Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Σημερα μετα απο 2 μηνες βρεθηκα σε μεγαλο μαρκετ Σκλαβενιτη. Φρικαρισα. Οι υπαλληλοι που γεμιζουν τα ραφια, χωρις μασκες και γαντια. Οι ταμιες μονο γαντια,  χωρις μασκες. Εγω με διπλη μασκα. Ενα πλεξι γκλας στο πιο ασχετο σημειο του ταμειου (αυτο ειναι τοποθετημενο λαθος και στα μικρα σουπερ μαρκετ που πηγαινω). Αυτοι οι υπαλληλοι ερχονται σε επαφη με παρα πολυ κοσμο σε εναν μεγαλο μεν, αλλα κλειστο χωρο. Αναρωτιεμαι, που εχω χασει επεισοδια; :think:

Ας τράβαγες ένα φτέρνισμα εκεί μέσα,να δεις για πότε θα τις έβαζαν  :2funny:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.033
Like
22.773
Πόντοι
5.506
Σημερα μετα απο 2 μηνες βρεθηκα σε μεγαλο μαρκετ Σκλαβενιτη. Φρικαρισα. Οι υπαλληλοι που γεμιζουν τα ραφια, χωρις μασκες και γαντια. Οι ταμιες μονο γαντια,  χωρις μασκες. Εγω με διπλη μασκα. Ενα πλεξι γκλας στο πιο ασχετο σημειο του ταμειου (αυτο ειναι τοποθετημενο λαθος και στα μικρα σουπερ μαρκετ που πηγαινω). Αυτοι οι υπαλληλοι ερχονται σε επαφη με παρα πολυ κοσμο σε εναν μεγαλο μεν, αλλα κλειστο χωρο. Αναρωτιεμαι, που εχω χασει επεισοδια; :think:


Δεν έχεις δει εδώ μέσα ΜΑΛΑΚΕΣ που μιλάνε για "κοροδοιο"; Γιατί εκεί έξω να είναι όλοι πιο έξυπνοι;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.013
Πόντοι
18.565
Για το 1 το παλεύουν να αναλάβει ο καθένας ατομικά την ευθύνη του, για το κομμάτι του κορονοιου και μόνο, να υπογράψει προσωπικά οτι κανείς άλλος δε θα φέρει αστική ευθύνη σε περίπτωση προσβολής από τη νόσο. Το 2 πιστεύω οτι θα υπάρξει πρόβλεψη για οικογένειες που θα μπορούν να συγκατοικούν, όπως γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις για τις οικογένειες. Το 3 είναι όντως θέμα, αν και πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει λύση ο μπουφές να μετατραπεί σε αλα καρτ τυποποιημένο.
Για το πρωτο εχω ακουσει οτι καποιες μεγαλες ξενοδοχειακες αλυσιδες της Ν/Α Ασιας, θα απαιτουν απο τους πελατους να υπογραφουν αποποιηση αποζημειωσης σε περιπτωση που κολλησουν τον ιο. Αν μπορεσουν να το εφαρμοσουν και εδω, θα ητανε καλο, λιγο δυσκολο ομως να το δεχτει ο πελατης, ειδικα ο Βορειοευρωπαιιος.
Ας ελπισουμε οτι θα επικρατησει η λογικη και για το δευτερο.
Το τριτο ειναι εξισου δυσκολο γιατι χρειαζεται περισσοτερο προσωπικο, αρα περισσοτερα λειτουργικα εξοδα και με δεδομενο οτι οι τουρ οπερειτορς θα ζητησουν μεγαλες εκπτωσεις ειδικα για εφετος.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.667
Πόντοι
606
Για το πρωτο εχω ακουσει οτι καποιες μεγαλες ξενοδοχειακες αλυσιδες της Ν/Α Ασιας, θα απαιτουν απο τους πελατους να υπογραφουν αποποιηση αποζημειωσης σε περιπτωση που κολλησουν τον ιο. Αν μπορεσουν να το εφαρμοσουν και εδω, θα ητανε καλο, λιγο δυσκολο ομως να το δεχτει ο πελατης, ειδικα ο Βορειοευρωπαιιος.
Ας ελπισουμε οτι θα επικρατησει η λογικη και για το δευτερο.
Το τριτο ειναι εξισου δυσκολο γιατι χρειαζεται περισσοτερο προσωπικο, αρα περισσοτερα λειτουργικα εξοδα και με δεδομενο οτι οι τουρ οπερειτορς θα ζητησουν μεγαλες εκπτωσεις ειδικα για εφετος.
σε εστιαση και ξενοδοχεια δε βγαινουν τα κουκια γερομπισμπικη,εσυ το ξερεις καλυτερα απο ολους μας.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
Αφηστε τις μλκς του τσοντα και του χαλβαλια για μασκες και μασκαραδες και ετοιμαστειτε για το νεο μνημονιο της νεας κανονικοτητας

 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.013
Πόντοι
18.565
σε εστιαση και ξενοδοχεια δε βγαινουν τα κουκια γερομπισμπικη,εσυ το ξερεις καλυτερα απο ολους μας.
Ο δικος μου παντως στο νησι, Νο.1 ξενοδοχος σε αριθμο κλινων, κατα 99/100 δεν θα ανοιξει. Εκτος αν βαλει (οπως κατα λεξη ειπε) βαθεια το χερι στην τσεπη, το κρατος για να επιδοτησει την χασουρα.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.667
Πόντοι
606
Ο δικος μου παντως στο νησι, Νο.1 ξενοδοχος σε αριθμο κλινων, κατα 99/100 δεν θα ανοιξει. Εκτος αν βαλει (οπως κατα λεξη ειπε) βαθεια το χερι στην τσεπη, το κρατος για να επιδοτησει την χασουρα.
ενα αρχιδι ορθιο θα βαλει.
και μακαρι δηλαδη γιατι το κρατος δεν εχει μια ως γνωστο και χερι βαζει μονο ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΤΣΕΠΕΣ!!
 
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
Σημερα μετα απο 2 μηνες βρεθηκα σε μεγαλο μαρκετ Σκλαβενιτη. Φρικαρισα. Οι υπαλληλοι που γεμιζουν τα ραφια, χωρις μασκες και γαντια. Οι ταμιες μονο γαντια,  χωρις μασκες. Εγω με διπλη μασκα. Ενα πλεξι γκλας στο πιο ασχετο σημειο του ταμειου (αυτο ειναι τοποθετημενο λαθος και στα μικρα σουπερ μαρκετ που πηγαινω). Αυτοι οι υπαλληλοι ερχονται σε επαφη με παρα πολυ κοσμο σε εναν μεγαλο μεν, αλλα κλειστο χωρο. Αναρωτιεμαι, που εχω χασει επεισοδια; :think:

Δεν είμαστε όλοι τρίτης ηλικίας να αγχωνόμαστε για ένα κρύωμα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.013
Πόντοι
18.565

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
Γνωστός με τρια χοτελ δυο ρεντ ε καρ ρεντ ε μπαικ και ενα καταμαραν του ενος εκατομυριου μου λεγε προχθές ότι έχει πρόβλημα φέτος και δεν ξέρει τι να κάνει,
Τι του απαντάμε αυτούνού?

το πιο πιθανο να ριξει κανονι στη τραπεζα ο τυπος και να μοιρασει εμμεσα σ' εμας τη ζημια του  :undecided:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.895
Κριτικές
16
Like
14.723
Πόντοι
6.515
παντως αυτό να μην ανοιγουν την αττικη ΣΚ με καυσωνα και να γινει το ελα να δεις στις κοντινες παραλιες δεν εχει λογικη  :uglystupid:

εστω και μερικες χιλιαδες να εφευγαν λουτρακι, ευβοια κλπ κερδος κατά του συνωστισμου θα ηταν  :undecided:
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.738
Πόντοι
1.306
παντως αυτό να μην ανοιγουν την αττικη ΣΚ με καυσωνα και να γινει το ελα να δεις στις κοντινες παραλιες δεν εχει λογικη  :uglystupid:

εστω και μερικες χιλιαδες να εφευγαν λουτρακι, ευβοια κλπ κερδος κατά του συνωστισμου θα ηταν  :undecided:

Εχουν σχεδιο μαστορα
 

τασος3

Σπουδαίος
Εγγρ.
7 Νοε 2010
Μηνύματα
6.432
Like
7.931
Πόντοι
2.356
147 νεκροι χθες στην Σουηδια ... 3500 περιπου συνολικα
τελειωσε και αυτη η παπαρια με την ανοσια της αγελης  :S
 
  • Like
Αντιδράσεις: 968
Εγγρ.
13 Μαΐ 2020
Μηνύματα
1.640
Like
2.006
Πόντοι
216
ποιανου εισαι συ?

Δεν είμαι κλώνος. Απλά δεν έγραφα ποτέ μόνο παρακολουθούσα τις κριτικές και τις συζητήσεις και επωφελούμουν χωρίς να προσφέρω.
Και είπα να αλλάξω ρότα και να προσφέρω κι εγώ με κριτικές μόλις ξανανοίξουν τα μπουρδέλα. Οπότε άρχισα να συμμετέχω σε διαλόγους εν είδη προθέρμανσης.
Είναι γενικά μία καινούργια στάση ζωής που έχω αναπτύξει της προσφοράς και αντικατοπτρίζεται στο site με το άνοιγμα λογαριασμού και τις κριτικές που θα ακολουθήσουν μόλις ξανανοίξουν τα πολυαγαπημένα μας ιδρύματα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom