Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 171 άτομα (0 μέλη και 171 επισκέπτες)

Geokoro

Σεβαστός
Εγγρ.
14 Νοε 2016
Μηνύματα
691
Κριτικές
29
Like
1.814
Πόντοι
1.196
το πλάνο πάει όπως πρέπει, τρένο.

διαγνωστικά επακριβώς για το στέλεχος δεν υπάρχουν αλλά η καταστολή καταστολή
στατιστικές για τον πέουλο, οικονομία παραπαίει αλλά οι γνωστοί άγνωστοι προύχοντες θα λάβουν τη στήριξη, οι υπόλοιποι λίγη βρώμα από το νυχάκι
χρήσιμοι ηλίθιοι παντού και αναμεταδότες πίθηκοι, πρόθυμοι πολύ και πάντα

βγαίνει ο Πέτσας και προϊδεάζει για την επερχόμενη φίμωση. Όποιος μιλάει εναντίον πάει μέσα (σε λίγο...πιο σκληρά μέτρα και κυρώσεις)
βγαίνει ο άλλος δεινόσαυρος χθες ο Μπένννιιι και κάτι ψέλλισε για τσιπάκια και βιομετρικά

υψιστη η ευκαιρία για ολοκλήρωση αυτού που ξεκίνησε το 2001 με την 11/09 και το αστυνομικό κράτος, τον αόρατο τρόμο και την εδραίωση της ανασφάλειας που συνεχίστηκε με την πιο κραυγαλέα αναδιανομή πλούτου το 2008 κι έπειτα (εμείς σώσαμε γερμανικές και γαλλικές τράπεζες, άλλοι έσωσαν άλλα καλόπαιδα που σκορπούσαν φτηνό χρήμα), τώρα πάλι μοναδική ευκαιρία για ολιστική κατάργηση ελευθεριών, εντατικής ψηφιακής επιτήρησης, αιώνιας μνημονιακής δεσμεύσεως με έξτρα δανεικά και διαφόρων άλλων οργουελιανής φύσεως πρακτικών.

το κόστος της ανθρωποφοβίας που σπέρνεται ποιος το υπολογίζει;
το κόστος σε ανθρώπινο δυναμικό κι εμπειρία που έχει επενδύσει κάποιος και το διώχνει γίνεται αυτομάτως ξόδεμα μη επιστρεφόμενο

και θα μου την πέσετε το ξέρω, συνωμοσίες και τέτοια τρελά.
οι δόσεις του δηλητηρίου είναι τόσο καλά ζυγισμένες ώστε το πειραματόζωο ίσα που να διερωτάται αλλά να φτάνει σε τέτοιου μεγέθους σύγκρουση κι αδιέξοδο με την εικονική του πραγματικότητα και λόγω του χάους που τον διέπει εσωτερικά να δέχεται αγόγγυστα ως φυσικό επακόλουθο τη δηλητηρίασή του για το καλό του και όλων. Περαστικά μας (που δε θα είναι).

εν μέσω όλων αυτών των εξαιρετικών που συμβαίνουν γίνονται άλλα τόσα σημεία και τέρατα σε πάρα πολλά νευραλγικά επίπεδα που απλά περνάνε στο μη ορατό πεδίο γιατί η εντολή είναι φόβος και τρόμος για τον έλεγχο.

Μπράβο φίλε, τα είπες πολύ ωραία,συμφωνώ απόλυτα
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.273
Like
599
Πόντοι
246
Θα φαγωθούν πρώτα τα πτηνά και τα αδέσποτα.
Εσύ πχ, που διαμένεις?
εγω ειμαι κλεισμενος σε ενα κλουβακι στο μπαλκονι μιας γκριζας πολυκατοικιας στην αθηνα
περιμενω να κανει το πρωτο λαθος ο αφεντικος μου οταν θα μου καθαρισει το κλουβι για να πεταξω μακρια, στην επαρχια

οσοι μενετε σε μεγαλουπολεις θα ψοφησετε της πεινας οπως στην κατοχη
 
  • Like
Αντιδράσεις: condo

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Πάλι οι συντάξεις θα σώσουν κόσμο απ'την πείνα
Εφόσον παραμείνουν και αυτές στο μέγεθος που είναι, και δεν έρθει κάποιο νέο μνημόνιο, έστω και προσωρινό.
Παροδικά είναι αυτά όμως, δεν προβλέπεται βαθιά ύφεση.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
19.006
Κριτικές
1
Like
2.809
Πόντοι
606
:grin:
 

Συνημμένα

  • 2849473.jpg
    2849473.jpg
    99,1 KB · Εμφανίσεις: 41

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.066
Like
3.712
Πόντοι
606
Εφόσον παραμείνουν και αυτές στο μέγεθος που είναι, και δεν έρθει κάποιο νέο μνημόνιο, έστω και προσωρινό.
Παροδικά είναι αυτά όμως, δεν προβλέπεται βαθιά ύφεση.

Και επι μνημονίων,πάλι οι συντάξεις κρατούσαν πολλά σπίτια και δεν έγινε κοινωνική έκρηξη
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.066
Κριτικές
10
Like
13.106
Πόντοι
3.846
Μου αρεσει ρε τυποι που θεωρειτε στανταρακι οτι θα εχουμε καθαρισει με τον Κορωνοιο μεχρι τον Ιουνιο και σας εχει πιασει ο προβληματισμος για τον τουρισμο....

οι πληροφορίες είναι αξιόπιστες από άτομα που η δουλειά τους είναι κρατήσεις σε ξενοδοχεία. Επίσης αν παρατήρησες είπαμε πότε θα αρχίσει η σεζόν και όχι πότε θα λυθεί το πρόβλημα του ιού. Και σε διαβεβαιώ φίλε μου έμμεσα ή άμεσα πολύ κόσμος στην Ελλάδα εξαρτάται οικονομικά από τον τουρισμό.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
169
Like
20.417
Πόντοι
34.612

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.591
Κριτικές
36
Like
38.580
Πόντοι
19.795
οι πληροφορίες είναι αξιόπιστες από άτομα που η δουλειά τους είναι κρατήσεις σε ξενοδοχεία. Επίσης αν παρατήρησες είπαμε πότε θα αρχίσει η σεζόν και όχι πότε θα λυθεί το πρόβλημα του ιού. Και σε διαβεβαιώ φίλε μου έμμεσα ή άμεσα πολύ κόσμος στην Ελλάδα εξαρτάται οικονομικά από τον τουρισμό.
Παρά πολύς κόσμος εξαρτάται από τον τουρισμό. Και παρά πολλοί οι παράγοντες από τους οποίους εξαρταται. Αλλά αν δεν βρεθεί φάρμακο, ειδικά εισαγομενος τουρισμός πολύ δυσκολο να υπάρξει.
 

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
οι πληροφορίες είναι αξιόπιστες από άτομα που η δουλειά τους είναι κρατήσεις σε ξενοδοχεία. Επίσης αν παρατήρησες είπαμε πότε θα αρχίσει η σεζόν και όχι πότε θα λυθεί το πρόβλημα του ιού. Και σε διαβεβαιώ φίλε μου έμμεσα ή άμεσα πολύ κόσμος στην Ελλάδα εξαρτάται οικονομικά από τον τουρισμό.
Οι ξενοδόχοι ίσως λογαριάζουν χωρίς τον ξενοδόχο.
Είναι λίγο νωρίς για σχέδια. Ας περιμένουμε να δούμε την πορεία του ιού.
Σε μια τόσο ρευστή κατάσταση, το να οργανώνει κάποιος,  χρονοδιάγραμμα για τουρισμό είναι ανεδαφικό.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.948
Κριτικές
16
Like
14.883
Πόντοι
6.515
μακελειο  :headbaning2:

“ΛΥΣΣΑΞΑΝ” ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ 4 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΑΝΟΙΧΤΕΣ ΟΙ ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΗ – ΦΟΒΟΙ ΓΙΑ ΣΥΝΩΣΤΙΣΜΟ ΤΗΝ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

όταν μαζεύονται οι λαθρο ή οι κουτσουμπες δεν τρεχει κατι  :undecided:
 

Συνημμένα

  • F-1-768x448.jpg
    F-1-768x448.jpg
    132,6 KB · Εμφανίσεις: 20

The-Sex-Pistols

Μέλος
Εγγρ.
13 Φεβ 2020
Μηνύματα
596
Like
113
Πόντοι
6
Παρά πολύς κόσμος εξαρτάται από τον τουρισμό. Και παρά πολλοί οι παράγοντες από τους οποίους εξαρταται. Αλλά αν δεν βρεθεί φάρμακο, ειδικά εισαγομενος τουρισμός πολύ δυσκολο να υπάρξει.
Διότι θα υπάρξει εσωτερικός?
Όταν ανοίξουν οι επιχειρήσεις θα αρχίσουν μετά από ένα μήνα να μοιράζουν άδειες?
Η πλειοψηφία , πήρε ήδη την καλοκαιρινή τους άδεια, και την πέρασε και περνάει σε καραντίνα.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.591
Κριτικές
36
Like
38.580
Πόντοι
19.795
Διότι θα υπάρξει εσωτερικός?
Όταν ανοίξουν οι επιχειρήσεις θα αρχίσουν μετά από ένα μήνα να μοιράζουν άδειες?
Η πλειοψηφία , πήρε ήδη την καλοκαιρινή τους άδεια, και την πέρασε και περνάει σε καραντίνα.
Θα πέσει πολύ πείνα. Ξενοδοχουπαλληλοι, προμηθευτές ξενοδοχείων, επισητηστικα, καταστήματα με σουβενίρ, βιοτεχνίες με είδη λαϊκής τέχνης και πολλά άλλα επαγγέλματα εξαρτώνται από τον τουρισμό. Και ακόμα άλλα τόσα εξαρτωντουσταν το χειμώνα από τα χρήματα των παραπάνω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom