Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

pussy wagon

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Οκτ 2010
Μηνύματα
28.766
Κριτικές
18
Like
5.571
Πόντοι
1.796
4444.jpg



 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.122
Like
11.350
Πόντοι
2.606
αν δε κανω λαθος τριτη η τεταρτη θα πεσουν τα 800ευρα σε οσους εκαναν αιτηση μεχρι σημερα. Και πιθανοτατα δευτερος γυρος 800ευρω το Μαιο. Και φυσικα το μεγαλο πακετο θα πεσει οταν βγαινουμε απο την καραντινα, δεν εχει νοημα να πεσει τωρα
για αυτοαπασχολουμενους ,οε ,μικρες επιχειρησεις δεν εχει ανοιξει καν πλατφορμα...αυτοι σε πηγαδι κατουρησαν?
 
OP
OP
CLOSER822

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
25.122
Like
11.350
Πόντοι
2.606
Μα υποτίθεται όλο αυτό το διάστημα ότι έχουν αυξηθεί οι κλίνες ΜΕΘ στα δημόσια νοσοκομεία και υποτίθεται ότι θα συνεχίσουν να αυξάνονται  :think:. Λόγια του αέρα;
μεχρι τωρα που γραφουμε ολα ειναι λογια στον αερα....το μονο χειροπιαστο ειναι οτι ο ελληνικος λαος κανει σε πολυ μεγαλο ποσοστο το χρεος του και σε γενικες γραμμες μενει μεσα εδω και ενα μηνα...
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.067
Like
28.588
Πόντοι
5.506
δεν εχει νοημα να πεσει τωρα.....
ειναι γνωστο αλλωστε οτι εκτος του οτι το παιδι που ηταν μπαρμαν η κοπελα που δουλευε σε κομμωτηριο ο νεαρος που περιμενε μια θεση σε γραφειο που εκλεισε εχουν τεραστιο κομοδεμα και μπορει να ζησει 1 μηνα χωρις φαγητο....
Εγω εχω καπποια λεφτα στην ακρη αλλα δεν εχω κανει μεροκαματο 1 μηνα....τα εχω πληρωσει ολα...ευτυχως θα παρω και αλλα 800
χαχαχαχααχαχαχαχαχααχα
αντε ρε αποδω.....
αντε ρε μαλακες κληρονομοι
 

Antebellum

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2013
Μηνύματα
1.089
Like
489
Πόντοι
36
για αυτοαπασχολουμενους ,οε ,μικρες επιχειρησεις δεν εχει ανοιξει καν πλατφορμα...αυτοι σε πηγαδι κατουρησαν?

για ολους δεν ειναι? πρωτα περνουν οι κλειστοι, την επομενη βδομαδα οι ανοιχτοι/πληττομενοι
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.067
Like
28.588
Πόντοι
5.506
Μα υποτίθεται όλο αυτό το διάστημα ότι έχουν αυξηθεί οι κλίνες ΜΕΘ στα δημόσια νοσοκομεία και υποτίθεται ότι θα συνεχίσουν να αυξάνονται  :think:. Λόγια του αέρα;
τι να σου πω ρε φιλε...απο οτι λενε τα παιδια εδω οι κυβερνητικοι δεν υπαρχει θεμα....ολα ρολοι
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
197
Πόντοι
166
για αυτοαπασχολουμενους ,οε ,μικρες επιχειρησεις δεν εχει ανοιξει καν πλατφορμα...αυτοι σε πηγαδι κατουρησαν?
ουτε ολες οι επιχειρήσεις κατάφεραν να πάρουν την βοήθεια. Υπάρχουν άπειρες που δεν δουλεύουν ούτε 2 μέρες την εβδομάδα αλλά δεν μπορούν ούτε να κλείσουν ούτε να ζητήσουν τα 800 ευρώ για τους εργαζομένους τους
 

Μεγάλος Λευκός

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2020
Μηνύματα
2.052
Like
1.049
Πόντοι
216
Αν περιμενατε την κριση αυτη για να καταλαβετε ΠΟΣΟ ΠΑΡΑΚΜΙΑΚΑ ΑΥΤΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥΝΟΠΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΛΑΝΔΟΙ ΓΕΡΜΑΝΟΙ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟΙ ΒΕΛΓΟΙ εχετε μεγαλη πλακα....οι γερμανοι εχουν 2 παγκοσμιους πολεμους μπακ 2 μπακ ,οι ολλανδοι εχουν εφευρει το απαρτχαιντ ,ενω τα μουνοπανα οι βελγοι εξαφανισαν αρχες του 1900 ολο τον πληθυσμο του κογκο για χαβαλε...ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΑΜΕΤΑΝΟΗΤΟΥΣ ΨΥΧΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ΓΑΜΙΩΛΗΔΕΣ....ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΟΝΙΜΩΣ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟΥΣ!

Και οι Αυστριακοι γιατι ειναι μουνοπανα τυπε? :grin:
 

mmaanos

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
3.439
Like
6.309
Πόντοι
1.056
Αυτός ο πίνακας που ανέβασες είναι παλιός. Δυστυχώς σήμερα έχουν αλλάξει τα δεδομένα προς τα πάνω. Και εμείς πιάσαμε 90αρα, αλλά και το Ισραήλ πλέον έχει 95 νεκρούς, Ρωσία 94, Φιλανδία 48, Πολωνία 181, Ουκρανία νομίζω 67, Φιλιππίνες 220 κλπ.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.573
Κριτικές
36
Like
38.525
Πόντοι
19.795
11 μυρια το μενουμε σπιτι....νομιζω 13 στα κομματα...παραταση πληρωμης δωσεων στα καναλια (προσεχε χειρουργιο ολα)....το 800αρι δεν το εχει δει κανεις ακομα.Δεν λεω οτι δεν θα το δωσει αλλα προφανως το σκαι ειχε περισσοτερη αναγκη απο ενα παιδι που εχει να κανει μεροκαματο 1 μηνα....
εχει πορεια το πραγμα...ελπιζω να ειναι πρωτη φορα στην ελλαδα που δεν θα φανε τα ποντικια γιατι χρημα θα πεσει.
εδω θα ειμαστε να τα λεμε
Αυτα ειναι ψιχουλα μπροστα στις μιζες που πεφτανε παλιοτερα για διαφορα φωτογραφικα νομοσχεδια, η, αναθεσεις εργων. Δυστυχως το πολυ το λιπος προλαβανε και το φαγανε στην περιοδο 1950-2004. Απο εκει και περα γλυφουνε κοκκαλακια.
 

Οξαποδω

Ανώτατος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.922
Κριτικές
25
Like
11.673
Πόντοι
14.615
Το επόμενο project του Χαρδαλιά θα είναι να συγκεντρώσει του γύφτους και τους λαθρο σε κοινές κλειστές δομές.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.067
Like
28.588
Πόντοι
5.506
ουτε ολες οι επιχειρήσεις κατάφεραν να πάρουν την βοήθεια. Υπάρχουν άπειρες που δεν δουλεύουν ούτε 2 μέρες την εβδομάδα αλλά δεν μπορούν ούτε να κλείσουν ούτε να ζητήσουν τα 800 ευρώ για τους εργαζομένους τους
για πες αυτο.....
στα βενζιναδικα με ενα λιτρο βενζινη εχει και ενα λιτρο τσιμπουκι για να παρεις απο αυτους....
ολα ρολοι
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
31.508
Κριτικές
1
Like
35.692
Πόντοι
6.256
για αυτοαπασχολουμενους ,οε ,μικρες επιχειρησεις δεν εχει ανοιξει καν πλατφορμα...αυτοι σε πηγαδι κατουρησαν?
Να γινόνταν δυ ρε φίλε, τι φταιμε εμεις που δεν εγιναν
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
Μα υποτίθεται όλο αυτό το διάστημα ότι έχουν αυξηθεί οι κλίνες ΜΕΘ στα δημόσια νοσοκομεία και υποτίθεται ότι θα συνεχίσουν να αυξάνονται  :think:. Λόγια του αέρα;
Διπλασιάστηκαν. Έφθασαν κοντά στις χίλιες. Και για εκτός covid χρησιμοποιούν αυτή τη στιγμή κοντά στις τριακόσιες.
Τώρα όσον αφορά τα vouchers είδα κάποια αντικείμενα επιμορφωσης. Θεωρητικά δηλώνεις 3 από τα 10. Δε νομίζω ότι το συντριπτικό πρόβλημα αυτών που θα ενταχθούν είναι η κυβερνοασφαλεια και η ψηφιακή υπογραφή.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
154.322
Κριτικές
1
Like
32.271
Πόντοι
8.006
Παριστανεις οτι το ερωτημα ειναι ασχετο?

Καθολου ασχετο δεν ειναι.

Οταν ο κουλης βγαινει και λεει μπροστα στις ζωες θυσιαζω και τα δισεκατομμυρια, και ο κεντρο-βορειοευρωπαιος λεει οτι μπροστα στην οικονομια εγω θυσιαζω και πολιτες μου αφηνοντας ανοιχτη την οικονομια να δουλευει και ας εχω νεκρους, και εσυ πας και λες μετα "εγω ως ελληνας εχω οικονομικο προβλημα, δωστε μου λεφτα κεντροβορειοευρωπαιοι", τοτε ο αλλος θα σου πει:

"Ρε γαμημενε ελληνα... εγω θυσιασα μεχρι και πολιτες μου για να ελαχιστοποιησω τη ζημια στην οικονομια μου... και εσυ που δε το εκανες μου ζητας να σου δωσω τα λεφτα ΜΟΥ που βγηκαν απ'τις ΘΥΣΙΕΣ των πολιτων μου? Ενω εσυ για να το παιξεις λαοφιλης ελεγες οτι θυσιαζεις τα δισεκατομμυρια για να σωσεις ζωες? Τα δισεκατομμυρια ποιανου? Τα δικα μου του κεντροβορειοευρωπαιου? Βρε σαλτα και γαμησου...."

Δηλαδη το οτι η οικονομια μπορει να λειτουργησει σε συνθηκες αρμαγεδωνα, το εχουμε σιγουρεψει ε?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom