Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Κατα τα αλλα ομως βγαζετε ολοι μια γλωσσα δεκα μετρα για τους γιατρους και οσους οσους ασχολουνται καθημερινα.
Συγκρίνεις τους γιατρούς με τον Κούλη ρε αθεόφοβε; Με τον Κούλη γελάμε, όχι με τους γιατρούς. Να σου θυμίσω μήπως την προχθεσινή επίσκεψη στο νοσοκομείο της Ικαρίας που ο γιατρός αρνήθηκε επιδεικτικά την ηλίθια και ανούσια χειραψία-μπουνιά του Κούλη;

 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.460
Κριτικές
36
Like
38.078
Πόντοι
18.565
Ολοι εσεις που ξερετε μονο να κανετε κριτικη, αν σας ανεθεταν εστω και μια (1) ημερα να διαχειριστειτε αυτην την κατασταση, θα ειχατε κουκουλωθει κατω απο το παπλωμα σας τρεμοντας.

Κατα τα αλλα ομως βγαζετε ολοι μια γλωσσα δεκα μετρα για τους γιατρους και οσους οσους ασχολουνται καθημερινα.
Και για ολους εχετε εναν κακο λογο, πολιτικους, γιατρους, αστυνομικους, υπαλληλους, για ολους.

Συγχαρητηρια. Ενα καλο που ειχε η πανδημια, ηταν οτι εβγαλε στη φορα την σκατοψυχια που ηταν κρυμμενη γυρω μας.
Τυπε, εχω δικαιωμα να κανω κριτικη σε αυτους που τους εχω αναθεσει και χρυσοπληρωνω για να παραγουν εργο, απο τη στιγμη που νομιζω οτι το εργο που παραγουν δεν ειναι σωστο. Οι παντες κρινομαστε για το τι λεμε και για το τι κανουμε. Κανεις δεν ειναι στο απυροβλητο.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
Σαν κατι πενταχρονα κάνετε, που τους λεει η μαμα τους να μην πειραξουν το γλυκο στο συρταρι κι αυτα απο αντιδραση ανεβαινουν στην καρεκλα να το παρουνε και να το φανε ολο.

Ετσι και τωρα, σας ειπανε "περιορισθειτε" κι εσεις σκεφτεστε πώς θα βγειτε με μηδεν βαθμους να κανετε βολτα.

Αλλά μαλλον καποιοι δεν εχετε καλυτερη αντιληψη απο πενταχρονα
Τι πενταχρονα, Γλυκά και συρτάρια λες ρε Αλεξ. Τους κλείσανε τα μαγαζιά ένα χρόνο τώρα και αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα οι άνθρωποι, βλακας είσαι η το βλακα παριστάνεις?
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Ολοι εσεις που ξερετε μονο να κανετε κριτικη, αν σας ανεθεταν εστω και μια (1) ημερα να διαχειριστειτε αυτην την κατασταση, θα ειχατε κουκουλωθει κατω απο το παπλωμα σας τρεμοντας.


:hi:

Θυμίζουν τον τύπο στην ταινία «Θεός για μία Εβδομάδα».
Η κριτική ήταν εύκολη, αλλά όταν ανέλαβε ο ίδιος ακόμα και για τον εαυτό του σκατά τα έκανε.


 

Συνημμένα

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    44,1 KB · Εμφανίσεις: 15

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Σαν κατι πενταχρονα κάνετε, που τους λεει η μαμα τους να μην πειραξουν το γλυκο στο συρταρι κι αυτα απο αντιδραση ανεβαινουν στην καρεκλα να το παρουνε και να το φανε ολο.

Ετσι και τωρα, σας ειπανε "περιορισθειτε" κι εσεις σκεφτεστε πώς θα βγειτε με μηδεν βαθμους να κανετε βολτα.

Αλλά μαλλον καποιοι δεν εχετε καλυτερη αντιληψη απο πενταχρονα
Τι πενταχρονα, Γλυκά και συρτάρια λες ρε Αλεξ. Τους κλείσανε τα μαγαζιά ένα χρόνο τώρα και αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα οι άνθρωποι, βλακας είσαι η το βλακα παριστάνεις?
Ναι αλλά έχουμε πανδημία.
Ναι αλλά είναι για το καλό μας.
Ναι αλλά ο Κούλης δεν έχει κανένα συμφέρον να τους κλείσει.
Ναι αλλά ο Άδωνις στεναχωριέται κάθε φορά που κλείνει ένα κατάστημα.
Ναι αλλά και σε άλλες χώρες έκλεισαν (άσχετα ότι εκεί έκλεισαν 2 εβδομάδες μέσα Δεκεμβρίου ή Ιανουάριο και εδώ από αρχές Νοεμβρίου 3 μήνες).
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Ολοι εσεις που ξερετε μονο να κανετε κριτικη, αν σας ανεθεταν εστω και μια (1) ημερα να διαχειριστειτε αυτην την κατασταση, θα ειχατε κουκουλωθει κατω απο το παπλωμα σας τρεμοντας.

Κατα τα αλλα ομως βγαζετε ολοι μια γλωσσα δεκα μετρα για τους γιατρους και οσους οσους ασχολουνται καθημερινα.
Και για ολους εχετε εναν κακο λογο, πολιτικους, γιατρους, αστυνομικους, υπαλληλους, για ολους.

Συγχαρητηρια. Ενα καλο που ειχε η πανδημια, ηταν οτι εβγαλε στη φορα την σκατοψυχια που ηταν κρυμμενη γυρω μας.
Τυπε, εχω δικαιωμα να κανω κριτικη σε αυτους που τους εχω αναθεσει και χρυσοπληρωνω για να παραγουν εργο, απο τη στιγμη που νομιζω οτι το εργο που παραγουν δεν ειναι σωστο. Οι παντες κρινομαστε για το τι λεμε και για το τι κανουμε. Κανεις δεν ειναι στο απυροβλητο.
Οχι διαφωνω καθετα.
Σε αυτον που εχει ριχτει στον αγωνα, που ειναι καθε μερα εκτεθειμενος, σε αυτον που αγωνιζεται για να βρει λυση, θεωρω την κριτικη χυδαια. Και το επιχειρημα "τον πληρωνω" ακομη πιο χυδαιο. Πολυ περισσοτερο, οταν δεν περιεχει και την αντιπρόταση για αυτο που θεωρεις σωστο. Κριτική σκετη? Σε αυτους που μαχονται? Χωρις αντιπροταση? ΟΧΙ.
Και δεν αναφερομαι μονο στο θεμα της πανδημιας.
Γενικα βγαζω σπυρακια με οσους ασκουν ευκολη κριτικη σε αυτους που ριχνονται σε μαχες.
Ξερεις ποσο ευκολο ειναι για μενα, για σενα, για ολους, να καθομαι απλως να κριτικαρω οτι ολα ειναι κλειστα, οτι απειλειται η ψυχικη μας υγεια, οτι γινονται λαθη, οτι δεν ηρθαν τα εμβολια, οτι, οτι, οτι...
Ωραια, πανευκολο. Και?
Τι προτεινεις?
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σαν κατι πενταχρονα κάνετε, που τους λεει η μαμα τους να μην πειραξουν το γλυκο στο συρταρι κι αυτα απο αντιδραση ανεβαινουν στην καρεκλα να το παρουνε και να το φανε ολο.

Ετσι και τωρα, σας ειπανε "περιορισθειτε" κι εσεις σκεφτεστε πώς θα βγειτε με μηδεν βαθμους να κανετε βολτα.

Αλλά μαλλον καποιοι δεν εχετε καλυτερη αντιληψη απο πενταχρονα
Τι πενταχρονα, Γλυκά και συρτάρια λες ρε Αλεξ. Τους κλείσανε τα μαγαζιά ένα χρόνο τώρα και αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα οι άνθρωποι, βλακας είσαι η το βλακα παριστάνεις?
Ωραια, παμε παλι. ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ?

υ.γ. Ασε που εχω μιλησα για οσους τριγυριζουν εδω κι εκει, οχι για τα μαγαζια. Εκτος αν δεν με διαβαζεις.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Είναι υπερπροστατευτική η Ελληνίδα μάνα.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Κατα τα αλλα ομως βγαζετε ολοι μια γλωσσα δεκα μετρα για τους γιατρους και οσους οσους ασχολουνται καθημερινα.
Συγκρίνεις τους γιατρούς με τον Κούλη ρε αθεόφοβε; Με τον Κούλη γελάμε, όχι με τους γιατρούς. Να σου θυμίσω μήπως την προχθεσινή επίσκεψη στο νοσοκομείο της Ικαρίας που ο γιατρός αρνήθηκε επιδεικτικά την ηλίθια και ανούσια χειραψία-μπουνιά του Κούλη;

Εσυ θελεις να μιλησεις για τον Κουλη. Δεν με αφορα. Εγω μιλησα για οσους βριζουν τους γιατρους και τους λενε μουφολογους και ξεφτιλες.
Εσυ θελεις ομως να μιλησεις για τον Κουλη. Δεν συντονιζομαστε.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Ολοι εσεις που ξερετε μονο να κανετε κριτικη, αν σας ανεθεταν εστω και μια (1) ημερα να διαχειριστειτε αυτην την κατασταση, θα ειχατε κουκουλωθει κατω απο το παπλωμα σας τρεμοντας.

Κατα τα αλλα ομως βγαζετε ολοι μια γλωσσα δεκα μετρα για τους γιατρους και οσους οσους ασχολουνται καθημερινα.
Και για ολους εχετε εναν κακο λογο, πολιτικους, γιατρους, αστυνομικους, υπαλληλους, για ολους.

Συγχαρητηρια. Ενα καλο που ειχε η πανδημια, ηταν οτι εβγαλε στη φορα την σκατοψυχια που ηταν κρυμμενη γυρω μας.
Τυπε, εχω δικαιωμα να κανω κριτικη σε αυτους που τους εχω αναθεσει και χρυσοπληρωνω για να παραγουν εργο, απο τη στιγμη που νομιζω οτι το εργο που παραγουν δεν ειναι σωστο. Οι παντες κρινομαστε για το τι λεμε και για το τι κανουμε. Κανεις δεν ειναι στο απυροβλητο.
Οχι διαφωνω καθετα.
Σε αυτον που εχει ριχτει στον αγωνα, που ειναι καθε μερα εκτεθειμενος, σε αυτον που αγωνιζεται για να βρει λυση, θεωρω την κριτικη χυδαια. Και το επιχειρημα "τον πληρωνω" ακομη πιο χυδαιο. Πολυ περισσοτερο, οταν δεν περιεχει και την αντιπρόταση για αυτο που θεωρεις σωστο. Κριτική σκετη? Σε αυτους που μαχονται? Χωρις αντιπροταση? ΟΧΙ.
Και δεν αναφερομαι μονο στο θεμα της πανδημιας.
Γενικα βγαζω σπυρακια με οσους ασκουν ευκολη κριτικη σε αυτους που ριχνονται σε μαχες.
Ξερεις ποσο ευκολο ειναι για μενα, για σενα, για ολους, να καθομαι απλως να κριτικαρω οτι ολα ειναι κλειστα, οτι απειλειται η ψυχικη μας υγεια, οτι γινονται λαθη, οτι δεν ηρθαν τα εμβολια, οτι, οτι, οτι...
Ωραια, πανευκολο. Και?
Τι προτεινεις?
Ρε χασοδίκη πάλι τα ίδια;
1. Ο Κούλης ούτε στον αγώνα έχει ριχτεί, ούτε αγωνίζεται να βρει λύση.
2. Αντιπρόταση σου έχουμε αντιπαραβάλλει εκατό φορές και ακόμα τα ίδια ρωτάς.
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Σαν κατι πενταχρονα κάνετε, που τους λεει η μαμα τους να μην πειραξουν το γλυκο στο συρταρι κι αυτα απο αντιδραση ανεβαινουν στην καρεκλα να το παρουνε και να το φανε ολο.

Ετσι και τωρα, σας ειπανε "περιορισθειτε" κι εσεις σκεφτεστε πώς θα βγειτε με μηδεν βαθμους να κανετε βολτα.

Αλλά μαλλον καποιοι δεν εχετε καλυτερη αντιληψη απο πενταχρονα
Τι πενταχρονα, Γλυκά και συρτάρια λες ρε Αλεξ. Τους κλείσανε τα μαγαζιά ένα χρόνο τώρα και αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα οι άνθρωποι, βλακας είσαι η το βλακα παριστάνεις?
Eσύ που είσαι εκ γενετής αρχιδομαλάκας? :grin: tomahawk! :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth: :tooth:
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Ζήσαμε για να ακούσουμε ότι ο Κούλης έχει ριχτεί σε μάχες.:priest::shit:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Σαν κατι πενταχρονα κάνετε, που τους λεει η μαμα τους να μην πειραξουν το γλυκο στο συρταρι κι αυτα απο αντιδραση ανεβαινουν στην καρεκλα να το παρουνε και να το φανε ολο.

Ετσι και τωρα, σας ειπανε "περιορισθειτε" κι εσεις σκεφτεστε πώς θα βγειτε με μηδεν βαθμους να κανετε βολτα.

Αλλά μαλλον καποιοι δεν εχετε καλυτερη αντιληψη απο πενταχρονα

Κάποιοι γουστάρουν να κάνουν βόλτες και με μηδέν βαθμούς

Σας πειράζει;
Οτι θελεις να συμπεριφερεσαι απο αντιδραση ανωριμα και χαζα?
Τι να σου πω. Ναι, με ενοχλει απο την στιγμη που η μαλακια σου θετει σε κινδυνο ανευ λογου τη δημοσια υγεια.

 

μορφονιος

Σπουδαίος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2013
Μηνύματα
10.160
Κριτικές
2
Like
9.049
Πόντοι
2.456
Σαν κατι πενταχρονα κάνετε, που τους λεει η μαμα τους να μην πειραξουν το γλυκο στο συρταρι κι αυτα απο αντιδραση ανεβαινουν στην καρεκλα να το παρουνε και να το φανε ολο.

Ετσι και τωρα, σας ειπανε "περιορισθειτε" κι εσεις σκεφτεστε πώς θα βγειτε με μηδεν βαθμους να κανετε βολτα.

Αλλά μαλλον καποιοι δεν εχετε καλυτερη αντιληψη απο πενταχρονα
Τι πενταχρονα, Γλυκά και συρτάρια λες ρε Αλεξ. Τους κλείσανε τα μαγαζιά ένα χρόνο τώρα και αντιμετωπίζουν οικονομικά προβλήματα οι άνθρωποι, βλακας είσαι η το βλακα παριστάνεις?
Ωραια, παμε παλι. ΤΙ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ?
Αλέκο δεν μπορούν οι άριστοι να δώσουν λύσεις, θα δώσει ο λαός του μπου;
Εσύ που είσαι σπιουνος-μυστικοσυμβουλος σε υπουργικό γραφείο κ γνωρίζεις καταστάσεις, γιατί έχουν ανεβάσει τιμή τα κορίτσια, αφού με 534 ποιος έχει να δώσει 100+;
:confused::confused::confused:
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
22.557
Κριτικές
171
Like
91.337
Πόντοι
46.423
Μην γκρινιάζετε γιατί παντού τα ίδια είναι.

Δυστυχώς όλη η Ευρώπη αντιμετωπίζει τα ίδια προβλήματα.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.969
Κριτικές
1
Like
2.677
Πόντοι
606
Θα σε απογοητεύσω βλακα αλλά έχω χαρτί από έργανή να κυκλοφορώ μέχρι τις 12 το βράδυ και δεν έχω στείλει ένα χρόνο τώρα ούτε ένα μήνυμα. Επίσης κομπλεξικό σκουπίδι έχω κάνει 2 ταξίδια στο εξωτερικό και ετοιμάζομαι για τρίτο. Για δουλειά φυσικά μιας και δεν είμαι κοπρόσκυλο σαν εσένα να γράφω από το πρωί μέχρι τα μεσάνυχτα στο μπου.Χαμενο και άχρηστο υποκείμενο..
Σε γράφω στα αρχίδια μου γιατί πολύ απλά δεν θα πάρω στα σοβαρά έναν ο οποίος δεν ξέρει να γράφει ούτε το nickname του. Οπότε το ποιος είναι άχρηστο σκουπίδι, φαίνεται εκ πρώτης κιόλας όψεως. Επίσης στα αρχίδια μου αν έχεις κάνει ταξίδια, στα αρχίδια μου αν κυκλοφορείς, στα αρχίδια μου αν δουλεύεις, στα αρχίδια μου αν ζεις ή αν ψοφήσεις! Πιο πολύ στα αρχίδια μου για ένα σκουπίδι του bourdela.com δεν θα μπορούσε να ήταν τίποτε άλλο άλλωστε!

Κατάλαβες αρχιδομαλάκα tomahawk? :grin:
Προσπάθησε να γράψεις κάτι διαφορετικό κάθε φορά που σε χυνω στη μούρη. Έχεις γίνει πιο γραφικός κ απ τα Ζαγοροχώρια..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Συμφωνώ και επαυξάνω στο σχόλιο σου.

Χωρίς ανθρώπινη επαφή, χωρίς αγάπη, χωρίς αγκαλιές, χωρίς χόμπι, χωρίς χειραψίες, χωρίς αναψυχή, χωρίς δημόσιες συγκεντρώσεις, χωρίς συνάντηση οικογενειών, χωρίς πάρτι, χωρίς ταβέρνες, χωρίς συναυλίες, χωρίς αυθορμητισμό στη ζωή, χωρίς χαρά, χωρίς χαμόγελο, χωρίς ελπίδα, χωρίς νόημα.

Αυτό είναι ανυπόφορο. Και έχει σχεδιαστεί για να είναι ανυπόφορο. Εάν υπάρχει κάποιος στη ζωή σας που συνεχίζει να σας κάνει να αισθάνεστε άθλια, αυτή είναι πραγματικά και πρόθεσή του.
Εγω παντως μια χαρα ειμαι. Πολυ τραγικα μας τα λες. Μια ζωη ακουγα για τις "κοινωνικες υποχρεωσεις" και ποσο τις βαριοντουσαν ολοι, τωρα ξαφνικα σας τις στερησαν και πνιγηκατε.
Γιατι ρε μεγαλε δεν εχεις χαμογελο και ελπιδα? Τι επαθες δηλαδη? Επειδη δεν μπορεις να κατσεις στην καφετερια ή να πας στη συναυλια? Κοιτα ρε κατι στερημενοι. Σαν κακομαθημενα κανετε. Δεν ηξερα οτι η ζωη στερειται νοηματος αν δεν πας στην ταβερνα ή αν δεν κάνεις χειραψιες.

Αλεξ μπράβο σου που είσαι μια χαρά, πολύ χαίρομαι για αυτό. Ή εσύ είσαι ανώμαλος ή το υπόλοιπο 99% του πληθυσμού που δυσκολευεται από λίγο έως πάρα πολύ να επιβιώσει στην καινούργια δυστοπικη καθημερινότητα...
Σιγα μην δυσκολευεται το 99%.
Δεν ηξερα οτι οποιος διατηρει την ψυχικη του ισορροπια και δεν ψαχνει αφορμη να μιρλιάσει, ειναι ανωμαλος.

Πολυ περιεργα μας τα λετε.
Ειναι πολιτικα ορθο δηλαδη αυτην την περιοδο να εισαι στα προθυρα αυτοκτονιας επειδη δεν ανοιγει η καφετερια?

Ειπαμε, κατανοω μονο οσους αντιμετωπιζουν οικονομικο προβλημα λογω της πανδημιας αλλά εως εκει. Οι βολτουλες, οι συναυλιες, οι χειραψιες ειναι προβληματα πολυτελειας.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.636
Like
3.003
Πόντοι
1.706
Σαν κατι πενταχρονα κάνετε, που τους λεει η μαμα τους να μην πειραξουν το γλυκο στο συρταρι κι αυτα απο αντιδραση ανεβαινουν στην καρεκλα να το παρουνε και να το φανε ολο.

Ετσι και τωρα, σας ειπανε "περιορισθειτε" κι εσεις σκεφτεστε πώς θα βγειτε με μηδεν βαθμους να κανετε βολτα.

Αλλά μαλλον καποιοι δεν εχετε καλυτερη αντιληψη απο πενταχρονα

Κάποιοι γουστάρουν να κάνουν βόλτες και με μηδέν βαθμούς

Σας πειράζει;
Οτι θελεις να συμπεριφερεσαι απο αντιδραση ανωριμα και χαζα?
Τι να σου πω. Ναι, με ενοχλει απο την στιγμη που η μαλακια σου θετει σε κινδυνο ανευ λογου τη δημοσια υγεια.
Χασοδίκη άκου λίγο γιατί αρχίζεις και μου ανάβεις τα λαμπάκια. Βγαίνω βόλτα δε σημαίνει μπαίνω σε λεωφορεία ούτε πηγαίνω σε στέκια με άλλους 100 ανθρώπους. Μπορώ να πάρω το αμαξάκι μου και να βγω σε κάποια μισοέρημη περιοχή ή απλά να σουλατσάρω μέσα στο αυτοκίνητο. Κατάλαβες; Βλαξ.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
Εγω παντως μια χαρα ειμαι. Πολυ τραγικα μας τα λες. Μια ζωη ακουγα για τις "κοινωνικες υποχρεωσεις" και ποσο τις βαριοντουσαν ολοι, τωρα ξαφνικα σας τις στερησαν και πνιγηκατε.
Γιατι ρε μεγαλε δεν εχεις χαμογελο και ελπιδα? Τι επαθες δηλαδη? Επειδη δεν μπορεις να κατσεις στην καφετερια ή να πας στη συναυλια? Κοιτα ρε κατι στερημενοι. Σαν κακομαθημενα κανετε. Δεν ηξερα οτι η ζωη στερειται νοηματος αν δεν πας στην ταβερνα ή αν δεν κάνεις χειραψιες.
Γιατί πολύ απλά είσαι ισορροπημένος. Όποιoς είναι ισορροπημένος, αντέχει. Ο ανισόρροπος απλά σκούζει. Όσο πιο πολύ σκούζει, τόσο πιο ανισόρροπος άνθρωπος είναι. Κι έχεις δει τι γίνεται εδώ μέσα!!!! :tooth:

Εγω ξερω οτι οποιος ξερει να ζει, μπορει να το κάνει υπο οποιεσδηποτε συνθηκες.

Οποιος βρισκει παντου προβληματα, θα τα βρισκει παντα υπο οποιεσδηποτε συνθηκες.

Η ευτυχια και η ισορροπια ειναι μεσα μας. Οχι εξω απο μας. Κλασικη αρχη της ψυχολογιας.
Οταν το συνειδητοποιησουν καποιοι, θα νιωσουν και καλυτερα και δεν θα αυτοκτονουν επειδη εκλεισε η καφετερια.
 

DayStalker

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
3.495
Like
7.098
Πόντοι
1.056
Εδώ ---->
4,5 ώρες προτάσεις απο καθηγητές πανεπιστημιου. Με στοιχεία , αριθμούς και νούμερα. Σε καποια διαφωνουν και οι ιδιοι μεταξυ τους , σε καποια συμπλεουν με την κρατικη πολιτικη. Και σε ενα ομοφωνα συμφωνουν : το λοκνταουν δεν ειναι λυση .

Δουλεια των πολιτων δεν ειναι να προτεινουν. Ουτε να αποφασιζουν. Ειναι να ενημερωνονται.
Δουλεια των ειδικων ειναι να προτεινουν αλλα οχι να αποφασιζουν.
Δουλεια των γραφειοκρατων ειναι να ακουν τις προτασεις και να μην αποφασιζουν αυτιστικα πλαισιωμενοι απο τις ιδεοληψιες τους.
Και δουλεια των κομματοσκυλων ειναι να γαυγιζουν πισω απο το αφεντικο , βυθισμενοι στην απολυτη αγνοια.

Εκαστος εφ ω εταχθη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom