Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

iuakoya

Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2015
Μηνύματα
36.415
Κριτικές
34
Like
24.294
Ειπαμε θα γεμισουμε τις πλατειες με ομοιωματα τους. Μην σου πω οτι στις ονομαστικες τους εορτες θα εχουμε αργια. :S βασικα τωρα που το σκεφτομαι..θα πρεπει η εκκλησια να τους αγιοποιησει σε καποια φαση. :S
Δε νομίζω, η εκκλησία δεν τους συμπαθεί...
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.367
Πόντοι
6.256
Ειπαμε θα γεμισουμε τις πλατειες με ομοιωματα τους. Μην σου πω οτι στις ονομαστικες τους εορτες θα εχουμε αργια. :S βασικα τωρα που το σκεφτομαι..θα πρεπει η εκκλησια να τους αγιοποιησει σε καποια φαση. :S
Θα τους αγιοποιησει γιατί τους επιτρέπει
Μασκα
Αντισηπτικο
Θεια κοινωνία.

Και μετα θα βαζει σε καραντινα τους γύφτους και τους λάθρο που ειναι εστια μόλυνσης
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Κάποια λογικά ερωτήματα ακούγονται στο παρακάτω βίντεο ....


 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.318
Κριτικές
1
Like
35.367
Πόντοι
6.256
Ευαγγελάτος,

Δεν του βγήκαν οι εκατόμβες νεκρών απο τον ιό και το ριξε στο τιτανοτεράστιο πρόβλημα με τις παραλίες και τις ξαπλώστρες,
Αυτός και η Σκατιάνα θα ζητήσουν διαφυγόντα κέρδη απ τον τσιόρδα,
Τους κατέστρεψε την καριέρα
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
Και ενα πόστ απο τον γνωστό δικηγόρο Καρατσιώλη απο το Facebook



Ο Θάνος Καρατσιώλης νιώθει τσαντισμένος με το χρήστη Θάνος Καρατσιώλης στην τοποθεσία Μασουτης Τσιμισκή.
Χθες στις 2:42 μ.μ. · Θεσσαλονίκη, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας ·
Πετάξτε τις μάσκες...

Πρέπει να σταματήσει άμεσα η γελοία διαφήμιση για τη χρήση της μάσκας και μάλιστα η ακόμη πιο γελοία έκκληση για εφαρμογή αυτής με ορθό τρόπο, γιατί κανένας μα κανένας επαγγελματίας και ιδιώτης δεν τη χρησιμοποιεί σωστά ή μάλλον για την ακρίβεια δεν τη χρησιμοποιεί καν...

Όλοι οι επαγγελματίες που είναι υποχρεωμένοι από το νόμο να τη φορούν στα καταστήματα, την έχουν καρφωμένη στο πηγούνι ή και ως κασκόλ στο λαιμό, οπότε μιλάμε για την απόλυτη υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο...

Κάποιοι ηλικιωμένοι ή κάποιοι φοβισμένοι ιδιώτες που τη φορούν, δεν υπάρχει περίπτωση να την αλλάζουν συχνά ούτε υπάρχει περίπτωση να μην την ακουμπούν με τα χέρια τους ασυναίσθητα, οπότε και πάλι μιλάμε για μια τεράστια φαρσοκωμωδία εν εξελίξει στη χώρα, όπου η εμφάνιση και συχνότητα του κορωνοϊού είναι σε χαμηλότερα επίπεδα απ´ ό,τι το aids στο Άγιον όρος...

Υ.Γ.: η πλύση εγκεφάλου που έχουμε υποστεί όλο αυτό το χρονικό διάστημα έχει κάνει ακόμη και σοβαρούς ανθρώπους να ανέχονται και να αποδέχονται εντελώς γελοίες καταστάσεις σε τέτοιο βαθμό, που οι συνομωσιολόγοι φαντάζουν λογικότεροι μπροστά τους για πρώτη φορά στα χρονικά...





 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.339
Κριτικές
9
Like
4.689
Πόντοι
1.830
Κάποια λογικά ερωτήματα ακούγονται στο παρακάτω βίντεο ....



του ΕΠΑΜ (σεισάχθεια, δραχμή, στις τελευταίες εκλογές 0,5%...)  είναι ο άνθρωπος, είναι δυνατόν να σου φαίνεσαι σοβαρό το οτιδήποτε λέει;
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.339
Κριτικές
9
Like
4.689
Πόντοι
1.830
Και ενα πόστ απο τον γνωστό δικηγόρο Καρατσιώλη απο το Facebook



Ο Θάνος Καρατσιώλης νιώθει τσαντισμένος με το χρήστη Θάνος Καρατσιώλης στην τοποθεσία Μασουτης Τσιμισκή.
Χθες στις 2:42 μ.μ. · Θεσσαλονίκη, Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας ·
Πετάξτε τις μάσκες...

Πρέπει να σταματήσει άμεσα η γελοία διαφήμιση για τη χρήση της μάσκας και μάλιστα η ακόμη πιο γελοία έκκληση για εφαρμογή αυτής με ορθό τρόπο, γιατί κανένας μα κανένας επαγγελματίας και ιδιώτης δεν τη χρησιμοποιεί σωστά ή μάλλον για την ακρίβεια δεν τη χρησιμοποιεί καν...

Όλοι οι επαγγελματίες που είναι υποχρεωμένοι από το νόμο να τη φορούν στα καταστήματα, την έχουν καρφωμένη στο πηγούνι ή και ως κασκόλ στο λαιμό, οπότε μιλάμε για την απόλυτη υποκρισία σε όλο της το μεγαλείο...

Κάποιοι ηλικιωμένοι ή κάποιοι φοβισμένοι ιδιώτες που τη φορούν, δεν υπάρχει περίπτωση να την αλλάζουν συχνά ούτε υπάρχει περίπτωση να μην την ακουμπούν με τα χέρια τους ασυναίσθητα, οπότε και πάλι μιλάμε για μια τεράστια φαρσοκωμωδία εν εξελίξει στη χώρα, όπου η εμφάνιση και συχνότητα του κορωνοϊού είναι σε χαμηλότερα επίπεδα απ´ ό,τι το aids στο Άγιον όρος...

Υ.Γ.: η πλύση εγκεφάλου που έχουμε υποστεί όλο αυτό το χρονικό διάστημα έχει κάνει ακόμη και σοβαρούς ανθρώπους να ανέχονται και να αποδέχονται εντελώς γελοίες καταστάσεις σε τέτοιο βαθμό, που οι συνομωσιολόγοι φαντάζουν λογικότεροι μπροστά τους για πρώτη φορά στα χρονικά...

προφανώς δεν ξέρει να την χρησιμοποιεί σωστά ή δεν θέλει να την χρησιμοποιεί και προβάλει τους δικούς του 'λόγους' σε όλη την κοινωνία. Μια χαρά έχω δει επαγγελματίες να την φοράνε. και ιδιώτες και απ όλους. μαλακίες λέει.

ΥΓ: Γιατί είναι γνωστός αυτός; από που;
ΥΓ2: Από που αισθάνεσαι ότι έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου;
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.013
Πόντοι
18.565
Και γαμω τα κωλαρακια εδειξε πριν το ΜΕΓΑ, απο παραλια. Τυφλα να χει ο Διομηδης :kissass:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.013
Πόντοι
18.565
προφανώς δεν ξέρει να την χρησιμοποιεί σωστά ή δεν θέλει να την χρησιμοποιεί και προβάλει τους δικούς του 'λόγους' σε όλη την κοινωνία. Μια χαρά έχω δει επαγγελματίες να την φοράνε. και ιδιώτες και απ όλους. μαλακίες λέει.

ΥΓ: Γιατί είναι γνωστός αυτός; από που;
ΥΓ2: Από που αισθάνεσαι ότι έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου;
Για χιλιοστη εξηκοστη δευτερη φορα: [size=20pt]Την μασκα δεν την φοραμε για να προστατευτουμε εμεις, αλλα για να προστατεψουμε τους αλλους[/size].
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
του ΕΠΑΜ (σεισάχθεια, δραχμή, στις τελευταίες εκλογές 0,5%...)  είναι ο άνθρωπος, είναι δυνατόν να σου φαίνεσαι σοβαρό το οτιδήποτε λέει;
Τι να σου πω , εγω μέχρι πριν καμιά εβδομάδα δεν τον ήξερα καν τον κο γιοβαννόπουλο , παρόλαυτά επειδή μόλις το τελείωσα το βίντεο , μου φαίνονται όλα άκρως λογικά ... αλλα δεν είμαι εγω το θέμα , ας το δουν και άλλοι το βίντεο (αν θέλουν) και ας κρίνουν μόνοι τους.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.866
Κριτικές
6
Like
3.602
Πόντοι
736
προφανώς δεν ξέρει να την χρησιμοποιεί σωστά ή δεν θέλει να την χρησιμοποιεί και προβάλει τους δικούς του 'λόγους' σε όλη την κοινωνία. Μια χαρά έχω δει επαγγελματίες να την φοράνε. και ιδιώτες και απ όλους. μαλακίες λέει.

ΥΓ: Γιατί είναι γνωστός αυτός; από που;
ΥΓ2: Από που αισθάνεσαι ότι έχουμε υποστεί πλύση εγκεφάλου;

Το υστερόγραφο με την πλύση εγκεφάλου είναι του κυρίου Καρατσιώλη , και όχι δικό μου

Και όσον αφορά το απο που είναι γνωστός , αν δεν κάνω λάθος είχε γίνει σχεδόν πανελλήνια γνωστός απο ενα πόστ του στο facebook σχετικά με τις χοντρές και την θέση τους στις παραλίες.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.444
Κριτικές
36
Like
38.013
Πόντοι
18.565
Σημερα μετα απο 2 μηνες βρεθηκα σε μεγαλο μαρκετ Σκλαβενιτη. Φρικαρισα. Οι υπαλληλοι που γεμιζουν τα ραφια, χωρις μασκες και γαντια. Οι ταμιες μονο γαντια,  χωρις μασκες. Εγω με διπλη μασκα. Ενα πλεξι γκλας στο πιο ασχετο σημειο του ταμειου (αυτο ειναι τοποθετημενο λαθος και στα μικρα σουπερ μαρκετ που πηγαινω). Αυτοι οι υπαλληλοι ερχονται σε επαφη με παρα πολυ κοσμο σε εναν μεγαλο μεν, αλλα κλειστο χωρο. Αναρωτιεμαι, που εχω χασει επεισοδια; :think:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.966
Κριτικές
1
Like
2.667
Πόντοι
606
Σημερα μετα απο 2 μηνες βρεθηκα σε μεγαλο μαρκετ Σκλαβενιτη. Φρικαρισα. Οι υπαλληλοι που γεμιζουν τα ραφια, χωρις μασκες και γαντια. Οι ταμιες μονο γαντια,  χωρις μασκες. Εγω με διπλη μασκα. Ενα πλεξι γκλας στο πιο ασχετο σημειο του ταμειου (αυτο ειναι τοποθετημενο λαθος και στα μικρα σουπερ μαρκετ που πηγαινω). Αυτοι οι υπαλληλοι ερχονται σε επαφη με παρα πολυ κοσμο σε εναν μεγαλο μεν, αλλα κλειστο χωρο. Αναρωτιεμαι, που εχω χασει επεισοδια; :think:
[
/quote]

παρολααυτα δεν εχουν αρρωστησει  :dunno:
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
64.036
Like
22.775
Πόντοι
5.506
Τα τρια μεγαλα "αγκαθια" που εμποδιζουν τους ξενοδοχους των μεγαλων ξενοδοχειακων μοναδων να ανοιξουν τα ξενοδοχεια τους, ειναι: 1) Το θεμα της αστικης ευθυνης του ξενοδοχειου σε περιπτωση που προσβληθει καποιος πελατης απο τον ιο κατα τη διαρκεια της παραμονης του  στο ξενοδοχειο.
2) Η παραμονη 2 ατομων μονο σε καθε δωματιο. (Ειχα ξαναγραψει, οτι σε ενα ξενοδοχειο φαμιλι, οπου μια οικογενεια με 3 παιδακια, τα οποια αν ειναι κατω απο 8 χρονων στα περισσοτερα ξενοδοχεια ηταν δωρεαν και μενανε σε ενα μεγαλο δωματιο, τωρα θα χρειαστουν 3 δωματια. 2+2+1
3) Η καταργηση του μπουφε στα ολινκλουσιβ ξενοδοχεια, τα οποια πρεπει να κανουν εξυπηρετηση αλα καρτ, δηλ χρειαζονται το τριπλασιο προσωπικο.
Απο οτι ακουσα στις ειδησεις τιποτα απο αυτα δεν προκειται να καλυψει η Ε.Ε.



Για το 1 το παλεύουν να αναλάβει ο καθένας ατομικά την ευθύνη του, για το κομμάτι του κορονοιου και μόνο, να υπογράψει προσωπικά οτι κανείς άλλος δε θα φέρει αστική ευθύνη σε περίπτωση προσβολής από τη νόσο. Το 2 πιστεύω οτι θα υπάρξει πρόβλεψη για οικογένειες που θα μπορούν να συγκατοικούν, όπως γίνεται και σε άλλες περιπτώσεις για τις οικογένειες. Το 3 είναι όντως θέμα, αν και πιστεύω οτι μπορεί να υπάρξει λύση ο μπουφές να μετατραπεί σε αλα καρτ τυποποιημένο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom