Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 19 άτομα (0 μέλη και 19 επισκέπτες)

Kyriakos29

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2021
Μηνύματα
1.922
Like
2.107
Πόντοι
456
Μεγάλες στιγμές.Με ένα αγκίστρι έπιασα δυο ψάρια.
Η Σουηδία χωρίς Λοκντάουν λιγότερους νεκρούς από τη Πορτογαλία της κουλοπολιτικής:confused:
Καληνύχτα και από εμένα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.081
Like
22.809
Πόντοι
5.506
Μεγάλες στιγμές.Με ένα αγκίστρι έπιασα δυο ψάρια.
Η Σουηδία χωρίς Λοκντάουν λιγότερους νεκρούς από τη Πορτογαλία της κουλοπολιτικής:confused:
Καληνύχτα και από εμένα.


Κερδάς, εξαφανίστηκε ο κορόνας.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.207
Πόντοι
606
Καλή ιδέα θα ήταν ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ , να επέτρεπε χρήση μόνο ΓΙΑ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΕ ΤΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ. Μόνο .

Και να έφερναν σε 5-10 μέρες, άλλα τόσο λεωφορεία από το εξωτερικό ! Γερμανία.
Και το προσωπικό (λέμε τώρα) να το βάλουν διπλοβάρδιες μόνο εργάσιμες ώρες.
Μπας και αραιώσει λίγο ο χαμός σε αυτά τα μπουρδέλα.

Και προσωρινά .... ΣΚΥΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΔΗΛΑΤΑ εκτός ηλεκτρικού !!!!

Ας κάτσουν οι σκύλοι σπίτι ! Μη πάνε βόλτα στο θησείο τώρα ! Δεν πειράζει !!!!!!!
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.434
Like
7.939
Πόντοι
2.356
Η Σουηδία χωρίς Λοκντάουν λιγότερους νεκρούς από τη Πορτογαλία της κουλοπολιτικής:confused:

Ιδιος πληθυσμος στις δυο χωρες αλλα η πυκνοτητα του εχει τεραστια διαφορα ,ειναι 5πλασια στην Πορτογαλια καθως η Σουηδια εχει 5πλασια εκταση ...

Portugal
Πληθυσμός
• Εκτίμηση 2019 : 10.295.909[1] (90η)
• Πυκνότητα : 111,8 κατ./km2 (102η)

Sweden
Πληθυσμός
• Εκτίμηση 6-2020 : 10.352.390[1] (89η)
• Πυκνότητα : 22,9 κατ./km2 (198η)

παιζει μεγαλο ρολο νομιζω :confused:
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
που...σκεψου αυτος ειναι γατακι,εχει κατι τιτανες δεξους ταγμενους στο μητσοτακεικο θα σου φυγει η ουγια....λογγαρω σε καθε ευκαιρια μηπως εχουν ποσταρει νεα μαλακια να γελασω...μιλαμε για γιγαντες αντιληψης....καινουργια νεφρα κανεις αν τους παρεις στην πλακα!..κατι ειναι και αυτο αν αναλογιστεις την πουτσα που τρωμε στην πραγματικοτητα!

όταν λες γατάκι συγκρινόμενος με τους τιτάνες δεξιούς του φόρουμ υποθέτω ότι με θεωρείς δεξιό με βάση όσα έχω γράψει στο νήμα;
και στα σκυλιά του Παβλόφ τους τρέχανε τα σάλια όταν ακούγανε καμπανάκια
...και η γατα του σρεντινγκερ στο κουτι με το υδροκυανιο δεν ξερουμε αν ειναι νεκρη η ζωντανη η και τα δυο....

θέλω να είμαι καλοπροαίρετος οπότε δεν θα υποθέσω πως δεν κατάλαβες καν τι έγραψα και απαντάς κάτι άσχετο. Οπότε επειδή προσπαθώ να καταλάβω που κολλάει αυτό που γράφεις ως απάντηση και δεν τα καταφέρνω πες μου σε παρακάλώ : είναι κάτι απλό και είμαι τελείως χαζός που δεν πιάνω το νόημα; ή κάποια ανώτερη σκέψη που μόνο το δικό σου πολύπλοκο μυαλό αντιλαμβάνεται, ή κάτι υπερβατικό ας πούμε;

ή μήπως φταίει που δεν γράφεις κεφαλαία και δεν μπορώ να καταλάβω ; :grin:
παιχτη, ξεκινω απο το τελος του ποστ σου....διακρινω προσπαθεια χιουμορ επιτυχη οποτε πρεπει να στο πιστωσω....και επι της ερωτησης που κανεις , καλα κανεις και δεν καταλαβαινεις,η απαντηση ηταν αμπαλη του τυπου μποχουμ γκλαντμπαχ 2 0 καρλ χαινζ ρουμενιγκε(το θυμασαι αυτο?).....θα με παραξενευε λοιπον αν εγραφες οτι καταλαβες...οποτε παλι το μετραω υπερ σου....γενικα ομως αν ντε και καλα θες απαντηση ,λυπαμαι αλλα ναι ,σε θεωρω δεξιο καραντινομανη απο αυτα που γραφεις....θελω να πιστευω λοιπον πως δε μου τρεχουν τα σαλια επειδη βλεπω φως και ακουω καμπανακι....
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.717
Κριτικές
183
Like
43.851
Πόντοι
21.896
Η Σουηδία χωρίς Λοκντάουν λιγότερους νεκρούς από τη Πορτογαλία της κουλοπολιτικής:confused:

Ιδιος πληθυσμος στις δυο χωρες αλλα η πυκνοτητα του εχει τεραστια διαφορα ,ειναι 5πλασια στην Πορτογαλια καθως η Σουηδια εχει 5πλασια εκταση ...

Portugal
Πληθυσμός
• Εκτίμηση 2019 : 10.295.909[1] (90η)
• Πυκνότητα : 111,8 κατ./km2 (102η)

Sweden
Πληθυσμός
• Εκτίμηση 6-2020 : 10.352.390[1] (89η)
• Πυκνότητα : 22,9 κατ./km2 (198η)

παιζει μεγαλο ρολο νομιζω :confused:
Νυχτοπουλι
Πριν την μια δεν πέφτεις για ύπνο

Νομίζω η πυκνότητα δεν λέει την αλήθεια αφού πλέον ζούμε σε αστικά κέντρα

Οπότε αν έχουν τα παιδιά στατιστική θανάτου Στοκχόλμης με Λισσαβώνα
Αλλά κ πάλι το φτωχότερο βιοτικό επίπεδο των πορτογαλικών τους καθιστούσε πιο εβαλοτους σε θανάτους από οποιαδήποτε ασθενεια
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Η καρανντινοπληκτοι γρήγορα στα σπίτια από τις εξι
το σκ μονο τυπε

σημερα θα το ξενυχτησουμε δευτερα 21:00 βαραει ο κουκος να χωθουμε στα λαγουμια
Λείπω κμερες φίλε κ δεν ξέρω τι γίνεται Ελλάδα :confused:
Μπορεις να μας περιγράψεις για τους ανθρώπους που καταρρέουν στους δρόμους του Ντουμπάϊ ;
Προλαβαίνουν να τους μαζέψουν ή τα πτώματα κείτονται στους δρόμους για μέρες σε προχωρημένη σήψη;
xaxaaxxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxaxxa πολυ καλο,να προσεχεις ομως με το χιουμορ, γιατι μπορει να μπει ο μπιλγκορ και να τα κανει πουτανα ολα αμα δεν του αρεσει...το νου σου!
Θα τον στείλω να τακιμιάσει με τους γέρους μου που είναι στα όρια της άνοιας ..
Σε αυτούς θα έχουν πέραση αυτά που λέει εδώ :confused:

πολύ ωραία. Δε μου λες ποιά είναι αυτά που λεω εδώ και θεωρείς ότι ταιριάζουν περισσότερο στη νοητική κατάσταση των γέρων σου ;
Είσαι γνωστός καραντινόκαυλος..
Οι γέροι μου θα ξερυχύσουν με τις αναλύσεις σου για το πως δεν θα επιβαρυνθεί το ΕΣΥ ωστε να μην γίνουμε ...Μπέργκαμο.

δεν ξέρω αν γράφεις πιωμένος ή με έχεις μπερδέψει με κάποιον άλλο. Αναλύσεις για το πως δεν θα επιβαρυνθεί το ΕΣΥ ωστε να μην γίνουμε ...Μπέργκαμο σίγουρα δεν έχω γράψει. Τις πολύ σποραδικές φορές που ποστάρω στο νήμα από τότε που άρχισε η όλη ιστορία το κάνω μόνο για να κριτικάρω τα γραφόμενα κάποιων μελών που (κατά τη γνώμη μου πάντα) γράφουν ανορθολογικές ανοησίες προκειμένου να στηρίξουν την όποια θέση τους για το θέμα. Σε ρώτησα και πριν, έχεις να πεις κάτι συγκεκριμένο σε κάτι που έχω γράψει ; ευχαρίστως να το ακούσω. Θέλεις απλά να πετάς γενικόλογες ανοησίες ; συνέχισε, κανένα πρόβλημα.

τι εννοείς καραντινόκαυλος ; ότι γουστάρω καραντίνα ; έτσι για τη φάση να πούμε ; ή θεωρείς ότι είναι θέμα πίστης ; όπως το να πιστεύεις σε κόμμα θρησκεία ομάδα κλπ.; ή απλά και πάλι με μπερδεύεις με κάποιον άλλο;
Δεν γράφω πιωμένος αλλά σύντομα εξαθλιωμένος.
Οι σποραδικές λοιπόν παρεμβάσεις σου για να κριτικάρεις ανορθολογικές ανοησίες(κατά τη γνώμη σου πάντα) έχουν στόχευση συγκεκριμένα μέλη με συγκεκριμένες απόψεις και άρα παίρνεις έμμεσα μια θέση κάνοντας γαργάρα ανορθολογισμούς και ανοησίες της άλλης πλευράς. Όπως και να έχει επιλογή σου είναι σε ποιον απαντάς και σε ποιον όχι. Στην ερώτησή σου δεν αναφερόμουν σε κάτι συγκεκριμένο που έχεις γράψει αλλά στο συνολικό αποτύπωμα της παρουσίας σου. Και επαναλαμβάνω πως οι γέροι μου( που μοναδική πηγή ενημέρωσής τους είναι τα ελεύθερα κανάλια πανελλαδικής εμβέλειας) θα ...ηδονίζονταν με τη στόχευση των παρεμβάσεών σου.

Καραντινόκαυλους θεωρώ αυτούς που ως βασικό και αβίαστο μέτρο ανάσχεσης του κοβιντ θεωρούν το αυστηρό παρατεταμένο Λοκντάουν και το υποστηρίζουν δογματικά με κάθε τρόπο ενώ θα έπρεπε να είναι η έσχατη και αχρείαστη λύση.
Μίλησες σχετικά κόσμια και σου απαντάω ομοίως. Διαφωνούμε σίγουρα και αν απαντήσεις ελπίζω να μην ξεφύγεις σε εκφράσεις γιατί θα μπούμε σε αδιέξοδη βωμολοχία.

Οοοοοοοοοο τί έγινε Billgor, αποκτήσαμε επικριτές;;; Δεν σου αρέσει βλέπω αλλά έτσι είναι όταν γράφεις σε forum. Μη στενοχωριέσαι, θα το συνηθίσει ο γέρικος οργανισμός σου.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Και μια συμβουλή στον Μπαρμπαπήδουλας.

Μην απορρίπτεις την πραγματικότητα απλά βαφτίζοντάς τη "συνωμοσία". Μπορεί να νομίζεις ότι δεν σε επηρεάζει στην καθημερινότητα σου (φιλελεύθερη άποψη) αλλά είναι λάθος συμπέρασμα.


Και που οφείλεται αυτό το λάθος συμπέρασμα; Στο γεγονός ότι για 40 χρόνια "προγραμματιζόμαστε κοινωνικά" στον ατομικισμό.

Η δύναμη είναι στην κοινωνική συνοχή. Αυτή σήμερα έχει ατονίσει. Σκόπιμα και μεθοδευμένα.
 

kostis76

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
583
Like
380
Πόντοι
26
Το τραγικό είναι ότι την καταγγελία έκανε η σύζυγος ενός πεζοπόρου επειδή δεν ήθελε να μένει μόνη τις Κυριακές!
 

kostis76

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
583
Like
380
Πόντοι
26
Καλή ιδέα θα ήταν ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ , να επέτρεπε χρήση μόνο ΓΙΑ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΕ ΤΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ. Μόνο .

Και να έφερναν σε 5-10 μέρες, άλλα τόσο λεωφορεία από το εξωτερικό ! Γερμανία.
Και το προσωπικό (λέμε τώρα) να το βάλουν διπλοβάρδιες μόνο εργάσιμες ώρες.
Μπας και αραιώσει λίγο ο χαμός σε αυτά τα μπουρδέλα.

Και προσωρινά .... ΣΚΥΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΔΗΛΑΤΑ εκτός ηλεκτρικού !!!!

Ας κάτσουν οι σκύλοι σπίτι ! Μη πάνε βόλτα στο θησείο τώρα ! Δεν πειράζει !!!!!!!

Περίμενα μία πιο προχωρημένη πρόταση. Αφού τα ΜΜΜ είναι μπουρδέλα να επιτρέπεται εντός τους το :zfuck: :2funny:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Το τραγικό είναι ότι την καταγγελία έκανε η σύζυγος ενός πεζοπόρου επειδή δεν ήθελε να μένει μόνη τις Κυριακές!

Τυπε οι μπατσοι παντα τα προστιμα τα εκδιδουν οχι γιατι θελουν,αλλα γιατι δεχονται "καταγγελια"

Και η γιαγια απ τη Λαμια δεν εφαγε προστιμο ετσι για πλακα,επειδη ομως "κατηγγειλαν" το γεγονος κατα συνεπεια,ηταν υποχρεωμενοι
 

kostis76

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
583
Like
380
Πόντοι
26
Το τραγικό είναι ότι την καταγγελία έκανε η σύζυγος ενός πεζοπόρου επειδή δεν ήθελε να μένει μόνη τις Κυριακές!

Τυπε οι μπατσοι παντα τα προστιμα τα εκδιδουν οχι γιατι θελουν,αλλα γιατι δεχονται "καταγγελια"

Και η γιαγια απ τη Λαμια δεν εφαγε προστιμο ετσι για πλακα,επειδη ομως "κατηγγειλαν" το γεγονος κατα συνεπεια,ηταν υποχρεωμενοι

Σκέψου τι θα έγινε όταν ο πεζοπόρος γύρισε σπίτι του.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Καλή ιδέα θα ήταν ΣΤΑ ΜΕΣΑ ΜΑΖΙΚΗΣ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ , να επέτρεπε χρήση μόνο ΓΙΑ ΜΕΤΑΒΑΣΗ ΣΕ ΤΟΠΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ. Μόνο .

Και να έφερναν σε 5-10 μέρες, άλλα τόσο λεωφορεία από το εξωτερικό ! Γερμανία.
Και το προσωπικό (λέμε τώρα) να το βάλουν διπλοβάρδιες μόνο εργάσιμες ώρες.
Μπας και αραιώσει λίγο ο χαμός σε αυτά τα μπουρδέλα.

Και προσωρινά .... ΣΚΥΛΟΙ ΚΑΙ ΠΟΔΗΛΑΤΑ εκτός ηλεκτρικού !!!!

Ας κάτσουν οι σκύλοι σπίτι ! Μη πάνε βόλτα στο θησείο τώρα ! Δεν πειράζει !!!!!!!

Αυτό έλεγα και εγω εδω και καιρό , επαναφορά μηνυμάτων απο πριν τα επαναφέρουν αλλά μόνο για τα ΜΜΜ , και όλα τα άλλα ανοιχτά με αποστάσεις η έστω και με μάσκες όπου μπορούν να φορεθούν πλην εστίασης , η ακόμα καλύτερα αν τις καταργούσαμε τελείως ... η έστω μόνο για τα ΜΜΜ. :P

Αλήθεια ρε παιδια η γρίπη τί έχει απογίνει φέτος ; Μήπως να τις κάνουμε καμια κηδεία ; Η να βάλουμε την Νικολούλη να την ψάξει ; :think:
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.315
Πόντοι
2.636
Το θεμα με τα 5000€ προστιμο λογω πεζοποριας,επαιξε στο ΕΤ1 με τον δημοσιογραφο να αναφερει για παραλογισμο στο ποσο κλπ

Τον βλεπω ανεργο τον τυπο να γραφει εδω μαζι με μας :confused:
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.406
Πόντοι
6.256
Το θεμα με τα 5000€ προστιμο λογω πεζοποριας,επαιξε στο ΕΤ1 με τον δημοσιογραφο να αναφερει για παραλογισμο στο ποσο κλπ

Τον βλεπω ανεργο τον τυπο να γραφει εδω μαζι με μας :confused:
Γιατί υποβαθμίζεις το τμήμα ενημερωσης και επικοινωνίας του μπου,
Δεν ειναι σωστό.
Δίνουμε αγώνα εδω μέσα
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Σου λέγανε ότι οι επιτροπές των ειδικών τρέχουν σούπερ ντούπερ μοντέλα πρόβλεψης και ότι οι αποφάσεις περί κοβιντ βασίζονται σε εισηγήσεις που γίνονται από καθηγητάδες αυθεντίες στον τομέα τους :

Πλέον γνωρίζουμε ότι τα μοντέλα αυτά αδυνατούν να κάνουν πρόβλεψη ακόμα και σε ορίζοντα 4 ημέρων αφού καίριες αποφάσεις που λήφθηκαν στις 5 Φεβρουαρίου (διατήρηση λειτουργίας σχολείων κτλ) βάσει των τότε εκτιμήσεων των τσαρλατών κομπογιανητών δήθεν "ειδικών" ανατράπηκαν πλήρως 4 ημέρες μετά, στις 9 Φεβρουάριου.

Τι περισσότερο χρειάζεσαι κλασικέ μαλάκα έλληνα για να καταλάβεις ότι ΜΜΕ και κυβερνώντες σε εξαπατούν κατασκευάζοντας μια εικονική πραγματικότητα?
 

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.814
Πόντοι
1.196
Πάνω στο παραλήρημα ο δικός μας πέταξε και κάτι για τη Πορτογαλία με το κλισέ ...είδατε τι έγινε εκεί.
Να φανταστώ εκατόμβες νεκρών, καμιόνια και έλλειψη από νεκροσακούλες;:confused:


Πορτογαλία 15.000 νεκροί.


:priest::priest::priest:

Κι εδώ έμαθα ότι όλοι οι Δήμοι σκάβουν νέους τάφους στα κοιμητήρια....
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
751
Πόντοι
366
Et0P3BnXYAIUBgu


"Έχει κερδισει το θαυμασμό των ξένων ο Κουλης"
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom