Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 13 άτομα (0 μέλη και 13 επισκέπτες)

Foukariaris2020

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2020
Μηνύματα
1.033
Like
928
Πόντοι
96
Αποφασίστε τουλάχιστον ποιους θα λέτε ψεκασμένους.
Αυτούς που πιστεύουν ότι δεν υπάρχει καθόλου ο ιός (πχ Κουσκουσή);
Αυτούς που πιστεύουν ότι υπάρχει αλλά το πρόβλημα μεγενθύνεται παραλόγως;
Ή γενικά όσους διαφωνούν με τη γνώμη σας;

Αυτοί που λένε ότι οι μισοί θάνατοι είναι "fake", είναι σίγουρα ψεκασμένοι.

Γιατί ακόμη και fake να είναι οι μισοί θάνατοι(!), αυτοί δεν έχουν τίποτα που να το αποδεικνύει. Μόνο κάτι αναφορές σε ποστ στο facebook που κάποιοι βλαμμένοι λένε ότι τα νοσοκομεία τα παίρνουν για να ανεβάζουν τον αριθμό των νεκρών.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Απο σενα βεβαια ,δεν εχεις αφησει μουνι για μουνι στο tinder ρε μπαγασα!!!:wink: :wink: :wink:
Όχι ρε φίλε, 1 είχα μέχρι πριν λίγο καιρό αλλά ήταν τρελή με τα ζώα της (2 σκυλιά και 1 γάτα). Δεν την έλεγες και νοικοκυρά.... το σπίτι ήταν λίγο μπάχαλο. Απλά καλή στο γαμήσι! Μετά αραιώσαμε σιγά σιγά...

Αλλά από αυτή αποκλείεται! Πρόσεχε τα μάλα!!!! Είναι απο αυτές που και μόνη της να είναι στο αμάξι φοράει μάσκα!
 

c_blu

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2019
Μηνύματα
250
Like
125
Πόντοι
1
Σημερα θα κανει δηλωσεις ο βλακουλης να σας μαλωσει που δεν φορατε μασκες

Κυβερνησης θα εξηγησει στον λαο σε διαγγελμα του για ποιο λογοι θα παρει αυστηροτερα μετρα. Και εννοειτε ξερουμε ηδη τι τυπου εξηγηση θα δωσει.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Απο σενα βεβαια ,δεν εχεις αφησει μουνι για μουνι στο tinder ρε μπαγασα!!!:wink: :wink: :wink:
Όχι ρε φίλε, 1 είχα μέχρι πριν λίγο καιρό αλλά ήταν τρελή με τα ζώα της (2 σκυλιά και 1 γάτα). Δεν την έλεγες και νοικοκυρά.... το σπίτι ήταν λίγο μπάχαλο. Απλά καλή στο γαμήσι! Μετά αραιώσαμε σιγά σιγά...

Αλλά από αυτή αποκλείεται! Πρόσεχε τα μάλα!!!! Είναι απο αυτές που και μόνη της να είναι στο αμάξι φοράει μάσκα!
Δεν αντεχονται αυτες με τα ζωα!Ολο το σπιτι τριχες εχει.Εγω μια φορα ξυπνησα γιατι μου εγλυφε ο σκυλος τα ποδια.Τρεμω στη σκεψη τι θα γινοταν αν δεν φορουσα σωβρακο:confused::confused::confused:
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Σημερα θα κανει δηλωσεις ο βλακουλης να σας μαλωσει που δεν φορατε μασκες

Κυβερνησης θα εξηγησει στον λαο σε διαγγελμα του για ποιο λογοι θα παρει αυστηροτερα μετρα. Και εννοειτε ξερουμε ηδη τι τυπου εξηγηση θα δωσει.



Θα υπάρχει και μετάφραση στην νοηματική, όλο και κάτι θα καταλάβετε κι εσείς οι αλβανοί, δυσλεκτικοί, χαζούληδες κ.λπ.....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.341
Κριτικές
1
Like
35.406
Πόντοι
6.256
Πάλι τα ίδια, διάγγελμα και μαλακίες,
Βγάλε δελτίο τύπου και τελείωνε,
Αφου για όλα φταίνε οι πολίτες ,
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Στη Σουηδία που έχει παρόμοιο πληθυσμό, η ιστορία τέλειωσε με 6.000 θανάτους καταγεγραμμένους "με κορωνοϊό". Εδώ ακόμα είμαστε κάπου στους 500, οπότε έχει να παίξει πολύ δράμα ακόμα!
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Αποφασίστε τουλάχιστον ποιους θα λέτε ψεκασμένους.
Αυτούς που πιστεύουν ότι δεν υπάρχει καθόλου ο ιός (πχ Κουσκουσή);
Αυτούς που πιστεύουν ότι υπάρχει αλλά το πρόβλημα μεγενθύνεται παραλόγως;
Ή γενικά όσους διαφωνούν με τη γνώμη σας;

Αυτοί που λένε ότι οι μισοί θάνατοι είναι "fake", είναι σίγουρα ψεκασμένοι.

Γιατί ακόμη και fake να είναι οι μισοί θάνατοι(!), αυτοί δεν έχουν τίποτα που να το αποδεικνύει. Μόνο κάτι αναφορές σε ποστ στο facebook που κάποιοι βλαμμένοι λένε ότι τα νοσοκομεία τα παίρνουν για να ανεβάζουν τον αριθμό των νεκρών.

Ενώ εσείς τι αποδεικτικά έχετε;
Ότι αυτοί που κυβερνάνε είναι καλοί άνθρωποι.
Τα ΜΜΕ είναι ανεξάρτητα και μάχονται για την έγκυρη πληροφόρηση.
Οι επιστήμονες είναι αδιάβλητοι άνθρωποι του πνεύματος.
Και οι λεφτάδες φτάσανε εκεί που είναι χάρη στο σκληρό μόχθο και αδιάκοπη εργασία.

Επουδενί δεν δύναται να παίζει κάποια συμπαιγνία και θεωρίες συνωμοσίας γιατί βέβαια στο τέλος της ημέρας όλοι είναι καλά παιδιά και ενδιαφέρονται για το καλό μας και να μας προστατεύσουν.

Πόσο χρονών είστε;
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.008
Πόντοι
216
Εγώ όταν βλέπω συνανθρώπους μου να έχουν πρόβλημα δε μπορώ να μείνω αμέτοχος.
Είναι σα να έχεις έναν αδερφό που έχει μπλέξει με τα ναρκωτικά.
Αυτός δε θέλει βοήθεια, αλλά εσύ θες να τον βοηθήσεις.
Κάπως έτσι νιώθω κι εγώ.
Εσείς έχετε πέσει σε μια σκοτεινή δίνη και δε θέλετε βοήθεια, αλλά εγώ δε μπορώ να σας βλέπω να υποφέρετε.
Θέλω να σας βοηθήσω κι ας μη θέλετε εσείς, εγώ για σας θα το κάνω.
Κι εντάξει με νοιάζει και ο εαυτός μου βέβαια δεν κάνω τον άγιο.
ΟΚ... από αυτά που έχεις πει όμως εγώ πιστεύω ότι μάλλον είσαι του "με νοιάζει και ο εαυτός μου"... Κάτι έλεγες για τάφους πριν... κάτι "δεν πα να πεθάνουν, εγώ θα ζήσω"...! Sorry... I don't buy! :grin:

Ναι τάφο. Όταν μια ομάδα απειλεί ολόκληρη την ανθρωπότητα κι εμένα μαζί και δε βάζει μυαλό τότε τάφο.
Όταν ένα σώμα έχει καρκίνο τότε με χειρουργική επέμβαση τον αφαιρούμε παρ'όλο που πονάει.
Θυσιάζουμε το μέρος για χάρη του όλου.
Έτσι και τώρα.
Προκειμένουν να σωθούν οι πολλοί, αφού οι λίγοι δε βάζουν μυαλό και δυστυχώς κυβερνάνε, καλύτερα να πεθάνουν.
Όταν ο καπετάνιος είναι τρελλός και πάει να βυθίσει το καράβι, τότε γίνεται ανταρσία.
Δε λέμε τον καημένο τον καπετάνιο είναι γέρος ας τον αφήσουμε, κι ας πεθάνουμε όλοι.
Τον τρώμε.
Έτσι είναι αυτά. Η ζωή είναι σκληρή μερικές φορές αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
[quote author=Foukariaris2020 link=/forum/genika/ygeia/9290448-neos-korwnoios-covid-19-apo-ti-goyxan-kina?limitstart=43950#post-9706581
Αυτοί που λένε ότι οι μισοί θάνατοι είναι "fake", είναι σίγουρα ψεκασμένοι.
Γιατί ακόμη και fake να είναι οι μισοί θάνατοι(!), αυτοί δεν έχουν τίποτα που να το αποδεικνύει. Μόνο κάτι αναφορές σε ποστ στο facebook που κάποιοι βλαμμένοι λένε ότι τα νοσοκομεία τα παίρνουν για να ανεβάζουν τον αριθμό των νεκρών. [/quote]
Τύπε, όπως ομολόγησε και ο Τσιόδρας, ο θάνατος "με" κορωνοϊό καταγράφεται ως θάνατος "από" κορωνοϊό. Οπότε άνετα μπορεί να γίνει κουβέντα για fake θανάτους. Π.χ. κάπου πιο πίσω ποστάραμε μια είδηση όπου ένας νεκρός από τράκα με μηχανάκι καταγράφηκε ως θάνατος covid19 γιατί απλώς ήταν θετικός στον ιό. Στο ρεπορτάζ ο υπεύθυνος καταγραφής το παραδεχόταν ότι έτσι είναι ο κανονισμός και έτσι πρέπει να καταγραφεί.

Σίγουρα υπάρχουν fake θάνατοι. Τώρα αν είναι το 50% ή το 10%, αυτό είναι μια άλλη κουβέντα που μόνο όσοι έχουν πρόσβαση στα στοιχεία μπορούν ίσως να απαντήσουν. Όπως επίσης υπάρχουν και μη καταγεγραμμένοι θάνατοι από covid19 γιατί δεν υπήρχαν τεστ κλπ. Δεν χρειάζεται απόδειξη, είναι κοινή λογική.
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
παλι οι τηλεορασακηδες λημοξιολογοι πηραν στο λαιμο τους τον κυριακο και μια ολοκληρη ιστορικη παραταξη

εδω θελω να δω την αριστερα θα καταγγειλει τους κυβερνητικους οπου τους βρουν με φωτογραφιες και βιντεο σε οσα κυβερνητικα στελεχη δεν φορουν μασκα? μαζι με τα γιουχαρισματα?

ειδομεν
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.344
Like
9.457
Πόντοι
2.356
Στη Σουηδία που έχει παρόμοιο πληθυσμό, η ιστορία τέλειωσε με 6.000 θανάτους καταγεγραμμένους "με κορωνοϊό". Εδώ ακόμα είμαστε κάπου στους 500, οπότε έχει να παίξει πολύ δράμα ακόμα!



Πως τελείωσε ακριβώς θα μας πεις;

Τις προάλλες το συζητούσαμε, και σήμερα ανακοίνωσε πως τα κρούσματα έφτασαν τα 107355. Αύξηση 4000 κρούσματα σε 5 μέρες, μια χώρα από τις πιο αραιοκατοικημένες στην Ευρώπη, μια χώρα στην οποία νοσεί κάθε χρόνο μόνο το 0,13% από γρίπη.




Σουηδία τις τελευταίες 2 μέρες,ούτε ένα κρούσμα



Δεν ξέρω που το διάβασες αυτό αλλά δεν ισχύει.
Αυτό που ισχύει είναι πως η Σουηδία έχει αλλάξει τον τρόπο που ενημερώνει.
Τελευταία φορά ενημέρωσε στις 16 Οκτωβρίου πριν 2 μέρες δηλαδή ότι με τα νέα κρούσματα έχει σύνολο από την αρχή της πανδημίας 103200.
Κάποια στιγμή μέσα στην βδομάδα θα ανακοινώσει π,χ. «από την τελευταία ενημέρωση είχαμε ακόμα 2000 κρούσματα…»
 

diogenis_c

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
2.855
Like
2.251
Πόντοι
456
Πως τελείωσε ακριβώς θα μας πεις;

Τις προάλλες το συζητούσαμε, και σήμερα ανακοίνωσε πως τα κρούσματα έφτασαν τα 107355. Αύξηση 4000 κρούσματα σε 5 μέρες, μια χώρα από τις πιο αραιοκατοικημένες στην Ευρώπη, μια χώρα στην οποία νοσεί κάθε χρόνο μόνο το 0,13% από γρίπη.
Από εδώ βλέπουμε ότι ο αριθμός των θανάτων με κορωνοϊό είναι σταθερά στους 2-3 για τουλάχιστο 2 μήνες.

Δεν υπάρχει καμία εκθετική αύξηση "δεύτερου κύματος".
 

Tigerhead

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Σεπ 2020
Μηνύματα
2.255
Like
1.328
Πόντοι
216
Ποιος αντεξε να ακουσει ολο το διάγγελμα του κουλη ;
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.405
Πόντοι
2.786
Ναι τάφο. Όταν μια ομάδα απειλεί ολόκληρη την ανθρωπότητα κι εμένα μαζί και δε βάζει μυαλό τότε τάφο.
Όταν ένα σώμα έχει καρκίνο τότε με χειρουργική επέμβαση τον αφαιρούμε παρ'όλο που πονάει.
Θυσιάζουμε το μέρος για χάρη του όλου.
Έτσι και τώρα.
Προκειμένουν να σωθούν οι πολλοί, αφού οι λίγοι δε βάζουν μυαλό και δυστυχώς κυβερνάνε, καλύτερα να πεθάνουν.
Όταν ο καπετάνιος είναι τρελλός και πάει να βυθίσει το καράβι, τότε γίνεται ανταρσία.
Δε λέμε τον καημένο τον καπετάνιο είναι γέρος ας τον αφήσουμε, κι ας πεθάνουμε όλοι.
Τον τρώμε.
Έτσι είναι αυτά. Η ζωή είναι σκληρή μερικές φορές αλλά δεν υπάρχει άλλη λύση.
Και ποιος σου είπε ότι εκπροσωπείς ολόκληρη την ανθρωπότητα? Οι περισσότεροι δεν πιστεύουν αυτό που πιστεύεις εσύ. Πόσο μάλλον αυτά που λες περί του να φάμε τον καπετάνιο και κάτι τέτοια παλαβά.

Σύνελθε φιλαράκι, κανείς δεν έχει βάλει στόχο να σου καταστρέψει την ζωή. Επίσης, η ζωή δεν έχει μόνο την λύση που προτείνεις εσύ. Υπάρχουν κι άλλες λύσεις, που μας ξεβολεύουν λιγάκι. Αλλά έτσι είναι η ζωή, όχι πονάει κεφάλι κόψει κεφάλι. Θα ήθελα να ήξερα αν κόλλαγες εσύ τον ιό και μετά κόλαγες την μητέρα σου, τον πατέρα σου, τον θείο σου ή κάποιον συγγενή γενικότερα και πέθαινε... έστω από το υποκείμενο νόσημα που είχε.

Τι θα έλεγες τότε?
"ΟΚ, δεν πειράζει, η μάνα μου τα είχε ζήσει τα χρονάκια της, ας ζήσω κι εγώ τώρα".
Αυτό θα έλεγες?

 
  • Like
Αντιδράσεις: Zesty

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πάλι τους νέους και τους φοιτητές κατηγόρησε ο γουρλομάτης;Για τους γέρους και τις εκκλησίες κουβέντα;

Φάτε σανό λέμε :zfuck:









 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.868
Κριτικές
6
Like
3.604
Πόντοι
736
Τελικά πρόκειται περί ιδιαίτερα επικίνδυνου ιού , εγω ως τώρα είχα τις επιφυλάξεις μου , αλλά τα πράγματα φαίνεται πως είναι σοβαρά , η εκτός αν μας δουλεύουν ασύστολα :P


Ο χρήστης Θάνος Καρατσιώλης αισθάνεται υπέροχα με το χρήστη Θάνος Καρατσιώλης στην τοποθεσία Δίπλα Στο Τζάκι.
4 ώρ. · Θεσσαλονίκη, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας ·
Τα τελευταία νέα για τον κορωνοϊό είναι ότι δεν πρέπει να καίμε ξύλα για θέρμανση, επειδή ο ιός είναι αερομεταφερόμενος κι έτσι επιτείνεται η εξάπλωσή του...
Σοβαρά το είπε επιστήμονας του ΑΠΘ στην τηλεόραση και επικαλέστηκε ασφαλή και επιβεβαιωμένη μελέτη του Harvard!!
Υ.Γ.: αν δεν το πιστεύετε ότι το είπε, που λογικό είναι να μην το πιστεύετε, δείτε το σχετικό βίντεο που έχω αναρτήσει σε σχόλιο!




*Ας βάλω και το λίνκ που λεεί πιο πάνω.

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom