Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
πάντως για τις επισκέψεις μπορεί να έχεις και δίκιο, ο φοιτητόκοσμος στην πολυκατοικία μου σα να μην έχει πάρει χαμπάρι....μαζώξεις κανονικότατα
το βραδυ κλειδωνουμε την εισοδο στην πολυκατοικια

τελευταιος μπηκα χθες
πριν λιγο πηγα βολτα το σκυλο κλειδωμενα ηταν ακομα

25 διαμερισματα ανθρωπος δεν κουνηθηκε

Θα σε πληροφορήσω πως είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ βάσει του Νόμου της Πυρασφάλειας να κλειδώνονται οι πόρτες εξόδου των Πολυκατοικιών. Αν δηλ. Πιάσει φωτιά η Πολυκατοικία και κάποιος δεν μπορέσει να βγει έξω, λόγω της κλειδωμένης πόρτας, ο Διαχειριστής θα πάει φυλάκα. Ψάξτο στο διαδίκτυο. Υπάρχει ειδικός αφαλός, δεν είναι πολύ ακριβός, τον οποίο στρίβοντας κλειδώνεις μπαίνοντας μέσα στην πολυκατοικία και όποιος θέλει να βγει απλά τον γυρνάει, δεν χρειάζεται κλειδί
Εχεις απολυτο δίκιο. Εχω τσακωθει με τον διαχειριστη της πολυκατοικιας, επειδη εχει αναρτησει ανακοινωση να κλειδωνεται η πορτα. Ειμαι ο μονος που ΔΕΝ την κλειδωνει και καθε φορα την βρισκω κλειδωμενη, επειδη ΟΛΟΙ οι υπολοιποι στην πολυκατοικια κλειδωνουν. Τους τα εξηγησα εκατο φορες, θα καουμε, θα γινει κανενας σεισμος και δεν θα μπορουμε να βγουμε, κλπ κλπ. Τιποτα. Σου λενε εγινε προπερσι μια αποπειρα διαρρηξης στον δευτερο οροφο. Ευχαριστω για το νεο, τους απαντω, στο δικο μου διαμερισμα εγινε. Αλλά εγω ειμαι ο μονος που ΔΕΝ κλειδωνει. Φοβομαστε σου λενε. Αντε να τους πεισεις.
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.210
Κριτικές
3
Like
1.689
Πόντοι
496
Τι εγινε ρε ατσιδες της κυβερνησης?
τωρα κ στους αυτοκινητοδρομους λοκνταουν ακορντεον:2funny::2funny::2funny:
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σημερα προσπαθησα να αλλαξω το ραντεβου για εμβολιασμο της πεθερας μου. Το εντυπωσιακο ειναι οτι δεν υπαρχει ελευθερο ραντεβου σε 10 προτεινομενα κεντρα της περιοχης μεχρι αρχες Απριλιου. Καποια ελευθερα ειχε στο Προμηθεας απο αρχες Μαρτιου και μετα. Πραγματικα εντυπωσιακη η ανταποκριση του κοσμου. Δεν το περιμενα .
Γιατι ΔΕΝ το περιμενες? Επειδη οι λιγοι αδειοι ντενεκεδες κανουν πολυ θορυβο? Τραγικη μειοψηφια ειναι.
Χασοδίκη οι ίδιοι που σου βάζουν πρόστιμα όταν βγαίνεις έξω επειδή αυξάνονται τα κρούσματα, οι ίδιοι σου λένε ότι επειδή θα καθίσεις μέσα στο σπίτι λόγω κακοκαιρίας πάλι θα αυξηθούν τα κρούσματα.
Σε έχουν για τόσο μαλάκα που με περίσσιο θράσος σε κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα σου. Και εσύ χαίρεσαι και είσαι περήφανος. Μάντεψε λοιπόν ποιος είναι ο τενεκές.
Πίστευα οτι δεν θα χρειαστει να εξηγω και τα αυτονοητα, αλλά ειστε αφορητα ανοητοι.
Ποιος σας ειπε μωρε οτι θα αυξηθουν τα κρουσματα αν μεινεις σπιτι σου?
Και το λες στα σοβαρα κιολας. Ειτε παριστανεις στον χαζο, ειτε οντως εισαι.
Θα αυξηθουν τα κρουσματα αν αρχισουν οι πολιτες να ανταλλασσουν επισκεψεις ο ενας στο σπιτι του αλλου, αντι να βγαινουν εξω.
Απολυτα λογικο.
Ποιος μας είπε; Οι άριστοι της κυβέρνησης. Ντενεκέ χασοδίκη. Που θα μου πεις ότι παριστάνω και το χαζό. Χαζός είσαι εσύ και το παρεάκι σου που ακόμα και το άσπρο μαύρο να σου κάνει ο Κούλης και οι εκλεκτοί του εσύ θα κλείσεις μάτια και αυτιά και θα συμφωνήσεις.

Όπως όλοι γνωρίζετε, ο καιρός δεν θα είναι σύμμαχός μας τις επόμενες μέρες, καθώς η κακοκαιρία "Μήδεια" θα μας δυσκολέψει και θα μας κλείσει μέσα στα σπίτια μας. Έτσι ΑΝΑΜΕΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΠΕΡΑΙΤΕΡΩ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΚΡΟΥΣΜΑΤΩΝ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ.

4:14
Οντως, δεν τον παριστανεις τον χαζο. Εισαι χαζος. Με επεισες.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Εχει αρχισει να με κουραζει η γενικευμενη ανοησια γύρω μου, καποτε με διασκεδαζε. Μαλλον εχω αρχισει να γερναω.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
67.684
Like
27.966
Πόντοι
5.506
Ωστόσο, πριν δύο χρόνια ο Δημήτρης Οικονόμου είχε διαφορετική άποψη. «Μα είναι δυνατόν να έχει κλείσει η εθνική οδός; Εγώ ρωτάω αυτοί οι περίφημοι αρμόδιοι τι έκαναν το βράδυ; Δεν έριξαν αλάτι στην εθνική; Είμαστε σοβαροί;» έλεγε μεταξύ άλλων.

παντα γκρινιαζαμε :confused::confused::confused:
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.239
Like
24.157
Πόντοι
6.056
πάντως για τις επισκέψεις μπορεί να έχεις και δίκιο, ο φοιτητόκοσμος στην πολυκατοικία μου σα να μην έχει πάρει χαμπάρι....μαζώξεις κανονικότατα
το βραδυ κλειδωνουμε την εισοδο στην πολυκατοικια

τελευταιος μπηκα χθες
πριν λιγο πηγα βολτα το σκυλο κλειδωμενα ηταν ακομα

25 διαμερισματα ανθρωπος δεν κουνηθηκε

Θα σε πληροφορήσω πως είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ βάσει του Νόμου της Πυρασφάλειας να κλειδώνονται οι πόρτες εξόδου των Πολυκατοικιών. Αν δηλ. Πιάσει φωτιά η Πολυκατοικία και κάποιος δεν μπορέσει να βγει έξω, λόγω της κλειδωμένης πόρτας, ο Διαχειριστής θα πάει φυλάκα. Ψάξτο στο διαδίκτυο. Υπάρχει ειδικός αφαλός, δεν είναι πολύ ακριβός, τον οποίο στρίβοντας κλειδώνεις μπαίνοντας μέσα στην πολυκατοικία και όποιος θέλει να βγει απλά τον γυρνάει, δεν χρειάζεται κλειδί
δεν το ηξερα με σωζεις

μια σπασαρχιδω που τρεμει τη σκια της (εφαγε και μια τραμπουκα μαλλον απο πρωην γκομενο) το ξεκινησε
και ακολουθουν και τα αλλα τα γιδια να κλειδωνουν

κατσε να τους βαλω ενα χερι τωρα τους πουτσοσπαστες
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Σημερα προσπαθησα να αλλαξω το ραντεβου για εμβολιασμο της πεθερας μου. Το εντυπωσιακο ειναι οτι δεν υπαρχει ελευθερο ραντεβου σε 10 προτεινομενα κεντρα της περιοχης μεχρι αρχες Απριλιου. Καποια ελευθερα ειχε στο Προμηθεας απο αρχες Μαρτιου και μετα. Πραγματικα εντυπωσιακη η ανταποκριση του κοσμου. Δεν το περιμενα .
Γιατι ΔΕΝ το περιμενες? Επειδη οι λιγοι αδειοι ντενεκεδες κανουν πολυ θορυβο? Τραγικη μειοψηφια ειναι.
Χασοδίκη οι ίδιοι που σου βάζουν πρόστιμα όταν βγαίνεις έξω επειδή αυξάνονται τα κρούσματα, οι ίδιοι σου λένε ότι επειδή θα καθίσεις μέσα στο σπίτι λόγω κακοκαιρίας πάλι θα αυξηθούν τα κρούσματα.
Σε έχουν για τόσο μαλάκα που με περίσσιο θράσος σε κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα σου. Και εσύ χαίρεσαι και είσαι περήφανος. Μάντεψε λοιπόν ποιος είναι ο τενεκές.
Πίστευα οτι δεν θα χρειαστει να εξηγω και τα αυτονοητα, αλλά ειστε αφορητα ανοητοι.
Ποιος σας ειπε μωρε οτι θα αυξηθουν τα κρουσματα αν μεινεις σπιτι σου?
Και το λες στα σοβαρα κιολας. Ειτε παριστανεις στον χαζο, ειτε οντως εισαι.
Θα αυξηθουν τα κρουσματα αν αρχισουν οι πολιτες να ανταλλασσουν επισκεψεις ο ενας στο σπιτι του αλλου, αντι να βγαινουν εξω.
Απολυτα λογικο.
Καθεσαι σπιτι σου και δεν δεχεσαι επισκεψεις.
Τι δεν καταλαβαινετε επιτελους? Νισαφι.

Ενω ας πουμε ο ανεμελος και η υπερκομψη μπορουν να πηγαινουν οπου γουσταρουν για ψαρακι και μοτο κρος
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
πάντως για τις επισκέψεις μπορεί να έχεις και δίκιο, ο φοιτητόκοσμος στην πολυκατοικία μου σα να μην έχει πάρει χαμπάρι....μαζώξεις κανονικότατα
το βραδυ κλειδωνουμε την εισοδο στην πολυκατοικια

τελευταιος μπηκα χθες
πριν λιγο πηγα βολτα το σκυλο κλειδωμενα ηταν ακομα

25 διαμερισματα ανθρωπος δεν κουνηθηκε

Θα σε πληροφορήσω πως είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ βάσει του Νόμου της Πυρασφάλειας να κλειδώνονται οι πόρτες εξόδου των Πολυκατοικιών. Αν δηλ. Πιάσει φωτιά η Πολυκατοικία και κάποιος δεν μπορέσει να βγει έξω, λόγω της κλειδωμένης πόρτας, ο Διαχειριστής θα πάει φυλάκα. Ψάξτο στο διαδίκτυο. Υπάρχει ειδικός αφαλός, δεν είναι πολύ ακριβός, τον οποίο στρίβοντας κλειδώνεις μπαίνοντας μέσα στην πολυκατοικία και όποιος θέλει να βγει απλά τον γυρνάει, δεν χρειάζεται κλειδί
δεν το ηξερα με σωζεις

μια σπασαρχιδω που τρεμει τη σκια της (εφαγε και μια τραμπουκα μαλλον απο πρωην γκομενο) το ξεκινησε
και ακολουθουν και τα αλλα τα γιδια να κλειδωνουν

κατσε να τους βαλω ενα χερι τωρα τους πουτσοσπαστες
Θα χασεις τα λογια σου, η ανοησια δεν νικιεται, ειδικα αν ενισχυεται και απο φοβο
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Σου δείχνουν έναν άνθρωπο που μιλάει ελληνικά και σου λέει "άσπρο" και εσύ επιμένεις να ακούς "μαύρο" για να μην παραδεχτείς τη μαλακία. Δεν ξέρω αν είναι απόρροια του επαγγέλματός σου αλλά είσαι για λύπηση.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.802
Like
14.548
Πόντοι
3.656
πάντως για τις επισκέψεις μπορεί να έχεις και δίκιο, ο φοιτητόκοσμος στην πολυκατοικία μου σα να μην έχει πάρει χαμπάρι....μαζώξεις κανονικότατα
το βραδυ κλειδωνουμε την εισοδο στην πολυκατοικια

τελευταιος μπηκα χθες
πριν λιγο πηγα βολτα το σκυλο κλειδωμενα ηταν ακομα

25 διαμερισματα ανθρωπος δεν κουνηθηκε

Θα σε πληροφορήσω πως είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ βάσει του Νόμου της Πυρασφάλειας να κλειδώνονται οι πόρτες εξόδου των Πολυκατοικιών. Αν δηλ. Πιάσει φωτιά η Πολυκατοικία και κάποιος δεν μπορέσει να βγει έξω, λόγω της κλειδωμένης πόρτας, ο Διαχειριστής θα πάει φυλάκα. Ψάξτο στο διαδίκτυο. Υπάρχει ειδικός αφαλός, δεν είναι πολύ ακριβός, τον οποίο στρίβοντας κλειδώνεις μπαίνοντας μέσα στην πολυκατοικία και όποιος θέλει να βγει απλά τον γυρνάει, δεν χρειάζεται κλειδί
δεν το ηξερα με σωζεις

μια σπασαρχιδω που τρεμει τη σκια της (εφαγε και μια τραμπουκα μαλλον απο πρωην γκομενο) το ξεκινησε
και ακολουθουν και τα αλλα τα γιδια να κλειδωνουν

κατσε να τους βαλω ενα χερι τωρα τους πουτσοσπαστες



«Ο κύριος στόχος του σχεδιασμού των οδεύσεων διαφυγής σ’ ένα κτίριο είναι η επίτευξη ασφαλούς εκκένωσης όλων των ενοίκων, σε περίπτωση πυρκαγιάς. Οι οδεύσεις διαφυγής πρέπει να παραμένουν ασφαλείς και αποτελεσματικές για τη χρονική διάρκεια που χρειάζονται και να είναι σαφώς αντιληπτές και προσπελάσιμες απ’ όλους τους χρήστες»

(άρθρο 2 του Προεδρικού Διατάγματος 71/88).
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ημασταν με την γκομενα σπιτι, αραχτοι και λάιτ, και εχουμε παραγγειλει πίτσα.
Και χτυπαει ο ντελιβερας. Παταω το κουμπι του θυροτηλεφωνου, "ειναι κλειδωμενα" μου φωναζει αυτος.
Και πρεπει τωρα εγω να τρεχω να αφησω συξυλο το γκομενακι, να ντυνομαι, να βαζω παπουτσια, να κατεβαινω στο ισογειο, να ξεκλειδωνω, να κραταω με το ενα χερι την πιτσα, με το αλλο τα λεφτα, με τον πουτσο τα κλειδια, επειδη οι σπασαρχιδηδες φοβουνται.
Λες και τον διαρρηκτη θα τον σταματησει η κωλοκλειδαρια, αν θελει να μπει.
Ουστ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σημερα προσπαθησα να αλλαξω το ραντεβου για εμβολιασμο της πεθερας μου. Το εντυπωσιακο ειναι οτι δεν υπαρχει ελευθερο ραντεβου σε 10 προτεινομενα κεντρα της περιοχης μεχρι αρχες Απριλιου. Καποια ελευθερα ειχε στο Προμηθεας απο αρχες Μαρτιου και μετα. Πραγματικα εντυπωσιακη η ανταποκριση του κοσμου. Δεν το περιμενα .
Γιατι ΔΕΝ το περιμενες? Επειδη οι λιγοι αδειοι ντενεκεδες κανουν πολυ θορυβο? Τραγικη μειοψηφια ειναι.
Χασοδίκη οι ίδιοι που σου βάζουν πρόστιμα όταν βγαίνεις έξω επειδή αυξάνονται τα κρούσματα, οι ίδιοι σου λένε ότι επειδή θα καθίσεις μέσα στο σπίτι λόγω κακοκαιρίας πάλι θα αυξηθούν τα κρούσματα.
Σε έχουν για τόσο μαλάκα που με περίσσιο θράσος σε κοροϊδεύουν μέσα στα μούτρα σου. Και εσύ χαίρεσαι και είσαι περήφανος. Μάντεψε λοιπόν ποιος είναι ο τενεκές.
Πίστευα οτι δεν θα χρειαστει να εξηγω και τα αυτονοητα, αλλά ειστε αφορητα ανοητοι.
Ποιος σας ειπε μωρε οτι θα αυξηθουν τα κρουσματα αν μεινεις σπιτι σου?
Και το λες στα σοβαρα κιολας. Ειτε παριστανεις στον χαζο, ειτε οντως εισαι.
Θα αυξηθουν τα κρουσματα αν αρχισουν οι πολιτες να ανταλλασσουν επισκεψεις ο ενας στο σπιτι του αλλου, αντι να βγαινουν εξω.
Απολυτα λογικο.
Καθεσαι σπιτι σου και δεν δεχεσαι επισκεψεις.
Τι δεν καταλαβαινετε επιτελους? Νισαφι.

Ενω ας πουμε ο ανεμελος και η υπερκομψη μπορουν να πηγαινουν οπου γουσταρουν για ψαρακι και μοτο κρος
Επιεικως ασχετο.
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.967
Like
11.211
Πόντοι
2.606
πάντως για τις επισκέψεις μπορεί να έχεις και δίκιο, ο φοιτητόκοσμος στην πολυκατοικία μου σα να μην έχει πάρει χαμπάρι....μαζώξεις κανονικότατα
το βραδυ κλειδωνουμε την εισοδο στην πολυκατοικια

τελευταιος μπηκα χθες
πριν λιγο πηγα βολτα το σκυλο κλειδωμενα ηταν ακομα

25 διαμερισματα ανθρωπος δεν κουνηθηκε

Θα σε πληροφορήσω πως είναι ΠΑΡΑΝΟΜΟ βάσει του Νόμου της Πυρασφάλειας να κλειδώνονται οι πόρτες εξόδου των Πολυκατοικιών. Αν δηλ. Πιάσει φωτιά η Πολυκατοικία και κάποιος δεν μπορέσει να βγει έξω, λόγω της κλειδωμένης πόρτας, ο Διαχειριστής θα πάει φυλάκα. Ψάξτο στο διαδίκτυο. Υπάρχει ειδικός αφαλός, δεν είναι πολύ ακριβός, τον οποίο στρίβοντας κλειδώνεις μπαίνοντας μέσα στην πολυκατοικία και όποιος θέλει να βγει απλά τον γυρνάει, δεν χρειάζεται κλειδί
Εχεις απολυτο δίκιο. Εχω τσακωθει με τον διαχειριστη της πολυκατοικιας, επειδη εχει αναρτησει ανακοινωση να κλειδωνεται η πορτα. Ειμαι ο μονος που ΔΕΝ την κλειδωνει και καθε φορα την βρισκω κλειδωμενη, επειδη ΟΛΟΙ οι υπολοιποι στην πολυκατοικια κλειδωνουν. Τους τα εξηγησα εκατο φορες, θα καουμε, θα γινει κανενας σεισμος και δεν θα μπορουμε να βγουμε, κλπ κλπ. Τιποτα. Σου λενε εγινε προπερσι μια αποπειρα διαρρηξης στον δευτερο οροφο. Ευχαριστω για το νεο, τους απαντω, στο δικο μου διαμερισμα εγινε. Αλλά εγω ειμαι ο μονος που ΔΕΝ κλειδωνει. Φοβομαστε σου λενε. Αντε να τους πεισεις.
ετσι ακριβως τυπε...βριζω και φωναζω που δεν με αφηνουν να δουλεψω και με εχουν κλειδωμενο μεσα ενω αρκουσε να φοραν μασκες ολοι να πλενουν τα κωλοχερα και οι γεροι να σταματησουν να ψωλαρουν ολη μερα στα μμμ και τις ουρες...τους λεω η χωρα θα πεσει στα βραχια μου απαντουν ναι αλλα αν ανοιξεις θα πεθανουν κατι 90 χρονοι με χρονιες παθησεις μεσα στο ετος...

 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σου δείχνουν έναν άνθρωπο που μιλάει ελληνικά και σου λέει "άσπρο" και εσύ επιμένεις να ακούς "μαύρο" για να μην παραδεχτείς τη μαλακία. Δεν ξέρω αν είναι απόρροια του επαγγέλματός σου αλλά είσαι για λύπηση.
Εκανα τον κοπο, αν και δεν επρεπε, να εξηγησω το αυτονοητο.
Και μολαταυτα αναγκαζομαι να γραψω τεταρτο ποσταρισμα για το ιδιο ζητημα.
Εγω φταιω, ειναι δεδομενο.
Πρεπει καποτε να αποδεχθω οτι η ανοησια δεν νικιεται.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.239
Like
24.157
Πόντοι
6.056
Ημασταν με την γκομενα σπιτι, αραχτοι και λάιτ, και εχουμε παραγγειλει πίτσα.
Και χτυπαει ο ντελιβερας. Παταω το κουμπι του θυροτηλεφωνου, "ειναι κλειδωμενα" μου φωναζει αυτος.
Και πρεπει τωρα εγω να τρεχω να αφησω συξυλο το γκομενακι, να ντυνομαι, να βαζω παπουτσια, να κατεβαινω στο ισογειο, να ξεκλειδωνω, να κραταω με το ενα χερι την πιτσα, με το αλλο τα λεφτα, με τον πουτσο τα κλειδια, επειδη οι σπασαρχιδηδες φοβουνται.
Λες και τον διαρρηκτη θα τον σταματησει η κωλοκλειδαρια, αν θελει να μπει.
Ουστ
εγω το επαθα με κολγκερλ 4 φορες
οτι ναναι οι μαλακαροι :jerking:

θα γαμαω απογευμα μου φαινεται
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Σου δείχνουν έναν άνθρωπο που μιλάει ελληνικά και σου λέει "άσπρο" και εσύ επιμένεις να ακούς "μαύρο" για να μην παραδεχτείς τη μαλακία. Δεν ξέρω αν είναι απόρροια του επαγγέλματός σου αλλά είσαι για λύπηση.
Εκανα τον κοπο, αν και δεν επρεπε, να εξηγησω το αυτονοητο.
Και μολαταυτα αναγκαζομαι να γραψω τεταρτο ποσταρισμα για το ιδιο ζητημα.
Εγω φταιω, ειναι δεδομενο.
Πρεπει καποτε να αποδεχθω οτι η ανοησια δεν νικιεται.
Η φράση "αναμένεται μια περαιτέρω αύξηση των κρουσμάτων στις μέρες που αναγκαστικά θα χρειαστεί να παραμείνουμε στο σπίτι" είναι απολύτως ξεκάθαρη. Τις ερμηνείες σου άφησέ τις για τις αγωγές και τις δικαστικές αίθουσες, εδώ δεν τίθεται κανένα θέμα ερμηνείας.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
Ημασταν με την γκομενα σπιτι, αραχτοι και λάιτ, και εχουμε παραγγειλει πίτσα.
Και χτυπαει ο ντελιβερας. Παταω το κουμπι του θυροτηλεφωνου, "ειναι κλειδωμενα" μου φωναζει αυτος.
Και πρεπει τωρα εγω να τρεχω να αφησω συξυλο το γκομενακι, να ντυνομαι, να βαζω παπουτσια, να κατεβαινω στο ισογειο, να ξεκλειδωνω, να κραταω με το ενα χερι την πιτσα, με το αλλο τα λεφτα, με τον πουτσο τα κλειδια, επειδη οι σπασαρχιδηδες φοβουνται.
Λες και τον διαρρηκτη θα τον σταματησει η κωλοκλειδαρια, αν θελει να μπει.
Ουστ
Αυτός ο ιπποτισμος θα σε φάει.
Στείλε το γκόμενά κι να πάρει τη πίτσα. Και να τη πληρώσει μη σου πω. Γίνε επιτέλους ένα γνήσιο μέλος του μπου. κομ.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Και μιας και γίνεται πολύς λόγος για την απαγόρευση των υφασμάτινων μασκών και την υποχρεωτική χρήση ιατρικής μάσκας, ας θυμηθούμε τα εκατομμύρια που δαπανήσαμε για να μας δείξει η Βίκυ πώς φτιάχνουμε μάσκα από σωβρακοφανέλα.

 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96


Δύο σύνδεσμοι. Δύο διαφορετικές ιστορίες προπαγάνδας. Μετά απορείτε γιατί μεταμορφώνεται ο κόσμος σε "ψεκασμένους".

Σαν υστερόγραφο θέλω να τονίσω ότι στις πρώτες συζητήσεις για τα εμβόλια οι "ψεκασμένοι" είχαμε προβλέψει την προσπάθεια αποσύνδεσης θανάτων από τον εμβολιασμό.

Να θυμίσω ακόμα ότι το επιχείρημα "ήταν 85 χρονών" δεν πιάνει γιατί ο Κούλης ΜΑΣ ΈΚΛΕΙΣΕ ΜΈΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ (και) ΓΙΑ ΑΥΤΟΎΣ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom