Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.086
Κριτικές
184
Like
44.754
Πόντοι
22.266
Κυριακη του Πασχα θα πας να δουλεψεις στην ατομικη σου επιχειρηση ρε τυπε;Πολυ δουλευταρας εισαι....
ρε μαν μπορει να θελω απ το μαρουσι που μενω να παω στο κτημα μου στο καπανδριτη να κλαδευσω τις ελιες πχ σαν επαγγελμαιας αγροτης με βιβλια
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
169
Like
20.417
Πόντοι
34.612

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.820
Like
24.683
Πόντοι
6.256
ρε μαν μπορει να θελω απ το μαρουσι που μενβ να παω στο κτημα μου στο καπανδριτη να κλαδευσω τις ελεις πχ σαν επαγγελμαιας αγροτης με βιβλια

Δεν πειραζει τυπε μου θα τις κλαδεψεις απο Δευτερα και μετα...εκει θα ειναι οι ελιες δεν φευγουν ουτε θα παθουν τιποτα αμα τις κλαδεψεις 2-3 μερες μετα.

Κυριακη του Πασχα να τη περασεις με την οικογενεια σου και οσους αγαπας....
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.501
Κριτικές
1
Like
35.684
Πόντοι
6.256
ρε μαν μπορει να θελω απ το μαρουσι που μενβ να παω στο κτημα μου στο καπανδριτη να κλαδευσω τις ελεις πχ σαν επαγγελμαιας αγροτης με βιβλια
Θα σου κόψει πρόστιμο ο Ιερώνυμος.,
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.638
Like
3.008
Πόντοι
1.706
Πριν έλεγαν σε ένα ραδιοφωνικό σταθμό ότι "ας μην πήγαιναν μερικοί έξυπνοι στα εξοχικά τους τις προηγούμενες εβδομάδες, για να μην είχαμε τώρα αυτά τα μέτρα". Ότι δηλαδή σε αντίθετη περίπτωση δεν θα είχαμε κλείσιμο διοδίων για το Πάσχα. Ρε αυτοί είναι τρελοί ρε. Εκτός από το να μας τρομοκρατούν, θέλουν και να μας στρέψουν τον έναν εναντίον του άλλου.
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
27.086
Κριτικές
184
Like
44.754
Πόντοι
22.266
Δεν πειραζει τυπε μου θα τις κλαδεψεις απο Δευτερα και μετα...εκει θα ειναι οι ελιες δεν φευγουν ουτε θα παθουν τιποτα αμα τις κλαδεψεις 2-3 μερες μετα.

Κυριακη του Πασχα να τη περασεις με την οικογενεια σου και οσους αγαπας....
μαν εχουμε να κανιυμε με γη και με καιρο και οχι οποτε γουσταρω εγω να πηγαινω

ουτε παιρνω επιδομα ουτε θα ερθει κανεις να πληρωσει τη ζημια απο ανεμους την προηγουμενη εβδομαδα που ερηξε 18 χρονων ελαιοδενδρα

να ειναι προσεκτικοι με τους ελευθερους επαγγελματιες ειδικα εμας που δεν υπαγομαστε στους καδ αυτο το καιρο

δικαιωμα μου να παρω το αμαξι μου και να παω να κανω τις εργασιες στο χωραφι μου οποτε θελω αλλιως να ου πληρωσουν τηναπωλεια της ζη,ιας αμεσα και οχι με χαμηλοτοκα δανεια μεσω τραπζων αλλα  με αμεση  χρηματικη αποζημ,μιωση

επαναλαμβανω λιγο προσοχη στους νομους που βγαζουν τωρα χρειαζεται
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20200414_122714_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20200414_122714_com.android.gallery3d.jpg
    912,8 KB · Εμφανίσεις: 20

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.638
Like
3.008
Πόντοι
1.706
[size=13pt]Κορωνοϊός: Βγαίνει από τη ΜΕΘ στο Θριάσιο και το ιατρικό προσωπικό ξεσπά σε χειροκροτήματα[/size]

www.protothema.gr/greece/article/995809/koronoios-vgainei-apo-ti-meth-sto-thriasio-kai-to-iatriko-prosopiko-xespa-se-heirokrotimata/]https://www.protothema.gr/greece/article/995809/koronoios-vgainei-apo-ti-meth-sto-thriasio-kai-to-iatriko-prosopiko-xespa-se-heirokrotimata/[/url]

[size=15pt]Άραγε χειροκροτούν έτσι κάθε φορά που βγαίνει κάποιος από τη ΜΕΘ ή μόνο αυτόν με τον κορώνα;[/size] :vomit:
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
[size=13pt]Κορωνοϊός: Βγαίνει από τη ΜΕΘ στο Θριάσιο και το ιατρικό προσωπικό ξεσπά σε χειροκροτήματα[/size]

www.protothema.gr/greece/article/995809/koronoios-vgainei-apo-ti-meth-sto-thriasio-kai-to-iatriko-prosopiko-xespa-se-heirokrotimata/]https://www.protothema.gr/greece/article/995809/koronoios-vgainei-apo-ti-meth-sto-thriasio-kai-to-iatriko-prosopiko-xespa-se-heirokrotimata/[/url]

[size=15pt]Άραγε χειροκροτούν έτσι κάθε φορά που βγαίνει κάποιος από τη ΜΕΘ ή μόνο αυτόν με τον κορώνα;[/size] :vomit:


τι σε πείραξε τώρα εσένα;;; αισθάνεσαι ότι αδικούνται υπόλοιποι ασθενείς και ένιωσες την ανάγκη να μας εκφράσεις την αγανάκτησή σου;
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.280
Like
24.244
Πόντοι
6.056
Πριν έλεγαν σε ένα ραδιοφωνικό ότι "ας μην πήγαιναν μερικοί έξυπνοι στα εξοχικά τους τις προηγούμενες εβδομάδες, για να μην είχαμε τώρα αυτά τα μέτρα". Ότι δηλαδή σε αντίθετη περίπτωση δεν θα είχαμε κλείσιμο διοδίων για το Πάσχα. Ρε αυτοί είναι τρελοί ρε. Εκτός από το να μας τρομοκρατούν, θέλουν και να μας στρέψουν τον έναν εναντίον του άλλου.
νταξει με ολο αυτο ομως εγινε και ενα καλο ξεσκαρταρισμα
ξεχωρισαν και οι εντελως ηλιθιοι της γης και μπορουμε να του ξεκοψουμε απο τις επαφες μας

βλεπε βλακες που λενε για γριπουλες κλπ κλπ
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.280
Like
24.244
Πόντοι
6.056

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
οπως θα εχεις αντιληφθει τους πειραζουν ολα
ολα ομως

αρρώστια είναι αυτό!

βγαίνει ο άλλος απ την εντατική, τον χειροκροτάτε.... «ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΝΕ;;;;; ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΕΕΕΕΕ;;;; ΕΜΕΤΟΣ ΡΕ!!!! ΧΟΥΝΤΑ! ΜΑΣ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΟΥΝΕΝΕ ΛΑΕ ΞΥΠΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΚΟΥΣ ΝΤΟΥ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ»
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
μαν εχουμε να κανιυμε με γη και με καιρο και οχι οποτε γουσταρω εγω να πηγαινω

ουτε παιρνω επιδομα ουτε θα ερθει κανεις να πληρωσει τη ζημια απο ανεμους την προηγουμενη εβδομαδα που ερηξε 18 χρονων ελαιοδενδρα

να ειναι προσεκτικοι με τους ελευθερους επαγγελματιες ειδικα εμας που δεν υπαγομαστε στους καδ αυτο το καιρο

δικαιωμα μου να παρω το αμαξι μου και να παω να κανω τις εργασιες στο χωραφι μου οποτε θελω αλλιως να ου πληρωσουν τηναπωλεια της ζη,ιας αμεσα και οχι με χαμηλοτοκα δανεια μεσω τραπζων αλλα  με αμεση  χρηματικη αποζημ,μιωση

επαναλαμβανω λιγο προσοχη στους νομους που βγαζουν τωρα χρειαζεται
Ρε τύπε ειλικρινά τώρα, μας έχεις φλομώσει στις πίπες με τα χωράφια σου. Αν έπαθες ζημιά απευθύνσου στον ΕΛΓΑ. Ποιές ελιές θα καταστραφούν αν δεν πας Κυριακή του Πάσχα στα χωράφια; Από τι; Και η παρουσία σου εκεί θα αποτρέψει τη ζημιά; Τι θα κάνεις; Θα κρατάς τα δέντρα μη τα ρίξει ο άερας; Κι  έπεσαν Ελαιόδενδρα από τον αέρα; Ή προκλήθηκε καρπόπτωση; Και τι θα κάνεις Κυριακή του Πάσχα; Θα ξαναβάλεις τα δέντρα στη θέση τους ή τις ελιές πάνω στο δέντρο;
 

ο οποίος

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2020
Μηνύματα
280
Like
10
Πόντοι
1
Φοραω την πρασινη φορμα και τις καλτσες πουρναρα που εχω για τις τσαρκες και κατεβαινω να τραμπουκισω φατσες που κοβω οτι δεν τηρουν τα μετρα.
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
657
Πόντοι
146
Το καλύτερο που μπορεί να ελπίζει κανείς για εμβόλιο με βάση τα όσα λένε οι ειδικοί είναι να υπάρχει κάτι έτοιμο στα εργαστήρια σε 12 περίπου μήνες. Μέχρι αυτό να παραχθεί μαζικά και να διανεμηθεί θα χρειαστούν αρκετοί μήνες ακόμα.

Δεδομένου ότι η ανάπτυξη ενός συνήθους εμβολίου χρειάζεται μια 10ετία και ότι λόγω του έκτακτου της περίπτωσης έχουν παρακαμφθεί κάποια από τα πρωτόκολλα ασφαλείας προφανώς και θα υπάρχει αυξημένος κίνδυνος παρενεργειών στον γενικό πληθυσμό που θα εμβολιαστεί.

Το με ποια προτεραιότητα θα εφοδιαστούν οι χώρες και το ποιες θα είναι οι προτιμητέες ομάδες εμβολιασμού είναι επίσης ένα ερώτημα.
 

Ahmed Butt

Μέλος
Εγγρ.
1 Απρ 2020
Μηνύματα
700
Like
107
Πόντοι
6

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.280
Like
24.244
Πόντοι
6.056

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.501
Κριτικές
1
Like
35.684
Πόντοι
6.256
Ρε τύπε ειλικρινά τώρα, μας έχεις φλομώσει στις πίπες με τα χωράφια σου. Αν έπαθες ζημιά απευθύνσου στον ΕΛΓΑ. Ποιές ελιές θα καταστραφούν αν δεν πας Κυριακή του Πάσχα στα χωράφια; Από τι; Και η παρουσία σου εκεί θα αποτρέψει τη ζημιά; Τι θα κάνεις; Θα κρατάς τα δέντρα μη τα ρίξει ο άερας; Κι  έπεσαν Ελαιόδενδρα από τον αέρα; Ή προκλήθηκε καρπόπτωση; Και τι θα κάνεις Κυριακή του Πάσχα; Θα ξαναβάλεις τα δέντρα στη θέση τους ή τις ελιές πάνω στο δέντρο;
Ας παρει το 800 αρι στο φιναλε
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Ας παρει το 800 αρι στο φιναλε
Σαν αγρότης δε δικαιούσαι το 800ρι. Δεν είναι δραστηριότητα σε αναστολή. Αλλά αυτός γράφει ότι έχει και άλλες δραστηριότητες. Μπορεί να το δικαιούται από άλλο ΚΑΔ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom