Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (1 μέλη και 6 επισκέπτες)
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Ε ρε μαν εγώ δεν είπα κ πολλά κατά της καραντίνας όπως οι άλλοι φίλοι μας

Εγώ έπραξα όμως για τον εαυτό μου δλδ τους έγραψα σα αρχιδια μου τους απατεώνες της κυβερνήσηε κ έκανα του κεφαλιού μου

Ούτε ένα sms
Ταξίδια κ άντε γαμηθειτε μουνόπανα υποτελείς των Γερμανών

Ένα σφάλμα ήταν η απουσία των τοπικών επιμελητήριων πάντως που την έκανα Μούκα τη δουλειά
Να παίρνουν τις συνδρομές όμως ξέρουν οι παλιοτσατσοι
KΑΛΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!Συνδρομουλα να πεφτει και ολα πριμα...
 

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.661
Πόντοι
216
Ωραία μέρα τύποι...για κωλοτουμπες.

Ας κάνω μια και γω στο στρώμα μου πριν αρχίσουν οι άλλοι...Το κόβω για εθνικό σπορ σε λίγα χρόνια που ίσως πάμε και Ολυμπιάδα
Έχουμε πάρει μετάλλιο. Θυμάσαι τον Μελισσανίδη;
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
ΓΑΜΩ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ....ΜΑΣ ΓΑΜΗΣΑΝΕ ΤΙΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ,ΔΩΣΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΚΩΛΟΜΠΑΤΣΟΥΣ ΥΠΕΡΕΞΟΥΣΙΕΣ,ΜΑΣ ΚΛΕΙΣΑΝΕ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΟΤΑΝ ΕΙΧΕ ΓΙΝΕΙ ΠΑΣΙΦΑΝΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΛΟΚ ΝΤΑΟΥΝ ΗΤΑΝ ΑΡΧΙΔΙΑ ΛΥΣΗ.....Τρεχουν τωρα να ανοιξουν την αγορα και να σωσουν οτι μπορουν ενω τα κρουσματα καταγραφουν το ενα ρεκορ μετα το αλλο και οι μεθ μπουκωμενες!!
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
και ολα αυτα ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΝΑ ΜΑΖΕΨΟΥΝ ΣΤΟΧΕΥΜΕΝΑ ΤΙΣ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ,ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΟΥΝ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΝ ΟΧΙ ΣΤΑ ΤΗΛΕΜΑΙΝΤΑΝΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΜΑΖΕΨΕΙ....ΟΤΑΝ μας οδηγησαν στο 2ο λοκνταουν σας φωναζα πως ηταν μοιραιο ΤΟ λαθος....ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΕ ΚΑΙ ΑΡΚΟΥΣΕ ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΥΠΑΘΩΝ ΑΤΟΜΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΦΡΑΚΑΡΟΥΝ ΟΙ ΜΕΘ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ,ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ........ΕΜΕΙΣ ΣΤΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ ΞΕΡΑΜΕ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΙΠΟΙΣΤΕΙΜΩΝΑΙΣ ΟΧΙ.....ΑΣ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ,ΕΝΑ ΤΣΟΥΒΑΛΙ ΞΥΛΟ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΑ ΙΣΟΒΙΑ ΘΕΛΟΥΝ....ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΟΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΜΑΣ ΤΣΑΜΠΑ ΚΑΙ ΒΕΡΕΣΕ!
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Για τους καραντινοκαυλους του σαη......ΞΕΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕ ΚΛΩΝΟ .....
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Να δούμε και τι πλάγια κυβίστηση θα κάνουν με τη Σουηδία αρχικά αλλά και τις υπόλοιπες χώρες που κράτησαν τις οικονομίες τους ανοιχτές και δεν είναι φρακαρισμένες.
 

Συνημμένα

  • 670F4754-4C30-4F0B-BE5D-8B031F8181B6.jpeg
    670F4754-4C30-4F0B-BE5D-8B031F8181B6.jpeg
    11,7 KB · Εμφανίσεις: 40
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Tην περίπτωση να σας έχουμε γράψει στ αρχίδια μας πλέον τη ζύγισες;
Το οτι θα πρεπει να πας να δουλεψεις ξανα 5 μερες τη βδομαδα στο αθλιο γραφειο πρωτο κωλου, της ξεχασμενης απο το θεο δημ.υπηρεσιας που εισαι χωμενος ,μας αρκει...
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
εχω ξεροχυσει με τα τσογλανια αλητες δημοσιοκαφρους στα συστημικα μεσα μαζικης εξημερωσης.....ειδα το βιντεακι με τον πσεκο ιωαννιδη και τα καραντινοσκυλα του μεγκα......χαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχα ,"εμεις κυριε ιωαννιδη παντα σας βγαζαμε στον αερα" χαχαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχχαχαχα ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΚΩΛΟΤΟΥΜΠΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΦΕΡΝΟΥΝ ΧΡΥΣΑ ΣΤΟΥΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 100 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΙΣ ΑΣΚΗΣΕΙΣ ΕΔΑΦΟΥΣ!
ΥΓ....αυτη η καστανη δεν ειναι αυτη που εκραζε τον πιτσιρικα με το μουστακι επειδη δεν την ειχε καλεσει να του παιξει το ρεματζωρε του???
-ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΡΕ ΜΑΛΑΚΕΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΙ ΓΛΥΦΤΕΣ!
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΕΜΒΟΛΙΑΣΤΟΥΝ ΣΕ ΠΡΩΤΗ ΦΑΣΗ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ........
Εδώ υπάρχει ένα θέμα εμπιστοσύνης ..
Αυτοί που χειρίστηκαν τόσο άχρηστα και επιπόλαια και χωρίς καμιά πρόβλεψη σχέδιο αρχή και τέλος την κατάσταση. Αυτοί που λένε τη μια έτσι και την άλλη γιουβέτσι.Αυτοί που την κωλοτούμπα την έχουν για πλάκα. Αυτοί που δίνουν υπερεξουσίες σε μπάτσους και αποτυχημένα γιατρουδάκια και δεν ξέρουν την τύφλα τους...
ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ...
Ε αν δεν σου βρωμάει η δουλειά μόνο και μόνο γι αυτό, τότε ετοιμάζω βαλίτσες για την Ανατολική Σιβηρία, εκεί πάνω από τον κιμ στους -40 που δίνει ο κοντός τσάμπα εκτάσεις για εγκατάσταση.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Εδώ υπάρχει ένα θέμα εμπιστοσύνης ..
Αυτοί που χειρίστηκαν τόσο άχρηστα και επιπόλαια και χωρίς καμιά πρόβλεψη σχέδιο αρχή και τέλος την κατάσταση. Αυτοί που λένε τη μια έτσι και την άλλη γιουβέτσι.Αυτοί που την κωλοτούμπα την έχουν για πλάκα. Αυτοί που δίνουν υπερεξουσίες σε μπάτσους και αποτυχημένα γιατρουδάκια και δεν ξέρουν την τύφλα τους...
ΑΥΤΟΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ...
Ε αν δεν σου βρωμάει η δουλειά μόνο και μόνο γι αυτό, τότε ετοιμάζω βαλίτσες για την Ανατολική Σιβηρία, εκεί πάνω από τον κιμ στους -40 που δίνει ο κοντός τσάμπα εκτάσεις για εγκατάσταση.
σε αυτα δεν εχουν εμπλοκη οι δικοι μας κομπογιαννιτες,ειναι φανερο πως ο υπερβαλλον ζηλος τους ειναι συνδεμενος με το αχρηστο της φυσης τους....εκδουλευση πανε να πουλησουν...να το παιξουν καλα παιδια!
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
σε αυτα δεν εχουν εμπλοκη οι δικοι μας κομπογιαννιτες,ειναι φανερο πως ο υπερβαλλον ζηλος τους ειναι συνδεμενος με το αχρηστο της φυσης τους....εκδουλευση πανε να πουλησουν...να το παιξουν καλα παιδια!
Εσυ τους επιρρίπτεις αχρηστία , ανικανότητα και ανεπάρκεια που σίγουρα τα έχουν.
Εγώ το πάω παρακάτω και βλέπω δόλο , σκατοψυχία και επιβουλή.
Οπως και να έχει είναι εγκληματίες χειρίστου τύπου και η ζημια που έχει προκληθεί είναι χειρότερη και από τη μικρασιατική καταστροφή. Ανάλογη πρέπει να είναι και η τιμωρία τους.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Το κύριο πρόβλημα δεν είναι το τι έκανε η κυβέρνηση στην μετά το καλοκαίρι δεύτερη φάση της πανδημίας όπου λίγο-πολύ το σύνολο των βασικών παραμέτρων του προβλήματος ήταν γνωστό και συνεπώς δεν υπάρχουν τα ελαφρυντικά του "έκτακτου συμβάντος" και του αιφνιδιασμού της κρατικής μηχανής.

Το κύριο πρόβλημα είναι ότι οι 3 βασικοί ελεγκτικοί μηχανισμοί που θα μπορούσαν να ανακόψουν την κυβερνητική αυθαιρεσία αστόχησαν : Επιστημονική Κοινότητα - Δημοσιογράφοι - Δικαστήρια.

Και το πλέον τρομακτικό είναι το ότι ο φοβικός κοσμάκης ξεπούλησε μπιρ παρά την ελευθερία του και δέχθηκε τα πάντα άκριτα και αδιαμαρτύρητα υποκύπτοντας δουλοπρεπώς σε εμφανώς παράλογες εντολές δήθεν ειδικών και κυβέρνησης (τυπικό παράδειγμα ο περιορισμός των διαδημοτικών μετακινήσεων που ήταν περισσότερο από προφανές ότι αυξάνει αντι να μειώνει τον συνωστισμό και την μετάδοση αφού στερεί την δυνατότητα πρόσβασης της συντριπτικής πλειονότητας του πληθυσμού της αττικής προς την ύπαιθρο).

Το ότι τελικά χουλιγκάνοι, αναρχικοί και αριστεριστές κατέληξαν να είναι οι μόνοι που πρακτικά αντέδρασαν στα πεζοδρόμια παράγοντας πολιτικό αποτέλεσμα είναι ντροπή για την Ελλάδα και ενδεικτικό της ξεφτίλας όλων εμάς των "νοικοκυραίων".
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
Εγω βλέπω ότι μετα από ενα χρόνο με λοκνταουν ακορντεόν και μια χαλαρωση το καλοκαιρι,σημερα παμε για νεο ρεκορ κρουσματων και ουσιαστικα ξαναρχίζουμε από την αρχη..
Ενας χρόνος χαμενος,ο ιδιωτικός τομεας στα ταρταρα,ο τουρισμός,η εστιαση, οι τεχνες τα ιδια,οι περισσότεροι εχουν αποκτησει ψυχολογικά, τα παιδια μας ασφυκτιούν και ειναι στον αερα-ειδικα η τελευταία ταξη- και ΤΩΡΑ λενε βγειτε εξω...
Τόσο καιρό ελεγαν μεινετε μεσα,τωρα λενε βγειτε εξω...
Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω πια...
ΥΓ: Ο "φιλος Σωτήρης" πού εξαφανίστηκε???
Σε ολες τις ευρωπαικες χωρες εκτος Σουηδιας δεν εγινε αυτο? λοκνταουν τους πρωτους μηνες ,το καλοκαιρι εξω και παλι λοκανταουν ... τωρα σε ποιο βαθμο εγινε και ποσο σκληρο ηταν, πραγματι διαφερει απο χωρα σε χωρα και τι επιπτωσεις ειχε στην καθεμια.

Μου αρεσει να κοιταζω τα επισημα στοιχεια ,το τι λεει ο καθε ψεκασμενος προσωπικα δεν με ενδιαφερει (δεν αναφερομαι σε σενα) οποτε κανω συγκρισεις για τους θανατους που στο κατω κατω για αυτον ακριβως τον λογο εγινε οτι εγινε και συνεχιζει να γινεται (η προστασια των πολιτων απο τον ιο).
ας δουμε τους νεκρους απο την αρχη του ετους μεχρι σημερα στα ευρωπαικα κρατη με παρομοιο πληθυσμο παρα τις διαφορες που εχουν σε πυκνοτητα, βιοτικο επιπεδο και συστηματα υγειας.

Θανατοι στους δυομιση τελευταιους μηνες (στρογγυλοποιημενα με αποκλιση εκατο-διακοσιων) :
οποιος θελει το τσεκαρει στο worldometers

Τσεχια 12.000
Ουγγαρια 8.000
Πορτογαλια 10.000
Ελλαδα 2.500
Σουηδια 3.500
Βελγιο 3.000
Αυστρια 3.000
Ελβετια 2.500

Δεν νομιζω οτι ειμαστε τοσο αχρηστοι ως λαος τελικα ...
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.024
Like
22.769
Πόντοι
5.506
Και γνωριζεις φανταζομαι.οτι η νεα αρχή δεν θα ειναι σαν την παλαιά..Ο κοσμος κουραστηκε και αρχιζει και σαλευει..Και αντιδρα..Κι εξαγριώνεται..Κι επαναστατει..Και και και..
Κάνεις λάθος τύπε, δεν είμαστε στην αρχή ούτε πήγε άδικα αυτός ο χρόνος. Η υπόθεση λέει οτι θα μπορούσαμε να είχαμε 15-20 χιλιάρικα νεκρούς σε ένα σενάριο μέσου όρου άλλων χωρών με παρόμοιες συνθήκες, λοκνταουν ακορντεόν αλλά με ανοιχτά καφέ-μπαρ-εστιατόρια κλπ, μάσκες κλπ.

Ο κόσμος που πραγματικά πιέστηκε, έχασε λεφτά, έχασε δουλειές αλλά κλείστηκε σπίτι του, πρόσεχε τις κινήσεις του, την υγεία του και των γύρω του, ναι, κουράστηκε, στεναχωριέται, αγωνιά και ψάχνει ελπίδα να τελειώνει αυτός ο εφιάλτης.

Οι πανηγυρτζήδες, δεν κουράστηκαν, δε νιώθουν αυτοί. Όλοι αυτοί που διαβάζεις εδώ μέσα ξεκίνησαν τη γκρίνια ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ, γιατί "δε θα πήγαιναν στην Πάτρα για καρναβάλι", "δεν υπάρχει τίποτα, όλα είναι ψέματα". Αυτοί οι μαλάκες, ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΝ, εμάς κούρασαν και μας ζάλισαν τα αρχίδια.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Τα έξυπνα μέτρα που ετοιμάζουν θα είναι πιο έξυπνα από τα τωρινά έξυπνα; Ξέρει κάποιος να μας απαντήσει υπεύθυνα; Αν υπάρχει και κάποια κλίμακα μέτρησης εξυπνάδας ακόμα καλύτερα.:confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.024
Like
22.769
Πόντοι
5.506
Δεν είναι και λίγο αυτό, να κάνεις ότι γουστάρεις . Ξέρω αντικαραντινάκια που το παίζει επαναστάτης αλλά φοράει διπλή μάσκα κάποιες φορές.
Επίσης δες πως αντέδρασε η κοινωνία ως προς αυτούς που είχαν πάει Ντουμπάϊ τις γιορτές. Το πρόβλημά τους δεν ήταν τόσο ότι θα έφερναν τον ιό αλλά γιατί περνάς εσύ καλά ενώ εγώ είμαι κλεισμένος μέσα..
Αυτό πήγε να πει και η ...πανελίστρια στον ρεμπέτη, πως αυτός διασκεδάζει ενώ όλοι υπομένουν τα μέτρα ,που την τάπωσε βέβαια λέγοντας πως δεν την κάλεσε. Δηλαδή υπάρχουν πολλοί κακιασμένοι καραντινόκαυλοι που νευριάζουν αν κάποιος δεν κάνει τα ίδια με αυτούς ασχέτως αν δεν συντρέχει κίνδυνος διάδοσης του ιού.
Τέλος από τη λίστα ξέχασα
- kabourdidis
-kolompourdas
που και οι δυο από την αρχή δεν μάσησαν.Νομίζω πως έχω ξεχάσει κι άλλους..
Εγώ πάλι ξέρω τύπο που κάνει 4 μήνες διακοπές με το γκομενάκι αφού ούτως ή άλλως αυτό τον καιρό μπορεί να το κάνει, δεν είναι στους ΤΕΛΕΙΩΣ ΧΑΜΕΝΟΥΣ της υπόθεσης, καφετέρια-εστιατόριο-μπαρ χειμερινό και ουρλιάζει όλη μέρα για την καταστροφή που τον βρήκε. :confused:
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Για τους καραντινοκαυλους του σαη......ΞΕΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕ ΚΛΩΝΟ .....
Αλλιώς; Ήρεμα ρωτάω.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.024
Like
22.769
Πόντοι
5.506
Το οτι θα πρεπει να πας να δουλεψεις ξανα 5 μερες τη βδομαδα στο αθλιο γραφειο πρωτο κωλου, της ξεχασμενης απο το θεο δημ.υπηρεσιας που εισαι χωμενος ,μας αρκει...
Κούνια που σε κούναγε (ήρεμα το γράφω).
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.024
Like
22.769
Πόντοι
5.506
Σε ολες τις ευρωπαικες χωρες εκτος Σουηδιας δεν εγινε αυτο? λοκνταουν τους πρωτους μηνες ,το καλοκαιρι εξω και παλι λοκανταουν ... τωρα σε ποιο βαθμο εγινε και ποσο σκληρο ηταν, πραγματι διαφερει απο χωρα σε χωρα και τι επιπτωσεις ειχε στην καθεμια.

Μου αρεσει να κοιταζω τα επισημα στοιχεια ,το τι λεει ο καθε ψεκασμενος προσωπικα δεν με ενδιαφερει (δεν αναφερομαι σε σενα) οποτε κανω συγκρισεις για τους θανατους που στο κατω κατω για αυτον ακριβως τον λογο εγινε οτι εγινε και συνεχιζει να γινεται (η προστασια των πολιτων απο τον ιο).
ας δουμε τους νεκρους απο την αρχη του ετους μεχρι σημερα στα ευρωπαικα κρατη με παρομοιο πληθυσμο παρα τις διαφορες που εχουν σε πυκνοτητα, βιοτικο επιπεδο και συστηματα υγειας.

Θανατοι στους δυομιση τελευταιους μηνες (στρογγυλοποιημενα με αποκλιση εκατο-διακοσιων) :
οποιος θελει το τσεκαρει στο worldometers

Τσεχια 12.000
Ουγγαρια 8.000
Πορτογαλια 10.000
Ελλαδα 2.500
Σουηδια 3.500
Βελγιο 3.000
Αυστρια 3.000
Ελβετια 2.500

Δεν νομιζω οτι ειμαστε τοσο αχρηστοι ως λαος τελικα ...
Έλα συνάδελφε, μην τους ανοίγεις τα μάτια, τους κερδάμε που "καταστράφηκαν". Ραντεβού αύριο στο γραφείο πρωτοκόλλων στο δήμο. :tooth::tooth:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
Ο Γιώργος Γεραπετρίτης εμφανίστηκε στην εκπομπή του Νίκου Ευαγγελάτου και τόνισε ότι η κυβέρνηση αναζητά την "χρυσή" τομή ώστε να υπάρξει χαλάρωση των μέτρων στο επόμενο χρονικό διάστημα.

ποιος ειναι αυτος? τι ειναι αυτος που εχει και αποψη?
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Για τους καραντινοκαυλους του σαη......ΞΕΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ ΜΕ ΚΛΩΝΟ .....
Δεν υπάρχουν καραντινόκαυλοι τύπε. Υπάρχουν κυβερνητικοί. Με απλά λόγια:
Κάνει λοκνταουν η κυβέρνηση; Στηρίζουν.
Αίρει το λοκνταουν η κυβέρνηση; Πάλι στηρίζουν.
Αρκεί να θυμηθείς τη στάση του χασοδίκη και θα καταλάβεις. Τον περασμένο Μάρτιο, στην ανακοίνωση του λοκνταουν, φώναζε ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Το Σεπτέμβριο, που Κούλης-Χαρδαλιάς-Κικίλιας "διαβεβαίωναν" ότι είναι αδύνατο ένα νεο λοκνταουν, ο ίδιος χασοδίκης έβγαινε και διατυμπάνιζε ότι είναι αδιανόητο ένα δεύτερο λοκνταουν. Όταν το Νοέμβριο ξαναέγινε λοκνταουν, πάλι τα γύρισε και έλεγε ότι αυτή είναι η μόνη λύση. Σε κανένα μήνα που θα αρθεί πάλι το λοκνταουν θα είναι υπέρ της άρσης.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom