Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Αυτο γραφω ....αρχιδια καπαμα....χασαμε 1 χρονο απο τις ζωες μας με τα μουνοπανα....
Μακάρι να ήταν μόνο αυτό...Το θέμα είναι πως έχει απορρυθμιστεί πλήρως η αγορά και μας έχει φορτώσει κορωνοχρέη.
Άδικα και επαίσχυντα απο τους λάθος χειρισμούς τους. Και ακόμα σκατά τα κάνουν. Με την εμμονή τους στους εμβολιασμούς θα χάσουμε άλλη μια χρονιά.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Σε πολλούς φαίνεται περίεργη η στάση του Πούτιν απέναντι στη πανδημία. Από τη μια οι καραντινοκαυλοι τον έχουν ως επιχείρημα πως ακόμα κι αυτός που δεν ελέγχεται από τις δυτικες ελίτ ακολουθεί την κορωνογραμμή και από την άλλη οι σκεπτικιστές που θα περίμεναν μια στάση ανάλογη του Λουκασένκο και καταγγελτική.

Όπως δείχνει η στάση του μέχρι τώρα είναι πως επειδή γνωρίζει πολύ καλά τους δυτικούς ελιτιστές και πως λειτουργούν, μυρίστηκε νωρίς πως πάει να γίνει μια παγκόσμια αρπαχτή με τα εμβόλια και έτσι φρόντισε κι αυτός να είναι μέσα με το δικό του μαντζούνι για να μην δώσει δικαίωμα στους άλλους να μπουν σε δικές του αγορές και μάλιστα με το πρόσχημα πως τους σώζουν που θα μπορούσε να δημιουργήσει βαθύτερες ρίξεις.

Το ότι τους την μπήκε έτσι ο κοντός άλλη μια φορά τους έχει σκυλιάσει.Αφρίζουν από οργή στο όνομα του διότι όχι μόνο δεν πέφτει στις παγίδες που του στήνουν αλλά καταφέρνει και αντιστρέφει τις καταστάσεις υπέρ του όπως με την Κριμαία, το αεροπλάνο που καταρρίφθηκε από τη Τουρκία και τώρα με τα εμβόλια.
Πλάκα πλάκα τώρα που το σκέφτηκα έτσι όπως το είπες με τους ρώσους να φτιάχνουν το δικό τους εμβόλιο και έτσι να μην έχουν ανάγκη για εισαγωγές , φαντάσου η Κίνα να μην είχε δικό της εμβόλιο και να χρειαζόταν απο αυτά που παίρνουμε εμείς ... τόσοι που είναι οι Κινέζοι τρέχα γύρευε ... μπορεί να γλυτώναμε και απο τα διάφορα πιστοποιητικά εμβολιασμών αφου δεν θα έφταναν τα εμβόλια με τίποτα :confused:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Ρε φίλε εγώ είμαι από τους πρώτος που κράζει την καραντίνα δες τα μηνύματά μου.


Από τότε που ανακοινώθηκε το λοκντάουν ήμουν αντίθετος μαζί με λίγα εκλεκτά μέλη.
Όταν όλοι εσείς βγαίνατε στα μπαλκόνια και χειροκροτάγατε. :jerking:
Επειδή παρακολουθώ το νήμα από την αρχή αξίζουν τεράστια συγχαρητήρια στο Νικ «perastikos»
Αυτός ο τύπος από τις αρχές του Φεβρουαρίου του 2020 όταν όλοι κοιμόμασταν δεν είχε προβλέψει μόνο την κοροϊδία αλλά και τον πως θα διχάσουν τον κόσμο μεταξύ στρατοπέδων με αφορμή τον ιό. :hi:
Συγχαρητήρια επίσης σε πρώτη φάση στους
-harvardiotis
-centrino
-Κώστας Λαδάκης
-Nik111
-Brabus
-dik
που από την αρχή εκοψαν τη φάση και έμειναν πιστοί στις θέσεις τους.

και σε δεύτερη φάση στους:
-savvas
-closer
-sex volcano
-κοράκι
-mounoxalastis
-gerokoro
-glaskos
-jhonny (ναι και αυτός)

Που είχαν σαφή και καθαρή θέση επί μήνες που πλέον δικαιώνεται.
Κλείνω με τα λόγια του σοφού Brab με αξία στο πότε τα έγραψε :hi:

υγ επίβουλοι, ωφελιμιστές και πλανεμένοι καραντινόκαυλοι μας πήρατε στον λαιμό σας.
 

Συνημμένα

  • B3E890CF-C767-4FAB-971A-AB91004B3E83.jpeg
    B3E890CF-C767-4FAB-971A-AB91004B3E83.jpeg
    6,7 MB · Εμφανίσεις: 44

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.024
Like
22.769
Πόντοι
5.506

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.024
Like
22.769
Πόντοι
5.506
Επειδή παρακολουθώ το νήμα από την αρχή αξίζουν τεράστια συγχαρητήρια στο Νικ «perastikos»
Αυτός ο τύπος από τις αρχές του Φεβρουαρίου του 2020 όταν όλοι κοιμόμασταν δεν είχε προβλέψει μόνο την κοροϊδία αλλά και τον πως θα διχάσουν τον κόσμο μεταξύ στρατοπέδων με αφορμή τον ιό. :hi:
Συγχαρητήρια επίσης σε πρώτη φάση στους
-harvardiotis
-centrino
-Κώστας Λαδάκης
-Nik111
-Brabus
-dik
που από την αρχή εκοψαν τη φάση και έμειναν πιστοί στις θέσεις τους.

και σε δεύτερη φάση στους:
-savvas
-closer
-sex volcano
-κοράκι
-mounoxalastis
-gerokoro
-glaskos
-jhonny (ναι και αυτός)

Που είχαν σαφή και καθαρή θέση επί μήνες που πλέον δικαιώνεται.
Κλείνω με τα λόγια του σοφού Brab με αξία στο πότε τα έγραψε :hi:

υγ επίβουλοι, ωφελιμιστές και πλανεμένοι καραντινόκαυλοι μας πήρατε στον λαιμό σας.
Εντάξει. Βάλε τώρα μασκούλα, στείλε και σμς κωδικός 7 και βρες ένα συντριβάνι να δροσιστείς λίγο.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Πλάκα πλάκα τώρα που το σκέφτηκα έτσι όπως το είπες με τους ρώσους να φτιάχνουν το δικό τους εμβόλιο και έτσι να μην έχουν ανάγκη για εισαγωγές , φαντάσου η Κίνα να μην είχε δικό της εμβόλιο και να χρειαζόταν απο αυτά που παίρνουμε εμείς ... τόσοι που είναι οι Κινέζοι τρέχα γύρευε ... μπορεί να γλυτώναμε και απο τα διάφορα πιστοποιητικά εμβολιασμών αφου δεν θα έφταναν τα εμβόλια με τίποτα :confused:
Τελικά δεν ήταν και τόσο mission impossible όπως μας το παρουσίαζαν τα κορωνόκαυλα γιατρουδάκια τον περασμένο Απρίλιο να βγει εμβόλιο. Το «ξεχάστε το εμβόλιο μέσα στο 2020» ήταν η καραμέλα τους μέχρι που βγήκε το Ρώσικο. Μετά το έστριψαν πως υπήρχε μεγάλος αριθμός εθελοντών και δόθηκαν τεράστια ποσά. Ήδη έχουμε κάπου 6-7 διαφορετικά και ετοιμάζονται άλλα 3-4.
Κρατάω επίσης μια πισινή πως τα mRNA τα επεξεργάζονταν πολύ πιο πριν από το 2020 οι φαρμακευτικές της Δύσης..
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
Παρατηρώ επίσης ότι βλαροκ @barock @alex71 @Μπαρμπαπήδουλας απουσιάζουν απ'το νήμα, χωρίς να μας κάνουν παρέα στην συζήτηση για το άδειασμα που φάγανε απ'τον Κούλη.
Εδώ ειναι φίλε, σε λίγο θα μπουν και θα κάνουν το άσπρο μαυρο το κρέας ψάρι και το γαιδαρο ραφάλ.
Γνωστά αυτά
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Εγω βλέπω ότι μετα από ενα χρόνο με λοκνταουν ακορντεόν και μια χαλαρωση το καλοκαιρι,σημερα παμε για νεο ρεκορ κρουσματων και ουσιαστικα ξαναρχίζουμε από την αρχη..
Ενας χρόνος χαμενος,ο ιδιωτικός τομεας στα ταρταρα,ο τουρισμός,η εστιαση, οι τεχνες τα ιδια,οι περισσότεροι εχουν αποκτησει ψυχολογικά, τα παιδια μας ασφυκτιούν και ειναι στον αερα-ειδικα η τελευταία ταξη- και ΤΩΡΑ λενε βγειτε εξω...
Τόσο καιρό ελεγαν μεινετε μεσα,τωρα λενε βγειτε εξω...
Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω πια...
ΥΓ: Ο "φιλος Σωτήρης" πού εξαφανίστηκε???
 

jumbo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
234
Κριτικές
8
Like
409
Πόντοι
301
Εγω βλέπω ότι μετα από ενα χρόνο με λοκνταουν ακορντεόν και μια χαλαρωση το καλοκαιρι,σημερα παμε για νεο ρεκορ κρουσματων και ουσιαστικα ξαναρχίζουμε από την αρχη..
Ενας χρόνος χαμενος,ο ιδιωτικός τομεας στα ταρταρα,ο τουρισμός,η εστιαση, οι τεχνες τα ιδια,οι περισσότεροι εχουν αποκτησει ψυχολογικά, τα παιδια μας ασφυκτιούν και ειναι στον αερα-ειδικα η τελευταία ταξη- και ΤΩΡΑ λενε βγειτε εξω...
Τόσο καιρό ελεγαν μεινετε μεσα,τωρα λενε βγειτε εξω...
Ειλικρινα δεν ξερω τι να κανω πια...
ΥΓ: Ο "φιλος Σωτήρης" πού εξαφανίστηκε???
Το χειρότερο όλων είναι αυτό που λες ότι ξαναρχίζουμε από την αρχή. Κάποιοι βέβαια δεν τήρησαν τα μέτρα αλλά εμείς τι φταίμε; Το κράτος επιβάλλει τους νόμους. Δεν τους θεσπίζει απλώς.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Το χειρότερο όλων είναι αυτό που λες ότι ξαναρχίζουμε από την αρχή. Κάποιοι βέβαια δεν τήρησαν τα μέτρα αλλά εμείς τι φταίμε; Το κράτος επιβάλλει τους νόμους. Δεν τους θεσπίζει απλώς.
Και γνωριζεις φανταζομαι.οτι η νεα αρχή δεν θα ειναι σαν την παλαιά..Ο κοσμος κουραστηκε και αρχιζει και σαλευει..Και αντιδρα..Κι εξαγριώνεται..Κι επαναστατει..Και και και..
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.317
Κριτικές
1
Like
35.363
Πόντοι
6.256
Εγω γελάω οταν ακούω να ανοιξει η τρίτη λυκείου .
Φυσικά ειναι χάσιμο χρόνου, και κανεναςσοβαρός μαθητης δε θέλει να χάσει το χρόνο του στο σχολείο, αφου ξέρει καλά ότι μόνο με την παραπαιδεία θα περασει στο πανεπιστήμιο,
Φυσικά και η κυβέρνηση κούλη δεν ασχολήθηκε με το θεμα της παραπαιδείας, τι γίνεται στις χώρες της ευρώπης με αυτο το θέμα?
Αξιολόγησε εκπαιδευτικούς?

Αν λέω μαλακίες συγχωρέστε με
 

jumbo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
234
Κριτικές
8
Like
409
Πόντοι
301
Και γνωριζεις φανταζομαι.οτι η νεα αρχή δεν θα ειναι σαν την παλαιά..Ο κοσμος κουραστηκε και αρχιζει και σαλευει..Και αντιδρα..Κι εξαγριώνεται..Κι επαναστατει..Και και και..
Εννοείται γιατί πλέον ούτε οικονομικά ούτε ψυχολογικά βγαίνει όλο αυτό.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.358
Κριτικές
3
Like
7.004
Πόντοι
1.486
Εγω γελάω οταν ακούω να ανοιξει η τρίτη λυκείου .
Φυσικά ειναι χάσιμο χρόνου, και κανεναςσοβαρός μαθητης δε θέλει να χάσει το χρόνο του στο σχολείο, αφου ξέρει καλά ότι μόνο με την παραπαιδεία θα περασει στο πανεπιστήμιο,
Φυσικά και η κυβέρνηση κούλη δεν ασχολήθηκε με το θεμα της παραπαιδείας, τι γίνεται στις χώρες της ευρώπης με αυτο το θέμα?
Αξιολόγησε εκπαιδευτικούς?

Αν λέω μαλακίες συγχωρέστε με
ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΘΗΤΗΣ δεν θα πατησει,η κόρη μου κρατάει τις απουσίες της χρονιάς για το τελος,να κατσει να κανει επαναλήψεις...Η μια μαλακία μετα την άλλη...
 

jumbo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Οκτ 2008
Μηνύματα
234
Κριτικές
8
Like
409
Πόντοι
301
Εγω γελάω οταν ακούω να ανοιξει η τρίτη λυκείου .
Φυσικά ειναι χάσιμο χρόνου, και κανεναςσοβαρός μαθητης δε θέλει να χάσει το χρόνο του στο σχολείο, αφου ξέρει καλά ότι μόνο με την παραπαιδεία θα περασει στο πανεπιστήμιο,
Φυσικά και η κυβέρνηση κούλη δεν ασχολήθηκε με το θεμα της παραπαιδείας, τι γίνεται στις χώρες της ευρώπης με αυτο το θέμα?
Αξιολόγησε εκπαιδευτικούς?

Αν λέω μαλακίες συγχωρέστε με
Αξιολόγηση με κλειστά σχολεία δεν γίνεται. Το Σεπτέμβρη θα ξεκινήσει αν και με την Κεραμέως ποτέ δεν ξέρεις.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
εγω φοβαμαι οτι ουτε με τον τουρισμο θα καταφερουν κατι

οταν κρατας αποστειρωμενη ολη την περιφερεια, καθυστερεις την ανοσια αγελης, ετσι οταν θα ανοιξεις την πορτα, ολο και καποιος θα σου ξεφυγει να σπειρει τον ιο και να θερισει γεροντες και τουριστες
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.809
Πόντοι
21.896
Επειδή παρακολουθώ το νήμα από την αρχή αξίζουν τεράστια συγχαρητήρια στο Νικ «perastikos»
Αυτός ο τύπος από τις αρχές του Φεβρουαρίου του 2020 όταν όλοι κοιμόμασταν δεν είχε προβλέψει μόνο την κοροϊδία αλλά και τον πως θα διχάσουν τον κόσμο μεταξύ στρατοπέδων με αφορμή τον ιό. :hi:
Συγχαρητήρια επίσης σε πρώτη φάση στους
-harvardiotis
-centrino
-Κώστας Λαδάκης
-Nik111
-Brabus
-dik
που από την αρχή εκοψαν τη φάση και έμειναν πιστοί στις θέσεις τους.

και σε δεύτερη φάση στους:
-savvas
-closer
-sex volcano
-κοράκι
-mounoxalastis
-gerokoro
-glaskos
-jhonny (ναι και αυτός)

Που είχαν σαφή και καθαρή θέση επί μήνες που πλέον δικαιώνεται.
Κλείνω με τα λόγια του σοφού Brab με αξία στο πότε τα έγραψε :hi:

υγ επίβουλοι, ωφελιμιστές και πλανεμένοι καραντινόκαυλοι μας πήρατε στον λαιμό σας.
Ε ρε μαν εγώ δεν είπα κ πολλά κατά της καραντίνας όπως οι άλλοι φίλοι μας

Εγώ έπραξα όμως για τον εαυτό μου δλδ τους έγραψα σα αρχιδια μου τους απατεώνες της κυβερνήσηε κ έκανα του κεφαλιού μου

Ούτε ένα sms
Ταξίδια κ άντε γαμηθειτε μουνόπανα υποτελείς των Γερμανών

Ένα σφάλμα ήταν η απουσία των τοπικών επιμελητήριων πάντως που την έκανα Μούκα τη δουλειά
Να παίρνουν τις συνδρομές όμως ξέρουν οι παλιοτσατσοι
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Ε ρε μαν εγώ δεν είπα κ πολλά κατά της καραντίνας όπως οι άλλοι φίλοι μας

Εγώ έπραξα όμως για τον εαυτό μου δλδ τους έγραψα σα αρχιδια μου τους απατεώνες της κυβερνήσηε κ έκανα του κεφαλιού μου

Ούτε ένα sms
Ταξίδια κ άντε γαμηθειτε μουνόπανα υποτελείς των Γερμανών

Ένα σφάλμα ήταν η απουσία των τοπικών επιμελητήριων πάντως που την έκανα Μούκα τη δουλειά
Να παίρνουν τις συνδρομές όμως ξέρουν οι παλιοτσατσοι
Δεν είναι και λίγο αυτό, να κάνεις ότι γουστάρεις . Ξέρω αντικαραντινάκια που το παίζει επαναστάτης αλλά φοράει διπλή μάσκα κάποιες φορές.
Επίσης δες πως αντέδρασε η κοινωνία ως προς αυτούς που είχαν πάει Ντουμπάϊ τις γιορτές. Το πρόβλημά τους δεν ήταν τόσο ότι θα έφερναν τον ιό αλλά γιατί περνάς εσύ καλά ενώ εγώ είμαι κλεισμένος μέσα..
Αυτό πήγε να πει και η ...πανελίστρια στον ρεμπέτη, πως αυτός διασκεδάζει ενώ όλοι υπομένουν τα μέτρα ,που την τάπωσε βέβαια λέγοντας πως δεν την κάλεσε. Δηλαδή υπάρχουν πολλοί κακιασμένοι καραντινόκαυλοι που νευριάζουν αν κάποιος δεν κάνει τα ίδια με αυτούς ασχέτως αν δεν συντρέχει κίνδυνος διάδοσης του ιού.
Τέλος από τη λίστα ξέχασα
- kabourdidis
-kolompourdas
που και οι δυο από την αρχή δεν μάσησαν.Νομίζω πως έχω ξεχάσει κι άλλους..
 
Τελευταία τροποποίηση:

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom