Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Κ είσαι φίλιος της καραντινας;;;;;
Προσωπικά τα λόγια περισσεύουν αλλά μάλλον δεν θα είσαι πλητομενος αλλλιως δεν εξηγηται ή είσαι στις ευπαθείς ομάδες..

Λοιπόν επειδή εγώ πληρώνω το εφκα μου κ επειδή είναι πεσμένος ο τζίρος μου όμως το εφκα μου αυξήθηκε κατά 8 τοις εκατό περίπου οπότε αυτά περί αναστολής εφκα ισχύει σε όσους είναι σε καταστολή παντελώς κ όχι στους πλητομενος από μείωση τζίρου λόγω κορονοιου
Οπότε να κοιτάμε κ τις υποσημειώσεις :wink:
Πως έχεις καταλάβει ότι είμαι φίλος της καραντίνας? Γουστάρω να είμαστε μέσα ε? Έτσι μόνο και μόνο για να είναι όλοι μέσα και να το χαίρομαι, ε? Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις ρε φίλε, δεν μας λες και 6 νούμερα να παίξουμε? Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!

Ούτε στους πλητομενους είμαι (δεν έχω πάρει καμία επιστρεπτεα, ούτε καν μπήκα στον κόπο να κάνω την αίτηση γιατί ήξερα ότι δεν θα την πάρω), ούτε στις ευπαθείς ομάδες. ΕΦΚΑ είμαι κι εγώ όπως κι εσύ.

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ πιστεύω ότι με καραντινα θα ξεπεραστεί το πρόβλημα, εσύ λες με την ανοσία της αγέλης. Ε, αυτό το έκανε η Αγγλία και η Σουηδία και το τεστακι απέτυχε. Παταγωδώς... σε χώρες με συστήματα υγείας που δεν συγκρίνονται με το δικο μας. Για την Αγγλία στο επιβεβαιώνω από πρώτο χέρι επειδή έζησα εκεί 4 χρόνια. Έζησα... δεν πήγαινα επί 4 χρόνια...


Άσε ρε τύπε, είσαι σαν το Μητσοτάκη που

α) γουστάρει να είμαστε σε καραντίνα και ας πηγαίνει κατά διαόλου η οικονομία
β) το κάνει γιατί είναι μέλος της μυστική συνομωσίας, λέσχη Μπίλντερμπεργκ, κου κλουξ κλαν κλπ κλπ
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.226
Κριτικές
27
Like
4.026
Πόντοι
4.895
Παρακολουθώ το σαη χρόνια τύπε μου και ξέρω τι καπνό φουμάρει ο καθένας.
Έπεσες μέσα και για το τι διάβασα για να βγάλω συμπεράσματα.
Ο Τάσσος τον τελευταίο χρόνο έχει ξεκουτιάνει τελείως και όπως λέει ο Μήτσος για όλους μας, τον έχει βαρέσει η καραντίνα στο κεφάλι .
Μας πάσαρε τη σύγκριση Νορβηγίας-Σουηδίας ως ίδια ενώ η Νορβηγία έχει ακριβως τον μισό πλυθησμό.
Επίσης οι ίδιοι οι Νορβηγοί θεωρούν πως η επιτυχία τους οφείλεται στον τεράστιο αριθμό τεστ από την αρχή ξεσπάσματος της επιδημίας τον Μάρτιο και όχι στο lockdown. Επίσης από τον Νοέμβριο δεν ακολούθησαν σε μέτρα την υπόλοιπη Ευρώπη παρά μόνο κάπου στα τέλη Ιανουαρίου. Όσο για τη Σουηδία έχει ήδη ειπωθεί πως τα νούμερα είναι αυξημένα λόγω του μεγάλου πλυθησμού στα γηροκομεία που εκεί τους ξέφυγε η κατάσταση. Δηλαδή αν πρόσεχαν τα γηροκομεία θα είχαν ελάχιστους νεκρούς με τα πάντα ανοιχτά.
Τέλος τον Τάσσο θα τον συμβούλευα να μας ενημερώνει για το τι του λένε οι φίλοι του στο Viber που κάνουν ζωάρα στα κλαμπ της Λευκορωσίας της Ουκρανίας και του Ντουμπάϊ .Μήπως του έρχονται πληροφορίες πως χορεύουν ανάμεσα στα πτώματα που σωριάζονται στις πίστες λόγω ανοίγματος των πάντων όπως μας απειλεί ο κυβερνητικός εκπρόσωπος;
Όσον αφορά εσένα χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης θα ήθελα να σε δω να παρεμβαίνεις και στον ανορθολογικό τρόπο σκέψης και της άλλης πλευράς. Αυτής που είναι φουλ τέρμα καραντίνα χωρίς προσπάθεια ισσορόπησης μεταξύ συνεπειών από τον ιό σε συνάρτηση αυτών της καραντίνας.

1. αφού μιλάμε για το ίδιο ποστ μπορείς να μου πεις που γράφω ότι γουστάρω καραντίνα δογματικά ; όχι τίποτα άλλο δηλαδή αλλά μπορεί να μην καταλαβαίνω και τι έχω γράψει.

2. το τι είναι ο Τάσος, αν γνωρίζεστε κλπ. μου είναι αδιάφορο. Το μόνο που κρίνω είναι τα γραφόμενά του εδώ, ότι σου έγραψε χθες και σήμερα μου φαίνονται λογικότατα. Η σύγκριση Νορβηγίας-Σουηδίας με βάση τα επιμέρους στοιχεία που αναφέρει είναι σαφώς πιο συσχετισμένη από τη δική σου Πορτογαλία-Σουηδία με βάση μόνο τον ίδιο πληθυσμό.

3. ας πούμε ότι θέλω να πιστέψω εσένα, έγραψες λοιπόν: "Αν η Πορτογαλία έχει τόσους, τότε η Σουηδία με τα πάντα ελεύθερα χωρίς ούτε μια μέρα Λοκντάουν θα πρέπει να έχει 150986 τουλάχιστο". Υπονοείς ότι οι αριθμοί της Πορτογαλίας είναι ψεύτικοι; αν ναι που το στηρίζεις ;
επίσης έγραψες "Η Σουηδία χωρίς Λοκντάουν λιγότερους νεκρούς από τη Πορτογαλία της κουλοπολιτικής". Αν καταλαβαίνω καλά υποστηρίζεις ότι το λοκντάουν είναι μια λάθος πολιτική και επιφέρει περισσότερους νεκρούς από άλλα μέτρα; εννοείς κάτι άλλο και δεν το καταλαβαίνω ;
και "Δηλαδή αν πρόσεχαν τα γηροκομεία θα είχαν ελάχιστους νεκρούς με τα πάντα ανοιχτά" πως ξέρεις ότι οι νεκροί εκτός γηροκομείων ήταν ελάχιστοι, υπάρχει τέτοιο στατιστικό στοιχείο ;

4. ακόμη και αν ισχύει το παραπάνω και πούμε ότι η Σουηδία πέτυχε εξαιρώντας τους νεκρούς των γηροκομείων και να δεχθούμε ότι "έσωσε" και την οικονομία τι νόημα έχει να συγκρίνουμε με άλλες χώρες ; νομίζεις ότι θα μπορούσε να εφαρμοστεί και εδώ ; από όσα έχουν γραφτεί για τις διαφορές μας ως χώρες είναι σαφές ότι δεν θα ήταν εφικτή παρόμοια πολιτική.

5. μπορείς να μου δώσεις συγκεκριμένα παραδείγματα του ανορθολογικού τρόπου σκέψης και της άλλης πλευράς ; εννοείς από μέλη εδώ μέσα ή τους πολιτικούς και επιστήμονες που διαχειρίζονται την όλη ιστορία ; ποιοί είναι αυτοί που έχουν δηλώσει φουλ τέρμα καραντίνα ; το έχουν πει ή το υποθέτεις εσύ ;

6. ότι και αν είναι τα μέτρα, σωστά ή λάθος ή άδικα ή υπερβολικά ή σε λάθος χρόνο μία είναι η πραγματικότητα που πρέπει να αντιμετωπιστεί ; μόλις ο ιός ξεφεύγει λίγο είτε αυτό ήταν το Μπέργκαμο ή η Βρετανία ή εμείς το Νοέμβρη ακολουθεί η εκθετική αύξηση που οδηγεί σε ανεξέλεκτες καταστάσεις. Ίσως εσύ να θεωρείς ότι είναι κάτι που μπορούμε να αντέξουμε και να το περάσουμε χωρίς λοκντάουν, προσωπικά μου φαίνεται απίθανο, για την Ελλάδα και το λαό μας πάντα. Επαναλαμβάνω εννοώ από τη στιγμή που ξεφεύγει η μετάδοση. Πιο πριν ναι θα μπορούσαν ταυπόλοιπα μέτρα να λειτουργήσουν....αν εφαρμόζονταν... όπως είχα γράψει και στο παλαιότερο ποστ αν ήμασταν μια χώρα στυλ Σιγκαπούρης ή έστω με πολίτες αντίστοιχης νοοτροπίας.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.476
Πόντοι
8.006
Παρακολουθώ το σαη χρόνια τύπε μου και ξέρω τι καπνό φουμάρει ο καθένας.
Έπεσες μέσα και για το τι διάβασα για να βγάλω συμπεράσματα.
Ο Τάσσος τον τελευταίο χρόνο έχει ξεκουτιάνει τελείως και όπως λέει ο Μήτσος για όλους μας, τον έχει βαρέσει η καραντίνα στο κεφάλι .
Μας πάσαρε τη σύγκριση Νορβηγίας-Σουηδίας ως ίδια ενώ η Νορβηγία έχει ακριβως τον μισό πλυθησμό.
Επίσης οι ίδιοι οι Νορβηγοί θεωρούν πως η επιτυχία τους οφείλεται στον τεράστιο αριθμό τεστ από την αρχή ξεσπάσματος της επιδημίας τον Μάρτιο και όχι στο lockdown. Επίσης από τον Νοέμβριο δεν ακολούθησαν σε μέτρα την υπόλοιπη Ευρώπη παρά μόνο κάπου στα τέλη Ιανουαρίου. Όσο για τη Σουηδία έχει ήδη ειπωθεί πως τα νούμερα είναι αυξημένα λόγω του μεγάλου πλυθησμού στα γηροκομεία που εκεί τους ξέφυγε η κατάσταση. Δηλαδή αν πρόσεχαν τα γηροκομεία θα είχαν ελάχιστους νεκρούς με τα πάντα ανοιχτά.
Τέλος τον Τάσσο θα τον συμβούλευα να μας ενημερώνει για το τι του λένε οι φίλοι του στο Viber που κάνουν ζωάρα στα κλαμπ της Λευκορωσίας της Ουκρανίας και του Ντουμπάϊ .Μήπως του έρχονται πληροφορίες πως χορεύουν ανάμεσα στα πτώματα που σωριάζονται στις πίστες λόγω ανοίγματος των πάντων όπως μας απειλεί ο κυβερνητικός εκπρόσωπος;
Όσον αφορά εσένα χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης θα ήθελα να σε δω να παρεμβαίνεις και στον ανορθολογικό τρόπο σκέψης και της άλλης πλευράς. Αυτής που είναι φουλ τέρμα καραντίνα χωρίς προσπάθεια ισσορόπησης μεταξύ συνεπειών από τον ιό σε συνάρτηση αυτών της καραντίνας.

1. αφού μιλάμε για το ίδιο ποστ μπορείς να μου πεις που γράφω ότι γουστάρω καραντίνα δογματικά ; όχι τίποτα άλλο δηλαδή αλλά μπορεί να μην καταλαβαίνω και τι έχω γράψει.

2. το τι είναι ο Τάσος, αν γνωρίζεστε κλπ. μου είναι αδιάφορο. Το μόνο που κρίνω είναι τα γραφόμενά του εδώ, ότι σου έγραψε χθες και σήμερα μου φαίνονται λογικότατα. Η σύγκριση Νορβηγίας-Σουηδίας με βάση τα επιμέρους στοιχεία που αναφέρει είναι σαφώς πιο συσχετισμένη από τη δική σου Πορτογαλία-Σουηδία με βάση μόνο τον ίδιο πληθυσμό.

3. ας πούμε ότι θέλω να πιστέψω εσένα, έγραψες λοιπόν: "Αν η Πορτογαλία έχει τόσους, τότε η Σουηδία με τα πάντα ελεύθερα χωρίς ούτε μια μέρα Λοκντάουν θα πρέπει να έχει 150986 τουλάχιστο". Υπονοείς ότι οι αριθμοί της Πορτογαλίας είναι ψεύτικοι; αν ναι που το στηρίζεις ;
επίσης έγραψες "Η Σουηδία χωρίς Λοκντάουν λιγότερους νεκρούς από τη Πορτογαλία της κουλοπολιτικής". Αν καταλαβαίνω καλά υποστηρίζεις ότι το λοκντάουν είναι μια λάθος πολιτική και επιφέρει περισσότερους νεκρούς από άλλα μέτρα; εννοείς κάτι άλλο και δεν το καταλαβαίνω ;
και "Δηλαδή αν πρόσεχαν τα γηροκομεία θα είχαν ελάχιστους νεκρούς με τα πάντα ανοιχτά" πως ξέρεις ότι οι νεκροί εκτός γηροκομείων ήταν ελάχιστοι, υπάρχει τέτοιο στατιστικό στοιχείο ;

4. ακόμη και αν ισχύει το παραπάνω και πούμε ότι η Σουηδία πέτυχε εξαιρώντας τους νεκρούς των γηροκομείων και να δεχθούμε ότι "έσωσε" και την οικονομία τι νόημα έχει να συγκρίνουμε με άλλες χώρες ; νομίζεις ότι θα μπορούσε να εφαρμοστεί και εδώ ; από όσα έχουν γραφτεί για τις διαφορές μας ως χώρες είναι σαφές ότι δεν θα ήταν εφικτή παρόμοια πολιτική.

5. μπορείς να μου δώσεις συγκεκριμένα παραδείγματα του ανορθολογικού τρόπου σκέψης και της άλλης πλευράς ; εννοείς από μέλη εδώ μέσα ή τους πολιτικούς και επιστήμονες που διαχειρίζονται την όλη ιστορία ; ποιοί είναι αυτοί που έχουν δηλώσει φουλ τέρμα καραντίνα ; το έχουν πει ή το υποθέτεις εσύ ;

6. ότι και αν είναι τα μέτρα, σωστά ή λάθος ή άδικα ή υπερβολικά ή σε λάθος χρόνο μία είναι η πραγματικότητα που πρέπει να αντιμετωπιστεί ; μόλις ο ιός ξεφεύγει λίγο είτε αυτό ήταν το Μπέργκαμο ή η Βρετανία ή εμείς το Νοέμβρη ακολουθεί η εκθετική αύξηση που οδηγεί σε ανεξέλεκτες καταστάσεις. Ίσως εσύ να θεωρείς ότι είναι κάτι που μπορούμε να αντέξουμε και να το περάσουμε χωρίς λοκντάουν, προσωπικά μου φαίνεται απίθανο, για την Ελλάδα και το λαό μας πάντα. Επαναλαμβάνω εννοώ από τη στιγμή που ξεφεύγει η μετάδοση. Πιο πριν ναι θα μπορούσαν ταυπόλοιπα μέτρα να λειτουργήσουν....αν εφαρμόζονταν... όπως είχα γράψει και στο παλαιότερο ποστ αν ήμασταν μια χώρα στυλ Σιγκαπούρης ή έστω με πολίτες αντίστοιχης νοοτροπίας.
Χαρά στο κουραγιο σου...
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.466
Κριτικές
36
Like
38.102
Πόντοι
18.565
Σημερα οπως και εχθες στους δρομους της Αθηνας γινοταν της πουτανας. Οι πιο πολλοι, οπως ειπαν οι αστυνομικοι σε καποιο καναλι, με κωδ. 6. Δυστυχως δεν νομιζω οτι και αυτο το λοκ νταουν θα εχει αποτελεσματα. Και δεν θα εχει γιατι ο κοσμος εχει κουραστει και δεν το στηριζει, Δεν μπορει αλλο. Δυστυχως.
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Ο ιος εξελισσεται,μεταλασσεται!Οι κυβερνωντες ποτε!Καραντινα,οι επομενες βδομαδες ειναι κρισιμες κ ο κοσμος εχει την τυχη των ζωών των υπολοιπων στα χερια του!

Τη μερα της μαρμοτας ζουμε.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896
Αναστολή εφκα
Ο μαλακας ο λογιστής μου δεν μου είπε τίποτα
Θα τον γαμησω
Εμένα πάντως κανονικότητα μου έρχεται η πληρωμή κ μάλιστα 10 τοις εκατό αυξημένη κ ενώ έχω μείωση του τζίρου :confused:

Μάλλον το σύστημα τους δεν ενημερώθηκε από τον Μάρτιο :confused:
Φίλε πλάκα μας κάνεις τώρα;;
Είσαι ιδιωτικός υπάλληλος η ΕΕ;;;ή ανεργος
Οτιδήποτε άλλο από.ειδαι δικσιολογησαι
Mάλλον μαλάκα λογιστή έχεις. Αν το ίδιο είναι κι ο γιατρός σου κι ο δικηγόρος σου, την πούτσισες... λυπάμαι!

Ούτε υπάλληλος, ούτε άνεργος. Ελεύθερος επαγγελματίας, στον χρηματοοικονομικό κλάδο.

Έχεις πέσει σε όλα έξω δηλαδή! :grin:
Κ είσαι φίλιος της καραντινας;;;;;
Προσωπικά τα λόγια περισσεύουν αλλά μάλλον δεν θα είσαι πλητομενος αλλλιως δεν εξηγηται ή είσαι στις ευπαθείς ομάδες..

Λοιπόν επειδή εγώ πληρώνω το εφκα μου κ επειδή είναι πεσμένος ο τζίρος μου όμως το εφκα μου αυξήθηκε κατά 8 τοις εκατό περίπου οπότε αυτά περί αναστολής εφκα ισχύει σε όσους είναι σε καταστολή παντελώς κ όχι στους πλητομενος από μείωση τζίρου λόγω κορονοιου
Οπότε να κοιτάμε κ τις υποσημειώσεις :wink:


Άρα εσύ δουλεύεις κανονικά και μας γράφεις παπαριές καμαρωτές.


Ο επόμενος.
Μαν αν είσαι πραγματικός δεξιός καπιτιλιστης της φιλελεύθερης τάξης του Μητσοτάκη θα πρέπει να γνωρίζεις στοιχειώδη πραγματα οικονομίας ότι όταν ο κόσμος δεν έχει δουλειές προφανώς κ οι δικιά μου δουλειά δεν θα πάει καλά αφού δεν υπάρχει κατανάλωση
Μερικοί είστε τόσο άσχετοι ή τόσο κομματοσκυλο

Ο επόμενος φίλε
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896
Έκλεισε η Γερμανία τα εργοστάσια ;;;φυσικά κ όχι
Έτσι κ.η Ελλάδα έπρεπε να κρατήσει ανοικτά τα μαγαζάκια κ με πολυ σκληρά μέτρα την εστιαση
Συγκρίνεις τα εργοαστάσια με τα μαγαζάκια... κι επίσης να έχει η Ελλάδα ανοιχτή την εστίαση... τη στιγμή που η Γερμανία την έχει κλειστή...

Makes no sense...

Με απογοήτευσες... εντελώς όμως...!!!

ΟΚ, ότι πεις...!
Επαναλαμβάνω η Γερμανία. Στηρίζεται στη βαριά βιομηχανία κ για αυτό κ δεν την ενιαξε που έκλεισε τα μικρά μαγαζιά λιανοεμπορειου
.η ελληνική οικονομία στηρίζεται στις μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ για αυτό έπρεπε να τα κρατήσει ανοιχτά αλλά τα έκλεισε
Τι δεν καταλαβαίνεις;;;;;;;;;;;


Άλλος πάλι με τιτανοτεράστια μαλακία.
Έχεις δίκιο στηριζόμαστε στους αργισψολους μισθωτούς κομματοσκυλο ου αυτοί ανεβάζουν το ΑΕΠ της χώρας :confused:


Γράφεις πως η Γερμανία δε νοιάζεται για το κλείσιμο των μαγαζιών λιανεμπορίου και από την άλλη μας επιβάλλει και καθολικά λοκνταουν. Ξέρεις τι θα τα κάνει τα προιόντα που παράγει η βαριά βιομηχανία της άραγε;
Τα στοκαρει κ τα δημιουργεί τώρα με φτηνή πρώτη ύλη
Ο επόμενος

Απορώ μερικοί αν ξέρετε εδώ μέσα από πραγματική παραγωγή προϊόντων ή απλώς πετάτε κοματοσκυλοβλακειες διότι σας το επιβάλει ο μητσοτακης
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896
Κ είσαι φίλιος της καραντινας;;;;;
Προσωπικά τα λόγια περισσεύουν αλλά μάλλον δεν θα είσαι πλητομενος αλλλιως δεν εξηγηται ή είσαι στις ευπαθείς ομάδες..

Λοιπόν επειδή εγώ πληρώνω το εφκα μου κ επειδή είναι πεσμένος ο τζίρος μου όμως το εφκα μου αυξήθηκε κατά 8 τοις εκατό περίπου οπότε αυτά περί αναστολής εφκα ισχύει σε όσους είναι σε καταστολή παντελώς κ όχι στους πλητομενος από μείωση τζίρου λόγω κορονοιου
Οπότε να κοιτάμε κ τις υποσημειώσεις :wink:
Πως έχεις καταλάβει ότι είμαι φίλος της καραντίνας? Γουστάρω να είμαστε μέσα ε? Έτσι μόνο και μόνο για να είναι όλοι μέσα και να το χαίρομαι, ε? Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις ρε φίλε, δεν μας λες και 6 νούμερα να παίξουμε? Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!

Ούτε στους πλητομενους είμαι (δεν έχω πάρει καμία επιστρεπτεα, ούτε καν μπήκα στον κόπο να κάνω την αίτηση γιατί ήξερα ότι δεν θα την πάρω), ούτε στις ευπαθείς ομάδες. ΕΦΚΑ είμαι κι εγώ όπως κι εσύ.

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ πιστεύω ότι με καραντινα θα ξεπεραστεί το πρόβλημα, εσύ λες με την ανοσία της αγέλης. Ε, αυτό το έκανε η Αγγλία και η Σουηδία και το τεστακι απέτυχε. Παταγωδώς... σε χώρες με συστήματα υγείας που δεν συγκρίνονται με το δικο μας. Για την Αγγλία στο επιβεβαιώνω από πρώτο χέρι επειδή έζησα εκεί 4 χρόνια. Έζησα... δεν πήγαινα επί 4 χρόνια...
Ο εφκα χωρίζεται σε πολλές κατηγορίες

Την μειώσει την δικαιούνται μόνο όσοι είναι υποχρεωτικά κλειστοί κ όχι Υ υπόλοιπη πληττομεμοι ή με μείωση τζίρου

Ιατρικά για ανοσία αγέλης δε μίλησα ποτέ διότι γιατρός δεν είμαι όπως κ το εμβόλιο θα είναι από τους πρώτους που θα πάω να το κάνω αλλά να κρίνω τα λάθη της κυβέρνησης για την καραντίνα μπορώ να το κάνω διότι ρημάζουν την οικονομία κ τη νέα γενιά της δημιουργίας κ για δεύτερη φορά σε δέκα χρόνιο στο βωμό ηλικιωμένων ξανά

Προτεραιότητα πρέπει να είναι πάντα η δημιουργική γενιά κ όχι η γέροι αλλά στην Ελλάδα η μεγαλύτερη δεξαμενή ψηφοφοροι είναι οι άνω των 65

Τσπ πάω να μελετήσω το bwindi national park :sunglasses:
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Πλην Leclerc που ανεβάζει που και που καμιά μελέτη, οι υπόλοιποι της ίδιας συνομοταξίας ΔΕΝ έχουν συνεισφέρει σε στοιχεία και απλά γράφουν απόψεις (πέρα από τις βρισιές). Αφού λοιπόν το έγραψα αυτό έτσι για να υπάρχει ας επαναλάβω κάτι που έγραψα παλιότερα.


Μεταλλάξεις.
Οι μεταλλάξεις του ιού ΑΝΑΚΑΛΎΠΤΟΝΤΑΙ από την εξέταση του γονιδιώματος του ιού που προέρχεται από δείγματα. Ούτε από pcr ούτε από rapid test. Πρωταθλήτρια στην εξέταση του γονιδιώματος είναι η Βρετανία και με τρομερή διαφορά από ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΏΡΕΣ που το κάνουν. Όποια μετάλλαξη ανακαλύπτεται ονοματίζεται και δημοσιοποιείται. Υπάρχουν site που τα παρακολουθούν αυτά. Δώστε τώρα λίγη προσοχή..........
Όλες οι ιστορίες με τις μεταλλάξεις ξεκίνησαν λίγο πριν το Brexit και την αδειοδότηση των εμβολίων. Παρόλο που οι μεταλλάξεις υπήρχαν ΑΠΌ ΤΗΝ ΑΡΧΉ.

Τα παραπάνω δεν είναι γνώμη, είναι γεγονότα. Η γνώμη μου ακολουθεί και την έχω ξαναγράψει.......

Η μετάλλαξη της Βρετανίας ΙΣΩΣ χρησιμοποιήθηκε για την πίεση της Βρετανίας στις διαπραγματεύσεις για το Brexit. Οι μεταλλάξεις γενικώς χρησιμοποιούνται για τη δικαιολόγηση της μειωμένης αποτελεσματικότητας των εμβολίων ή/και τη συνέχιση των απολυταρχικών μέτρων. Σε κάθε περίπτωση οι μεταλλάξεις βγήκαν στην επιφάνεια ΌΤΑΝ θεωρήθηκε ότι εξυπηρετούσαν το επίσημο αφήγημα.





 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Αναστολή εφκα
Ο μαλακας ο λογιστής μου δεν μου είπε τίποτα
Θα τον γαμησω
Εμένα πάντως κανονικότητα μου έρχεται η πληρωμή κ μάλιστα 10 τοις εκατό αυξημένη κ ενώ έχω μείωση του τζίρου :confused:

Μάλλον το σύστημα τους δεν ενημερώθηκε από τον Μάρτιο :confused:
Φίλε πλάκα μας κάνεις τώρα;;
Είσαι ιδιωτικός υπάλληλος η ΕΕ;;;ή ανεργος
Οτιδήποτε άλλο από.ειδαι δικσιολογησαι
Mάλλον μαλάκα λογιστή έχεις. Αν το ίδιο είναι κι ο γιατρός σου κι ο δικηγόρος σου, την πούτσισες... λυπάμαι!

Ούτε υπάλληλος, ούτε άνεργος. Ελεύθερος επαγγελματίας, στον χρηματοοικονομικό κλάδο.

Έχεις πέσει σε όλα έξω δηλαδή! :grin:
Κ είσαι φίλιος της καραντινας;;;;;
Προσωπικά τα λόγια περισσεύουν αλλά μάλλον δεν θα είσαι πλητομενος αλλλιως δεν εξηγηται ή είσαι στις ευπαθείς ομάδες..

Λοιπόν επειδή εγώ πληρώνω το εφκα μου κ επειδή είναι πεσμένος ο τζίρος μου όμως το εφκα μου αυξήθηκε κατά 8 τοις εκατό περίπου οπότε αυτά περί αναστολής εφκα ισχύει σε όσους είναι σε καταστολή παντελώς κ όχι στους πλητομενος από μείωση τζίρου λόγω κορονοιου
Οπότε να κοιτάμε κ τις υποσημειώσεις :wink:


Άρα εσύ δουλεύεις κανονικά και μας γράφεις παπαριές καμαρωτές.


Ο επόμενος.
Μαν αν είσαι πραγματικός δεξιός καπιτιλιστης της φιλελεύθερης τάξης του Μητσοτάκη θα πρέπει να γνωρίζεις στοιχειώδη πραγματα οικονομίας ότι όταν ο κόσμος δεν έχει δουλειές προφανώς κ οι δικιά μου δουλειά δεν θα πάει καλά αφού δεν υπάρχει κατανάλωση
Μερικοί είστε τόσο άσχετοι ή τόσο κομματοσκυλο

Ο επόμενος φίλε


Καλά, εντάξει, επιτέλους ανακάλυψες την Αμερική. Εσύ να τα διαβάζεις αυτά που γράφεις γιατί νομίζεις οτι όλα είναι υπέροχα εκεί έξω και το πρόβλημα της αγοράς εν μέσω κορονοιού είναι οι περιορισμοί μετακίνησης και τα μέτρα για την παρουσία κόσμου στα καταστήματα. Άκου να δεις λοιπόν τι σου έχω, ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ είναι αναστατωμένος και περιμένει τους ειδικούς να βρουν το αντίδοτο στον ιό προτιμώντας να προστατεύει τον εαυτό και την υγεία του από το να ξεχυθεί στους δρόμους να αγοράσει σεμεδάκια και ασημικά.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Έκλεισε η Γερμανία τα εργοστάσια ;;;φυσικά κ όχι
Έτσι κ.η Ελλάδα έπρεπε να κρατήσει ανοικτά τα μαγαζάκια κ με πολυ σκληρά μέτρα την εστιαση
Συγκρίνεις τα εργοαστάσια με τα μαγαζάκια... κι επίσης να έχει η Ελλάδα ανοιχτή την εστίαση... τη στιγμή που η Γερμανία την έχει κλειστή...

Makes no sense...

Με απογοήτευσες... εντελώς όμως...!!!

ΟΚ, ότι πεις...!
Επαναλαμβάνω η Γερμανία. Στηρίζεται στη βαριά βιομηχανία κ για αυτό κ δεν την ενιαξε που έκλεισε τα μικρά μαγαζιά λιανοεμπορειου
.η ελληνική οικονομία στηρίζεται στις μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ για αυτό έπρεπε να τα κρατήσει ανοιχτά αλλά τα έκλεισε
Τι δεν καταλαβαίνεις;;;;;;;;;;;


Άλλος πάλι με τιτανοτεράστια μαλακία.
Έχεις δίκιο στηριζόμαστε στους αργισψολους μισθωτούς κομματοσκυλο ου αυτοί ανεβάζουν το ΑΕΠ της χώρας :confused:


Γράφεις πως η Γερμανία δε νοιάζεται για το κλείσιμο των μαγαζιών λιανεμπορίου και από την άλλη μας επιβάλλει και καθολικά λοκνταουν. Ξέρεις τι θα τα κάνει τα προιόντα που παράγει η βαριά βιομηχανία της άραγε;
Τα στοκαρει κ τα δημιουργεί τώρα με φτηνή πρώτη ύλη
Ο επόμενος

Απορώ μερικοί αν ξέρετε εδώ μέσα από πραγματική παραγωγή προϊόντων ή απλώς πετάτε κοματοσκυλοβλακειες διότι σας το επιβάλει ο μητσοτακης


Ωραία λοιπόν, αφού είναι έτσι στόκαρε και συ τις ελιές και μην παραπονιέσαι που δε σε αφήνουν Κυριακή του Πάσχα να πας να τις κλαδέψεις.


Ρε τι άτομα είστε μερικοί, νομίζετε οτι ξέρετε κιόλας, δηλαδή ένα εργοστασιάκι της Γερμανίας που βγάζει 1000 ηλεκτρικές κουζίνες την ημέρα "θα τις στοκάρει" τώρα που η ίδια η Γερμανία "επιβάλλει το λοκνταουν" αλλά δε θα τις βρει μπροστά της τις 60-70 χιλιάδες κουζίνες που θα μαζευτούν στις αποθήκες, περιμένει όλος ο πλανήτης να τρέξει να τις αγοράσει μόλις ανοίξουν τα μικρομάγαζα. Και αυτές και όσες θα συνεχίσουν να παράγονται καθημερινά. Χαμούλης, η βαριά βιομηχανία της Γερμανίας κερδάει και πανηγυρίζει.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.107
Like
22.833
Πόντοι
5.506
Κ είσαι φίλιος της καραντινας;;;;;
Προσωπικά τα λόγια περισσεύουν αλλά μάλλον δεν θα είσαι πλητομενος αλλλιως δεν εξηγηται ή είσαι στις ευπαθείς ομάδες..

Λοιπόν επειδή εγώ πληρώνω το εφκα μου κ επειδή είναι πεσμένος ο τζίρος μου όμως το εφκα μου αυξήθηκε κατά 8 τοις εκατό περίπου οπότε αυτά περί αναστολής εφκα ισχύει σε όσους είναι σε καταστολή παντελώς κ όχι στους πλητομενος από μείωση τζίρου λόγω κορονοιου
Οπότε να κοιτάμε κ τις υποσημειώσεις :wink:
Πως έχεις καταλάβει ότι είμαι φίλος της καραντίνας? Γουστάρω να είμαστε μέσα ε? Έτσι μόνο και μόνο για να είναι όλοι μέσα και να το χαίρομαι, ε? Βουλωμένο γράμμα διαβάζεις ρε φίλε, δεν μας λες και 6 νούμερα να παίξουμε? Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!

Ούτε στους πλητομενους είμαι (δεν έχω πάρει καμία επιστρεπτεα, ούτε καν μπήκα στον κόπο να κάνω την αίτηση γιατί ήξερα ότι δεν θα την πάρω), ούτε στις ευπαθείς ομάδες. ΕΦΚΑ είμαι κι εγώ όπως κι εσύ.

Η διαφορά μας είναι ότι εγώ πιστεύω ότι με καραντινα θα ξεπεραστεί το πρόβλημα, εσύ λες με την ανοσία της αγέλης. Ε, αυτό το έκανε η Αγγλία και η Σουηδία και το τεστακι απέτυχε. Παταγωδώς... σε χώρες με συστήματα υγείας που δεν συγκρίνονται με το δικο μας. Για την Αγγλία στο επιβεβαιώνω από πρώτο χέρι επειδή έζησα εκεί 4 χρόνια. Έζησα... δεν πήγαινα επί 4 χρόνια...
Ο εφκα χωρίζεται σε πολλές κατηγορίες

Την μειώσει την δικαιούνται μόνο όσοι είναι υποχρεωτικά κλειστοί κ όχι Υ υπόλοιπη πληττομεμοι ή με μείωση τζίρου

Ιατρικά για ανοσία αγέλης δε μίλησα ποτέ διότι γιατρός δεν είμαι όπως κ το εμβόλιο θα είναι από τους πρώτους που θα πάω να το κάνω αλλά να κρίνω τα λάθη της κυβέρνησης για την καραντίνα μπορώ να το κάνω διότι ρημάζουν την οικονομία κ τη νέα γενιά της δημιουργίας κ για δεύτερη φορά σε δέκα χρόνιο στο βωμό ηλικιωμένων ξανά

Προτεραιότητα πρέπει να είναι πάντα η δημιουργική γενιά κ όχι η γέροι αλλά στην Ελλάδα η μεγαλύτερη δεξαμενή ψηφοφοροι είναι οι άνω των 65

Τσπ πάω να μελετήσω το bwindi national park :sunglasses:


Αυτά όμως τα ωραία να πας να τα πεις στους γονείς σου, στ αρχίδια μου τι θα πάθετε, εμένα με νοιάζει η δημιουργική γενιά που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ λόγω οικονομίας.


Ρε τι φρούτα είστε μερικοί.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.239
Like
24.159
Πόντοι
6.056
Αυτά όμως τα ωραία να πας να τα πεις στους γονείς σου, στ αρχίδια μου τι θα πάθετε, εμένα με νοιάζει η δημιουργική γενιά που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ λόγω οικονομίας.


Ρε τι φρούτα είστε μερικοί.
γιατι ρε μαγκες σωνει και καλα πρεπει να πεθανει καποιος αν ξεμυτισουμε την πορτα?

μασκουλα αποστασεις και μετρα ζηταμε να ανοιξουν οι δουλειες μας δεν ειπαμε να παρτουζωσουμε οσους βρουμε μπροστα μας

λοκνταουν μεσα στο λοκνταουν μας παει ο αλλος δεν το βλεπετε οτι δεν παει αλλο?
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Αυτά όμως τα ωραία να πας να τα πεις στους γονείς σου, στ αρχίδια μου τι θα πάθετε, εμένα με νοιάζει η δημιουργική γενιά που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ λόγω οικονομίας.


Ρε τι φρούτα είστε μερικοί.
γιατι ρε μαγκες σωνει και καλα πρεπει να πεθανει καποιος αν ξεμυτισουμε την πορτα?

μασκουλα αποστασεις και μετρα ζηταμε να ανοιξουν οι δουλειες μας δεν ειπαμε να παρτουζωσουμε οσους βρουμε μπροστα μας

λοκνταουν μεσα στο λοκνταουν μας παει ο αλλος δεν το βλεπετε οτι δεν παει αλλο?

Για το καλό μας......
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.239
Like
24.159
Πόντοι
6.056
Αυτά όμως τα ωραία να πας να τα πεις στους γονείς σου, στ αρχίδια μου τι θα πάθετε, εμένα με νοιάζει η δημιουργική γενιά που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ λόγω οικονομίας.


Ρε τι φρούτα είστε μερικοί.
γιατι ρε μαγκες σωνει και καλα πρεπει να πεθανει καποιος αν ξεμυτισουμε την πορτα?

μασκουλα αποστασεις και μετρα ζηταμε να ανοιξουν οι δουλειες μας δεν ειπαμε να παρτουζωσουμε οσους βρουμε μπροστα μας

λοκνταουν μεσα στο λοκνταουν μας παει ο αλλος δεν το βλεπετε οτι δεν παει αλλο?

Για το καλό μας......
οσπου δεν αντεξε στο τελος το μυαλο μας?
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.720
Κριτικές
183
Like
43.867
Πόντοι
21.896
Έκλεισε η Γερμανία τα εργοστάσια ;;;φυσικά κ όχι
Έτσι κ.η Ελλάδα έπρεπε να κρατήσει ανοικτά τα μαγαζάκια κ με πολυ σκληρά μέτρα την εστιαση
Συγκρίνεις τα εργοαστάσια με τα μαγαζάκια... κι επίσης να έχει η Ελλάδα ανοιχτή την εστίαση... τη στιγμή που η Γερμανία την έχει κλειστή...

Makes no sense...

Με απογοήτευσες... εντελώς όμως...!!!

ΟΚ, ότι πεις...!
Επαναλαμβάνω η Γερμανία. Στηρίζεται στη βαριά βιομηχανία κ για αυτό κ δεν την ενιαξε που έκλεισε τα μικρά μαγαζιά λιανοεμπορειου
.η ελληνική οικονομία στηρίζεται στις μικρές οικογενειακές επιχειρήσεις κ για αυτό έπρεπε να τα κρατήσει ανοιχτά αλλά τα έκλεισε
Τι δεν καταλαβαίνεις;;;;;;;;;;;


Άλλος πάλι με τιτανοτεράστια μαλακία.
Έχεις δίκιο στηριζόμαστε στους αργισψολους μισθωτούς κομματοσκυλο ου αυτοί ανεβάζουν το ΑΕΠ της χώρας :confused:


Γράφεις πως η Γερμανία δε νοιάζεται για το κλείσιμο των μαγαζιών λιανεμπορίου και από την άλλη μας επιβάλλει και καθολικά λοκνταουν. Ξέρεις τι θα τα κάνει τα προιόντα που παράγει η βαριά βιομηχανία της άραγε;
Τα στοκαρει κ τα δημιουργεί τώρα με φτηνή πρώτη ύλη
Ο επόμενος

Απορώ μερικοί αν ξέρετε εδώ μέσα από πραγματική παραγωγή προϊόντων ή απλώς πετάτε κοματοσκυλοβλακειες διότι σας το επιβάλει ο μητσοτακης


Ωραία λοιπόν, αφού είναι έτσι στόκαρε και συ τις ελιές και μην παραπονιέσαι που δε σε αφήνουν Κυριακή του Πάσχα να πας να τις κλαδέψεις.


Ρε τι άτομα είστε μερικοί, νομίζετε οτι ξέρετε κιόλας, δηλαδή ένα εργοστασιάκι της Γερμανίας που βγάζει 1000 ηλεκτρικές κουζίνες την ημέρα "θα τις στοκάρει" τώρα που η ίδια η Γερμανία "επιβάλλει το λοκνταουν" αλλά δε θα τις βρει μπροστά της τις 60-70 χιλιάδες κουζίνες που θα μαζευτούν στις αποθήκες, περιμένει όλος ο πλανήτης να τρέξει να τις αγοράσει μόλις ανοίξουν τα μικρομάγαζα. Και αυτές και όσες θα συνεχίσουν να παράγονται καθημερινά. Χαμούλης, η βαριά βιομηχανία της Γερμανίας κερδάει και πανηγυρίζει.
Να στοκαριστει βιομηχανικό προϊόν δεν υπάρχει τόσο πρόβλημα όσο τρόφιμα που παράγει ο νότος
Εμείς εξαρτωμαστε από την μικρή οικογενειακή συνοικιακή επιχείρηση στην Ελλάδα κ πρωτογενή τομέα τροφίμων
Οι Γερμανοί έχουν εργοστάσια τριτογενούς κ άντε δευτερογενούς τομέα που ακόμα κ τα τρόφιμα που παίρνουν τα μεταποιουν κ τα συσκευασιών με μακριά ημερομηνία
Εμείς στην Ελλάδα του πρωτογενούς τομέα έχουμε προϊόντα ευπαθή

Επίσης την πρώτη ύλη βιομηχανική η Γερμανία την αγοράζει από Αφρική λατινική Αμερική με εγγυητικές πεντάμηνες δεκαμηνες
Πχ σίδηρο αλουμίνιο τσιπ ηλεκτρολογικό υλικό πετρελαιο

Επίσης τα λειτουργικά έξοδα όπως μισθοί τα καλύπτει το γερμανικό κράτος σε οποίες επιχειρήσεις είμαι πλητομενος
.μερικοί χωρίς να έχετε κόψει τιμολόγια στη ζωή σας το παίζεται κ σχετικοί

Όσο για αυτά να τα πω στους γονείς μου είναι μπαγιάτικη καραμέλα κ Δε σημαίνει ότι αν ανοίξει η οικονομία θα πεθάνουν κ οι άνθρωποι οι γέροι

Λυπάμαι που μερικοί ζουν με κομματικά επιδοματα
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.239
Like
24.159
Πόντοι
6.056
ρε σοβαρα τωρα...
λοκ μεσα στο λοκ παμε καλα?

και ακους απαντησεις απο τα μπλε "θα πεθανετε" "σκαβετε ταφους" "αδωνης ο μπαμπας σας" κλπ κλπ

μηπως ειναι πιο χαζοι απο τους μαλακες που φορανε τα καπελα απο αλουμινοχαρτο για να μην τους ελεγχει η αντικατασκοπεια ποσα lays χλαπακιαζουν στον καναπε βλεποντας νετφλιξ?
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Nέα δεδομένα θα ισχύσουν στις μετακινήσεις των εργαζομένων πολιτών από τη Δευτέρα 15 Φεβρουαρίου.

Όπως γνωστοποίησε η κυβέρνηση, θα μπουν «κόφτες» στις μετακινήσεις εργαζομένων πολιτών που είναι σε τηλεργασία ή σε αναστολή εργασίας, προκειμένου να περιοριστεί όσο το δυνατόν περισσότερο η κινητικότητα στους δρόμους.

Έτσι, από την ερχόμενη Δευτέρα στο παιχνίδι μπαίνει ένα νέο έντυπο βεβαίωσης μετακίνησης στο σύστημα «Εργάνη» για τους εργαζόμενους που είναι σε αναστολή και τηλεργασία. Τι σημαίνει αυτό; Ό,τι όποιος φαίνεται πως δεν έχει λόγο να κυκλοφορεί, θα απαγορεύεται να το κάνει. Στους ελέγχους που θα πραγματοποιούνται, η αστυνομία θα μπορεί να εξακριβώσει αν κάποιος έχει λόγο να μετακινείται ή όχι, με τους παραβάτες να τιμωρούνται με πρόστιμο.

«Αλλαγές δεν αποκλείονται και στην βεβαίωση Τύπου Α στο forma.gov.gr. Οι μισθωτοί του ιδιωτικού τομέα που μετακινούνται με τη βεβαίωση του συστήματος ‘Εργάνη’ θα πρέπει να επανεκδώσουν από τη Δευτέρα τη νέα βεβαίωση με βάση τη νέα φόρμα που θα μπει σε εφαρμογή. Εναλλακτικά θα μπορούν να μετακινούνται και με τη βεβαίωση τύπου Α από το forma.gov.gr. Βεβαιώσεις που έχουν δοθεί σε τηλεργαζόμενους και μισθωτούς σε αναστολή παύουν να ισχύουν από την ερχόμενη Δευτέρα»,
αναφέρει ρεπορτάζ του OPEN.


και επισημως με κυβερνητικη εντολη εχουμε χουντα η δημοκρατια παλι στον γυψο
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96

Χαχαχαχαχαχαχα............έπεσα από τα σύννεφα. Γίνονται αυτά τα πράγματα;;;; Εγώ νόμιζα ότι οι επιστήμονες είναι αδιάφθοροι και αδέκαστοι. Ορίστε πάλι όμως γκρινιάζω.........θα βάλω λίγο ΣΚΑΪ να στρώσω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom