Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Μύστη μου, εγώ τα τελευταία χρόνια έχω οδηγήσει μεθυσμένος αμέτρητες φορές και δεν έχω τρακάρει ποτέ. Αν ισχύει ότι είναι επικίνδυνο να οδηγείς μεθυσμένος θα έπρεπε να είχα πεθάνει.

:jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking:

Και επειδή εσύ δεν τράκαρες,σημαίνει δεν είναι επικίνδυνο;Μια φορά γίνεται η μαλακία

Αν εσύ θες ν'αυτοκτονήσεις ή να σακατευτείς,τί σου φταίει ο άλλος ο φουκαράς που θα πέσεις πάνω του;
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Και επειδή εσύ δεν τράκαρες,σημαίνει δεν είναι επικίνδυνο;Μια φορά γίνεται η μαλακία

Αν εσύ θες ν'αυτοκτονήσεις ή να σακατευτείς,τί σου φταίει ο άλλος ο φουκαράς που θα πέσεις πάνω του;
Στην ουσία δεν λέει οτι δεν είναι επικίνδυνο , αλλά οτι είναι και με την ίδια λογική είναι επικίνδυνος και ο κορώνας , και ας μην έπαθε τίποτα ο παίχτης που πηρε 100 call girls , αλλά όλα είναι σχετικά ... να πω ενα λίγο άκυρο παράδειγμα , πλέον θεωρείται επικίνδυνο το ενω οδηγείς να μιλάς στο κινητό , αλλά παλιότερα λίγο πριν απαγορευτεί , το είχα χρησιμοποιήσει εγω σαν δικαιολογία γιατί είχα δωσει το αμάξι μου σε εναν μικρό που μάθαινε να οδηγεί και είχε κάνει κάποια ζημιά , οπότε για να το δικαιολογήσω είπα οτι μιλούσα στο κινητο και αφερέθηκα. Αρα είναι επικίνδυνο να μιλάς στο κινητό ; Μπορεί να είναι για μια στις χίλιες περιπτώσεις.
Και το πιώμα πάλι σχετικό είναι , μπορεί να πιείς λίγο μπορεί πολύ ... η μπορεί να οδηγάς ενω νυστάζεις πολύ που ενω δεν μπορείς να το μετρήσεις όπως στο αλκοτέστ νομίζω είναι σχεδόν το ίδιο επικίνδυνο.
 

Α-Ω

Μέγας
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
6.177
Κριτικές
14
Like
4.445
Πόντοι
3.715
έτσι τρέξτε να ψοφήσετε από τα βελόνια, σε ύπνο βαθύ...όπως σας πρέπει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 203076

Επισκέπτης
Μύστη μου, εγώ τα τελευταία χρόνια έχω οδηγήσει μεθυσμένος αμέτρητες φορές και δεν έχω τρακάρει ποτέ. Αν ισχύει ότι είναι επικίνδυνο να οδηγείς μεθυσμένος θα έπρεπε να είχα πεθάνει.

:jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking:
τρολαρεις?
 

politis

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2005
Μηνύματα
4.502
Like
4.677
Πόντοι
1.706

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
Μύστη μου, εγώ τα τελευταία χρόνια έχω οδηγήσει μεθυσμένος αμέτρητες φορές και δεν έχω τρακάρει ποτέ. Αν ισχύει ότι είναι επικίνδυνο να οδηγείς μεθυσμένος θα έπρεπε να είχα πεθάνει.

:jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking::jerking:
Μαλακίες λες. Συγκρίνεις τη πιθανότητα να πάθεις αυτοκινητιστικό ατύχημα που είναι αρκετά σπάνια με το να κολλήσεις έναν υποτιθέμενο ϊό που απειλεί να σκοτώσει το μισό πλανήτη;! Η γνώμη μου είναι ότι απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ από όσα μας λένε για τον κοροϊδοϊό. Εγώ προσωπικά έχω κάνει τα ΠΑΝΤΑ να κολλήσω και δεν έχω πάθει τίποτα, και ναι έχω πάει και σε νοσοκομείο, μένω σε πόλη με 2.500.000 πλυθησμό. Όπως μου επιβεβαίωσαν φίλοι μου καθηγητές γιατροί, υπάρχει εντολή από τον ΠΟΥ και όλα τα νοσοκομεία στο κόσμο δείνουν μαλακισμένα σκευάσματα για αντιμετώπιση περιστατικών που βάζουν σε ΜΕΘ και έτσι εξηγείται ότι πεθαίνει νέος κόσμος χωρίς υποκείμενα νοσήματα. Δες κιόλας ότι στα μικρά νησιά που κανονικά θα έπρεπε να έχουν γίνει σπιναλόγκες δεν έχουμε νοσοκομεία άρα δεν έχουμε και νεκρούς!! Ενώ οι Αθηναίοι που πάνε με 37 πυρετό στα νοσοκομεία ψοφάνε σαν τις μύγες!!!!
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Μαλακίες λες. Συγκρίνεις τη πιθανότητα να πάθεις αυτοκινητιστικό ατύχημα που είναι αρκετά σπάνια με το να κολλήσεις έναν υποτιθέμενο ϊό που απειλεί να σκοτώσει το μισό πλανήτη;! Η γνώμη μου είναι ότι απλά ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΙΠΟΤΑ από όσα μας λένε για τον κοροϊδοϊό. Εγώ προσωπικά έχω κάνει τα ΠΑΝΤΑ να κολλήσω και δεν έχω πάθει τίποτα, και ναι έχω πάει και σε νοσοκομείο, μένω σε πόλη με 2.500.000 πλυθησμό. Όπως μου επιβεβαίωσαν φίλοι μου καθηγητές γιατροί, υπάρχει εντολή από τον ΠΟΥ και όλα τα νοσοκομεία στο κόσμο δείνουν μαλακισμένα σκευάσματα για αντιμετώπιση περιστατικών που βάζουν σε ΜΕΘ και έτσι εξηγείται ότι πεθαίνει νέος κόσμος χωρίς υποκείμενα νοσήματα. Δες κιόλας ότι στα μικρά νησιά που κανονικά θα έπρεπε να έχουν γίνει σπιναλόγκες δεν έχουμε νοσοκομεία άρα δεν έχουμε και νεκρούς!! Ενώ οι Αθηναίοι που πάνε με 37 πυρετό στα νοσοκομεία ψοφάνε σαν τις μύγες!!!!
Όπως ένα που άκουσα σε στυλ ανέκδοτο , λέει

-"έχω δέκατα , τί έχω ;"

-Αν κάτσεις σπίτι έχεις ενα απλό κρύωμα , αν πας νοσοκομείο έχεις κορωνοιό !!

Μακάρι να είναι μόνο ανέκδοτο το παραπάνω γιατί αν μια στις τόσες ισχύει όπως λες , τότε πρόκειται για την μεγαλύτερη εξαπάτηση κατά τις ανθρωπότητας.

Όσο για τα νησιά που λες δεν ξέρω ποιό είναι το επίσημο αφήγημα , νομίζω υποτίθεται οτι τους μεταφέρουν στα νοσοκομεία με ελικόπτερα , με αεροπλάνα , με πλοία ; Δεν ξέρω γιατί δεν παρακολουθώ και πολύ τηλεόραση ...
 

ErotasPeiratis

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
433
Κριτικές
1
Like
663
Πόντοι
81
Όπως ένα που άκουσα σε στυλ ανέκδοτο , λέει

-"έχω δέκατα , τί έχω ;"

-Αν κάτσεις σπίτι έχεις ενα απλό κρύωμα , αν πας νοσοκομείο έχεις κορωνοιό !!

Μακάρι να είναι μόνο ανέκδοτο το παραπάνω γιατί αν μια στις τόσες ισχύει όπως λες , τότε πρόκειται για την μεγαλύτερη εξαπάτηση κατά τις ανθρωπότητας.

Όσο για τα νησιά που λες δεν ξέρω ποιό είναι το επίσημο αφήγημα , νομίζω υποτίθεται οτι τους μεταφέρουν στα νοσοκομεία με ελικόπτερα , με αεροπλάνα , με πλοία ; Δεν ξέρω γιατί δεν παρακολουθώ και πολύ τηλεόραση
Το ότι είναι η μεγαλύτερη εξαπάτηση της ανθρωπότητας ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΚΑΝ, ΙΣΧΥΕΙ. Στα νησιά φίλε κάθονται σπίτι τους και με 40 πυρετό να έχουν. Γι'αυτό και δεν παθαίνουν τίποτα. Όποιος μπει νοσοκομείο από 2/2020 τον πάνε ΜΕΘ και ψοφάει, ΝΟΜΟΣ.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Σήμερα έξω με 48 βαθμούς θερμοκρασία,το 70-80% ήταν με μάσκες :2funny::2funny::2funny:

Παρότι ο Χαρδαλιάς τους είπε να τις βγάλουν

Ρε δεν πάμε καλά
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.824
Για αλλη μια φορα η κυβερνηση εφαρμοζει μια λαθος στρατηγικη με την πανδημια.
Αυτη τη στιγμη η μεταλλαξη δελτα βρισκεται προ πυλων και η κυβερνηση αντι να ειναι επιφυλακτική αφηνει τον κοσμο χωρις μασκα τωρα ελευθερο.
Ποσο κοντόφθαλμοι ειναι?
Έπρεπε ηδη τωρα ναι μεν ανοιχτοι ολοι οι καδ αλλα με αυστηρα μετρα,ελεγχους.επισης διεξοδικος ελεγχος στους εισερχόμενους στη χωρα.
Αν παει μ αυτους τους ρυθμούς νωριτερα απο τον αυγουστο θα ασχολιομαστε με τη μεταλλαξη δελτα η οποια θα φερει το 4ο κυμα με αυξηση των κρουσμάτων.
Οποιος νομιζει οτι ο κορονοιος ειναι παρελθον κανει λαθος,η πανδημια θα τελειώσει του χρονου το 2022 οταν πια οι μεταλλαξεις θα ειναι μη ισχυρές.
Μεσος ορος ζωης μιας πανδημιας ειναι 2 εως 3 ετη,οταν οι μεταλλαξεις θα εξελίσσονται και θα επικρατησουν στο τελος οι μη ισχυρες ετσι ωστε να σβησει το πανδημικο κυμα.
Υπομονη εχουμε 1 χρονο ακομα μπροστα μας
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Για αλλη μια φορα η κυβερνηση εφαρμοζει μια λαθος στρατηγικη με την πανδημια.
Αυτη τη στιγμη η μεταλλαξη δελτα βρισκεται προ πυλων και η κυβερνηση αντι να ειναι επιφυλακτική αφηνει τον κοσμο χωρις μασκα τωρα ελευθερο.
Ποσο κοντόφθαλμοι ειναι?
Έπρεπε ηδη τωρα ναι μεν ανοιχτοι ολοι οι καδ αλλα με αυστηρα μετρα,ελεγχους.επισης διεξοδικος ελεγχος στους εισερχόμενους στη χωρα.
Αν παει μ αυτους τους ρυθμούς νωριτερα απο τον αυγουστο θα ασχολιομαστε με τη μεταλλαξη δελτα η οποια θα φερει το 4ο κυμα με αυξηση των κρουσμάτων.
Οποιος νομιζει οτι ο κορονοιος ειναι παρελθον κανει λαθος,η πανδημια θα τελειώσει του χρονου το 2022 οταν πια οι μεταλλαξεις θα ειναι μη ισχυρές.
Μεσος ορος ζωης μιας πανδημιας ειναι 2 εως 3 ετη,οταν οι μεταλλαξεις θα εξελίσσονται και θα επικρατησουν στο τελος οι μη ισχυρες ετσι ωστε να σβησει το πανδημικο κυμα.
Υπομονη εχουμε 1 χρονο ακομα μπροστα μας
Εγω νομίζω οτι δεν κάνει τώρα λάθος , απλά διορθώνει ενα ανούσιο μέτρο (το μάσκες παντού) που θα μπορούσε να μην εφαρμοστεί ποτέ , και που πιστεύω οτι δεν είχε και κανένα αποτέλεσμα σε αυτούς που το τήρησαν , αν ίσχυε απο την αρχή που είπαν το μάκες παντου ότι ισχύει απο σήμερα το αποτέλεσμα θα ηταν το ίδιο.

Στο μόνο που μπορεί να βοήθησε το μάσκες παντού είναι στο οτι αφου συνηθίσαμε στα χειρότερα , θα μπορέσουμε πιό εύκολα να τηρήσουμε αυτά που ισχύουν απο σήμερα.

Όσον αφορά τις μεταλλάξεις που ΘΑ είναι μη ισχυρές , δεν παίρνω και όρκο οτι θα μας το πούν όταν γίνει αυτό , αν δεν έχει γίνει ηδη δηλαδή :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
η μεγαλη επιτυχια του κουλη ειναι που μαζευε χιλιαδες μπατσους για τα κορονοπροστιμα και την εξοδο του πασχα και τωρα δεν υπαρχει αστυνομικος στο δρομο ουτε για δειγμα.

σημερα 9 το πρωι ειχαν παραλυσει τα παντα ποσειδωνος και αλιμου και φυσικα δεν περισευε του προπο μας ουτε ενας τροχονομος
που εξαφανιστηκαν ολοι και που τους εβρισκε για τα κορονομπλοκα?
καταλαβε κανεις?
δεν απευθυνομαι στους κλωνοκοπριτες της νδ του μπου φυσικα
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
η μεγαλη επιτυχια του κουλη ειναι που μαζευε χιλιαδες μπατσους για τα κορονοπροστιμα και την εξοδο του πασχα και τωρα δεν υπαρχει αστυνομικος στο δρομο ουτε για δειγμα.

σημερα 9 το πρωι ειχαν παραλυσει τα παντα ποσειδωνος και αλιμου και φυσικα δεν περισευε του προπο μας ουτε ενας τροχονομος
που εξαφανιστηκαν ολοι και που τους εβρισκε για τα κορονομπλοκα?
καταλαβε κανεις?
δεν απευθυνομαι στους κλωνοκοπριτες της νδ του μπου φυσικα
Τι ψαχνεις να βρεις ρε μαστορα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom