Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 10 άτομα (0 μέλη και 10 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.810
Πόντοι
21.896
Το ιδιο δεν ειναι και οταν εισαι αγροτης;
ο αγροτης πληρωψνει ασφαλεια καθε χρονο οχ εγω δινω για ασφαλεια ελγα  οποτε τις τρεις τελευτιαες χρονιες δεν εχω αποζημιωθει διοτι δεν υπηρχαν κατασοφες του καρπου

οσο για το κρατος η γνωμη μου εινια να μην δωσει μεγαλες αποζημιωσεις στο τουριστικο κλαδο αλλα να κανει επενδυσεις σε λιμανια μαρινες αεροδρομια κ αλλα εργα για να δωσει αναπτυξη σε βαθος χρονου
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.019
Πόντοι
18.565
ο αγροτης πληρωψνει ασφαλεια καθε χρονο οχ εγω δινω για ασφαλεια ελγα  οποτε τις τρεις τελευτιαες χρονιες δεν εχω αποζημιωθει διοτι δεν υπηρχαν κατασοφες του καρπου

οσο για το κρατος η γνωμη μου εινια να μην δωσει μεγαλες αποζημιωσεις στο τουριστικο κλαδο αλλα να κανει επενδυσεις σε λιμανια μαρινες αεροδρομια κ αλλα εργα για να δωσει αναπτυξη σε βαθος χρονου
Δεν εχω τιποτα με τους αγροτες, προς θεου, ουτε και με τους δημοσιους υπαλληλους, δεν θελω να ψοφησει η κατσικα του γειτονα, να ζησει και η δικια μου θελω.
Δουλευω πανω απο 45 χρονια 12ωρα και 14ωρα με τον τουρισμο, επι 7 μηνες τον χρονο, πληρωνω τους φορους μου, που ειδικα στο αντικειμενο το δικο μου, με πληρωνουν εδω και πολλα χρονια με καρτα, αρα δεν μπορω να φοροδιαφυγω, και τωρα για τουλαχιστον 4 μηνες θα ειμαι ανεργος, και ΑΝ υποαπασχοληθω, αλλους 2. Δεν ηταν επιλογη μου να κλεισω την επιχειρηση μου.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.401
Κριτικές
509
Like
68.747
Πόντοι
41.129
Δεν εχω τιποτα με τους αγροτες, προς θεου, ουτε και με τους δημοσιους υπαλληλους, δεν θελω να ψοφησει η κατσικα του γειτονα, να ζησει και η δικια μου θελω.
Δουλευω πανω απο 45 χρονια 12ωρα και 14ωρα με τον τουρισμο, επι 7 μηνες τον χρονο, πληρωνω τους φορους μου, που ειδικα στο αντικειμενο το δικο μου, με πληρωνουν εδω και πολλα χρονια με καρτα, αρα δεν μπορω να φοροδιαφυγω, και τωρα για τουλαχιστον 4 μηνες θα ειμαι ανεργος, και ΑΝ υποαπασχοληθω, αλλους 2. Δεν ηταν επιλογη μου να κλεισω την επιχειρηση μου.


ελα τυπε ασε την κλαψα... θα παρετε κατι δανειαρες ατοκες τωρα με το προγραμμα του Κουλη με αποπληρωμη σε 250 χρονια

 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
ελα τυπε ασε την κλαψα... θα παρετε κατι δανειαρες ατοκες τωρα με το προγραμμα του Κουλη με αποπληρωμη σε 250 χρονια
Μονο τα κομματοσκυλα θα παρουν κι αυτα θα δωσουν και το κατιτις τους στον τοπικο βολευτη του κυβερνωντος κλεφτοκομματος!
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.810
Πόντοι
21.896
Δεν εχω τιποτα με τους αγροτες, προς θεου, ουτε και με τους δημοσιους υπαλληλους, δεν θελω να ψοφησει η κατσικα του γειτονα, να ζησει και η δικια μου θελω.
Δουλευω πανω απο 45 χρονια 12ωρα και 14ωρα με τον τουρισμο, επι 7 μηνες τον χρονο, πληρωνω τους φορους μου, που ειδικα στο αντικειμενο το δικο μου, με πληρωνουν εδω και πολλα χρονια με καρτα, αρα δεν μπορω να φοροδιαφυγω, και τωρα για τουλαχιστον 4 μηνες θα ειμαι ανεργος, και ΑΝ υποαπασχοληθω, αλλους 2. Δεν ηταν επιλογη μου να κλεισω την επιχειρηση μου.
eδω εχουμε lockdown και οχι φυσικη ζημια δλδ η κυβερνηση σε αναγκασε να κλεισεις οποτε ασφαλως και πρεπει να αποζημιωσει

ασχολουμαι απο περσυ με τουρισμο στο ελαχιστο και εχω να πω καταραμενη εργασια αφου εξαρτασαι απο πολλος εξωγενεις παραγοντες

αλλα ερργα που επρεπε να κανει η εκαστοτε κυβερνηση για αναπτυξη στον τυρισμο κ γεωργια προτιμησε να τα δωσει τα πακετα ντελορ αλλου για ψηφοθηρικους λογους
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
ελα τυπε ασε την κλαψα... θα παρετε κατι δανειαρες ατοκες τωρα με το προγραμμα του Κουλη με αποπληρωμη σε 250 χρονια
Δεν ςιδες τι πηγε να γινει με την επιστρεπτεα προκαταβολη;ειχαν κλεισει οι αιτησεις πριν βγει η εγκυκλιος κι επεσε κραξιμο και πηρε παραταση η προθεσμια.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.019
Πόντοι
18.565
Το 2019 παντως η ελληνικη χωριατικη σαλατα με λευκο τυρι απο πανω ειχε 6,5 ευρω... (και λιγα λεω)

Ουτε πριν 50 χρονια, και με τριπαντβαισορ...
Σε υποχρεωσε κανενας να πας να την φας; :think:
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.401
Κριτικές
509
Like
68.747
Πόντοι
41.129

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.810
Πόντοι
21.896
ερωτησις

1 αν κλεισω αεροπορικο και παω κ πεταξω κ εχω απλο πυρετο απο οτιδηποτ τοτε χανω την πτηση και παιρνω βαουτσερ;;

2 απο την κριση του κορονοιου απο ολους τους κλαδους δλδ τουρισμο αγροτες εξαγωγεις ελευθεροι επαγγελματιες ιδι υπαλληλου  δημοσιοι υπαλληλοι κλπ ποιοι ηταν οι πιο τυχεροι που δεν εχασαν ουτε ευρω;;;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.019
Πόντοι
18.565
αυτο εχεις να πεις ?

ο ανταγωνισμος  το ολινκλουσιβ και το τριπαντβαισορ επρεπε να τους ειχε αποβαλλει αυτους εδω και χρονια.

οπως εγραψες ...
Φυσικα. Αν θες να φας τη σαλατα σε μια μαγευτικη παραλια, με φοντο το ηλιοβασιλεμα, σε μαγαζι δηλ. οπου ο αλλος πληρωνει 3000 ενοικιο τον μηνα και οχι στο εστιατοτοριο της γειτονιας που ο μαγαζατορας πληρωνει 300 ευρω τον μηνα, μπορεις να κανεις επιλογη. Δεν σε υποχρεωνει κανεις να φας την ακριβη σαλατα.
Εξω απο τον χορο, πολλα τραγουδια μπορουμε να πουμε.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.019
Πόντοι
18.565
ερωτησις

1 αν κλεισω αεροπορικο και παω κ πεταξω κ εχω απλο πυρετο απο οτιδηποτ τοτε χανω την πτηση και παιρνω βαουτσερ;;

2 απο την κριση του κορονοιου απο ολους τους κλαδους δλδ τουρισμο αγροτες εξαγωγεις ελευθεροι επαγγελματιες ιδι υπαλληλου  δημοσιοι υπαλληλοι κλπ ποιοι ηταν οι πιο τυχεροι που δεν εχασαν ουτε ευρω;;;
Αυτα ειναι ακομα ρευστα φιλε μου. Οι εταιρειες, εκτος της Ετιχαντ και της Εμιρειτς που εχουν ξεκινησει, ακομα ψαχνονται. Καλο ειναι να επικοινωνησεις με το γραφειο μεσω του οποιου θα κλεισεις εισητηριο.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
26.697
Κριτικές
183
Like
43.810
Πόντοι
21.896
Αυτα ειναι ακομα ρευστα φιλε μου. Οι εταιρειες, εκτος της Ετιχαντ και της Εμιρειτς που εχουν ξεκινησει, ακομα ψαχνονται. Καλο ειναι να επικοινωνησεις με το γραφειο μεσω του οποιου θα κλεισεις εισητηριο.
Και για το δεύτερο αποφεύγεις να απαντήσεις απο Ευγένεια αλλά ήταν ρητορική μαιευτική η ερώτησης μου λολ
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.401
Κριτικές
509
Like
68.747
Πόντοι
41.129
Φυσικα. Αν θες να φας τη σαλατα σε μια μαγευτικη παραλια, με φοντο το ηλιοβασιλεμα, σε μαγαζι δηλ. οπου ο αλλος πληρωνει 3000 ενοικιο τον μηνα και οχι στο εστιατοτοριο της γειτονιας που ο μαγαζατορας πληρωνει 300 ευρω τον μηνα, μπορεις να κανεις επιλογη. Δεν σε υποχρεωνει κανεις να φας την ακριβη σαλατα.
Εξω απο τον χορο, πολλα τραγουδια μπορουμε να πουμε.

Ναι το Μοναστηρακι το Θησειο και η Πειραϊκη εχουν μαγευτικες παραλιες με φοντο το ηλιοβασιλεμα.

Οποιος μπορει να πιασει τον κωλο του αλλου τον πιανει...
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.401
Κριτικές
509
Like
68.747
Πόντοι
41.129
ερωτησις


2 απο την κριση του κορονοιου απο ολους τους κλαδους δλδ τουρισμο αγροτες εξαγωγεις ελευθεροι επαγγελματιες ιδι υπαλληλου  δημοσιοι υπαλληλοι κλπ ποιοι ηταν οι πιο τυχεροι που δεν εχασαν ουτε ευρω;;;


οι πιο τυχεροι ηταν οι δημοσιοι υπαλληλοι, προσωρινα βεβαια γιατι ερχονται μεταρυθμισεις...

βεβαια ολοι οσοι δεν ευχονται να πεθανει η κατσικα του γειτονα θα ελπιζουν σε μειωσεις μισθων τους..

 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Ναι το Μοναστηρακι το Θησειο και η Πειραϊκη εχουν μαγευτικες παραλιες με φοντο το ηλιοβασιλεμα.

Οποιος μπορει να πιασει τον κωλο του αλλου τον πιανει...
Ακροπολη τυπε τη θεα πληρωνεις,4,80 το φρεντο 3,30 στην Αγια Ειρηνη,Πειραικη που λες εχεις θεα θαλασσα,πηγαινε Μικρολιμανο να φας με 80+ το ατομο!
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.401
Κριτικές
509
Like
68.747
Πόντοι
41.129

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Ξερεις ποσο εχει το μονο εσπρεσσο στην πλατεια του Αγιου Μαρκου στη Βενετια;15 εουρος,κι ολοι την βγαζουν στα σκαλια πινοντας πορτοκαλαδες απο τα περιπτερα!
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.019
Πόντοι
18.565
Ο Ελληνας θελει να κανει τον Αυγουστο διακοπες, δηλ, στη χαι σιζον και να τα βρισκει ολα τζαμπα.
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.339
Κριτικές
1
Like
6.342
Πόντοι
2.356
Αυτος ομως που ερχεται πρωτη φορα στην Ελλαδα και ισως να μην ξαναρθει θα πιει καφε με θεα την Ακροπολη δεν θα παει μεσα στα στενα να τον πιει γιατι θα βγαλει τη φωτο του και θα χει να το λεει μια ζωη,οτι εδω πινω καφε και μπροστα μου εχω την Ακροπολη.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.448
Κριτικές
36
Like
38.019
Πόντοι
18.565
Και κανουμε θεμα για 6,5 ευρω η σαλατα. :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom