Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.910
Κριτικές
16
Like
14.747
Πόντοι
6.515
Τι εγινε ρε ατσιδες της κυβερνησης?
τωρα κ στους αυτοκινητοδρομους λοκνταουν ακορντεον:2funny::2funny::2funny:

Η πιο άχρηστη κυβέρνηση βρήκε τη λυση για τα τις αδυναμίες της

Δεν φτάνουν τα νοσοκομεία, για τον ιό, κλειστειτε σπίτι επ άπειρον

Δεν μπορώ να καθαρίσω μια εθνική οδό με μια μέρα χιονόπτωση? Την κλείνω

:confused::confused:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
τυπε μπερδευτηκες..δεν σε λεμε ψεκασμενο γι αυτο...
γι αυτο σε λεμε ψεκασμενο :

Η αρχή που ισχύει συναγωνιστή για να δεί κάποιος το φώς το αληθινό είναι να τον πείσεις ότι τον κοροϊδεύουν. Μετά πάμε και στο ΠΟΣΟ και ΑΠΟ ΠΌΤΕ τον κοροϊδεύουν.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
40.547
Like
21.936
Πόντοι
5.006
τυπε μπερδευτηκες..δεν σε λεμε ψεκασμενο γι αυτο...
γι αυτο σε λεμε ψεκασμενο :
Τάκη ανοίξανε καμία καινούργια πτέρυγα σε νεκροταφείο?

οχι ακομα τυπε..περιμενουμε να πεθανει και δευτερος απο το εμβολιο και θα ανοιξει πτερυγα ο ψεκασμενος ο ντικ...
:confused::confused::confused:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
Τάκη μάσκες φοράς δύο?
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.092
Like
22.821
Πόντοι
5.506
Ημασταν με την γκομενα σπιτι, αραχτοι και λάιτ, και εχουμε παραγγειλει πίτσα.
Και χτυπαει ο ντελιβερας. Παταω το κουμπι του θυροτηλεφωνου, "ειναι κλειδωμενα" μου φωναζει αυτος.
Και πρεπει τωρα εγω να τρεχω να αφησω συξυλο το γκομενακι, να ντυνομαι, να βαζω παπουτσια, να κατεβαινω στο ισογειο, να ξεκλειδωνω, να κραταω με το ενα χερι την πιτσα, με το αλλο τα λεφτα, με τον πουτσο τα κλειδια, επειδη οι σπασαρχιδηδες φοβουνται.
Λες και τον διαρρηκτη θα τον σταματησει η κωλοκλειδαρια, αν θελει να μπει.
Ουστ
Αυτός ο ιπποτισμος θα σε φάει.
Στείλε το γκόμενά κι να πάρει τη πίτσα. Και να τη πληρώσει μη σου πω. Γίνε επιτέλους ένα γνήσιο μέλος του μπου. κομ.



Σωστότατο. :rockon::rockon::rockon::rockon::rockon::rockon:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Σου δείχνουν έναν άνθρωπο που μιλάει ελληνικά και σου λέει "άσπρο" και εσύ επιμένεις να ακούς "μαύρο" για να μην παραδεχτείς τη μαλακία. Δεν ξέρω αν είναι απόρροια του επαγγέλματός σου αλλά είσαι για λύπηση.


O χαζούλης ο kolobourdas θέλει κάθε φορά να τα λένε αναλυτικά. :uglystupid:
Είναι αλήθεια ό,τι είναι παράλειψη την κυβέρνησης Κούλη, δεν υπολόγισαν πως τις ενημερώσεις του Υπουργείου τις βλέπουν και άτομα με επικίνδυνα χαμηλό IQ. :confused:
Δεσμεύομαι να το μεταφέρω. Μέχρι τότε ας βάλουμε πιο αναλυτικά λόγια της καθηγήτριας;


Σε αυτό αναφέρθηκε εκτενώς η καθηγήτρια Παιδιατρικής Λοιμωξιολογίας και μέλος της Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων, Βάνα Παπαευαγγέλου, η οποία -κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης για τον κοροναϊό- έκρουσε για ακόμα μια φορά «καμπανάκι» για την ενδοοικογενειακή διασπορά του φονικού ιού.
Εφιστώντας την προσοχή των πολιτών, η καθηγήτρια τόνισε ότι θα πρέπει να προσέχουν ποιον βάζουν στο σπίτι τους, λέγοντας μεταξύ άλλων ότι κολλάμε από συγγενείς και φίλους πιο συχνά από τον κακό ξένο.
Η ίδια εξήγησε πως ο ιός εκμεταλλεύεται κάθε ευκαιρία που του δίνουμε. «Εντυπωσιάζει το γεγονός ότι ακόμα και σήμερα, 11 μήνες μετά την κήρυξη της πανδημίας από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας, βλέπουμε μεγάλες ροές σε κλειστές δομές, σε εργασιακούς χώρους, αλλά και σε νοσηλευτικά ιδρύματα, γεγονός που μας επιβεβαιώνει ότι ο ιός αυτός εκμεταλλεύεται κάθε ευκαιρία που του δίνουμε, μια μικρή μας απροσεξία ή αδιαφορία» ανέφερε χαρακτηριστικά.
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356


Δεν ξέρω τι θέλεις να πεις με αυτή την παλιά είδηση.
Μπορώ όμως να σε πληροφορήσω την εξέλιξη. Δεν πέθανε κάνεις, και κανείς δεν νόσησε πολύ σοβαρά, αν δεν είχαν κάνει την πρώτη δόση θα είχαν φύγει όλοι.
Στην εξέταση ανοσίας ο «χειρότερος» βρέθηκε να έχει 4500.00 AU/ml δηλαδή 90 φορές παραπάνω από την ελάχιστη ανοσία, παρότι είχαν περάσει μόλις λίγες ημέρες από τον εμβολιασμό.
Για να σου δώσω να καταλάβεις, εγώ την Παρασκευή πριν κάνω δηλαδή την 2η δόση, είχα 24752 AU/ml κοντά 500 φορές πάνω από την ελάχιστη ανοσία.

που το συμπέρανες οτι αν δεν είχαν κάνει την πρώτη δόση θα είχαν φύγει όλοι;;;
παπαρδελα


Στα στατιστικά ηλίθιε, που δείχνουν πως καταλήγουν αντίστοιχης ηλικίας νοσηλευόμενοι.

 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.497
Like
7.102
Πόντοι
1.056
Fake news. Η Βανούλα δεν θα έλεγε ποτέ "μια μικρή μας απροσεξία ή αδιαφορία". Το σωστό είναι "μια μική μας αποσεξία ή αδιαφοία". :rockon:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ωστόσο, πριν δύο χρόνια ο Δημήτρης Οικονόμου είχε διαφορετική άποψη. «Μα είναι δυνατόν να έχει κλείσει η εθνική οδός; Εγώ ρωτάω αυτοί οι περίφημοι αρμόδιοι τι έκαναν το βράδυ; Δεν έριξαν αλάτι στην εθνική; Είμαστε σοβαροί;» έλεγε μεταξύ άλλων.

παντα γκρινιαζαμε :confused::confused::confused:
Σοβαρο ανθρωπο βρηκες για παραδειγμα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ημασταν με την γκομενα σπιτι, αραχτοι και λάιτ, και εχουμε παραγγειλει πίτσα.
Και χτυπαει ο ντελιβερας. Παταω το κουμπι του θυροτηλεφωνου, "ειναι κλειδωμενα" μου φωναζει αυτος.
Και πρεπει τωρα εγω να τρεχω να αφησω συξυλο το γκομενακι, να ντυνομαι, να βαζω παπουτσια, να κατεβαινω στο ισογειο, να ξεκλειδωνω, να κραταω με το ενα χερι την πιτσα, με το αλλο τα λεφτα, με τον πουτσο τα κλειδια, επειδη οι σπασαρχιδηδες φοβουνται.
Λες και τον διαρρηκτη θα τον σταματησει η κωλοκλειδαρια, αν θελει να μπει.
Ουστ
Αυτός ο ιπποτισμος θα σε φάει.
Στείλε το γκόμενά κι να πάρει τη πίτσα. Και να τη πληρώσει μη σου πω. Γίνε επιτέλους ένα γνήσιο μέλος του μπου. κομ.
Τι λες ρε φιλε
Θα πω στο γκομενακι που ειναι γυμνο και αραχτό στον καναπε, σηκω ντυσου φερε την πιτσα?
Ισα ισα πηγα, την εφερα εγω την πιτσα και την ταιζα και στο στομα
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σου δείχνουν έναν άνθρωπο που μιλάει ελληνικά και σου λέει "άσπρο" και εσύ επιμένεις να ακούς "μαύρο" για να μην παραδεχτείς τη μαλακία. Δεν ξέρω αν είναι απόρροια του επαγγέλματός σου αλλά είσαι για λύπηση.
Εκανα τον κοπο, αν και δεν επρεπε, να εξηγησω το αυτονοητο.
Και μολαταυτα αναγκαζομαι να γραψω τεταρτο ποσταρισμα για το ιδιο ζητημα.
Εγω φταιω, ειναι δεδομενο.
Πρεπει καποτε να αποδεχθω οτι η ανοησια δεν νικιεται.
Η φράση "αναμένεται μια περαιτέρω αύξηση των κρουσμάτων στις μέρες που αναγκαστικά θα χρειαστεί να παραμείνουμε στο σπίτι" είναι απολύτως ξεκάθαρη. Τις ερμηνείες σου άφησέ τις για τις αγωγές και τις δικαστικές αίθουσες, εδώ δεν τίθεται κανένα θέμα ερμηνείας.

Ενταξει παλικαρι μου, δεν πειραζει.
Στενοχωριεμαι για σενα βεβαια, γιατι εχεις σοβαρα θεματα, αλλά δεν μπορω να κανω κατι γι αυτο.
Πρεπει πρωτα εσυ να αποδεχθεις οτι εχεις προβλημα και μετα να δεις πώς θα το λυσεις.
Κριμα γιατι θα πας χαμενος.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σου δείχνουν έναν άνθρωπο που μιλάει ελληνικά και σου λέει "άσπρο" και εσύ επιμένεις να ακούς "μαύρο" για να μην παραδεχτείς τη μαλακία. Δεν ξέρω αν είναι απόρροια του επαγγέλματός σου αλλά είσαι για λύπηση.


O χαζούλης ο kolobourdas θέλει κάθε φορά να τα λένε αναλυτικά. :uglystupid:
Είναι αλήθεια ό,τι είναι παράλειψη την κυβέρνησης Κούλη, δεν υπολόγισαν πως τις ενημερώσεις του Υπουργείου τις βλέπουν και άτομα με επικίνδυνα χαμηλό IQ. :confused:
Δεσμεύομαι να το μεταφέρω. Μέχρι τότε ας βάλουμε πιο αναλυτικά λόγια της καθηγήτριας;


Σε αυτό αναφέρθηκε εκτενώς η καθηγήτρια Παιδιατρικής Λοιμωξιολογίας και μέλος της Επιτροπής Εμπειρογνωμόνων, Βάνα Παπαευαγγέλου, η οποία -κατά τη διάρκεια της ενημέρωσης για τον κοροναϊό- έκρουσε για ακόμα μια φορά «καμπανάκι» για την ενδοοικογενειακή διασπορά του φονικού ιού.
Εφιστώντας την προσοχή των πολιτών, η καθηγήτρια τόνισε ότι θα πρέπει να προσέχουν ποιον βάζουν στο σπίτι τους, λέγοντας μεταξύ άλλων ότι κολλάμε από συγγενείς και φίλους πιο συχνά από τον κακό ξένο.
Η ίδια εξήγησε πως ο ιός εκμεταλλεύεται κάθε ευκαιρία που του δίνουμε. «Εντυπωσιάζει το γεγονός ότι ακόμα και σήμερα, 11 μήνες μετά την κήρυξη της πανδημίας από τον Παγκόσμιο Οργανισμό Υγείας, βλέπουμε μεγάλες ροές σε κλειστές δομές, σε εργασιακούς χώρους, αλλά και σε νοσηλευτικά ιδρύματα, γεγονός που μας επιβεβαιώνει ότι ο ιός αυτός εκμεταλλεύεται κάθε ευκαιρία που του δίνουμε, μια μικρή μας απροσεξία ή αδιαφορία» ανέφερε χαρακτηριστικά.

Πες μου αληθεια, δεν νιωθεις μια θλιψη οταν βλεπεις τετοιους ανθρωπους να μην θελουν να καταλαβουν το αυτονοητο?
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Λες και τον διαρρηκτη θα τον σταματησει η κωλοκλειδαρια, αν θελει να μπει.
Ουστ
Kι όμως... όταν έχεις κλειδωμένα δεν του εμποδίζεις μόνο την είσοδο, αλλά και την έξοδο :grin:

Εγώ πάντα κλειδωμένα τα έχω όλα, παρόλο που έχω κάμερες τριγύρω.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Εντάξει τύποι με πείσατε, τα είπε όλα σωστά η κυρία, δεν υπάρχει καμία γκάφα, δεν υπάρχει κανένα λάθος, όλα κυλάνε ρολόι.

ΜΗΗ-ΤΣΟΟ-ΤΑΑ-ΚΗΗΣΣΣΣΣ
ΜΗΗ-ΤΣΟΟ-ΤΑΑ-ΚΗΗΣΣΣΣΣ
ΜΗΗ-ΤΣΟΟ-ΤΑΑ-ΚΗΗΣΣΣΣΣ
:rockon::rockon::rockon:
 
  • Like
Αντιδράσεις: dik

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.814
Πόντοι
1.196
Εχει αρχισει να με κουραζει η γενικευμενη ανοησια γύρω μου, καποτε με διασκεδαζε. Μαλλον εχω αρχισει να γερναω.

Μήπως φταίει Αλεξ και η καραντίνα ακορντεόν κλαρίνο μπάσο φλάουτο; Κοίταξε το σε παρακαλώ.... Όμορφα το λέω
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.347
Κριτικές
1
Like
35.415
Πόντοι
6.256
Τι εγινε ρε ατσιδες της κυβερνησης?
τωρα κ στους αυτοκινητοδρομους λοκνταουν ακορντεον:2funny::2funny::2funny:

Η πιο άχρηστη κυβέρνηση βρήκε τη λυση για τα τις αδυναμίες της

Δεν φτάνουν τα νοσοκομεία, για τον ιό, κλειστειτε σπίτι επ άπειρον

Δεν μπορώ να καθαρίσω μια εθνική οδό με μια μέρα χιονόπτωση? Την κλείνω

:confused::confused:
Δεν ειναι η πιο άχρηστη, ειναι ακόμα μια αχρηστη που προσπαθει να τα βάλει όλα κάτω απ το χαλί αλλά ειναι και καντέμω γιατι της τυχαίνουν και ακραία γεγονότα.
Όλα τα κουφά της ετυχαν σε ενάμιση χρόνο, να είμαστε και λογικοί
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom