Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

font012

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
2.031
Like
1.661
Πόντοι
216
υπαρχουν πολλα μετρα που μπορουν να παρθουν χωρις ενα γενικευμενο λοκνταουν...διαβαζα πριν λιγο εχουμε υφεση 8% και με ενα λοκνταουν 15 ημερων θα εχουμε απωλεια 600 εκατομμυριων ευρω χωρις τα υπολοιπα που θα βγουν...


Πες ότι γίνεται καραντίνα και μετά βγαίνουμε και πάλι τα ίδια. Νέα καραντίνα; Έτσι θα το πάμε; Μέσα έξω όπως όταν ήμασταν φαντάροι; Άσε που αν μας κλείσει μέσα ο Χαρδαλιάς θα μας πηγαίνει από καραντίνα σε καραντίνα :confused:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
πως κανω γαμω το μουνι της μυγας παραθεση???τι στον πουτσο παταω?
πανω δεξια διπλα στο τριγωνακι τις αγκυλες:glasses:

Ρε μην του το λες αμεσως, ασε να τον πειραξουμε λιγο, να του ζητησουμε να πει "παρακαλω"
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.164
Like
50.915
Πόντοι
12.756
υπαρχουν πολλα μετρα που μπορουν να παρθουν χωρις ενα γενικευμενο λοκνταουν...διαβαζα πριν λιγο εχουμε υφεση 8% και με ενα λοκνταουν 15 ημερων θα εχουμε απωλεια 600 εκατομμυριων ευρω χωρις τα υπολοιπα που θα βγουν...


Πες ότι γίνεται καραντίνα και μετά βγαίνουμε και πάλι τα ίδια. Νέα καραντίνα; Έτσι θα το πάμε; Μέσα έξω όπως όταν ήμασταν φαντάροι; Άσε που αν μας κλείσει μέσα ο Χαρδαλιάς θα μας πηγαίνει από καραντίνα σε καραντίνα :confused:
ολοι οι παραγωγικοι φορεις φωναζουν να μην μπουμε σε καραντινα παση θυσια...
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.164
Like
50.915
Πόντοι
12.756
πως κανω γαμω το μουνι της μυγας παραθεση???τι στον πουτσο παταω?
πανω δεξια διπλα στο τριγωνακι τις αγκυλες:glasses:

Ρε μην του το λες αμεσως, ασε να τον πειραξουμε λιγο, να του ζητησουμε να πει "παρακαλω"
ειμαι ευγενικος:grin:αν γινει καραντιθνα σου στελνω αριθμο λογαριασμου να μου βαλεις 1000 ευρω...ετοιμασου πληροφοριακα στο λεω:)
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Πες ότι γίνεται καραντίνα και μετά βγαίνουμε και πάλι τα ίδια. Νέα καραντίνα; Έτσι θα το πάμε; Μέσα έξω όπως όταν ήμασταν φαντάροι; Άσε που αν μας κλείσει μέσα ο Χαρδαλιάς θα μας πηγαίνει από καραντίνα σε καραντίνα :confused:

Μένουμε σπίτι.Μένουμε ασφαλείς :P
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
ΑΝ κανετε μια βολτα εξω το πρωι θα δειτε τα καφενεια γεματα γερους,ουρες σε τραπεζες,στις αγορες,σε ουρες για πληρωμες,παντου τιγκα,ΤΙΣ ΚΥΡΙΑΚΕΣ ΣΤΙΣ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ....τι στον πουτσο????ΜΟΝΟ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 00 ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ Ο ΙΟΣ?
Βρε Κλόζερ, ασχολείσαι επαγγελματικά σε αυτό τον χώρο και καίγεσαι τόσο??
Απλή και φιλική ερώτηση είναι.
Ναι,εχω ενα μαγαζι υγ.ενδιαφεροντος ,ενα μαγαζι εμπορικο και μια επ.χονδρικης πωλησης...φιλε μου ,εχε υποψη σου οτι οι αποψεις μου δεν διαφερουν τοσο απο τις δικες σου επι του θεματος....για να σου δωσω να καταλαβεις το πρωτο διμηνο λοκνταουν εγινε η σουφρα μου οικονομικα βουλγαρικο θυμιατο και οι χαβαλεδες μου δωσανε 800ευρο,αλλα το δικαιολογησα 1000%-ουτε ξεραμε, ουτε προφανως ,υπηρχε εμπειρια επι του θεματος,οποτε βασικο ηταν να κερδηθει χρονος παση θυσια να δουμε τι στον μπουτσο συμβαινει στην κοινωνια και που παει.....
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
πως κανω γαμω το μουνι της μυγας παραθεση???τι στον πουτσο παταω?
πανω δεξια διπλα στο τριγωνακι τις αγκυλες:glasses:

Ρε μην του το λες αμεσως, ασε να τον πειραξουμε λιγο, να του ζητησουμε να πει "παρακαλω"
ειμαι ευγενικος:grin:αν γινει καραντιθνα σου στελνω αριθμο λογαριασμου να μου βαλεις 1000 ευρω...ετοιμασου πληροφοριακα στο λεω:)
Χωρις "παρακαλώ" δεν γινεται τιποτα
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.164
Like
50.915
Πόντοι
12.756
πως κανω γαμω το μουνι της μυγας παραθεση???τι στον πουτσο παταω?
πανω δεξια διπλα στο τριγωνακι τις αγκυλες:glasses:

Ρε μην του το λες αμεσως, ασε να τον πειραξουμε λιγο, να του ζητησουμε να πει "παρακαλω"
ειμαι ευγενικος:grin:αν γινει καραντιθνα σου στελνω αριθμο λογαριασμου να μου βαλεις 1000 ευρω...ετοιμασου πληροφοριακα στο λεω:)
Χωρις "παρακαλώ" δεν γινεται τιποτα
εννοειται θα σου πω παρακαλω αμεσως μολις σου δωσω αριθμο λογαριασμου:) ειμαι ευγενης Δεξιος εγω αγαπητε μου:glasses:
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
ε τωρα λοιπον που ξερουμε πεντε πραγματα παραπανω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΛΟΚ ΝΤΑΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ,ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΜΕΘ(οχι παπαντζες-στα αληθεια) και μασκες παντου......ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΝΑ ΦΥΤΟΖΩΕΙ(εστιαση-διασκεδαση) ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ και απο την αλλη τα γεροντια που πραγματικα κινδυνευουν στην απεξω ΚΑΙ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ.....ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ....Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΟΥΝ...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.465
Κριτικές
1
Like
32.473
Πόντοι
8.006
ε τωρα λοιπον που ξερουμε πεντε πραγματα παραπανω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΛΟΚ ΝΤΑΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ,ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΜΕΘ(οχι παπαντζες-στα αληθεια) και μασκες παντου......ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΝΑ ΦΥΤΟΖΩΕΙ(εστιαση-διασκεδαση) ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ και απο την αλλη τα γεροντια που πραγματικα κινδυνευουν στην απεξω ΚΑΙ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ.....ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ....Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΟΥΝ...
Συμφωνω απολυτα
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 186072

Επισκέπτης
ε τωρα λοιπον που ξερουμε πεντε πραγματα παραπανω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΛΟΚ ΝΤΑΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ,ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΜΕΘ(οχι παπαντζες-στα αληθεια) και μασκες παντου......ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΝΑ ΦΥΤΟΖΩΕΙ(εστιαση-διασκεδαση) ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ και απο την αλλη τα γεροντια που πραγματικα κινδυνευουν στην απεξω ΚΑΙ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ.....ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ....Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΟΥΝ...
Συμφωνω απολυτα

100 χρονια μπροστα οι Σουηδοι :grin:
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΟΤΑΝ Η ΝΕΟΛΑΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΑΦΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΕΡΟΝΤΙΑ ΝΑ ΡΟΥΦΑΝΕ ΚΛΑΝΙΕΣ ΣΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ Ο ΕΝΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΑΛΛΟ ??????ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΤΑΝΕ ΜΙΑ ΕΛΕΗΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ????ΡΕ ΣΕΙΣ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΝΕ????ΚΑΙ ΝΑ ΣΚΑΝΕ ΟΙ ΔΟΣΕΙΣ ΕΦΟΡΙΑΣ ΔΙΠΛΕΣ ????ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΑ ΛΕΦΤΟΔΕΝΤΡΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΦΥΤΕΜΕΝΟ???
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.164
Like
50.915
Πόντοι
12.756
ε τωρα λοιπον που ξερουμε πεντε πραγματα παραπανω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΛΟΚ ΝΤΑΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ,ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΜΕΘ(οχι παπαντζες-στα αληθεια) και μασκες παντου......ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΝΑ ΦΥΤΟΖΩΕΙ(εστιαση-διασκεδαση) ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ και απο την αλλη τα γεροντια που πραγματικα κινδυνευουν στην απεξω ΚΑΙ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ.....ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ....Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΟΥΝ...
Συμφωνω απολυτα
ειλικρινα αν γινει δευτερο ολικο λοκνταουν θα ριξω ακυρο και δεν θα ψηφισω πρωτη φορα ΝΔ..και δεν θα ειμαι ο μονος:)
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.965
Like
11.210
Πόντοι
2.606
πως κανω γαμω το μουνι της μυγας παραθεση???τι στον πουτσο παταω?
πανω δεξια διπλα στο τριγωνακι τις αγκυλες:glasses:

Ρε μην του το λες αμεσως, ασε να τον πειραξουμε λιγο, να του ζητησουμε να πει "παρακαλω"
ειμαι ευγενικος:grin:αν γινει καραντιθνα σου στελνω αριθμο λογαριασμου να μου βαλεις 1000 ευρω...ετοιμασου πληροφοριακα στο λεω:)
Χωρις "παρακαλώ" δεν γινεται τιποτα
εννοειται θα σου πω παρακαλω αμεσως μολις σου δωσω αριθμο λογαριασμου:) ειμαι ευγενης Δεξιος εγω αγαπητε μου:glasses:
ειπα ευχαριστω ομως!
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
τωρα λοιπον που ξερουμε πεντε πραγματα παραπανω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΛΟΚ ΝΤΑΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ,ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΜΕΘ(οχι παπαντζες-στα αληθεια) και μασκες παντου......ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΝΑ ΦΥΤΟΖΩΕΙ(εστιαση-διασκεδαση) ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ και απο την αλλη τα γεροντια που πραγματικα κινδυνευουν στην απεξω ΚΑΙ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ.....ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ....Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΟΥΝ...

Μα αφού ο Σύψας θέλει λοκ νταουν



 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
767
Πόντοι
146
Το εμβόλιο της Astra Zeneca αρρώστησε και δεύτερη γυναίκα. Και αυτή εγκάρσια μυελίτιδα. Με το καλό σας όσοι θέλετε να κάνετε το εμβόλιο για να γλιτώσετε.
Oπότε μονο αμα είσαι γυναίκα κινδυνευεις.
 

athinaios44

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
52.164
Like
50.915
Πόντοι
12.756
τωρα λοιπον που ξερουμε πεντε πραγματα παραπανω ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΛΟΚ ΝΤΑΟΥΝ...ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑ....ΟΥΤΕ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΝΕΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ....ΟΙ ΜΟΝΕΣ ΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ,ΠΕΡΙΟΡΙΣΜΟΣ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ,ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΝΕΩΝ ΜΕΘ(οχι παπαντζες-στα αληθεια) και μασκες παντου......ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΠΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΕΝΑ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΤΗΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΣΟΥ ΚΛΕΙΣΤΟ Η ΝΑ ΦΥΤΟΖΩΕΙ(εστιαση-διασκεδαση) ,ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΩΓΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΣΤΡΙΜΩΓΜΕΝΗ και απο την αλλη τα γεροντια που πραγματικα κινδυνευουν στην απεξω ΚΑΙ ΚΕΡΑΣΑΚΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΡΤΑ ΝΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΛΟΚΝΤΑΟΥΝ.....ΤΟ ΑΝΑΠΟΔΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ....Η ΑΓΟΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΟΙ ΕΥΠΑΘΕΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΘΟΥΝ...

Μα αφού ο Σύψας θέλει λοκ νταουν
αυτος και μια γυναικα θελουν σωνει και καλα λοκνταουν.....ευτυχως που δε βασιζονται μονο σε αυτους...
 

cretan336

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Ιουλ 2020
Μηνύματα
4.286
Like
3.541
Πόντοι
1.706
Athinaios44, σταματάμε τις παραθέσεις γιατί γαμιέται λιγουλάκι το νιού σύστεμ.

Για ποιο λοκνταουν μιλάμε, για το δικό μας?
Των άλλων?
Ποιοι είναι αυτοί οι άλλοι? Είναι κοντά μας (Ευρωπαίοι)? Είναι μακριά μας (Αμερικάνοι και όποιος άλλος)?
Μα λοκνταουν δεν σημαίνει μόνο να μην περιφέρεσαι εντός της πόλης/χώρας σου. Νομίζω σημαίνει να παλουκώνεις τον κώλο σου εκεί που ζεις. Τα άλλα είναι πολυτέλειες. Και ποιοι θα έχουν δικαίωμα να μπούν στην πόλη/χώρα σου, αν έχουν......
Έχουμε δικαίωμα, ΕΜΕΙΣ, να πούμε στους άλλους τι θα κάνουν στις χώρες τους?
Για το δικό μας λοκνταουν κάποιο σοβαρό επιχείρημα υπάρχει??
Δες τώρα τι ακολουθεί.....

Παλαιότερα το είχα γράψει, στο Ηράκλειο Κρήτης ζω. Να γράψω και μια ΥΠΕΡΤΑΤΗ μαλακία??
Η δουλειά μου δεν έχει ΚΑΜΙΑ σχέση με τον τουρισμό.............:jerking2::jerking2::jerking2::jerking2::jerking2::jerking2:
Όποιος ζει σε ένα νησί, που το εισόδημα (του νησιού) προέρχεται, το μεγαλύτερο μέρος του, από τον τουρισμό δεν ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ να γράψει την ως άνω μαλακία.
Λοιπόν, κουτσά στραβά ΚΑΙ φέτος είχαμε τουρίστες εδώ κάτω.
Ελάχιστοι οι αριθμοί, παντού γκρίνια, παντού μιζέρια.
Έχει ΚΑΝΕΙΣ σας αντίληψη τι έγινε εδώ για να επιτευχθούν αυτοί οι αριθμοί?? Ομερτά....
Άκουσε κανείς όλο το καλοκαίρι τίποτα για κρούσματα στην Κρήτη? Τέλη Αυγούστου....(Ομερτά)
Λοκνταουν σε Χανιά και Ηράκλειο, από που κι ως που?? (Ομερτά)
Κρούσματα σε εργαζομένους?(Ομερτά)
Μην φανταστεί κανείς ότι άνοιξαν όλα τα ξενοδοχεία.

Λοκνταουν το λοιπόν.
Αυτό επηρέασε το εισόδημα μας?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom