Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 18 άτομα (0 μέλη και 18 επισκέπτες)

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο
Κάνεις λάθος. Σου επιτρέπει. Αλλά εγώ βάζω 08:00 με 23:30.

Μπορώ κάλλιστα να βάλω όμως 00:01 με 23:59.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Help help help
Από τον αλεξ71


Αν σταματήσουν έναν άνεργο που δεν.πσιρνει επίδομα λόγω ότι δεν τ δικαιούτσι κ γράψει ένα χαρτί τριγυρνω για εύρεση εργασίας μπορεί να τον γραψει μπάτσος;;; Κ αν το γράψει κ το πάει δικαστήριο είναι δυνατόν σοφρων δικαστής να μην σβήσει το πρόστιμο;έστω κ λίγη τσίπα να έχει πάνω του

Επίσης αν εε απλά γράψει κυκλοφορο για εύρεση αγοράς ώστε να πουλήσω το εμπορεύματα μου ή υπηρεσίες κ χτυπώ πόρτες δλδ μαγαζιά
Μπορεί πάλι ο μπάτσος να του βάλει πρόστιμα;;;;;;
:sunglasses:

Αυτος που γυριζει με το εμπορευμα ειναι αυτοαπασχολουμενος και φυσικα δεν τρωει προστιμο, αρκει να εχει το σχετικο χαρτι οτι εμπορευεται.
Για τον ανεργο δεν προβλεπεται να γυριζει "για να βρει δουλεια", οχι.
Ας στειλει μηνυμα με το 6 και καλα οτι αθλειται

Ειναι τοσο ασχετοι που δεν ξερουν οτι ο εε μπορει να βγαλει το χαρτι μετακινησης για τις ωρες που θελει να απασχολειται.

Κατα τα αλλα ομως σε θεματα κοβιντ ειναι εξπερ.
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο

Ρώτα το λογιστή σου

Διότι εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω να δουλέψω πχ να ψεκασω νύχτα στα χωράφια όμως το σύστημα που έφτιαξαν τα τσακάλια της ΝΔ δεν το πρόβλεψαν αυτό διότι τους νοιάζει ο δυ

Προχειρότητες παντού
Άλλοι φορά να λέτε το κόμμα να σας ενημερώνει καλύτερα

Κατά τα άλλα το παίζουν μερικοί εξπερ καραντινας κ του ΛΟΚ ντάουν
Γιατι, θα δουλευεις 24 ωρες το 24ωρο?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.472
Πόντοι
8.006
Help help help
Από τον αλεξ71


Αν σταματήσουν έναν άνεργο που δεν.πσιρνει επίδομα λόγω ότι δεν τ δικαιούτσι κ γράψει ένα χαρτί τριγυρνω για εύρεση εργασίας μπορεί να τον γραψει μπάτσος;;; Κ αν το γράψει κ το πάει δικαστήριο είναι δυνατόν σοφρων δικαστής να μην σβήσει το πρόστιμο;έστω κ λίγη τσίπα να έχει πάνω του

Επίσης αν εε απλά γράψει κυκλοφορο για εύρεση αγοράς ώστε να πουλήσω το εμπορεύματα μου ή υπηρεσίες κ χτυπώ πόρτες δλδ μαγαζιά
Μπορεί πάλι ο μπάτσος να του βάλει πρόστιμα;;;;;;
:sunglasses:

Αυτος που γυριζει με το εμπορευμα ειναι αυτοαπασχολουμενος και φυσικα δεν τρωει προστιμο, αρκει να εχει το σχετικο χαρτι οτι εμπορευεται.
Για τον ανεργο δεν προβλεπεται να γυριζει "για να βρει δουλεια", οχι.
Ας στειλει μηνυμα με το 6 και καλα οτι αθλειται

Ειναι τοσο ασχετοι που δεν ξερουν οτι ο εε μπορει να βγαλει το χαρτι μετακινησης για τις ωρες που θελει να απασχολειται.

Κατα τα αλλα ομως σε θεματα κοβιντ ειναι εξπερ.
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο

Ρώτα το λογιστή σου

Διότι εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω να δουλέψω πχ να ψεκασω νύχτα στα χωράφια όμως το σύστημα που έφτιαξαν τα τσακάλια της ΝΔ δεν το πρόβλεψαν αυτό διότι τους νοιάζει ο δυ

Προχειρότητες παντού
Άλλοι φορά να λέτε το κόμμα να σας ενημερώνει καλύτερα

Κατά τα άλλα το παίζουν μερικοί εξπερ καραντινας κ του ΛΟΚ ντάουν

Ρε τύπε για μισο λεπτο, δεν σε καταλαβαινω.
Απο την μια λες "help alex71" για να κανεις μια ερωτηση.
Σου απανταω, και μετα λες οτι δεν ισχυει αυτο που λεω, και να πω στο κομμα μου να μου τα μαθαινει καλυτερα.
Αφου τα ξερεις καλυτερα, γιατι ρωτας τοτε?

Ασε που δεν ειναι ευγενικο να ζητας την βοηθεια καποιου και οταν στην δινει, να του την λες απο πανω οτι το παιζει εξπερ.

Και μην πεις οτι δεν αναφεροσουν σε μενα αλλά στον αλλον, γιατι και οι δυο το ιδιο ειπαμε
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.077
Πόντοι
18.565
Help help help
Από τον αλεξ71


Αν σταματήσουν έναν άνεργο που δεν.πσιρνει επίδομα λόγω ότι δεν τ δικαιούτσι κ γράψει ένα χαρτί τριγυρνω για εύρεση εργασίας μπορεί να τον γραψει μπάτσος;;; Κ αν το γράψει κ το πάει δικαστήριο είναι δυνατόν σοφρων δικαστής να μην σβήσει το πρόστιμο;έστω κ λίγη τσίπα να έχει πάνω του

Επίσης αν εε απλά γράψει κυκλοφορο για εύρεση αγοράς ώστε να πουλήσω το εμπορεύματα μου ή υπηρεσίες κ χτυπώ πόρτες δλδ μαγαζιά
Μπορεί πάλι ο μπάτσος να του βάλει πρόστιμα;;;;;;
:sunglasses:

Αυτος που γυριζει με το εμπορευμα ειναι αυτοαπασχολουμενος και φυσικα δεν τρωει προστιμο, αρκει να εχει το σχετικο χαρτι οτι εμπορευεται.
Για τον ανεργο δεν προβλεπεται να γυριζει "για να βρει δουλεια", οχι.
Ας στειλει μηνυμα με το 6 και καλα οτι αθλειται

Ειναι τοσο ασχετοι που δεν ξερουν οτι ο εε μπορει να βγαλει το χαρτι μετακινησης για τις ωρες που θελει να απασχολειται.

Κατα τα αλλα ομως σε θεματα κοβιντ ειναι εξπερ.
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο

Ρώτα το λογιστή σου

Διότι εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω να δουλέψω πχ να ψεκασω νύχτα στα χωράφια όμως το σύστημα που έφτιαξαν τα τσακάλια της ΝΔ δεν το πρόβλεψαν αυτό διότι τους νοιάζει ο δυ

Προχειρότητες παντού
Άλλοι φορά να λέτε το κόμμα να σας ενημερώνει καλύτερα

Κατά τα άλλα το παίζουν μερικοί εξπερ καραντινας κ του ΛΟΚ ντάουν
Πες για κανενα μουνακι που ψεκασες εκει που εισαι και ασε τωρα τα χωραφια.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.713
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Help help help
Από τον αλεξ71


Αν σταματήσουν έναν άνεργο που δεν.πσιρνει επίδομα λόγω ότι δεν τ δικαιούτσι κ γράψει ένα χαρτί τριγυρνω για εύρεση εργασίας μπορεί να τον γραψει μπάτσος;;; Κ αν το γράψει κ το πάει δικαστήριο είναι δυνατόν σοφρων δικαστής να μην σβήσει το πρόστιμο;έστω κ λίγη τσίπα να έχει πάνω του

Επίσης αν εε απλά γράψει κυκλοφορο για εύρεση αγοράς ώστε να πουλήσω το εμπορεύματα μου ή υπηρεσίες κ χτυπώ πόρτες δλδ μαγαζιά
Μπορεί πάλι ο μπάτσος να του βάλει πρόστιμα;;;;;;
:sunglasses:

Αυτος που γυριζει με το εμπορευμα ειναι αυτοαπασχολουμενος και φυσικα δεν τρωει προστιμο, αρκει να εχει το σχετικο χαρτι οτι εμπορευεται.
Για τον ανεργο δεν προβλεπεται να γυριζει "για να βρει δουλεια", οχι.
Ας στειλει μηνυμα με το 6 και καλα οτι αθλειται

Ειναι τοσο ασχετοι που δεν ξερουν οτι ο εε μπορει να βγαλει το χαρτι μετακινησης για τις ωρες που θελει να απασχολειται.

Κατα τα αλλα ομως σε θεματα κοβιντ ειναι εξπερ.
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο

Ρώτα το λογιστή σου

Διότι εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω να δουλέψω πχ να ψεκασω νύχτα στα χωράφια όμως το σύστημα που έφτιαξαν τα τσακάλια της ΝΔ δεν το πρόβλεψαν αυτό διότι τους νοιάζει ο δυ

Προχειρότητες παντού
Άλλοι φορά να λέτε το κόμμα να σας ενημερώνει καλύτερα

Κατά τα άλλα το παίζουν μερικοί εξπερ καραντινας κ του ΛΟΚ ντάουν
Γιατι, θα δουλευεις 24 ωρες το 24ωρο?
Γράφει πουθενά ότι απαγορεύεται;;;;;;;;;
Κουμάντο στη δουλειά μου κάνει ο Μητσοτάκης

Επίσης μπορεί σήμερα να πάω πρωί αύριο μεσημέρι μεθαύριο βράδυ
Το σύστημα Εργάνη δε σε άφηνα να έχει 24 ωρο

Κ μη μου πεις κοτσάνια να πηγαίνω πρωί διότι η ανάγκη κάθε δουλειάς δεν ορίζεται από γραφειοκρατες
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.713
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Help help help
Από τον αλεξ71


Αν σταματήσουν έναν άνεργο που δεν.πσιρνει επίδομα λόγω ότι δεν τ δικαιούτσι κ γράψει ένα χαρτί τριγυρνω για εύρεση εργασίας μπορεί να τον γραψει μπάτσος;;; Κ αν το γράψει κ το πάει δικαστήριο είναι δυνατόν σοφρων δικαστής να μην σβήσει το πρόστιμο;έστω κ λίγη τσίπα να έχει πάνω του

Επίσης αν εε απλά γράψει κυκλοφορο για εύρεση αγοράς ώστε να πουλήσω το εμπορεύματα μου ή υπηρεσίες κ χτυπώ πόρτες δλδ μαγαζιά
Μπορεί πάλι ο μπάτσος να του βάλει πρόστιμα;;;;;;
:sunglasses:

Αυτος που γυριζει με το εμπορευμα ειναι αυτοαπασχολουμενος και φυσικα δεν τρωει προστιμο, αρκει να εχει το σχετικο χαρτι οτι εμπορευεται.
Για τον ανεργο δεν προβλεπεται να γυριζει "για να βρει δουλεια", οχι.
Ας στειλει μηνυμα με το 6 και καλα οτι αθλειται

Ειναι τοσο ασχετοι που δεν ξερουν οτι ο εε μπορει να βγαλει το χαρτι μετακινησης για τις ωρες που θελει να απασχολειται.

Κατα τα αλλα ομως σε θεματα κοβιντ ειναι εξπερ.
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο

Ρώτα το λογιστή σου

Διότι εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω να δουλέψω πχ να ψεκασω νύχτα στα χωράφια όμως το σύστημα που έφτιαξαν τα τσακάλια της ΝΔ δεν το πρόβλεψαν αυτό διότι τους νοιάζει ο δυ

Προχειρότητες παντού
Άλλοι φορά να λέτε το κόμμα να σας ενημερώνει καλύτερα

Κατά τα άλλα το παίζουν μερικοί εξπερ καραντινας κ του ΛΟΚ ντάουν

Ρε τύπε για μισο λεπτο, δεν σε καταλαβαινω.
Απο την μια λες "help alex71" για να κανεις μια ερωτηση.
Σου απανταω, και μετα λες οτι δεν ισχυει αυτο που λεω, και να πω στο κομμα μου να μου τα μαθαινει καλυτερα.
Αφου τα ξερεις καλυτερα, γιατι ρωτας τοτε?

Ασε που δεν ειναι ευγενικο να ζητας την βοηθεια καποιου και οταν στην δινει, να του την λες απο πανω οτι το παιζει εξπερ.

Και μην πεις οτι δεν αναφεροσουν σε μενα αλλά στον αλλον, γιατι και οι δυο το ιδιο ειπαμε
Στο μπαρόκ το είπα
Δες το ύφος του κ την ειρωνeia στην απάντηση μου περί το παίζουμε μερικoi εξπερ
Εσύ στην απάντηση σου δεν είχες ειρωνικό στόμφο
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.713
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Σου απαγορεύει το σύστημα να βγάλεις 24 ωρο

Κ μερικές δουλειές δεν ξέρεις πότε θα πας στη δουλειά σου διότι είναι. Ανάλογα των αναγκών
Κ σας έφερε ένα παράδειγμα με την γεωργία που κάποιοι ζητήθηκε να αλλάξει αυτό αλλά στα αρχιδια της η κυβερνηση
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.478
Κριτικές
8
Like
3.237
Πόντοι
786

Νίο

Μέγας
Εγγρ.
24 Ιουν 2018
Μηνύματα
10.706
Κριτικές
6
Like
11.134
Πόντοι
3.936
η κατάσταση χειροτερεύει…
Η Βάνα Σύψα που είναι και μαθηματικός και έχει κάνει μετεκπαίδευση στην Επιδημιολογία Λοιμωδών Νοσημάτων είναι η ειδική στα στατιστικά (είναι στο Δ.Σ. του ΙSCB του οποίου εχει διατελέσει και αντιπρόεδρος) κι έχει οργανώσει μια πολύ δυνατή ομάδα που δουλεύει καθημερινά διάφορα «μοντέλα lockdown».
Υπάρχουν επίσης ειδικοί αλγόριθμοι που υπολογίζουν το Ro ανά νομό.
Αριθμοί που παίζουν σημαντικό ρόλο στις αποφάσεις
Τώρα σώθηκες. Και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Με τις αλχημείες των ειδικών της στατιστικής, μας έβγαλαν ένα δήθεν παραφουσκωμένο έλλειμμα, για να μπούμε άρον άρον στο δντ, τα μνημόνια, και κατέστρεψαν μια χώρα :confused:
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
το μόνο σίγουρο είναι πως όταν εμφανιστεί η πραγματική πανδημία θα την καταλάβεις πρώτος...άντε δεύτερος ή τρίτο-τέταρτος

Ας την καταλάβω και τελευταίος δεν είναι εκεί το πρόβλημα , το πρόβλημα (κατα την γνώμη μου) είναι οτι βαφτίσαμε αυτην σαν την πραγματική πανδημία ... η τουλάχιστον την είχαμε βαφτίσει , γιατί τελευταία ακούω να την αποκαλούν επιδημία ακόμα και κυβερνητικοί όπως ο Μαγιορκίνης.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Μιας και το θυμήθηκα , στο χτεσινό μου περπάτημα έτυχε να περάσω και λίγο απο Εύοσμο , και έγραφε έξω απο ένα σχολείο οτι σημερα θα γίνουν ράπιντ τέστ , για να δουμε θα πάει ο κόσμος για τέστ να ξανακοκκινίσει ο Εύοσμος ; :think:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.807
Πόντοι
5.506
Help help help
Από τον αλεξ71


Αν σταματήσουν έναν άνεργο που δεν.πσιρνει επίδομα λόγω ότι δεν τ δικαιούτσι κ γράψει ένα χαρτί τριγυρνω για εύρεση εργασίας μπορεί να τον γραψει μπάτσος;;; Κ αν το γράψει κ το πάει δικαστήριο είναι δυνατόν σοφρων δικαστής να μην σβήσει το πρόστιμο;έστω κ λίγη τσίπα να έχει πάνω του

Επίσης αν εε απλά γράψει κυκλοφορο για εύρεση αγοράς ώστε να πουλήσω το εμπορεύματα μου ή υπηρεσίες κ χτυπώ πόρτες δλδ μαγαζιά
Μπορεί πάλι ο μπάτσος να του βάλει πρόστιμα;;;;;;
:sunglasses:

Αυτος που γυριζει με το εμπορευμα ειναι αυτοαπασχολουμενος και φυσικα δεν τρωει προστιμο, αρκει να εχει το σχετικο χαρτι οτι εμπορευεται.
Για τον ανεργο δεν προβλεπεται να γυριζει "για να βρει δουλεια", οχι.
Ας στειλει μηνυμα με το 6 και καλα οτι αθλειται

Ειναι τοσο ασχετοι που δεν ξερουν οτι ο εε μπορει να βγαλει το χαρτι μετακινησης για τις ωρες που θελει να απασχολειται.

Κατα τα αλλα ομως σε θεματα κοβιντ ειναι εξπερ.
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο

Ρώτα το λογιστή σου

Διότι εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω να δουλέψω πχ να ψεκασω νύχτα στα χωράφια όμως το σύστημα που έφτιαξαν τα τσακάλια της ΝΔ δεν το πρόβλεψαν αυτό διότι τους νοιάζει ο δυ

Προχειρότητες παντού
Άλλοι φορά να λέτε το κόμμα να σας ενημερώνει καλύτερα

Κατά τα άλλα το παίζουν μερικοί εξπερ καραντινας κ του ΛΟΚ ντάουν
Γιατι, θα δουλευεις 24 ωρες το 24ωρο?


Οχι βεβαια αλλα σαν κλασσικος ελληναρας, εκτος του οτι ψαχνει αφορμη για να γκρινιαξει, ψαχνει και τροπο να ψωλαρει ολημερις με τη βουλα του νομου.

Θυμασαι που μας ειχε πρηξει οτι την Κυριακη του Πασχα ηθελε να παει στο χωριο να κοψει κατι δεντρα; Μουφα ηταν, να ψησει το αρνι ηθελε αλλα εψαχνε να βρει δικαιολογια.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Εντάξει?
Σας μάλωσε σήμερα η Παγώνη με τη φωνή γαλοπουλας?

Ε ρε αλυσιδιές που χρειάζονται οι τηλεσταρ επιστημονες του κώλου
Ποιος θα τους δώσει το βρωμόξυλο που χρειάζονται.

Έχουν αρχίσει ήδη οι ξεπουλημενοι δημοσιογράφοι του κουλη να ρωτάνε αν αυτο θα ναι το τελευταιο λοκνταουν,
Στρώνουν το έδαφος για περιορισμούς το ερχόμενο φθινόπωρο, σιγά μην δε γαμήσουν το σύμπαν ολο το 21

Θα μας πανε εικοσι χρόνια πίσω χαλαρά.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Τυποι μη λεμε μαλακιες!

Τους γραφεις στην πουτσα σου,τοσο απλα.Το ολο συστημα,δλδ κοβονται δουλειες,νομιμοποιουνται νεες λεξεις μεν παλιες τακτικες δε οπως "επισχεση εργασιας",σαν να σ λεει γινεσαι ανεργος αλλα με λογο,οχι αναιτια,την στιγμη π δεν γινεται "επισχεση πληρωμων" σ εναν "εργασιακο επισχεσασα".

Τους γραφουμε στην πουτσα μας!

Εγω παιρνω τ αμαξακι κ πηγαινω θαλασσα,στο χωριο μου,οπου γουσταρω,παιρνωντας παντα τους παραδρομους.

Εξ αλλου το πειραμα τους πετυχε,καταφεραν ο κοσμος να φοβαται τον μπαμπουλοϊό κ οποιος δεν τον φοβαται επιστρατευσαν τα χρηματικα προστιμα κ οποιος ουτε αυτα φοβαται τον περιμενει ενα σκληρο δικαστηριο!

Απο μενα παιρνετε την πουτσα μου μουνοσκυλα κ επιστρατευστε ολες σας τις δυναμεις,κομματοσκυλα κ ρουφιανους,να πειθουνε ακομη κ δω οτι "ο ιος ειναι πολυ καλο πραμα κ πρεπει να φοβοοοοοομαστε καλ παιδακια"

Ρε ΟΥΣΤ ΓΑΜΙΟΛΙΑ
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Καιρό είχα να μπω εδώ, από ό,τι βλέπω η κατάσταση χειροτερεύει…
Για τον Κύριο Γάκη δεν θα μιλήσω.



Εχω ξαναγράψει πως ο αριθμός των κρουσμάτων δεν παίζει ρόλο στις αποφάσεις.
Αυτός παίζει ρόλο στους δημοσιογράφους και στους χαζούληδες.
Η Βάνα Σύψα που είναι και μαθηματικός και έχει κάνει μετεκπαίδευση στην Επιδημιολογία Λοιμωδών Νοσημάτων είναι η ειδική στα στατιστικά (είναι στο Δ.Σ. του ΙSCB του οποίου εχει διατελέσει και αντιπρόεδρος) κι έχει οργανώσει μια πολύ δυνατή ομάδα που δουλεύει καθημερινά διάφορα «μοντέλα lockdown».
Υπάρχουν επίσης ειδικοί αλγόριθμοι που υπολογίζουν το Ro ανά νομό.
Αριθμοί που παίζουν σημαντικό ρόλο στις αποφάσεις είναι οι εισαγωγές νέων περιστατικών στα νοσοκομεία την τελευταία βδομάδα και ο αριθμός των διασωληνωμένων.
Άλλη μια αγάμητη πατσαβούρα που δεν είχε την εμφάνιση να κάνει βίζιτες, το έριξε στο διάβασμα και τώρα έγινε πληρωμένη πόρνη των κυβερνήσεων.
Αλλά δεν φταίει ούτε αυτή ούτε οι κυβερνήσεις ούτε ο κόσμος αλλά ο γαμιόλης ο χοντρός ο κινέζος του closer που αργεί να πατήσει το κουμπί....:confused:
Να ηξερες ποσο γελοιος εισαι, που εσυ ο τιποτας αναφερεσαι με τετοια λογια για ενα λαμπρο μυαλο οπως αυτη η γυναικα.
Αυτος ειναι και ενας λογος που δεν θελω κατα βαθος να ασχοληθω με τα κοινα.
Οτι θα με πιανει στο στομα του ο καθε "Κυριακος29" και θα λεει την παπαριά του.

Αλλά ειπαμε, πρεπει στη ζωη να αποδεχομαστε καποια πραγματα.
Οσα και να εχεις καταφερει, θα ερχεται ενας μυρωδιάς να σε λεει "αγαμητη πατσαβουρα" γιατι ετσι νιωθει οτι μεγαλωνει το πουλί του. Και οτι λεει κατι αξιο προσοχης.
Ειλικρινως, δεν γνωριζω αν ολοι αυτοι οι τιποτα με το μπολικο καθολου "Κυριακοι29" εχουν επιγνωση της ασημαντοτητας τους ή αν το κομπλεξ τους για τον μορφωμενο, τον ικανο και τον αναγνωρισμενο, τους εμποδιζει να βλεπουν ακομη και την πραγματικοτητα.
Ωπα ρε μεγάλε, πως την είδες έτσι;
Ποιος είσαι εσύ που θα μιλήσεις σε άνθρωπο που καταστρέφεται από τους χαρτογιακάδες κομπλεξικούς διαστρεμμένους και σεξουαλικά στερημένους ειδικούς υπό την ηγεσία μιας διεφθαρμένης και σάπιας ηγεσίας; Λες και εγώ δεν θα ήθελα να είμαι στη δουλειά μου και να μιλάω για γκομενακια και γαμήσια την ώρα που αυτοί με εξαναγκάζουν να κάθομαι να βρίζομαι με τους πιο άχρηστους σκερβελέδες που βολεύονται με τη τεμπελιά της καραντίνας.
Λαμπρό μυαλό με τις καλύτερες περγαμηνές ήταν και ο Βαρουφάκης που όταν ο Τσίπρας του έδωσε θέση εξουσίας πάνω στον τομέα του, όλοι ξέρουμε πόσο τα σκάτωσε. Τουλάχιστον ο Τσίπρας είχε την ευθιξία να τον αποσύρει όταν είδε μπροστά την καταστροφή. Ο τωρινός έχει επιφέρει καταστροφή πολύ χειρότερη από κάθε προηγούμενη χωρίς να μαζεύει όσους εισηγούνται καταστροφικά μέτρα και θέλετε να μην μιλάμε από πάνω.
Καλά κάνεις που δεν ασχολείσαι με πολιτική γιατί χορτάσαμε από πολιτικάντιδες που βλέπουν την πολιτική ως ένα ευχάριστο χόμπι και ευκαιρία για μπάζες. Ακόμα και να θέλεις να προσφέρεις και να αλλάξεις κάτι, αν δεν ακολουθήσεις την κομματική γραμμή έχεις βρεθεί εκτός την ίδια στιγμή. Και αν νομίζεις πως θα μπορείς να χαράξεις πολιτική
σε μια χώρα που όλα είναι βασισμένα σε σάπιες βάσεις είσαι γελασμένος.
Delete-Restart χρειάζεται η κατάσταση που κανένα από τα κόμματα που κυβέρνησαν δεν είναι ικανά να το κάνουν και κυρίως οι πολιτικάντιδες παλιάς κοπής .
Άντε καθήστε στην άκρη σας επιτέλους και ο κόσμος να ψάξει να βρεί σε άλλά κόμματα ανθρώπους με εναλλακτικές πολιτικές.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.807
Πόντοι
5.506
Καιρό είχα να μπω εδώ, από ό,τι βλέπω η κατάσταση χειροτερεύει…
Για τον Κύριο Γάκη δεν θα μιλήσω.



Εχω ξαναγράψει πως ο αριθμός των κρουσμάτων δεν παίζει ρόλο στις αποφάσεις.
Αυτός παίζει ρόλο στους δημοσιογράφους και στους χαζούληδες.
Η Βάνα Σύψα που είναι και μαθηματικός και έχει κάνει μετεκπαίδευση στην Επιδημιολογία Λοιμωδών Νοσημάτων είναι η ειδική στα στατιστικά (είναι στο Δ.Σ. του ΙSCB του οποίου εχει διατελέσει και αντιπρόεδρος) κι έχει οργανώσει μια πολύ δυνατή ομάδα που δουλεύει καθημερινά διάφορα «μοντέλα lockdown».
Υπάρχουν επίσης ειδικοί αλγόριθμοι που υπολογίζουν το Ro ανά νομό.
Αριθμοί που παίζουν σημαντικό ρόλο στις αποφάσεις είναι οι εισαγωγές νέων περιστατικών στα νοσοκομεία την τελευταία βδομάδα και ο αριθμός των διασωληνωμένων.
Άλλη μια αγάμητη πατσαβούρα που δεν είχε την εμφάνιση να κάνει βίζιτες, το έριξε στο διάβασμα και τώρα έγινε πληρωμένη πόρνη των κυβερνήσεων.
Αλλά δεν φταίει ούτε αυτή ούτε οι κυβερνήσεις ούτε ο κόσμος αλλά ο γαμιόλης ο χοντρός ο κινέζος του closer που αργεί να πατήσει το κουμπί....:confused:
Να ηξερες ποσο γελοιος εισαι, που εσυ ο τιποτας αναφερεσαι με τετοια λογια για ενα λαμπρο μυαλο οπως αυτη η γυναικα.
Αυτος ειναι και ενας λογος που δεν θελω κατα βαθος να ασχοληθω με τα κοινα.
Οτι θα με πιανει στο στομα του ο καθε "Κυριακος29" και θα λεει την παπαριά του.

Αλλά ειπαμε, πρεπει στη ζωη να αποδεχομαστε καποια πραγματα.
Οσα και να εχεις καταφερει, θα ερχεται ενας μυρωδιάς να σε λεει "αγαμητη πατσαβουρα" γιατι ετσι νιωθει οτι μεγαλωνει το πουλί του. Και οτι λεει κατι αξιο προσοχης.
Ειλικρινως, δεν γνωριζω αν ολοι αυτοι οι τιποτα με το μπολικο καθολου "Κυριακοι29" εχουν επιγνωση της ασημαντοτητας τους ή αν το κομπλεξ τους για τον μορφωμενο, τον ικανο και τον αναγνωρισμενο, τους εμποδιζει να βλεπουν ακομη και την πραγματικοτητα.
Ωπα ρε μεγάλε, πως την είδες έτσι;
Ποιος είσαι εσύ που θα μιλήσεις σε άνθρωπο που καταστρέφεται από τους χαρτογιακάδες κομπλεξικούς διαστρεμμένους και σεξουαλικά στερημένους ειδικούς υπό την ηγεσία μιας διεφθαρμένης και σάπιας ηγεσίας; Λες και εγώ δεν θα ήθελα να είμαι στη δουλειά μου και να μιλάω για γκομενακια και γαμήσια την ώρα που αυτοί με εξαναγκάζουν να κάθομαι να βρίζομαι με τους πιο άχρηστους σκερβελέδες που βολεύονται με τη τεμπελιά της καραντίνας.
Λαμπρό μυαλό με τις καλύτερες περγαμηνές ήταν και ο Βαρουφάκης που όταν ο Τσίπρας του έδωσε θέση εξουσίας πάνω στον τομέα του, όλοι ξέρουμε πόσο τα σκάτωσε. Τουλάχιστον ο Τσίπρας είχε την ευθιξία να τον αποσύρει όταν είδε μπροστά την καταστροφή. Ο τωρινός έχει επιφέρει καταστροφή πολύ χειρότερη από κάθε προηγούμενη χωρίς να μαζεύει όσους εισηγούνται καταστροφικά μέτρα και θέλετε να μην μιλάμε από πάνω.
Καλά κάνεις που δεν ασχολείσαι με πολιτική γιατί χορτάσαμε από πολιτικάντιδες που βλέπουν την πολιτική ως ένα ευχάριστο χόμπι και ευκαιρία για μπάζες. Ακόμα και να θέλεις να προσφέρεις και να αλλάξεις κάτι, αν δεν ακολουθήσεις την κομματική γραμμή έχεις βρεθεί εκτός την ίδια στιγμή. Και αν νομίζεις πως θα μπορείς να χαράξεις πολιτική
σε μια χώρα που όλα είναι βασισμένα σε σάπιες βάσεις είσαι γελασμένος.
Delete-Restart χρειάζεται η κατάσταση που κανένα από τα κόμματα που κυβέρνησαν δεν είναι ικανά να το κάνουν και κυρίως οι πολιτικάντιδες παλιάς κοπής .
Άντε καθήστε στην άκρη σας επιτέλους και ο κόσμος να ψάξει να βρεί σε άλλά κόμματα ανθρώπους με εναλλακτικές πολιτικές.


Ποιο ειναι αυτο το νεο κομμα τυπε με πολιτικαντηδες νεας κοπης και εναλλακτικες πολιτικες;;

Σκεψου πριν απαντησεις γιατι ακριβως αυτο πουλουσε και ο τσιπρας.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.713
Κριτικές
183
Like
43.849
Πόντοι
21.896
Help help help
Από τον αλεξ71


Αν σταματήσουν έναν άνεργο που δεν.πσιρνει επίδομα λόγω ότι δεν τ δικαιούτσι κ γράψει ένα χαρτί τριγυρνω για εύρεση εργασίας μπορεί να τον γραψει μπάτσος;;; Κ αν το γράψει κ το πάει δικαστήριο είναι δυνατόν σοφρων δικαστής να μην σβήσει το πρόστιμο;έστω κ λίγη τσίπα να έχει πάνω του

Επίσης αν εε απλά γράψει κυκλοφορο για εύρεση αγοράς ώστε να πουλήσω το εμπορεύματα μου ή υπηρεσίες κ χτυπώ πόρτες δλδ μαγαζιά
Μπορεί πάλι ο μπάτσος να του βάλει πρόστιμα;;;;;;
:sunglasses:

Αυτος που γυριζει με το εμπορευμα ειναι αυτοαπασχολουμενος και φυσικα δεν τρωει προστιμο, αρκει να εχει το σχετικο χαρτι οτι εμπορευεται.
Για τον ανεργο δεν προβλεπεται να γυριζει "για να βρει δουλεια", οχι.
Ας στειλει μηνυμα με το 6 και καλα οτι αθλειται

Ειναι τοσο ασχετοι που δεν ξερουν οτι ο εε μπορει να βγαλει το χαρτι μετακινησης για τις ωρες που θελει να απασχολειται.

Κατα τα αλλα ομως σε θεματα κοβιντ ειναι εξπερ.
Πάλι.μαλακια είπες
Το σύστημα δε σε αφήνει να εκδόσεις χαρτί 24 ώρες το 24 Ώρο

Ρώτα το λογιστή σου

Διότι εγώ μπορεί να γουστάρω να πάω να δουλέψω πχ να ψεκασω νύχτα στα χωράφια όμως το σύστημα που έφτιαξαν τα τσακάλια της ΝΔ δεν το πρόβλεψαν αυτό διότι τους νοιάζει ο δυ

Προχειρότητες παντού
Άλλοι φορά να λέτε το κόμμα να σας ενημερώνει καλύτερα

Κατά τα άλλα το παίζουν μερικοί εξπερ καραντινας κ του ΛΟΚ ντάουν
Γιατι, θα δουλευεις 24 ωρες το 24ωρο?


Οχι βεβαια αλλα σαν κλασσικος ελληναρας, εκτος του οτι ψαχνει αφορμη για να γκρινιαξει, ψαχνει και τροπο να ψωλαρει ολημερις με τη βουλα του νομου.

Θυμασαι που μας ειχε πρηξει οτι την Κυριακη του Πασχα ηθελε να παει στο χωριο να κοψει κατι δεντρα; Μουφα ηταν, να ψησει το αρνι ηθελε αλλα εψαχνε να βρει δικαιολογια.
Μάλιστα
Βάλαμε δερμεμαγα στη δουλειά μας να μας κανονίζει πότε θα πάμε κ αν θα πάμε
Ωραίος νεοδημοκρατης είσαι φίλε;;;
Ας σου στείλω τιμολόγιο των εξσκαφικων την Κυριακή του Πάσχα θα σκάσεις μια κ καλή

Άντε από εδώ που για να υποστηρίξετε με οποιοδήποτε τρόπο το κόμμα σας δημιουργείται καταστάσεις

Ναι ρε φίλε πήγα Κυριακή του Πάσχα με συνεργείο
Που το παράξενο
Εξάλλου μπορεί να είμαι άθεος ή μουσουλμάνος ή κ να είχα πάθει ζημιά όπως πχ να πλημυ ο επαγγελματικός σου χωροε


Πάρε κ μία φώτο να τρομάξεις
Όλα κανονικά στο Μπέργκαμο ούτε sms ούτε απαγορεύσεις κ ούτε τεστ ραπίντ

 

Συνημμένα

  • IMG_20210226_111425.jpg
    IMG_20210226_111425.jpg
    2,1 MB · Εμφανίσεις: 32

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
η κατάσταση χειροτερεύει…
Η Βάνα Σύψα που είναι και μαθηματικός και έχει κάνει μετεκπαίδευση στην Επιδημιολογία Λοιμωδών Νοσημάτων είναι η ειδική στα στατιστικά (είναι στο Δ.Σ. του ΙSCB του οποίου εχει διατελέσει και αντιπρόεδρος) κι έχει οργανώσει μια πολύ δυνατή ομάδα που δουλεύει καθημερινά διάφορα «μοντέλα lockdown».
Υπάρχουν επίσης ειδικοί αλγόριθμοι που υπολογίζουν το Ro ανά νομό.
Αριθμοί που παίζουν σημαντικό ρόλο στις αποφάσεις
Τώρα σώθηκες. Και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Με τις αλχημείες των ειδικών της στατιστικής, μας έβγαλαν ένα δήθεν παραφουσκωμένο έλλειμμα, για να μπούμε άρον άρον στο δντ, τα μνημόνια, και κατέστρεψαν μια χώρα :confused:

Οχι και δηθεν ρε μαστορα
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Σχεδόν καθολική η πτώση του τζίρου των εκπτώσεων για το λιανεμπόριο


δεν τους ενδιαφερουν τετοια στη νδ, οι δυ ψηφοφοροι να ναι καλα

σερβιρουν και σανο λιγναδη και ολα καλα.

αραγε κανα βλαμενο κομματοσκυλλο της νδ εχει τα κοτσια να ασχοληθει με κατι τετοιο?

μην αγχωνεστε ρε, τιποτα δε θα μεινει ορθιο μετα τον κουλη,
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom