Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 16 άτομα (0 μέλη και 16 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί εμβολιάστηκαν πρώτα οι ηλικιωμένοι.
Οι 35άρηδες- 55άρηδες πρώτα να εμβολιαστούν που κινούνται και είναι δυνητικοί φορείς του ιού και τον μεταδθδουν
Ακατανόητα πράγματα

Το εμβολιο (μιλαω για το φαϊζερ) εχει σχεδιαστει για να μειωνει τα συμπτωματα σε μη-απειλητικα επιπεδα, οχι για να σταματαει τη μεταδοση. Απ'οτι λενε ο εμβολιασμενος μπορει και να κολλησει και να τον κολλησει σε αλλους και αυτο ισχυει και γι'αλλα εμβολια. Η διαφορα, λενε, ειναι στο ποσο ηπια το περναει ο εμβολιασμενος. Επισης λενε δεν εχουν κανει εκτεταμενες μελετες για τη διαδοση. Στην Ινδια δε πειστηκαν ουτε για τις μελετες τις αλλες οσον αφορα την αποτελεσματικοτητα και την ασφαλεια, ζητωντας να γινει ερευνα σε τοπικο επιπεδο προκειμενου να χορηγηθει η αδεια για εκτακτη χορηγηση. Το αποτελεσμα ηταν να μη προχωρησει η αδειοδοτηση ουτε για εκτακτη χρηση...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Λοιπον,δεν ξερω αν τους εχετε πετυχει καπου ,αλλα εχω εντοπισει 3η κατηγορια απο μουλους....τα χουμε χυμα τα χουμε και τσουβαλατα τωρα....στην αρχη πιστευα οτι ειναι σποραδικα περιστατικα τρελακηδων αλλα το ακουω ολο και πιο συχνα....σημερα δεν κρατηθηκα και μαρσαρα λεκτικα κατι χουντογερους....το λοιπον,εχουμε τα μαλακια τους καραντινοκαυλους,οκ.....εχουμε και τους ψεκαντανς τζιπιαρηδες του σωρρος ,πλακωσανε και τα υβριδια τωρα......λοκνταουν μεχρι να αλλαξουν οι πολοι λενε τα νιαμου,αλλα οχι εμβολιο γιατι θα μας ελεγχουν......οσο απιστευτο και αν διαβαζεται τοσο απιστευτα ακουγεται και το λενε...λεγανε κατι ευπαθεις πουστογεροι το πρωι ,σιγα μην κανω το εμβολιο και ο αλλος σιγονταρε....ναι λοκ νταουν μεχρι να πεσουν τα κρουσματα....θα κολλησουμε ολοι.....ΤΙ ΦΑΣΗ ΡΕ ΣΕΙΣ?

Τυπε επειδη σε βλεπω ζοριζεσαι και σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι, περνα μια βολτα πρωι-μεσημερι εξω απ'το χελεξπο στο μαρουσι να παθεις ζημια με τη "διαδηλωση" των ηλικιωμενων που εχουν παει για το εμβολιο. Το χουν για κοινωνικο event, ανοιγουν συζητησεις πηγαδακια, χαμος γινεται... μιλαμε το μεσημερι σημερα ειχε σιγουρα καμμια 200αρια-300αρια ατομα απ'εξω... και ενα περιπολικο δηθεν να επιβλεπει.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
Αρχισαν ηδη οι συζητησεις για παραταση. Τουλαχιστον λενε αυτη τη φορα θα ανοιξουν πρωτα τα μαγαζια κι οχι τα σχολεια. Τονιζω το λενε γιατι μια σταθεροτητα δεν την εχουν.

Εντωμεταξυ τα μετρα δε δουλευουν.


Υψηλό ιικό φορτίο παρά τις 10 μέρες «σκληρού» lockdown, τονίζει ο καθηγητής, Νίκος Θωμαΐδης.

Υψηλό ιικό φορτίο, αντίστοιχο με αυτό που υπήρχε πριν 7, 15 και 21 μέρες, καταγράφεται στα λύματα των Αθηνών, σύμφωνα με τον καθηγητή Αναλυτικής Χημείας στο ΕΚΠΑ, Νίκο Θωμαΐδη. Όπως σημείωσε ο κ. Θωμαΐδης μιλώντας στο MEGA, δεν παρατηρήθηκε κάποια αξιοσημείωτη πτώση του ιικού φορτίου το οποίο παραμένει «βαρύ και πολύ υψηλό».
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
Λοιπον,δεν ξερω αν τους εχετε πετυχει καπου ,αλλα εχω εντοπισει 3η κατηγορια απο μουλους....τα χουμε χυμα τα χουμε και τσουβαλατα τωρα....στην αρχη πιστευα οτι ειναι σποραδικα περιστατικα τρελακηδων αλλα το ακουω ολο και πιο συχνα....σημερα δεν κρατηθηκα και μαρσαρα λεκτικα κατι χουντογερους....το λοιπον,εχουμε τα μαλακια τους καραντινοκαυλους,οκ.....εχουμε και τους ψεκαντανς τζιπιαρηδες του σωρρος ,πλακωσανε και τα υβριδια τωρα......λοκνταουν μεχρι να αλλαξουν οι πολοι λενε τα νιαμου,αλλα οχι εμβολιο γιατι θα μας ελεγχουν......οσο απιστευτο και αν διαβαζεται τοσο απιστευτα ακουγεται και το λενε...λεγανε κατι ευπαθεις πουστογεροι το πρωι ,σιγα μην κανω το εμβολιο και ο αλλος σιγονταρε....ναι λοκ νταουν μεχρι να πεσουν τα κρουσματα....θα κολλησουμε ολοι.....ΤΙ ΦΑΣΗ ΡΕ ΣΕΙΣ?

Τυπε επειδη σε βλεπω ζοριζεσαι και σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι, περνα μια βολτα πρωι-μεσημερι εξω απ'το χελεξπο στο μαρουσι να παθεις ζημια με τη "διαδηλωση" των ηλικιωμενων που εχουν παει για το εμβολιο. Το χουν για κοινωνικο event, ανοιγουν συζητησεις πηγαδακια, χαμος γινεται... μιλαμε το μεσημερι σημερα ειχε σιγουρα καμμια 200αρια-300αρια ατομα απ'εξω... και ενα περιπολικο δηθεν να επιβλεπει.
τυπε δεν μπορω να δω ΠΑΟΚΑΡΑ στο ναο διπλα μου και θα κατεβω να δω τους γερους στο μαρουσι 510χιλιομετρα αποσταση....τι κωδικο να βαλω?........περα της πλακας οι γεροι εχουν κανει μεγαλα εκτροπα ,μας εχουν γλεντησει σε ολη την καραντινα...
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
1.καραντινοκαυλοι,κουλοψωλογλυφτες,χουντογεροι....
2.αρνητες κοβιντ,μασκας,εμβολιου,τζιπαρισματος,στρογγυλης γης,προσεληνωσης,θανατου ελβις...
3.τα νεα πουλεν,ευπαθεις ψωλογεροι με μασκα -πανα στο πηγουνι ,που θελουν σκληρο λοκ νταουν για παντα,οχι εμβολιο γιατι τους χαλαει τη γευση και ψωλαρουν αμεριμνοι σε μμμ,ουρες,πλατειες,τεηκ εγουη,μασουτηδες.
ΠΑΤΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΧΟΝΤΡΕ ΣΧΙΣΤΟΜΑΤΗ.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
1.καραντινοκαυλοι,κουλοψωλογλυφτες,χουντογεροι....
2.αρνητες κοβιντ,μασκας,εμβολιου,τζιπαρισματος,στρογγυλης γης,προσεληνωσης,θανατου ελβις...
3.τα νεα πουλεν,ευπαθεις ψωλογεροι με μασκα -πανα στο πηγουνι ,που θελουν σκληρο λοκ νταουν για παντα,οχι εμβολιο γιατι τους χαλαει τη γευση και ψωλαρουν αμεριμνοι σε μμμ,ουρες,πλατειες,τεηκ εγουη,μασουτηδες.
ΠΑΤΑ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΡΕ ΓΑΜΗΜΕΝΕ ΧΟΝΤΡΕ ΣΧΙΣΤΟΜΑΤΗ.
Συμφωνώ σε όλα εκτός από το τελευταίο..
Τι φταίει ο Σουηδός, ο Λευκορώσος, ο Ουκρανός, ο Τούρκος κτλ που τα κάνουν όλα σωστά, να τη πληρώσουν για τη μαλακία που δέρνει τους παραπάνω.
Καλύτερα να έλεγες ΕΜΠΑ ΤΑΓΙΠ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΑ ΟΛΑ ΛΙΜΠΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.403
Πόντοι
6.256
Λοιπον,δεν ξερω αν τους εχετε πετυχει καπου ,αλλα εχω εντοπισει 3η κατηγορια απο μουλους....τα χουμε χυμα τα χουμε και τσουβαλατα τωρα....στην αρχη πιστευα οτι ειναι σποραδικα περιστατικα τρελακηδων αλλα το ακουω ολο και πιο συχνα....σημερα δεν κρατηθηκα και μαρσαρα λεκτικα κατι χουντογερους....το λοιπον,εχουμε τα μαλακια τους καραντινοκαυλους,οκ.....εχουμε και τους ψεκαντανς τζιπιαρηδες του σωρρος ,πλακωσανε και τα υβριδια τωρα......λοκνταουν μεχρι να αλλαξουν οι πολοι λενε τα νιαμου,αλλα οχι εμβολιο γιατι θα μας ελεγχουν......οσο απιστευτο και αν διαβαζεται τοσο απιστευτα ακουγεται και το λενε...λεγανε κατι ευπαθεις πουστογεροι το πρωι ,σιγα μην κανω το εμβολιο και ο αλλος σιγονταρε....ναι λοκ νταουν μεχρι να πεσουν τα κρουσματα....θα κολλησουμε ολοι.....ΤΙ ΦΑΣΗ ΡΕ ΣΕΙΣ?

Τυπε επειδη σε βλεπω ζοριζεσαι και σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι, περνα μια βολτα πρωι-μεσημερι εξω απ'το χελεξπο στο μαρουσι να παθεις ζημια με τη "διαδηλωση" των ηλικιωμενων που εχουν παει για το εμβολιο. Το χουν για κοινωνικο event, ανοιγουν συζητησεις πηγαδακια, χαμος γινεται... μιλαμε το μεσημερι σημερα ειχε σιγουρα καμμια 200αρια-300αρια ατομα απ'εξω... και ενα περιπολικο δηθεν να επιβλεπει.
Οι γέροι μας έμειναν ρε φίλε, να τους διώξουμε κι αυτούς?
Τους πτυχιούχους νεους τους διώξαμε,
Δηλαδή παμε φιρι φιρι να μεινουν μονο οι λάθρο του κούλη?
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.495
Like
7.091
Πόντοι
1.056
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ

Μονο που καθε ΜΕΘ (6 κλινες) θελει μινιμουμ 6 ατομα προσωπικο για να λειτουργησει. Οποτε μιλαμε για 12000 προσληψεις μινιμουμ που αφενος δεν υπαρχουν γιατι φροντισαμε να τους στειλουμε ολους μεταναστες στο εξωτερικο και αφετερου μιλαμε για ετησιο μισθολογικο κοστος γυρω στα 200 εκ. πραγμα ανεπιτρεπτο για τους υποτακτικους της Μερκελ που προτιμουν να δινουν επιδοματα μεχρι να αδειασουν τα ταμεια παρα να κανουν μια προσληψη. Επειτα , δες το λογικα , τι οφελος εχει η κυβερνηση ετσι ; Απλα θα τρωει στη μαπα την αντιπολιτευση. Ενω τωρα λιγο με τα πακετα στα χουντοκαναλα , λιγο με τα επιδοματα , λιγο με τα βολεματα υμετερων εχει εξασφαλισει περιπατο την επανεκλογη της - και φυσικα με την πρωτη ευκαιρια θα παει σε εκλογες ΠΡΙΝ σκασει η βομβα της οικονομιας. Κι εσυ να ησουν στη θεση του Κουλη αυτο θα εκανες. Και το ιδιο θα εκανε κι ο Τσιπρας αν ηταν κυβερνηση. Στην πολιτικη τα μονα μαθηματικα που υπαρχουν ειναι αυτά που εξασφαλιζουν την καρεκλα φιλε μου.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.495
Like
7.091
Πόντοι
1.056
Το εχω ξαναγραψει πριν μηνες , θα το ξαναπω. Για να απαιτησεις σοβαρη και υπευθυνη κυβερνηση πρεπει να εισαι σοβαρος και υπευθυνος πολιτης. Οσο υπαρχουν πελατοκρατικα δικτυα , λαϊκισμος , αγραμματοσυνη και ψηφιζεις Σαμαρα για να επαναδιαπραγματευτει τα μνημονια , Αλεξη για να σκισει τα μνημονια και να καταργησει τον ΕΝΦΙΑ και Κουλη για να μειωσει τους φορους , αναποφευκτα θα σε γαμανε οπου σε βρισκουν και οπως μπορουν. Οταν ψηφιζεις τον καθε καραγκιοζη τυπου Αδωνι , Πολακη κλπ θα παιρνεις τα αρχιδια μου. Garbage in garbage out φαση. Κι οταν η χωρα διαλυεται και η αντιπολιτευση ασχολειται με "Λευτερια στον Κουφοντινα" , "Κεραμεως παραιτησου - Μεδωνη παραιτησου" θα παρεις τ'αρχιδια μου και στο μελλον με οποια κυβερνηση. Σοβαροτης μηδεν.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Καλύτερα να έλεγες ΕΜΠΑ ΤΑΓΙΠ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΑ ΟΛΑ ΛΙΜΠΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΑΣΠΡΗ ΜΕΡΑ
Πολυ χοντρο :confused:
μην γινεσαι τοσο ακραιος , δεν σου ταιριαζει ...
φιλικα
Δες τι γίνεται στην Αντάλεια με πτήσεις από Ρωσία και Ουκρανία ΣΗΜΕΡΑ.
Οι Τούρκοι γλεντάνε με σλαβικά ξεκωλάκια. Οι μάγκες καλούν τα γκομενάκια και τα ξεσκίζουν με δωράκια η φιλοξενία, οι σπόνσορες πληρώνουν τα μαλιοκέφαλά τους αλλά πάλι γαμάνε, οι γαμιάδες και οι γαμπροί έχουν τα μουνιά τους. Οι επιχειρήσεις τους το παλεύουν, τα ξενοδοχεία τους δεν κλείνουν και ο κόσμος δεν θα χρεωθεί για τις επόμενες γενιές .
Σύγκρινε τώρα τη θλιβερή κατάσταση στη χώρα μας με τα πάντα κλειστά. μοναδική επιλογή τις βόλτες στις πλατείες και τα παγκάκια με έναν καφέ στο χέρι. Γυναίκες μόνο οι υπερεκτιμημένες Ελλεινίδες που παίρνουν ακόμα μεγαλύτερη αξία ελλείψει ανταγωνισμού.
Τα γράφω στη γλώσσα σου μήπως καταλάβεις ότι κάτι γίνεται σωστά εκτός Γερμανόγαλλικής Ευρώπης.
Αν κάποιος τούρκος αντίστοιχος με εμάς δει τι συζητάμε εδώ θα νιώσει λύπηση για τη κατάστασή μας. Και Ρώσος και Ουκρανός θα μας λυπόταν. Οι Σουηδοί δεν μας λυπούνται. Ξέρουν πως σαν επαίτες θα συρθούμε σαν σκουλίκια να ζητάμε επιπλέον δανεικά.
Αν μετά από όλα αυτά γυρίσεις και μου πεις πως τουλάχιστον δεν θα πεθάνουμε από ...τον κλαρινοιό..ε τότε ναι... να μας σιχαθούν όλα τα μουνιά που έχουμε γαμήσει στη ζωή μας που μας άνοιξαν τα πόδια τους.
 

Συνημμένα

  • 4BA9E9DB-9037-4998-BC64-DAC4C1A92C3D.jpeg
    4BA9E9DB-9037-4998-BC64-DAC4C1A92C3D.jpeg
    620,8 KB · Εμφανίσεις: 24

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Λοιπον,δεν ξερω αν τους εχετε πετυχει καπου ,αλλα εχω εντοπισει 3η κατηγορια απο μουλους....τα χουμε χυμα τα χουμε και τσουβαλατα τωρα....στην αρχη πιστευα οτι ειναι σποραδικα περιστατικα τρελακηδων αλλα το ακουω ολο και πιο συχνα....σημερα δεν κρατηθηκα και μαρσαρα λεκτικα κατι χουντογερους....το λοιπον,εχουμε τα μαλακια τους καραντινοκαυλους,οκ.....εχουμε και τους ψεκαντανς τζιπιαρηδες του σωρρος ,πλακωσανε και τα υβριδια τωρα......λοκνταουν μεχρι να αλλαξουν οι πολοι λενε τα νιαμου,αλλα οχι εμβολιο γιατι θα μας ελεγχουν......οσο απιστευτο και αν διαβαζεται τοσο απιστευτα ακουγεται και το λενε...λεγανε κατι ευπαθεις πουστογεροι το πρωι ,σιγα μην κανω το εμβολιο και ο αλλος σιγονταρε....ναι λοκ νταουν μεχρι να πεσουν τα κρουσματα....θα κολλησουμε ολοι.....ΤΙ ΦΑΣΗ ΡΕ ΣΕΙΣ?

Τυπε επειδη σε βλεπω ζοριζεσαι και σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι, περνα μια βολτα πρωι-μεσημερι εξω απ'το χελεξπο στο μαρουσι να παθεις ζημια με τη "διαδηλωση" των ηλικιωμενων που εχουν παει για το εμβολιο. Το χουν για κοινωνικο event, ανοιγουν συζητησεις πηγαδακια, χαμος γινεται... μιλαμε το μεσημερι σημερα ειχε σιγουρα καμμια 200αρια-300αρια ατομα απ'εξω... και ενα περιπολικο δηθεν να επιβλεπει.

Ειναι που τα εχουν προγγραματισει τελεια ο μπαλατσινος με τον ανεμελο

 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ

Μονο που καθε ΜΕΘ (6 κλινες) θελει μινιμουμ 6 ατομα προσωπικο για να λειτουργησει. Οποτε μιλαμε για 12000 προσληψεις μινιμουμ που αφενος δεν υπαρχουν γιατι φροντισαμε να τους στειλουμε ολους μεταναστες στο εξωτερικο και αφετερου μιλαμε για ετησιο μισθολογικο κοστος γυρω στα 200 εκ. πραγμα ανεπιτρεπτο για τους υποτακτικους της Μερκελ που προτιμουν να δινουν επιδοματα μεχρι να αδειασουν τα ταμεια παρα να κανουν μια προσληψη. Επειτα , δες το λογικα , τι οφελος εχει η κυβερνηση ετσι ; Απλα θα τρωει στη μαπα την αντιπολιτευση. Ενω τωρα λιγο με τα πακετα στα χουντοκαναλα , λιγο με τα επιδοματα , λιγο με τα βολεματα υμετερων εχει εξασφαλισει περιπατο την επανεκλογη της - και φυσικα με την πρωτη ευκαιρια θα παει σε εκλογες ΠΡΙΝ σκασει η βομβα της οικονομιας. Κι εσυ να ησουν στη θεση του Κουλη αυτο θα εκανες. Και το ιδιο θα εκανε κι ο Τσιπρας αν ηταν κυβερνηση. Στην πολιτικη τα μονα μαθηματικα που υπαρχουν ειναι αυτά που εξασφαλιζουν την καρεκλα φιλε μου.
Συμφωνώ δυστυχώς με το συμπέρασμα των γραφομένων σου.
Απλά να κάνω μια ανούσια ως προς την ακολουθούμενη πολιτική παρατήρηση, πως αν τελικά κάναμε τις 2000 επιπλέον ΜΕΘ με 1 δις και κάπως μαγικά τις επανδρώναμε με παράλληλη ελευθέρωση της εστίασης του εμπορίου και της εκπαίδευσης μη νομίζεις πως θα γινόταν τίποτα. Όπως δεν γίνεται πουθενά στις χώρες που όλα δουλεύουν. Απλά θα λειτουργούσε θετικά στην ψυχολογία των προβάτων που έχουν καταπιεί το κορονοπαραμύθι και η κυβέρνηση θα μπορούσε να δικαιολογήσει το άνοιγμα και αν γίνει και καμιά στραβή(απίθανο σενάριο) να έχει μια πισινή τις νέες ΜΕΘ. (Άσε που μπορεί να χρειαστούν και ως πολεμική προετοιμασία και ας υπάρχουν έρημες και αχρείαστες)
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.807
Πόντοι
5.506
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ


Τυπε μαθηματικα εκανες στη λαδακειο σχολη;;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.807
Πόντοι
5.506
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ

Μονο που καθε ΜΕΘ (6 κλινες) θελει μινιμουμ 6 ατομα προσωπικο για να λειτουργησει. Οποτε μιλαμε για 12000 προσληψεις μινιμουμ που αφενος δεν υπαρχουν γιατι φροντισαμε να τους στειλουμε ολους μεταναστες στο εξωτερικο και αφετερου μιλαμε για ετησιο μισθολογικο κοστος γυρω στα 200 εκ. πραγμα ανεπιτρεπτο για τους υποτακτικους της Μερκελ που προτιμουν να δινουν επιδοματα μεχρι να αδειασουν τα ταμεια παρα να κανουν μια προσληψη. Επειτα , δες το λογικα , τι οφελος εχει η κυβερνηση ετσι ; Απλα θα τρωει στη μαπα την αντιπολιτευση. Ενω τωρα λιγο με τα πακετα στα χουντοκαναλα , λιγο με τα επιδοματα , λιγο με τα βολεματα υμετερων εχει εξασφαλισει περιπατο την επανεκλογη της - και φυσικα με την πρωτη ευκαιρια θα παει σε εκλογες ΠΡΙΝ σκασει η βομβα της οικονομιας. Κι εσυ να ησουν στη θεση του Κουλη αυτο θα εκανες. Και το ιδιο θα εκανε κι ο Τσιπρας αν ηταν κυβερνηση. Στην πολιτικη τα μονα μαθηματικα που υπαρχουν ειναι αυτά που εξασφαλιζουν την καρεκλα φιλε μου.



Επισης τυπε μου το λαθος ειναι πως δεν προνοησαν το 2010 να ανοιξουν τις σχολες εντατικολογιας σε ολη τη χωρα να μπουν τα παιδια να σπουδασουν, να τελειωσουν σε 8-9 χρονια τη σχολη, 1 χρονο αγροτικο και το 2020 να εχουμε τους ετοιμους εντατικολογους στην ουρα να περιμενουν να μπουν στις ολοκαινουριες μεθ.


Μαλακια του νοστραδαμου.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ


Τυπε μαθηματικα εκανες στη λαδακειο σχολη;;

Μπαροκα με αλλα δυο ποστ την εβγαλες την τυροπιτα για σημερα

Ενταξει
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.807
Πόντοι
5.506
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ


Τυπε μαθηματικα εκανες στη λαδακειο σχολη;;

Μπαροκα με αλλα δυο ποστ την εβγαλες την τυροπιτα για σημερα

Ενταξει


Χρειαζομαι αλλα τεσσερα γιατι φορολογουνται τα 60λεπτα των ποστ, εχουμε να πληρωνουμε και τη συνταξη σου απο την αργομισθια που δουλεψες μια ζωη σα σκυλος.
 

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Πάμε να κάνουμε λίγα μαθηματικά.
Υπάρχει τρύπα από το lockdown περί τα 40 δις.
Μια ΜΕΘ ποσό κοστίζει? 300 χιλιάδες? Άντε πως κάνει μισό μύριο.
Με ένα μυριο έχεις 2 ΜΕΘ με 10 μυρια έχεις 20.Με ένα δις από τα 40 που χάνονται ή σκορπίζονται σε ΜΜΕ και επιδόματα πόσες ΜΕΘ θα είχαμε;
2000 ΜΕΘ κύριοι. Με ένα!!!!
Ξέρω θα τα πείτε ψσεκασμένα μαθηματικά οι καραντινόκαυλοι.
Στα τσακίδια σας λέω εγώ


Τυπε μαθηματικα εκανες στη λαδακειο σχολη;;
Στη τελευταία πρόταση το ποστ μου έχει προνοήσει για την απάντηση σε τέτοιου είδους ερωτήσεις.:wink:
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.814
Πόντοι
1.196
Μπαρόκα
Κάτσε μέσα μην τυχόν είσαι ασυμπτωματικός και κολλήσεις κανένα παππού και τον τρέχουμε στις ΜΕΘ...
Έτσι δεν είπε ο ΠΟΥ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom