Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Κομπλεξικό, αγράμματο σκουπίδι είναι ο Monocle. Γράφτε τον στα αρχιδια σας.

Η συμβουλή μου προς κάποιον σαν εσένα, και προς αποφυγή λάθος μελλοντικών εκτιμήσεων τόσο εδω στο σαη οσο και εκτός αυτού, είναι

"Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια"

Καταλαβαίνω οτι έχεις πρόβλημα μαζί μου, αλλά μην αφήνεις το συναίσθημα να νικήσει τη λογική

Ορίστε, 2 συμβουλές άμεσα χρήσιμες για σένα

Αυτή είναι η κοινωνική προσφορά του σαη

 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Η συμβουλή μου προς κάποιον σαν εσένα, και προς αποφυγή λάθος μελλοντικών εκτιμήσεων τόσο εδω στο σαη οσο και εκτός αυτού, είναι

"Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια"

Καταλαβαίνω οτι έχεις πρόβλημα μαζί μου, αλλά μην αφήνεις το συναίσθημα να νικήσει τη λογική

Ορίστε, 2 συμβουλές άμεσα χρήσιμες για σένα

Αυτή είναι η κοινωνική προσφορά του σαη

Σκασε κλόουν, δε σε παίρνει.

Όπως σου είχα πει και στο παρελθόν όταν έκανες κάτι ψευτο-μαγκιες, εάν επιθυμείς να ξεφτυλιστεις με αποδείξεις είμαι στη διάθεσή σου.

Τότε λουφαξες και έκανες την κότα, για να δούμε τώρα..
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
η υποψία σου αυτή βασίζεται σε κάποια γνώση ή σε θεωρίες συνωμοσίες και 'πληροφορίες' από πηγές τύπου timaskrivoun.gr?
Βλέπω και απο μόνος μου κάποια πράγματα , όπως για παράδειγμα οτι είπαν κλείνουμε για 2 εβδομάδες αλλά τα ΚΤΕΟ πήραν παράταση για 45 μέρες , άρα μηπως το ηξεραν απο την αρχή οτι πάμε για παρατεταμένο lock down ;

Τις 2 βδομάδες όμως τις δέχεσαι πιο εύκολα απο τις 45 μέρες ...

Δεν ξέρω , αν κάνω κάποιο λάθος για το θέμα του ΚΤΕΟ , αλλά νομίζω οτι δεν κάνω γιατί έτυχε να χρειαστω ΚΤΕΟ αυτην την περίοδο και για αυτό έμαθα και για την παράταση.

Μπορει φυσικά να ενημερωσαν και στα μμε , αλλά δεν παρακολουθω σχεδόν καθόλου.
 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Δεν ισχύει. Δες ξανά τις συμβουλές.

Όπως σου είχα πει και στο παρελθόν όταν έκανες κάτι ψευτο-μαγκιες, εάν επιθυμείς να ξεφτυλιστεις με αποδείξεις είμαι στη διάθεσή σου.
Στ'αρχίδια μου ρε καραγκιόζη τι νομίζεις εσυ και ο καθε πουθενάς σαν εσένα.

Τότε λουφαξες και έκανες την κότα, για να δούμε τώρα..

Μάλλον έχεις Illusions of grandeur και μπερδεύεις την πραγματικότητα με κάτι που είδες στον ύπνο σου. Εσυ έκανες εμένα να λουφάξω...Κανένα γυφτάκι δε μπορεί να με κάνει να λουφάξω. Εχω ξεπεράσει αυτό το στάδιο εδω και δεκαετίες.

Εγω ρυθμίζω το χρόνο μου, και σε ποιον απαντάω. Ουτε μπορώ να απαντάω στον κάθε κομπλεξικό σαν εσένα που προσπαθεί να αποδείξει κάτι.

Κάνεις λάθος εκτίμηση, στο ξαναλέω και τέλος. Και δεν είναι η πρώτη φορά που δεν ξέρεις τι λες.

Δες ξανά τις συμβουλές, και αύριο με τον κηδεμόνα σου

Αρκετά ασχολήθηκα με την πάρτη σου μαλάκα.
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Δεν ισχύει. Δες ξανά τις συμβουλές.
Στ'αρχίδια μου ρε καραγκιόζη τι νομίζεις εσυ και ο καθε πουθενάς σαν εσένα.

Μάλλον έχεις Illusions of grandeur και μπερδεύεις την πραγματικότητα με κάτι που είδες στον ύπνο σου. Εσυ έκανες εμένα να λουφάξω...Κανένα γυφτάκι δε μπορεί να με κάνει να λουφάξω. Εχω ξεπεράσει αυτό το στάδιο εδω και δεκαετίες.

Εγω ρυθμίζω το χρόνο μου, και σε ποιον απαντάω. Ουτε μπορώ να απαντάω στον κάθε κομπλεξικό σαν εσένα που προσπαθεί να αποδείξει κάτι.

Κάνεις λάθος εκτίμηση, στο ξαναλέω και τέλος. Και δεν είναι η πρώτη φορά που δεν ξέρεις τι λες.

Δες ξανά τις συμβουλές, και αύριο με τον κηδεμόνα σου

Αρκετά ασχολήθηκα με την πάρτη σου μαλάκα.

Αγραμματε κλόουν, τα πολλά λόγια είναι για τους δροσερούς..

Εάν θες μαγκιές επί προσωπικού, σε ξεφτυλιζω οποτεδήποτε και με όποιο τρόπο  επιθυμείς.

Βάλε τα σεντόνια στον πάτο σου, μάζεψε και τους πισωκινητους κλώνους σου και βουλωστο. Δε σε παίρνει  :s&m_1:

 

Monocle

Μέλος
Εγγρ.
12 Νοε 2019
Μηνύματα
1.602
Like
113
Πόντοι
16
Αγραμματε κλόουν, τα πολλά λόγια είναι για τους δροσερούς..
Είναι εμφανές ποιος είναι ο κλόουν εδώ. Κοιτάξου στον καθρέφτη και θα τον δεις

Εάν θες μαγκιές επί προσωπικού, σε ξεφτυλιζω οποτεδήποτε και με όποιο τρόπο  επιθυμείς.
Εννοείς να βρεθούμε να παλέψουμε; Καράτε; Σούμο;

Βάλε τα σεντόνια στον πάτο σου, μάζεψε και τους πισωκινητους κλώνους σου και βουλωστο. Δε σε παίρνει

Οσο πας και εξευτελίζεσαι περισσότερο. Δεν έχω κλώνους. Με άλλα λόγια σε φτύνουνε, δε βρέχει. Δες ξανά τις συμβουλες και τράβα και μια μαλακεία να στανιάρεις

Γυφτάκια σαν εσένα τα προσλαμβάνω για να καθαρίζουν τουαλέτες. Δεν είσαι μόνο ψώνιο - είσαι και μαλάκας

Και με αυτό τέλος, αρκετά ασχολήθηκα με τα λιμά
 

Wrath_

Μέλος
Εγγρ.
17 Απρ 2020
Μηνύματα
745
Like
588
Πόντοι
86
Είναι εμφανές ποιος είναι ο κλόουν εδώ. Κοιτάξου στον καθρέφτη και θα τον δεις
Εννοείς να βρεθούμε να παλέψουμε; Καράτε; Σούμο;

Οσο πας και εξευτελίζεσαι περισσότερο. Δεν έχω κλώνους. Με άλλα λόγια σε φτύνουνε, δε βρέχει. Δες ξανά τις συμβουλες και τράβα και μια μαλακεία να στανιάρεις

Γυφτάκια σαν εσένα τα προσλαμβάνω για να καθαρίζουν τουαλέτες. Δεν είσαι μόνο ψώνιο - είσαι και μαλάκας

Και με αυτό τέλος, αρκετά ασχολήθηκα με τα λιμά

Μικρέ αυνανιστη στο μπλα μπλα κάτι κάνεις... Μείνε σε αυτό λοιπόν και συνέχισε το κοκοκο..

Γιατί αν ξεφτυλιστεις με αποδείξεις και γράψει κάνα triple score το κοντέρ, μάλλον θα χρειαστεί να πάρεις το μπουλο οριστικά  :2funny:

Και επειδή το έχεις καταλάβει ότι δε σε παίρνει, σκασε τώρα και επιστρεψε στο χώρο που σου έχω προσωρινά παραχωρήσει στις τριχωτες μου μπάλες.  :jerking:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
παλι δεν τις προσεξε τις βαρδιες η κλαδικη, εχουν πεσει μαζι δυο νορμαλ και ένας βλακας

θα μπει το βραδυ ο Νασος και θα διαμαρτύρεται  :undecided:
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.945
Like
11.178
Πόντοι
2.606
Εγω και αρκετοι ακόμα υποψιαζόμαστε οτι μας δουλεύουν , εσυ και αρκετοι ακόμα πάλι φαίνεται να είστε σίγουροι οτι δεν μας δουλεύουν , εγω προσωπικά ελπίζω να έχετε εσεις δίκιο γιατί αν μια στο τόσο μας δουλεύουν απλά θα συνεχίσουν να το κάνουν και πολυ πιθανό να το ξανακάνουν και στο μέλλον.

Το πολύ πολύ αν κάποτε αποδειχτεί οτι ήμασταν εμείς οι μαλάκες της υπόθεσης , βάλτε μας υποψήφιους για mr μαλακες του 2020 , μικρό το κακό.
TYΠΕ ΔΕΝ μας δουλευουν,αλλα δεν εχουν καμια ιδεα τι να κανουν ουτε ακολουθουν καποιο σαφες πλανο και παμε με βαρκα την ελπιδα και οσο αντεξει η τσεπη μας...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Χ. ΣΠΡΙΤΖΗΣ  :orchestra:

Αν πάει ο κόσμος στην παραλία Θεσσαλονίκης να περπατήσει, μπορεί να απαγορεύσουν την κυκλοφορία ξανά, αν πάει ο κόσμος στην Κυψέλη ή την Αγία Παρασκευή το ίδιο. Αν έχουμε συγκέντρωση στην Ομόνοια με τον κ. Μπακογιάννη ή ένα φορτηγό με τραγουδιστές επάνω και μπάντα έξω από Μαξίμου, εκεί αναστέλλει ο κορονοϊός τη δράση του

 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
TYΠΕ ΔΕΝ μας δουλευουν,αλλα δεν εχουν καμια ιδεα τι να κανουν ουτε ακολουθουν καποιο σαφες πλανο και παμε με βαρκα την ελπιδα και οσο αντεξει η τσεπη μας...

τυπε τους αδικεις, συσκέπτονται, μελετουν, συναποφασιζουν, δηλωνουν….

βασικα όμως περιμενουν όπως παντα να δουν τι θα κανουν οι γερμανοι  :undecided:
 

Iso14

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2012
Μηνύματα
4.574
Κριτικές
8
Like
3.227
Πόντοι
456
Πεντε νεα κρουσματα καλα ειναι ετσι παλικαρια?
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
πρωτον οτι μετρα παιρνονται καλα ειναι εστω και 1 ανθρωπο να σωσουν.

δευτερον σημερα εχουν καταγραφει 310.000 νεκροι παγκοσμιως ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ "ΓΡΙΠΟΥΛΕΣ" ΟΠΩς ΤΙΣ ΛΕΤΕ. ο τσιορδας δεν λεει την γριπη γριπουλα αλλα λεει οτι ειναι εξισου επικινδυνη.

ομως το 1968 πχ δεν υπηρχε τηλεοραση και ντερνετ να τρελαινεται και να φοβαται η θεια σας και η γιαγια σας και η γυναικα σας, τους 1-4 εκατομυρια νεκρους, αυτη ειναι η διαφορα, τωρα φοβουνται μην πεθανουν απο κορονοιο ενω η αληθεια ειναι οτι μαλλον θα πεθανουν απο καρκινο, καρδια ή κατι αλλο.

εγω θυμαμαι φωτογραφιες και διηγησεις απο προγιαγιαδες που χαιρονταν το 1918 γιατι ειχαν ελευθερωθει απο τους  τουρκους, το οτι ειχαν κλεισει σχολεια και εκκλησιες λογω μιας επιδημιας γριπης που σκοτωσε πολλα εκατομυρια, ουτε που το θυμοντουσαν να το λενε στα παιδια και τα εγγονια τους, τωρα μας πρηζουν ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΥΡΙΩΣ, λογω φοβου και πανικου, οτι λεει δηλαδη στα σποτ το κρατος να μην κανουμε, να μην πανικοβαλλομαστε και να μην φοβομαστε. πηγα στην δουλεια, ημασταν σε ανοικτο χωρο 20 ατομα μακρια ο ενας απο τον αλλο και 3 ΓΥΝΑΙΚΕΣ φορουσαν μασκα, δεν ειναι τυχαιο, φανταστειτε τι θα ακουνε οι αντρες τους.

ποσες φορες ανακοινωνε στο ραδιο τα πολλα περισσοτερα θυματα της γριπης του 1968??? ρωτηστε τους δικους σας που ζουσαν τοτε, κανεις δεν θυματε τιποτα γιατι δεν παιζανε ολα τα καναλια καθε μερα ρεπορταζ ολη την ωρα κουβεντα για την πανδημια
 

Συνημμένα

  • ασθενειες.jpg
    ασθενειες.jpg
    212,7 KB · Εμφανίσεις: 17

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.339
Κριτικές
9
Like
4.689
Πόντοι
1.830
Χ. ΣΠΡΙΤΖΗΣ   :orchestra:

Αν πάει ο κόσμος στην παραλία Θεσσαλονίκης να περπατήσει, μπορεί να απαγορεύσουν την κυκλοφορία ξανά, αν πάει ο κόσμος στην Κυψέλη ή την Αγία Παρασκευή το ίδιο. Αν έχουμε συγκέντρωση στην Ομόνοια με τον κ. Μπακογιάννη ή ένα φορτηγό με τραγουδιστές επάνω και μπάντα έξω από Μαξίμου, εκεί αναστέλλει ο κορονοϊός τη δράση του.  

τα ύστερα του κόσμου! χρυσογυφτάκι να βάζει δηλώσεις στελέχους του ΣΥΡΙΖΑ.

ψάχνετε απεγνωσμένα να βρείτε κάτι να πείτε. τραγική η απελπισία σας...
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.339
Κριτικές
9
Like
4.689
Πόντοι
1.830
πρωτον οτι μετρα παιρνονται καλα ειναι εστω και 1 ανθρωπο να σωσουν.

δευτερον σημερα εχουν καταγραφει 310.000 νεκροι παγκοσμιως ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΟΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ "ΓΡΙΠΟΥΛΕΣ" ΟΠΩς ΤΙΣ ΛΕΤΕ. ο τσιορδας δεν λεει την γριπη γριπουλα αλλα λεει οτι ειναι εξισου επικινδυνη.

ομως το 1968 πχ δεν υπηρχε τηλεοραση και ντερνετ να τρελαινεται και να φοβαται η θεια σας και η γιαγια σας και η γυναικα σας, τους 1-4 εκατομυρια νεκρους, αυτη ειναι η διαφορα, τωρα φοβουνται μην πεθανουν απο κορονοιο ενω η αληθεια ειναι οτι μαλλον θα πεθανουν απο καρκινο, καρδια ή κατι αλλο.

εγω θυμαμαι φωτογραφιες και διηγησεις απο προγιαγιαδες που χαιρονταν το 1918 γιατι ειχαν ελευθερωθει απο τους  τουρκους, το οτι ειχαν κλεισει σχολεια και εκκλησιες λογω μιας επιδημιας γριπης που σκοτωσε πολλα εκατομυρια, ουτε που το θυμοντουσαν να το λενε στα παιδια και τα εγγονια τους, τωρα μας πρηζουν ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΚΥΡΙΩΣ, λογω φοβου και πανικου, οτι λεει δηλαδη στα σποτ το κρατος να μην κανουμε, να μην πανικοβαλλομαστε και να μην φοβομαστε. πηγα στην δουλεια, ημασταν σε ανοικτο χωρο 20 ατομα μακρια ο ενας απο τον αλλο και 3 ΓΥΝΑΙΚΕΣ φορουσαν μασκα, δεν ειναι τυχαιο, φανταστειτε τι θα ακουνε οι αντρες τους.

ποσες φορες ανακοινωνε στο ραδιο τα πολλα περισσοτερα θυματα της γριπης του 1968??? ρωτηστε τους δικους σας που ζουσαν τοτε, κανεις δεν θυματε τιποτα γιατι δεν παιζανε ολα τα καναλια καθε μερα ρεπορταζ ολη την ωρα κουβεντα για την πανδημια


πωπωπωπω καλά εσένα σταμάτησα να σε παρακολουθώ πριν κάνα μήνα περίπου και θεώρησα ότι με τις εξελίξεις σε όλα τα επίπεδα αλλά και με τις απαντήσεις που είχες πάρει εδώ μέσα για τους ισχυρισμούς σου, θα είχες αντιληφθεί τα λάθη σου και θα έχεις αλλάξει γνώμη.

σε βλέπω συνεχίζεις ακάθεκτος να επιμενεις για τα ίδια και τα ίδια. και ξέρεις τι λέει μια ελληνική παροιμία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom