο που προστιθεται στο τειχος ανοσιας;
Σύμφωνα με τους ειδικούς, όχι. Μόνο οι εμβολιασμένοι μετράνε για το τείχος ανοσίας και όχι αυτοί που νόσησαν. Π.χ. Βασιλακόπουλος:


Το καλοκαίρι που η μεταδοτικότητα του ιού είναι μικρότερη, θέλεις ένα ποσοστό εμβολιασμένων περίπου 70% . Αν καθυστερήσουμε όμως και πάμε τον Δεκέμβριο που ο ιός μεταδίδεται ευκολότερα, θα πρέπει να πιάσουμε 85%-90%»

Θέλει 90% εμβολιασμένους λέει για να πιάσει το τείχος ανοσίας.
Τα σχόλια δικά σας...
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Υπάρχει έρευνα αντισωμάτων που δείχνει ότι το πέρασαν (πέρυσι μόνο) 1εκατομμύριο Έλληνες:

Αρα, πιθανον, αδικα τα πρηζουμε σε ενα μεγαλο ποσοστο Ελληνων για τα εμβολια;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Σύμφωνα με τους ειδικούς, όχι. Μόνο οι εμβολιασμένοι μετράνε για το τείχος ανοσίας και όχι αυτοί που νόσησαν. Π.χ. Βασιλακόπουλος:




Θέλει 90% εμβολιασμένους λέει για να πιάσει το τείχος ανοσίας.
Τα σχόλια δικά σας...
60% με το πολυ 70% λεγανε παλιοτερα.
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.594
Πόντοι
4.765
Εμβόλιο ζητάμε να κάνουνε, όχι να φάνε μια κατσαρόλα μπάμιες.
ακριβως για αυτο γινεται ο ντορος ρε τρισαθλιε σημιτοπασοκτζη αλλα που να το καταλαβεις εσυ που το μονο που εχει στο μυαλο εναι να καταπιεις καμμια πακιστανικη ψωλη παραπανω με προσχημα και καλα οτι φερνεις ψηφους στο κομμα
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.470
Κριτικές
36
Like
38.110
Πόντοι
18.565
Τι λεει ο ανθρωπος εδω:
"Για παράδειγμα είναι κάποιος που δε θέλει να εμβολιαστεί, γιατί φοβάται ή έχει αμφιβολίες, αλλά είναι φανατικός ποδοσφαιρόφιλος. Αν του πεις ότι για να πας στο γήπεδο, πρέπει να είσαι εμβολιασμένος για να μη θέτεις σε κίνδυνο τους άλλους φιλάθλους, ένα ποσοστό θα παρακινηθεί και θα πάει να εμβολιαστεί γι’ αυτόν το λόγο".

Παλι τιμωρητικα το παει. Αντι να δωσει δωρεαν εισητηρια στον εμβολιασμενο σαν κινητρο και τον ανεμβολιαστο να τον βαλει σε ξεχωριστη εξεδρα, θελει να τιμωρησει παλι.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom