Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Και πούσαι, πάντα θα υπάρχει μια μετάλλαξη ή ότι σκαρφίζονται κάθε φορά για να καλλιεργείται ο "συλλογικός φόβος", είτε είναι η Ινδική ή η Ουγκαντέζικη ή η Αρειανή ή του γαλαξία της Παρθενόπης.
Η καλύτερή τους είναι αυτές οι μεταλλάξεις , και για να φοβίζουν τον κόσμο , αλλά και για να δικαιολογήσουν την ενδεχόμενη μη αποτελεσματικότητα των εμβολίων , δεν φταίνε τα εμβόλια φταίνε οι μεταλλάξεις.
Υπάρχει φυσικά και το ενδεχόμενο να αφήσουν τους επιστήμονες να ασχοληθούν με τις μεταλλάξεις και να σταματήσουν να μας τα πρήζουν , μάλιστα σε ένα παράλληλο σύμπαν μπορεί να συνέβαινε , εδω λίγο δύσκολο να συμβεί μιας και συντρέχουν οι παραπάνω λόγοι.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
θα ξανα παμε για λοκνταουν μεχρι να τους εμβολιασουν ολους με το στανιο...αυτο εχω μαθει (απο μεσα)
Χαλαρα θα γινει αυτο,
Και το φθινοπωρο ξανα μανα και ας εχουμε ετοιμη την αγελη
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Και έτσι, είμαι της άποψης ότι οι άνθρωποι έχουν το δικαίωμα να αποφασίσουν εάν θα δεχτούν εμβόλια ή όχι, ειδικά επειδή αυτά είναι πειραματικά εμβόλια» συνέχισε ο Μαλόουν.


Χτικιο να ειναι και οτι ναναι
Θα ειναι μεγαλες οι μιζες για να επιμενουν τοσο να τρυπησουν τον κοσμο

Φταινε και τα προβατα που πανε στην στανη με την σειρα για να σφαχ... να τρυπηθουν...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.469
Κριτικές
61
Like
42.661
Πόντοι
22.785
:smiling-face-with-heart-eyes: :)
Σκέψεις μου...
Σε αυτή την τρέλα που κυριαρχεί, είναι σχετικά δύσκολο να μη δει κάποιος που έχει υποτυπώδη έστω ικανότητα να βλέπει και να κρίνει, το οξύμωρο, το δήθεν και το ψεύτικο ή ίσως το μη αληθινό, που αυτοί που θα έπρεπε να το δουν, δεν το βλέπουν ή δεν θέλουν να το δουν, για δικούς τους ανεξήγητους λόγους.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
οριστε ρε παιδια το λεει ξεκαθαρα ο ανθρωπος δεν ειναι πιο φονικη η μεταλλαξη...
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Ο Ντράγκι ανακοίνωσε ότι το ρωσσικό εμβόλιο δεν κατάφερε να πάρει την έγκριση του υπεύθυνου οργανισμού της Ευρωπαικής Ένωσης (ΕΜΑ).
Σώπα, λες και δεν το ξέραμε προτού καν βγει απόφαση.

Να κάνω μια πρόβλεψη ότι το ρωσικό ή το κινέζικο θα αργήσουν πάρα πάρα πολύ να εγκριθούν ή δεν θα εγκριθούν και ποτέ. Γιατί; Επειδή το εμβόλιο είναι ένα μέσο γεωπολιτικού ελέγχου και δεν θα ήθελε η ΕΕ να εξαρτάται από μία πιθανώς "σκάρτη" ρωσική παρτίδα.

Καμία σχέση δεν έχει η απόφαση με το αν πληρούνται οι προυποθέσεις στο εργαστήριο που φτιάχνεται το ρωσικό εμβόλιο ή εάν είναι αποτελεσματικό. Καθαρά πολιτικό το θέμα.

Κάπου αλλού διαβάζουμε ότι η ΕΕ δεν μας επιτρέπει ούτε ρώσους τουρίστες να αφήσουμε να περάσουν από τα σύνορα (κι ο κούλης ύψωσε ανάστημα και είπε όχι :2funny:)
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456

Η 5η κομμουνιστική διεθνής προ των πυλών.
Κίνα = Β.Κορέα
Προσεχώς και στο σπίτι μας.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
ε ναι ρε τυπε οχι ολες...ειναι ποτε δυνατον να ειναι ολες μπαζα? για το μεσο ορο λεω...τωρα βεβαια γουστα ειναι αυτα αν εσενα σαρεσουν οι βισωνες εμενα μου περισσευει
Το αντίθετο. Μου αρέσουν οι αδύνατες. Στην Αγγλία έχω ζήσει 3 χρόνια κι έχω τριγυρίσει αρκετά :wink:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Το αντίθετο. Μου αρέσουν οι αδύνατες. Στην Αγγλία έχω ζήσει 3 χρόνια κι έχω τριγυρίσει αρκετά :wink:
παντως εγω σε σχεση με αλλους λαους δε θα λεγα οτι οι αγγλιδες ειναι στο μεσο ορο των ωραιων γυναικων στο κοσμο
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
παντως εγω σε σχεση με αλλους λαους δε θα λεγα οτι οι αγγλιδες ειναι στο μεσο ορο των ωραιων γυναικων στο κοσμο
Όχι δεν είναι, αλλά να σου πω κάτι? Στην Αγγλία έχω δει μπροστά μου την ωραιότερη γυναίκα που έχω δει ποτέ. Μιλάμε για live, όχι φωτογραφίες, σε περιοδικά και τέτοια.

Εποχές mid-90s. Τότε θα ήταν 30. Τώρα θα είναι γριόνι!!!! :tooth:
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
+ Λαζόπουλος, Ακρίτα. Η κατάσταση θυμίζει λίγο Μάρτιο-Απρίλιο του '20 που υπήρχαν μόνο μερικές εκατοντάδες επίσημα κρούσματα κορονοιού αλλά στα κανάλια έβγαιναν διάσημοι (Μαρινάκης, Τανιμανίδης κλπ) που το είχαν κολλήσει. Πόσοι ήταν πια αυτοί οι διάσημοι και από τα περίπου 500 κρούσματα της Ελλάδας πέτυχε σε αυτούς. Τελικά αποδείχτηκε ότι τα πραγματικά κρούσματα ήταν πολύ περισσότερα από τα καταγεγραμμένα.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
οριστε ρε παιδια το λεει ξεκαθαρα ο ανθρωπος δεν ειναι πιο φονικη η μεταλλαξη...
Το θέμα δεν είναι τι απαντάει ο Σαρηγιάννης αλλά τι ρωτάει ο Ευαγγελάτος , η ερώτηση είναι αν είναι πιό φονικός η το ίδιο ... το ενδεχόμενο να είναι λιγότερο φονικός το αποκλείει απο την αρχή (γιατί άραγε ;) στο μεταξύ η ερώτησή του είναι λίγο άκυρη , με την λογική οτι δεν νομίζω να έχει υπάρξει ποτέ μετάλλαξη ιού η οποία να ηταν και πιο μεταδοτική και πιό φονική , γιατί αν υπήρχε κάτι τέτοιο τωρα δεν θα ημασταν εδω να γράφουμε :P
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.533
Like
21.907
Πόντοι
5.006
Αυτό που δύσκολα καταλαβαίνει ένας απαίδευτος νους, είναι πως όλα είναι στατιστικά. Προφανώς και δε θέλουμε να είμαστε εμείς η στατιστική περίπτωση, αλλά έτσι είναι. Σύμφωνα με το ourworldindata.org έχουν γίνει 2.5 δισεκατομμύρια εμβόλια μεχρι τώρα.

2.5 δισεκατομμύρια= 2.500.000.000

Αν ο θάνατος ως παρενέργεια είναι το 0.0001%, τότε μιλάμε για 2500 νεκρούς. Αν θεωρείτε το 0.0001% αιτία να χαρακτηρίσετε το εμβόλιο επικίνδυνο είστε απλά αφελείς.
οπως παρατηρουμε, ντικ και λοιποι ψεκασμενοι εχουν γινει μπουχος το τελευταιο καιρο...
τι να βγουν να πουν?Σε λιγο σχεδον ολη η γη θα εχει εμβολιαστει...μονο ο ντικ και η υποσαχαρια αφρικη θα μεινουν ανεμβολιαστοι....δηλαδη : ντικ, αραπαδες τιγκα στον εμπολα και ουρακοταγκοι στις ζουγκλες του κονγκο...
εμεις απο την αρχη του το λεγαμε οτι εκει ανηκει, αλλα αυτος μας το επαιζε ψαγμενος και ετσι...
:confused: :confused: :confused: :confused:

υγ : μυοκαρδιτιδες κανει και ο κορωνα, δεν λεει κατι....μονο οι θρομβωσεις ειναι σοβαρες παρενεργειες...
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.108
Πόντοι
1.496
Ειδησεις ΕΡΤ , 12 το μεσημερι σημερα.
<Ερχεται η ινδικη μεταλλαξη στην Ευρωπη και στην Ελλαδα και θα θερισει τους ανεμβολιαστους, κινδυνος θανατος, μεσα στο καλοκαιρι.>

Το καλοκαιρι δε μας λεγανε οι γιατροι οτι οπως ολοι οι ιοι, ετσι κι αυτος εξασθενουν; Επισης για την ινδικη μεταλλαξη οι ειδικοι λεγανε οτι ειναι εξαιρετικα μεταδοτικη αλλα και προκαλει πιο ηπια συμπτωματα σε οποιον νοσησει σε σχεση με τα προηγουμενα κυμματα.


Καθηγητης Παυλακης απο Αμερικη.
Με θυμωμενο υφος γιατι δεν εχουν πρπγραμματιστει ακομα να εμβολιαστουν τα παιδια του σχολειου. Πρεπει να εμβολιαστουν ολα τα παιδια.

Οι ειδικοι δε λεγανε οτι ειναι εγκλημα εαν εμβολιαστουν τα παιδια; Και οχι μονο τα παιδια αλλα να μην εμβολιαστουν οι κατω των 25-30 ετων;

Η υγεια ειναι παρα πολυ σοβαρο ζητημα για να γελοιοποιειται και να ευτελιζεται κατα αυτον τον τροπο, ειτε απο τη δημοσια τηλεοραση ειτε απο τους ειδικους που εχουν δημοσιο βημα και επηρεαζουν τους πολιτες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom