Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.443
Κριτικές
514
Like
70.331
Πόντοι
41.129
τι λενε τα γραφηματα σημερα ?   :think:

καποιος ειδικος να τα αναλυσει ???   :think: :think:
 

Συνημμένα

  • Italy-coronavirus-death-chart.jpg
    Italy-coronavirus-death-chart.jpg
    42,8 KB · Εμφανίσεις: 20
  • 2-ee-who.JPG
    2-ee-who.JPG
    131,7 KB · Εμφανίσεις: 13

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
45.532
Κριτικές
61
Like
42.936
Πόντοι
22.785
:rose: :rose:

ΧΡΗΣΙΜΟ..
 

Συνημμένα

  • IMG_20200409_120222.jpg
    IMG_20200409_120222.jpg
    242,2 KB · Εμφανίσεις: 24
  • Like
Αντιδράσεις: 968

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Κανοντας τον κλασικο μου απογευματινο περιπατο πιο πιθανο να σε χτυπησει ποδηλατης παρα,αμαξι
Ολοι γιναν αθληταραδες ξαφνικα :headbang:
Τύπε μην φτάνουμε και στο άλλο άκρο.
Καλά κάνουν όσοι αθλούνται,  με τον τρόπο που μπορεί ο καθένας. Ακόμα και αυτός που θα πάρει ένα καφέ στο χέρι και θα "αθλείται".
Το θέμα είναι να μην καταχραστούμε το μέτρο, και να είμαστε όλοι μέρα έξω, χωρίς να τηρούμε τα σωστά μέτρα προφύλαξης.
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.443
Κριτικές
514
Like
70.331
Πόντοι
41.129
Κανοντας τον κλασικο μου απογευματινο περιπατο πιο πιθανο να σε χτυπησει ποδηλατης παρα,αμαξι
Ολοι γιναν αθληταραδες ξαφνικα :headbang:

και φιλοζωοι ! καθε μιση ωρα βολτα το σκυλο...



ρε ποσο γουσταρω να φερει ενα μνημονιο ο κουλης μετα να ριξει τη χαριστικη βολη στον ελληναρα μαλακα
 

kinks

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.318
Like
711
Πόντοι
96
Παραθέτω πιο κάτω την απάντηση για

το σφάλμα δείγματος στη Στατιστική όσον αφορά την εκτίμηση
του συνόλου του πληθυσμού,  που είναι αντιστρόφως ανάλογο
με την τετραγωνική ρίζα του πληθικού αριθμού  n του δείγματος

Αυτό εφαρμόζεται όχι μόνο για τον κορωνοϊό, αλλά
και σε κάθε περίπτωση έρευνας σε πληθυσμούς

Αυτό, οφείλουν να το γνωρίζουν οι ΠΡΩΤΟΕΤΕΙΣ φοιτητές
της Ιατρικής , για να περάσουν το μάθημα της Ιατρικής Στατιστικής .

Ο ΝΤΕΝΕΚΕΣ , ο Ποντικομικρούλης Χεζρέηλερ, ΑΠΕΤΥΧΕ να
εισαχθεί στην Ελλάδα σε κάποια Σχολή, και με πληρωμή
σπούδασε στην Βουλγαρία ή την Ουγγαρία, και τα πέρναγε
νύχτα τα μαθήματα.

ΔΕΝ απάντησε ο Ποντικομικρούλης, σε ερώτηση για πρωτοετείς !
:2funny: :2funny: :2funny:

Η Ελλάδα είναι η μοναδική χώρα, που ΝΤΕΝΕΚΕΔΕΣ  απόφοιτοι
Ιατρικής, κάνουν τα χαρτιά τους, και γίνονται δεκτοί
για ειδικότητα, ΜΟΝΟ με βάση προτεραιότητα, ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗ !
ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ , ΔΕΝ γίνεται αυτό !
Ο ΝΤΕΝΕΚΕΣ Ποντικομικρούλης, αν έκανε αίτηση σε άλλο Κράτος
π.χ. Γερμανία, Γαλλία, Σουηδία κτλ, θα τον ΑΠΕΡΡΙΠΤΑΝ !

Έκανε εδώ τα χαρτιά του, και ΧΩΡΙΣ ΕΠΙΛΟΓΗ κάνει ειδικότητα...
Οφθαλμολογίας !
ΚΑΜΙΑ  ΣΧΕΣΗ με τις του λοιμώξεις αναπνευστικού , όπως
η λοίμωξη από Κορωνοϊό !
ΤΙΠΟΤΑ δεν γνωρίζει ο Ποντικομικρούλης για το αναπνευστικό !
Ούτε την ύλη των πρωτοετών φοιτητών ιατρικής δεν γνωρίζει !  :2funny:


Με πρώτο ατχιτενεκέ, εσένα που έβαλες ένα πρόβλημα στατιστικής Γ Λυκείου και θεωρείς ότι οι γεννήσεις αγοριών - κοριτσιών είναι 50-50.

Δες παράδειγμα αυτό
και ξεστραβώσου.

Α και αυτά που λες περί δείγματος και δειγματοληψίας, χοντρομαλακίες είναι.

Δεν κάνουμε δημοσκόπηση για να δούμε πόσο είναι το ποσοστό των κορυφωμάτων στον πληθυσμό.  Προσπαθούμε να ανιχνεύσουμε ποια ακριβώς είναι αυτά τα κρούσματα.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.947
Κριτικές
16
Like
14.883
Πόντοι
6.515
και φιλοζωοι ! καθε μιση ωρα βολτα το σκυλο...



ρε ποσο γουσταρω να φερει ενα μνημονιο ο κουλης μετα να ριξει τη χαριστικη βολη στον ελληναρα μαλακα που τον ψηφισε  :grin:
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.006
Κριτικές
1
Like
2.809
Πόντοι
606
και φιλοζωοι ! καθε μιση ωρα βολτα το σκυλο...



ρε ποσο γουσταρω να φερει ενα μνημονιο ο κουλης μετα να ριξει τη χαριστικη βολη στον ελληναρα μαλακα
ποιος εισαι τυπε,ο κοπερφιλντ??
 

Leclerc

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2020
Μηνύματα
6.343
Like
9.457
Πόντοι
2.356
τι λενε τα γραφηματα σημερα ?  :think:

καποιος ειδικος να τα αναλυσει ???  :think: :think:




Το πρώτο δεν λέει τίποτα, είναι σε σχέση με την ηλικία στην Ιταλία που έχει αναλυθεί πολλάκις.

Το δεύτερο δείχνει πως η Ελλάδα έχει τον χαμηλότερο αυξητικό δείκτη, η Ιταλία και Αυστρία σταθεροποιούνται,  Ισπανία, Ελβετία, Βέλγιο έχουν αυξητική τάση, Η.Π.Α. και Καναδάς ακόμα μεγαλύτερο πρόβλημα, και οι υπόλοιπες χώρες είναι ελαφρά αυξητικές προς την φάση σταθεροποίησης.
 

kolompourdas

Σεβαστός
Εγγρ.
10 Μαρ 2012
Μηνύματα
3.640
Like
3.015
Πόντοι
1.706
Δεν θα λεγα ότι είμαι ιδιαίτερα θρήσκος, αλλά οι αλήθειες να λέγονται. Τι ακριβώς εξυπηρετεί και πού ακριβώς βοηθάει στην αποτροπή εξάπλωσης του κορωνοϊού η απαγόρευση τέλεσης των λειτουργιών από τα μεγάφωνα των εκκλησιών; Μήπως θα μεταδοθεί ο ιός από τα ηχεία; Το μόνο που καταφέρνουν είναι να εξαγριώσουν ένα μεγάλο μέρος των πολιτών που είναι θρήσκοι. Την ίδια ώρα μάλιστα που σε Ξάνθη, Κομοτηνή, κλπ, οι αμανέδες συνεχίζουν κανονικά να ακούγονται στα μεγάφωνα.
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.092
Κριτικές
9
Like
13.668
Πόντοι
2.606
Τα πολυκαταστηματα ανοιγουνε τυποι απο Εβδομαδα , ειχανε πει μεχρι 11 του μηνα κλειστα  :think: :S :S :S
 

antriou

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2016
Μηνύματα
56
Like
95
Πόντοι
0
Δεν θα λεγα ότι είμαι ιδιαίτερα θρήσκος, αλλά οι αλήθειες να λέγονται. Τι ακριβώς εξυπηρετεί και πού ακριβώς βοηθάει στην αποτροπή εξάπλωσης του κορωνοϊού η απαγόρευση τέλεσης των λειτουργιών από τα μεγάφωνα των εκκλησιών; Μήπως θα μεταδοθεί ο ιός από τα ηχεία; Το μόνο που καταφέρνουν είναι να εξαγριώσουν ένα μεγάλο μέρος των πολιτών που είναι θρήσκοι. Την ίδια ώρα μάλιστα που σε Ξάνθη, Κομοτηνή, κλπ, οι αμανέδες συνεχίζουν κανονικά να ακούγονται στα μεγάφωνα.
Έλα μου ντε.Και εγώ δεν το καταλαβαίνω αυτό.
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.524
Κριτικές
8
Like
3.314
Πόντοι
786
ο ζαν κλωντ θα πάει εκκλησία;

εγώ δεν διαφωνώ με το άνοιγμα και την είσοδο κατά μόνας...
είναι μια δίκαιη ισορροπία

νομίζω, θα μπορούσαν κυριακή πρωί (ή και γενικά) να κάνουν λειτουργία σε εξωτερικό χώρο
 

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.443
Κριτικές
514
Like
70.331
Πόντοι
41.129
Δεν θα λεγα ότι είμαι ιδιαίτερα θρήσκος, αλλά οι αλήθειες να λέγονται. Τι ακριβώς εξυπηρετεί και πού ακριβώς βοηθάει στην αποτροπή εξάπλωσης του κορωνοϊού η απαγόρευση τέλεσης των λειτουργιών από τα μεγάφωνα των εκκλησιών; Μήπως θα μεταδοθεί ο ιός από τα ηχεία; Το μόνο που καταφέρνουν είναι να εξαγριώσουν ένα μεγάλο μέρος των πολιτών που είναι θρήσκοι. Την ίδια ώρα μάλιστα που σε Ξάνθη, Κομοτηνή, κλπ, οι αμανέδες συνεχίζουν κανονικά να ακούγονται στα μεγάφωνα.
που το ξερεις αυτο  ? απο κει εισαι ?

τυπε αμα ακουει ο τζιχαντοχριστιανος απο τις ντουντουκες τα ευαγγελια δε θα κρατηθει, θα το δει σα καλεσμα, θα πηδηξει απο το παραθυρο

και θα παει στην αγαπημενη του εκκλησια να εκκλησιαστει.
 

skatastamoutratous

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.052
Like
1.726
Πόντοι
216
Δεν θα λεγα ότι είμαι ιδιαίτερα θρήσκος, αλλά οι αλήθειες να λέγονται. Τι ακριβώς εξυπηρετεί και πού ακριβώς βοηθάει στην αποτροπή εξάπλωσης του κορωνοϊού η απαγόρευση τέλεσης των λειτουργιών από τα μεγάφωνα των εκκλησιών; Μήπως θα μεταδοθεί ο ιός από τα ηχεία; Το μόνο που καταφέρνουν είναι να εξαγριώσουν ένα μεγάλο μέρος των πολιτών που είναι θρήσκοι. Την ίδια ώρα μάλιστα που σε Ξάνθη, Κομοτηνή, κλπ, οι αμανέδες συνεχίζουν κανονικά να ακούγονται στα μεγάφωνα.

Απλό είναι ρε... 10-15 γριές να ακούσουν από τα μεγάφωνα ότι αγαπημένος τους παπάς είναι μέσα και λειτουργεί θα βουτήξουν τις λαμπάδες και θα μαζευτούν στο προαύλιο. Μόλις δουν τις 10-15 γριές οι πορνόγεροι της περιοχής θα τρέξουν μαζί τους για καυλάντα.
Και στο τέλος θα μαζευτούν καμιά 100στή και αιντε να τους διαλύσεις μετά...
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.947
Κριτικές
16
Like
14.883
Πόντοι
6.515
Δεν θα λεγα ότι είμαι ιδιαίτερα θρήσκος, αλλά οι αλήθειες να λέγονται. Τι ακριβώς εξυπηρετεί και πού ακριβώς βοηθάει στην αποτροπή εξάπλωσης του κορωνοϊού η απαγόρευση τέλεσης των λειτουργιών από τα μεγάφωνα των εκκλησιών; Μήπως θα μεταδοθεί ο ιός από τα ηχεία; Το μόνο που καταφέρνουν είναι να εξαγριώσουν ένα μεγάλο μέρος των πολιτών που είναι θρήσκοι. Την ίδια ώρα μάλιστα που σε Ξάνθη, Κομοτηνή, κλπ, οι αμανέδες συνεχίζουν κανονικά να ακούγονται στα μεγάφωνα.

τυπε με την ευκαιρια του ιου η πολυπολιτισμικη κυβερνηση κλεινει εκκρεμότητες, σπιτωνει τους λαθρο, θελει να τελειωνει με την ορθοδοξια, προετοιμαζει για την εμφυτευση τσιπ (βενιζελος)
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.126
Like
7.968
Πόντοι
1.206
Τουλαχιστον 10 πιτσιρικια αυτην την στιγμη εξω στο δρομο μπροστα στο σπιτι μου βγηκαν για παιχνιδι. :S :S :S
ρε ιακωβε

την προηγουμενη ευδομαδα τετοια μερα  λεσβιες  αντρογυνα  αλλη εβγαζε τον σκυλο της βολτα  αλλη βολταριζε με το κινητο της

ΟΛΟΙ ΧΩΡΙΣ ΜΑΣΚΑ ΚΑΙ ΓΑΝΤΙΑ

ψοφο που θελουν μερικοι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom