Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Το καλύτερο που μπορεί να ελπίζει κανείς για εμβόλιο με βάση τα όσα λένε οι ειδικοί είναι να υπάρχει κάτι έτοιμο στα εργαστήρια σε 12 περίπου μήνες. Μέχρι αυτό να παραχθεί μαζικά και να διανεμηθεί θα χρειαστούν αρκετοί μήνες ακόμα.

Δεδομένου ότι η ανάπτυξη ενός συνήθους εμβολίου χρειάζεται μια 10ετία και ότι λόγω του έκτακτου της περίπτωσης έχουν παρακαμφθεί κάποια από τα πρωτόκολλα ασφαλείας προφανώς και θα υπάρχει αυξημένος κίνδυνος παρενεργειών στον γενικό πληθυσμό που θα εμβολιαστεί.

Το με ποια προτεραιότητα θα εφοδιαστούν οι χώρες και το ποιες θα είναι οι προτιμητέες ομάδες εμβολιασμού είναι επίσης ένα ερώτημα.

Δεδομένου ότι θέλει μία δεκαετία, που το έχεις δει?

Π
 

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
  • Like
Αντιδράσεις: kinks

pokahontas

Μέγας
Εγγρ.
24 Αυγ 2008
Μηνύματα
3.163
Κριτικές
16
Like
1.787
Πόντοι
4.655
Βαθιά ύφεση πάνω από 18% για την ελληνική οικονομία

Βαθιά ύφεση που μπορεί να ξεπεράσει και το 18% προβλέπεται για την ελληνική οικονομία το 2020. Ήδη στο υπουργείο Οικονομικών μιλούν για ύφεση 10%, ενώ Economist και Unicredit την τοποθετούν στο 18%.

Σε ύφεση βυθίζεται η ελληνική οικονομία από την πανδημία COVID-19. Την κατάσταση ανέδειξε ο Economist προ ημερών, τονίζοντας ότι το ποσοστό της ύφεσης στην Ελλάδα  θα είναι υψηλότερο από αυτό άλλων χωρών-μελών της ευρωζώνης.

Επικαλούμενο εκτιμήσεις ξένου αναλυτή, το δημοσίευμα αναφέρει πως η ύφεση θα είναι μεταξύ 7%-18%, επισημαίνοντας πως η ελληνική οικονομία εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό από τον Τουρισμό.


Θα τρεχει ο κουλης στον υμηττο

Βρε μαλακισμένο, με ποια κυβέρνηση δεν θα υπήρχε ύφεση? Μείνε σπίτι και βάρα καμμιά μαλακία

Π
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306

Ποκαχοντας -
Ο μαλακας του σαιτ

 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.511
Like
2.738
Πόντοι
1.306

Ποκαχοντας -
Ο μαλακας του σαιτ
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
ε ναι τι νομιζεις...τοσο κοσμο ξερουμε….απεριποίητοι θα τριγυρνάμε????

Τακη εκεινο το μουνετο που σε κουρευει στειλε το σε μενα γιατι στο νοσοκομειο εχουν αρχισει να με φωναζουν Τσιλντρες.... :S :S :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.934
Κριτικές
16
Like
14.868
Πόντοι
6.515
Ν. Χαρδαλιάς: Κλειστά τα κοιμητήρια τη Μεγάλη Παρασκευή


Δεν εχουν σταματημο

Και τα νεκροταφεια συνωστισμο?
Ποιο γραφικοι πεθαινεις

Μητροπολη τωρα, περισσοτεροι απο 4, που ειναι ο ζουγκλας να τους φωτογραφισει?  :vomit:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.573
Κριτικές
36
Like
38.525
Πόντοι
19.795
τα κοιμητηρια και οι ναοι ειναι τα πρωτα που επρεπε να κλεισουν , εκει συχναζουν οι ηλικιωμενοι
Αντ αυτων κλεισανε τα ελαιοτριβεια που δεν παταγε κανενας κωλο-γερος. :S :grin:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
μαν εισαι ασχετος αθηναιος

πρωτον ,,,,ναι τα ξαναβαζεις με τσαπα jcb στη θεση τους
δευτερον επειδη στην αθηνα μαζευτηκαν 1 εκατομ δημ υπαλληλοι πρεπει καποιος να δουλεψει και τη  κυριακη του πασχα για να τους ταισει
τριτον εγω δεν πληρωνομαι βρεξει χιονισει μια του μηνος μ μισθο
τεταρτον ειναι χωραφι και δεν ειναι οποτε θελεις εσυ να πας αλλα ποτε χρειαστει -- αν θελω παω και χριστουγεννα να ξεβοτανιασω-----δερβεναγα στο κεφαλι μας βαλαμε;;;
πεμπτον ο ελγα δεν αποζημειωνει φυτικο κφαλαιο δλδ το δενδρο αλλα τον καρπο--εφοσον υπαρχει ηδη πανω στο δενδρο--- και αφου εχει υπαρξει καρπος,,,, αλλα με το πεσιμο του δενδρου και το στρεσσαρισμα δεν θα βγαλει καρπο καθολου αρα δεν αποζημειωνει ο ΕΛΓΑ

καληνυχτα σας ημουν πολυ σαφης νομιζω πλεον
και αυτο που γραφω ειναι εξεραισεις για επαγγελματιες που θελουν να παν να δουλεψουν διοτι ειναι αναγκη
Τύπε μου γράψε με εμένα, ένας άσχετος Αθηναίος είμαι.
Στις 12:00 έχεις να πας για κλάδεμα στις 12:30 για να παραχώσεις τις ξεριζωμένες. Κλάδεμα ελιάς τον Απρίλιο. Οκ.
Τις ξεριζωμένες, από την περασμένη εβδομάδα που στις έριξε ο αέρας, τις ξαναβάζεις  μέσα μετά από μια εβδομάδα και θα συνεχίσεις να βάζεις λες και την επόμενη εβδομάδα. Τις ξεριζωμένες με κατεστραμμένο μέρος του ριζικού στήριξης και των ριζιδίων απορρόφησης. Με πιθανότητα διαλυμένης μπάλας χώματος και ξήρανσης του ριζικού, σε δένδρα που ήδη κυκλοφορούν οι χυμοί και βρίσκονται σε πλήρη βλάστηση και ανθοφορία. Οκ
Έχω δει μεταφυτεύσεις με JCB για κηποτεχνικούς λόγους, με συγκεκριμένη τεχνική εκρίζωσης, τεράστια προσοχή να μη σπάσει η μπάλα ή τραυματιστεί το δέντρο και άμεση φύτευση σε ειδικό μείγμα χώματος για να αυξήσουν τις πιθανότητες καλής εγκατάστασης. Έχω δει και μετεγκατάσταση μέρους ελαιώνα λόγω απαλλοτριώσεων. Με πολύ μεγάλο κόστος όμως. Και με το δένδρο σε λήθαργο. Αλλά εσύ μεταφυτεύεις δέντρα ξεριζωμένα από ανεμοθύελλα μετά από 10-15 μέρες, αυτή την περίοδο. Οκ
Και όλα αυτά εσύ πρέπει να τα κάνεις την Κυριακή του Πάσχα και η απαγόρευση κυκλοφορίας σου δένει τα χέρια. Οκ ξανά.
Έχω την εντύπωση ότι η ανεμοθύελλα ανήκει στους φυσικούς κινδύνους για τους οποίους υφίσταται ασφάλιση και κάθε γεγονός από την ανθοφορία και μετά αποζημιώνεται. Και η μειωμένη καρπόδεση.
Πες μου ότι απλά θέλεις να κάνεις φασαρία για τη φασαρία να το δεχθώ.
Τα υπόλοιπα κουβέντα να κάνουμε.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
Τύπε μου γράψε με εμένα, ένας άσχετος Αθηναίος είμαι.
Στις 12:00 έχεις να πας για κλάδεμα στις 12:30 για να παραχώσεις τις ξεριζωμένες. Κλάδεμα ελιάς τον Απρίλιο. Οκ.
Τις ξεριζωμένες, από την περασμένη εβδομάδα που στις έριξε ο αέρας, τις ξαναβάζεις  μέσα μετά από μια εβδομάδα και θα συνεχίσεις να βάζεις λες και την επόμενη εβδομάδα. Τις ξεριζωμένες με κατεστραμμένο μέρος του ριζικού στήριξης και των ριζιδίων απορρόφησης. Με πιθανότητα διαλυμένης μπάλας χώματος και ξήρανσης του ριζικού, σε δένδρα που ήδη κυκλοφορούν οι χυμοί και βρίσκονται σε πλήρη βλάστηση και ανθοφορία. Οκ
Έχω δει μεταφυτεύσεις με JCB για κηποτεχνικούς λόγους, με συγκεκριμένη τεχνική εκρίζωσης, τεράστια προσοχή να μη σπάσει η μπάλα ή τραυματιστεί το δέντρο και άμεση φύτευση σε ειδικό μείγμα χώματος για να αυξήσουν τις πιθανότητες καλής εγκατάστασης. Έχω δει και μετεγκατάσταση μέρους ελαιώνα λόγω απαλλοτριώσεων. Με πολύ μεγάλο κόστος όμως. Και με το δένδρο σε λήθαργο. Αλλά εσύ μεταφυτεύεις δέντρα ξεριζωμένα από ανεμοθύελλα μετά από 10-15 μέρες, αυτή την περίοδο. Οκ
Και όλα αυτά εσύ πρέπει να τα κάνεις την Κυριακή του Πάσχα και η απαγόρευση κυκλοφορίας σου δένει τα χέρια. Οκ ξανά.
Έχω την εντύπωση ότι η ανεμοθύελλα ανήκει στους φυσικούς κινδύνους για τους οποίους υφίσταται ασφάλιση και κάθε γεγονός από την ανθοφορία και μετά αποζημιώνεται. Και η μειωμένη καρπόδεση.
Πες μου ότι απλά θέλεις να κάνεις φασαρία για τη φασαρία να το δεχθώ.
Τα υπόλοιπα κουβέντα να κάνουμε.


Τυπε ουτε ο Αντωνης Νικοπολιδης τοσες γνωσεις στη κηπουρικη... :S :S :S
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.812
Like
20.678
Πόντοι
6.056
Τι ρε ξεφτυλιδη ηθελες να πας να κλεψεις ανθοδεσμες απο τους ταφους να πουλας στα φαναρια;
νέο χτυπημα κατά της επιχειρηματικότητας,κοβουν τα εξτραδακια από αξιότιμους ρασοφόρους  :headbang: :vomit: :S :S :S
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
  • Like
Αντιδράσεις: 968

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom