Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.405
Πόντοι
6.256
Φέτος "έφυγαν" 130.000 άνθρωποι στην Ελλάδα. Οι 6.000 από/με "covid". Εγώ θα σταθώ στους άλλους 124.000 που χωρίς να φταίνε τους ΕΠΕΒΛΉΘΗ να πεθάνουν ΟΛΟΜΌΝΑΧΟΙ, απομονωμένοι κ φοβισμένοι.

Αυτοι οι 124.000 έζησαν τον τελευταίο χρόνο της ζωής τους χωρίς να βλέπουν παιδιά κι εγγόνια. Χωρίς να μπορούν να πάνε μια εκδρομή. Χωρίς να πάνε για ένα ψάρεμα ή ένα ταβερνάκι με τα φιλαράκια τους.

Αν εσείς ξέρατε οτι αυτός είναι ο τελευταίος σας χρόνος θα θέλατε να σας επιβάλει κάποιος να τον ζήσετε ΈΤΣΙ;;;;

ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ που νομίζει ότι έχει το δικαίωμα να αποφασίζει για ΈΝΑΝ ΧΡΌΝΟ ΑΠΌ ΤΗ ΖΩΉ ΜΑΣ;;;;
Πόσους τέτοιους χρόνους νομίζετε ότι έχουμε ο καθένας;; άπειρους;;;;

Αυτοί σας είπαν ότι μας τον στέρησε αυτό το χρόνο ο κορονοϊός.... Γελάμε όλοι δυνατάααα
Και κλαίμε μετά...

ΟΧΙ απατεώνες...
Δεν μας τον στέρησε καμία ίωση.
ΕΣΕΙΣ ΜΑΣ ΤΟΝ ΣΤΕΡΗΣΑΤΕ.

Τον στερήσατε από:

Τα νήπια που δε γνώρισαν χαμόγελο την
πρώτη τους χρονιά στο σχολείο.

τα παιδάκια που έχουν κλειδωμένες παιδικές χαρές

τους έφηβους που δεν μπορούν να
κρατήσουν το χερι της κοπέλας τους στο σινεμά κι έχασαν το πρώτο τους φιλί.

τους μικρούς αθλητές που χάνοντας ένα χρόνο προετοιμασίας ίσως χάσουν όλη την καριέρα τους.

τους καλλιτέχνες που δουλεύουν delivery.

τους νέους που μόλις είχαν ανοίξει ένα καφέ, ένα μαγαζί με ρούχα ή μια δική τους επιχείρηση και τώρα τους τα παίρνει η Τράπεζα.

τους 50αρηδες που απολύθηκαν ή φαληρισαν
και στα 50 ψάχνουν για δουλειά..Που αραγε;;;

τους ηλικιωμένους που ένα χρόνο μέσα
χωρίς φίλους, ήλιο και παρέα "γέρασαν"
20 χρόνια μέσα σε 12 μήνες κι έχασαν τη σπίθα από τα μάτια τους.

Ολα αυτά με τις ευλογίες και την ανοχή των υπολοίπων....
ΞΥΠΝΉΣΤΕ!!!!
Η ζωή δεν είναι ένα πείραμα να δουμε πόσα περισσότερα χρόνια θα ζήσουμε!!!

Η ζωή είναι ένας δρόμος προς την κατάκτηση της ελευθερίας. Αυτός ΔΕΝ περνάει μέσα από τη σκλαβοποίηση!!!

Μη σκλαβοποιήσετε τις επόμενες γενιές με το πρόσχημα "λίγης παραπάνω ζωής".
Μας λένε ΨΈΜΑΤΑ!

Μόνο ένας ξέρει πόσο θα ζήσουμε και πότε θα πεθάνουμε...

Κι αυτός... δεν ειναι λοιμωξιολόγος..
2020 φόρεσαν στον κόσμο μάσκα
Δεκαετία ογδόντα φόρεσαν σε όλους Καπότα με το ειτζς
Όσοι ήταν νέοι τότε γαμαγαν με τρόμο και άγχος .και ακόμα τα ίδια φυσικά
Ο φόβος φυλάει τα έρμα.
Αστούς να φοβούνται να μη ζητάνε να χρωστάνε κλπ

 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Άκουσα στον 984 στην ραδιοφωνική εκπομπή του Σαχίνη , πως στην Αγγλία θα βρουν εθελοντές που θα κολλήσουν covid για να τεστάρουν λέει την αποτελεσματικότητα των εμβολίων ... εν το μεταξύ πριν καιρό είχα προτείνει και εγω ενα μοντέλο με εθελοντές για να ανεβάσουμε το τείχος της φυσικής ανοσίας :P Το δικό μου βέβαια θα χρειαζόταν πολλούς εθελοντές και μάλλον δεν θα βρίσκαμε και πολλούς , ενω στο αγγλικό πείραμα φαντάζομαι θα θέλει 100 - 200 άτομα.

Δεν ξέρω σε περίπτωση που παίξει αυτη η είδηση στα κανάλια πως θα παρουσιαστουν οι εθελοντές ... σαν ήρωες το λιγότερο ; :confused:
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Άκουσα στον 984 στην ραδιοφωνική εκπομπή του Σαχίνη , πως στην Αγγλία θα βρουν εθελοντές που θα κολλήσουν covid για να τεστάρουν λέει την αποτελεσματικότητα των εμβολίων ... εν το μεταξύ πριν καιρό είχα προτείνει και εγω ενα μοντέλο με εθελοντές για να ανεβάσουμε το τείχος της φυσικής ανοσίας :P Το δικό μου βέβαια θα χρειαζόταν πολλούς εθελοντές και μάλλον δεν θα βρίσκαμε και πολλούς , ενω στο αγγλικό πείραμα φαντάζομαι θα θέλει 100 - 200 άτομα.

Δεν ξέρω σε περίπτωση που παίξει αυτη η είδηση στα κανάλια πως θα παρουσιαστουν οι εθελοντές ... σαν ήρωες το λιγότερο ; :confused:
Όπως οι εργάτες και οι στρατιώτες που χώθηκαν στον ανατιναγμένο αντιδραστήρα του Τσερνόμπιλ με στολές κατάδυσης ως προσωπικό εκκαθάρισης.:confused:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.809
Πόντοι
5.506
Άκουσα στον 984 στην ραδιοφωνική εκπομπή του Σαχίνη , πως στην Αγγλία θα βρουν εθελοντές που θα κολλήσουν covid για να τεστάρουν λέει την αποτελεσματικότητα των εμβολίων ... εν το μεταξύ πριν καιρό είχα προτείνει και εγω ενα μοντέλο με εθελοντές για να ανεβάσουμε το τείχος της φυσικής ανοσίας :P Το δικό μου βέβαια θα χρειαζόταν πολλούς εθελοντές και μάλλον δεν θα βρίσκαμε και πολλούς , ενω στο αγγλικό πείραμα φαντάζομαι θα θέλει 100 - 200 άτομα.

Δεν ξέρω σε περίπτωση που παίξει αυτη η είδηση στα κανάλια πως θα παρουσιαστουν οι εθελοντές ... σαν ήρωες το λιγότερο ; :confused:


Εσυ θα πηγαινες;
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Ολα αυτά με τις ευλογίες και την ανοχή των υπολοίπων....
ΞΥΠΝΉΣΤΕ!!!!
Η ζωή δεν είναι ένα πείραμα να δουμε πόσα περισσότερα χρόνια θα ζήσουμε!!!

Η ζωή είναι ένας δρόμος προς την κατάκτηση της ελευθερίας. Αυτός ΔΕΝ περνάει μέσα από τη σκλαβοποίηση!!!

Μη σκλαβοποιήσετε τις επόμενες γενιές με το πρόσχημα "λίγης παραπάνω ζωής".
Μας λένε ΨΈΜΑΤΑ!

Μόνο ένας ξέρει πόσο θα ζήσουμε και πότε θα πεθάνουμε...

Κι αυτός... δεν ειναι λοιμωξιολόγος..
Πως το γνωριζεις αυτο για το οποιο οχι μονο δεν εχει αποδειχθει ποτε τιποτα αλλα δεν υπαρχει και η παραμικρη λογικη ενδειξη οτι ισχυει?
Καποιοι σου το ειπανε με το προσχημα της "αιωνιας ζωης" και βασιζομενοι στον φοβο του θανατου, εκει να δεις σκλαβοποιηση που υφισταται για ολες τις γενιες σε κοινωνικο - ψυχολογικο επιπεδο.

Γιατι λοιπον πιστευεις τους συγκεκριμενους ανθρωπους, μπορει να σου λενε ψεματα και προφανως το δεχεσαι επειδη εισαι προβατο ...
(με το μπαρδον κιολας) :confused:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης

Αύξηση του επιδημιολογικού φορτίου, αύξηση των ενέργων κρουσμάτων και συνεχιζόμενη πίεση στο σύστημα υγείας, κυρίως στην Αττική, διαπιστώνουν οι επιστήμονες την τελευταία εβδομάδα, όπως ανέφερε κατά την αποψινή ενημέρωση στο Υπουργείο Υγείας η καθηγήτρια Βάνα Παπαευαγγέλου. Η ίδια παρατήρησε ότι το lockdown «δεν μπορεί να αποδώσει όπως τον προηγούμενο Μάρτιο» και αυτό είναι λογικό, καθώς όπως είπε «έχουμε κουραστεί πολύ όλοι. Μάλιστα τόνισε πως διεθνώς αναζητούνται πιο έξυπνες λύσεις για να ακολουθηθούν μέχρι να αναπτυχθεί η ανοσία στην κοινότητα.

«Περιμέναμε επιπέδωση της καμπύλης και αυτό δεν συνέβη» είπε χαρακτηριστικά η κυρία Παπαευαγγέλου

Μας λενε οι υπευθυνοι οτι το λοκνταουν δε δουλευει και οχι μονο δε δουλευει αλλα παρατηρουνται αυξησεις ενω θα περιμεναμε ....εστω την επιπεδοποιηση αν οχι μειωση.


Για βραδεία επιβάρυνση με τοπικές εξάρσεις και αύξηση των ενεργών κρουσμάτων, αλλά και των νέων διαγνώσεων κορονοϊού μίλησε στην αποψινή ενημέρωση ο επ. καθηγητής Γκίκας Μαγιορκίνης.

Όπως είπε, έχουμε φτάσει τις 300 εισαγωγές ασθενών με κορωνοϊό ημερησίως στα νοσοκομεία, «και αυτό ίσως οδηγήσει σε μικρή αύξηση των θανάτων στις επόμενες εβδομάδες»

...ερχονται λεει και περισσοτεροι θανατοι.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης

Η Πρόεδρος της Κομισιόν σημείωσε ότι υπάρχουν ακόμη ανοιχτά ερωτήματα, όπως για παράδειγμα η χρήση του πιστοποιητικού. «Η απόφαση λοιπόν του τι μπορείς να κάνεις ενδεχομένως με ένα τέτοιο πιστοποιητικό εμβολιασμού μένει να αποφασιστεί ειδικότερα από την κάθε χώρα».

Εχουν φαγωθει δηλαδη να φτιαξουν πιστοποιητικο για το οποιο υπαρχει το ερωτημα τι ακριβως χρησιμευει και τι θα το κανουν.

Η σειρα των προτεραιοτητων (δηλαδη ντε και καλα να φτιαχτει το πιστοποιητικο και μετα να εφευρουμε λογους που να δικαιολογουν την υπαρξη του) ειναι αρκετα αποκαλυπτικη.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Μάρτιος 2020, ημερήσια κρούσματα από κορονοϊο 100 το πολύ, ένα γενικό λοκνταουν είναι μονόδρομος...

Μάρτιος 2021, ημερήσια κρούσματα από κορονοϊο 2000 και πάνω, ένα γενικό λοκνταουν είναι μονόδρομος.

Μάρτιος 2022, ημερήσια κρούσματα από κορονοϊο 10.000 περίπου, ένα γενικό λοκνταουν είναι μονόδρομος...

Δημόσιο φορεβα. :confused::confused:
 

toni2

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
143
Like
78
Πόντοι
1
Μάρτιος 2020, ημερήσια κρούσματα από κορονοϊο 100 το πολύ, ένα γενικό λοκνταουν είναι μονόδρομος...

Μάρτιος 2021, ημερήσια κρούσματα από κορονοϊο 2000 και πάνω, ένα γενικό λοκνταουν είναι μονόδρομος.

Μάρτιος 2022, ημερήσια κρούσματα από κορονοϊο 10.000 περίπου, ένα γενικό λοκνταουν είναι μονόδρομος...

Δημόσιο φορεβα. :confused::confused:

Κάτι ήξεραν οι παλιοί που έλεγαν βρες μια θέση στο δημόσιο.
 

toni2

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2008
Μηνύματα
143
Like
78
Πόντοι
1
Άκουσα στον 984 στην ραδιοφωνική εκπομπή του Σαχίνη , πως στην Αγγλία θα βρουν εθελοντές που θα κολλήσουν covid για να τεστάρουν λέει την αποτελεσματικότητα των εμβολίων ... εν το μεταξύ πριν καιρό είχα προτείνει και εγω ενα μοντέλο με εθελοντές για να ανεβάσουμε το τείχος της φυσικής ανοσίας :P Το δικό μου βέβαια θα χρειαζόταν πολλούς εθελοντές και μάλλον δεν θα βρίσκαμε και πολλούς , ενω στο αγγλικό πείραμα φαντάζομαι θα θέλει 100 - 200 άτομα.

Δεν ξέρω σε περίπτωση που παίξει αυτη η είδηση στα κανάλια πως θα παρουσιαστουν οι εθελοντές ... σαν ήρωες το λιγότερο ; :confused:
Όπως οι εργάτες και οι στρατιώτες που χώθηκαν στον ανατιναγμένο αντιδραστήρα του Τσερνόμπιλ με στολές κατάδυσης ως προσωπικό εκκαθάρισης.:confused:

Η ομώνυμη τηλεοπτική σειρά δείχνει το απίστευτο μέγεθος άγνοιας αυτών των ανθρώπων.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Άκουσα στον 984 στην ραδιοφωνική εκπομπή του Σαχίνη , πως στην Αγγλία θα βρουν εθελοντές που θα κολλήσουν covid για να τεστάρουν λέει την αποτελεσματικότητα των εμβολίων ... εν το μεταξύ πριν καιρό είχα προτείνει και εγω ενα μοντέλο με εθελοντές για να ανεβάσουμε το τείχος της φυσικής ανοσίας :P Το δικό μου βέβαια θα χρειαζόταν πολλούς εθελοντές και μάλλον δεν θα βρίσκαμε και πολλούς , ενω στο αγγλικό πείραμα φαντάζομαι θα θέλει 100 - 200 άτομα.

Δεν ξέρω σε περίπτωση που παίξει αυτη η είδηση στα κανάλια πως θα παρουσιαστουν οι εθελοντές ... σαν ήρωες το λιγότερο ; :confused:


Εσυ θα πηγαινες;

Δεν ξέρω , ίσως πήγαινα ... στο προηγούμενο πόστ που έλεγα για το δικό μου μοντέλο έλεγα οτι μάλλον θα πήγαινα αν ηταν να τελειώνει όλο αυτό μια ωρα αρχύτερα ... αν θυμάμαι καλά είχα πει οτι θα πήγαινα αν επρόκειτω να ξεφορτωθώ την μάσκα , οπότε το αν θα πήγαινα η όχι μάλλον θα ηταν ανάλογα και τι κέρδος θα υπήρχε. Τωρα βέβαια στο αγγλικό πείραμα έχουμε να κάνουμε με έκθεση στον ιό αφου προηγουμένως εμβολιαστούν και όλο αυτό μπορεί να πάρει και μήνες οπότε εκεί μάλλον δεν θα πήγαινα ... εκτός αν υπάρχει και χρηματικό όφελος για τους εθελοντές , τότε θα το σκεφτόμουν , ανάλογα και το πόσα θα έδιναν ... αν δίνουν :confused:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Άκουσα στον 984 στην ραδιοφωνική εκπομπή του Σαχίνη , πως στην Αγγλία θα βρουν εθελοντές που θα κολλήσουν covid για να τεστάρουν λέει την αποτελεσματικότητα των εμβολίων ... εν το μεταξύ πριν καιρό είχα προτείνει και εγω ενα μοντέλο με εθελοντές για να ανεβάσουμε το τείχος της φυσικής ανοσίας :P Το δικό μου βέβαια θα χρειαζόταν πολλούς εθελοντές και μάλλον δεν θα βρίσκαμε και πολλούς , ενω στο αγγλικό πείραμα φαντάζομαι θα θέλει 100 - 200 άτομα.

Δεν ξέρω σε περίπτωση που παίξει αυτη η είδηση στα κανάλια πως θα παρουσιαστουν οι εθελοντές ... σαν ήρωες το λιγότερο ; :confused:
Όπως οι εργάτες και οι στρατιώτες που χώθηκαν στον ανατιναγμένο αντιδραστήρα του Τσερνόμπιλ με στολές κατάδυσης ως προσωπικό εκκαθάρισης.:confused:

Η ομώνυμη τηλεοπτική σειρά δείχνει το απίστευτο μέγεθος άγνοιας αυτών των ανθρώπων.

Δεν ειχε να κανει με αγνοια,ειχε να κανει με εξαπατηση.Τους ειπανε θα ειστε ηρωες για τη χωρα,θα σας γεμισουμε τις τσεπες λεφτα,παρτε τωρα τα φυσοκαλαμα κ βουτηξτε κατω απ τον αντιδραστηρα κ στη βουτια εμειναν με λιωμενα καλαμακια :confused:
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
154773971_898435254277017_3561159203048395064_n.jpg
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Άκουσα στον 984 στην ραδιοφωνική εκπομπή του Σαχίνη , πως στην Αγγλία θα βρουν εθελοντές που θα κολλήσουν covid για να τεστάρουν λέει την αποτελεσματικότητα των εμβολίων ... εν το μεταξύ πριν καιρό είχα προτείνει και εγω ενα μοντέλο με εθελοντές για να ανεβάσουμε το τείχος της φυσικής ανοσίας :P Το δικό μου βέβαια θα χρειαζόταν πολλούς εθελοντές και μάλλον δεν θα βρίσκαμε και πολλούς , ενω στο αγγλικό πείραμα φαντάζομαι θα θέλει 100 - 200 άτομα.

Δεν ξέρω σε περίπτωση που παίξει αυτη η είδηση στα κανάλια πως θα παρουσιαστουν οι εθελοντές ... σαν ήρωες το λιγότερο ; :confused:
Όπως οι εργάτες και οι στρατιώτες που χώθηκαν στον ανατιναγμένο αντιδραστήρα του Τσερνόμπιλ με στολές κατάδυσης ως προσωπικό εκκαθάρισης.:confused:

Η ομώνυμη τηλεοπτική σειρά δείχνει το απίστευτο μέγεθος άγνοιας αυτών των ανθρώπων.
Δεν έχεις άδικο. Εγώ μιλούσα για τους εθελοντές που πήγαν εις γνώσην τους και εξήγησε ο μουνοχαλαστης τα κίνητρα.
Όμως η επίσημη ενημέρωση αρχικά ήταν όπως λες, πως δεν υπήρχε κίνδυνος και όλα είναι καλά για το πλυθησμό. Ακριβώς ότι γίνεται και τώρα με το lockdown και την τρομοκρατία για την επικινδυνότητα του ιού.
Ας τολμούσε τότε κάποιος να πει πως έγινε ραδιενεργή έκρηξη...Εχθρός του κόμματος και βαρεμένο από ισότοπα θα τον λέγαν και θα τον μάζευαν για τα γκουλαγκ...
Δεν έχει καμιά διαφορά η προπαγάνδα εκείνης της εποχής με αυτό που ζούμε.
Τα έλεγα προ ημερών πως αυτό που συμβαίνει μοιάζει με καθεστώς Χότζα.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Ο Mr Gnosi τα λέει πολύ λογικά. Ψεκασμένος και αυτός;

Title
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Ουγγαρια περιπου στο μισο εκατομμυρια κρουσματα και στους 15.000 νεκρους ...
ο αντιευρωπαιστης Ορμπαν μαγειρευει και αυτος τα νουμερα μαλλον ,ολοι στο κολπο του γερμανο-γαλλικου αξονα :confused:

 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Για να μην ξεχνιώμαστε και για να είναι παραγωγική η μέρα:

υπάρχουν 3 είδη καραντινόκαυλων
1. Αυτοί που όταν ανακοινώνονται μέτρα εγκλεισμού έρχονται σε handless οργασμό και γυαλίζει το μάτι τους από ηδονή.Συνήθως είναι γιατροί. Παραδείγματα στο μπου ο Βολταίρος ο Εκλερ και ο Χελ.

Αχχααχαχαχαχαχαχχαχαχ.

Τι είπε ο ψεκο-κλώνος! Με έκανε γιατρό.

Αχχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχ.

Ακόμη ένα κάδρο στην πινακοθήκη των ηλιθίων του bou.com.

Έχουν ανεβεί πολλά αλλά αυτό είναι ένα από τα μεγαλύτερα.

Αχχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχ.

Κλάψψψψψτττττεεεεεεε ψέκια.

Σας έχω κάνει να παραμιλάτε, σας έχω γαμήσει ότι έχετε και δεν έχετε.

Κλάαααψψψψψψττττεεεε στράκια.

Για την βλακεία σας δεν υπάρχει κανένα γιατρικό και κανένας γιατρός.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
Ας τραμπουκίσω λίγο ακόμη τα ψέκια.

Αφού η Σουηδία έχει τόσο καλό σύστημα υγείας αυτό πως δικαιολογείται;

EvLp-jdXYAE3kzY


Περισσότερους νεκρούς και από την Παραγουάη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom