Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Προβλεψη για τους θανατους με καταληκτικη ημερομηνια του πρωτου κυματος στις 4 Αυγουστου...

https://[URL unfurl="true"]www.newmoney.gr/wp-content/uploads/2020/04/coron6.png[/img[/URL]]
[/quote]αυτο ειναι τρομοκρατια.

μπορει ο ιος να αφανιστει το καλοκαιρι οπως ο σαρς, μικρη πιθανοτητα 10% αλλα υπαρχει

μπορει να βγουν καλυτερα φαρμακα σαν αυτα που εννοει ο καθηγητης τραινταφυλλιδης τον ιουνιο και εκει υπαρχει μια πιθανοτητα πχ 20%, τον δεκεμβριο δεν ξεραμε για κανενα φαρμακο και απο τοτε βγηκαν και δοκιμαστηκαν αρκετα επιτυχημενα καποια.

αν βγω και εγω να πω οτι οι πνευμονιες (ξεχνοντας την προοδο της ιατρικης που θα συμβει) θα σκοτωσουν 500 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ανθρωπους τα επομενα 100 χρονια, τρομοκρατια δεν κανω? δεν λεω ψεματα, με 5 εκατομυρια νεκρους απο πνευμονιολογικες ασθενειες το χρονο τοσο μας βγαινει, αλλα ποιος ειναι ο σκοπος μου? να τρομοκρατησω κρυβοντας 15 διαφορετικα σεναρια που θα οδηγησουν σε μειωση στο μελλον.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Για εμβόλια που διαφημίζονται από τις σελίδες των εταιρειών που τα φτιάχνουν ας κρατάμε μικρό καλάθι.......

Απο που δηλαδη πρεπει να διαφημιστουν;Απο τα καναλια;

Για να ξεκινησει μια κλινικη δοκιμη σε ανθρωπους η οποιαδηποτε εταιρεια πρεπει να παρει αδεια απο τον εγχωριο οργανισμο υγειας.Για να παρει αδεια απο εκει εχει παρουσιασει επαρκη επιστημονικα δεδομενα.

 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
αυτο ειναι τρομοκρατια.

μπορει ο ιος να αφανιστει το καλοκαιρι οπως ο σαρς, μικρη πιθανοτητα 10% αλλα υπαρχει

μπορει να βγουν καλυτερα φαρμακα σαν αυτα που εννοει ο καθηγητης τραινταφυλλιδης τον ιουνιο και εκει υπαρχει μια πιθανοτητα πχ 20%, τον δεκεμβριο δεν ξεραμε για κανενα φαρμακο και απο τοτε βγηκαν και δοκιμαστηκαν αρκετα επιτυχημενα καποια.

αν βγω και εγω να πω οτι οι πνευμονιες (ξεχνοντας την προοδο της ιατρικης που θα συμβει) θα σκοτωσουν 500 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ανθρωπους τα επομενα 100 χρονια, τρομοκρατια δεν κανω? δεν λεω ψεματα, με 5 εκατομυρια νεκρους απο πνευμονιολογικες ασθενειες το χρονο τοσο μας βγαινει, αλλα ποιος ειναι ο σκοπος μου να τρομοκρατησω κρυβοντας 15 διαφορετικα σεναρια που θα οδηγησουν σε μειωση στο μελλον.

Αυτο τρομπα ειναι επιστημονικη αναλυση ενος απο τα πιο εγκριτα επιστημονικα ιδρυματα στο κοσμο χρησιμοποιοντας τα υπαρχοντα δεδομενα...μιλαει για 150.000 νεκρους ΜΟΝΟ στην Ευρωπη με απολυτη καραντινα και περιορισμο κυκλοφοριας.

Για να καταλαβεις ποσο μαλακας εισαι που συνεχιζεις να μιλας για γριππουλες και παπαριες...και στο μισο να πεσει μεσα μιλαμε για τεραστιο νουμερο.

Υ.Γ
Οι Αγγλοι λεγανε οτι στη χειροτερη στο τελος της επιδημιας θα εχουν 7 με 20 χιλιαδες νεκρους.Ηδη εχουν 7 χιλιαδες και δεν εχουν φτασει καν στο μεσο της επιδημιας...
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
Kαλός ο χαβαλές αλλα καπου το ξεχειλωσατε..Ενθεν κι ενθεν..
Αλλο να βριζουμε τον αλβανό και τον καθε εναν εδω μεσα που ποσταρει αντεθνικά ή απαραδεκτα θεματα και άλλο να τον κραζουμε για το χαβαλε και να το συνεχίζουμε..Κατανταει κουραστικό και ανουσιο..
Και για τις δυο πλευρες το λεω...


τι μας λες, σπαμάρουν το τόπικ;

είναι οι ίδιοι που συμμετέχουν στα κουίζ σου, προφανώς δεν σπαμάρουν τότε.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.362
Κριτικές
3
Like
7.011
Πόντοι
1.486
τι μας λες, σπαμάρουν το τόπικ;

είναι οι ίδιοι που συμμετέχουν στα κουίζ σου, προφανώς δεν σπαμάρουν τότε.
Ωχου ρε φιλε....Δεν ειπα "σπαμαρουν"..Το να αλληλοβρίζονται χωρίς αποχρώντα λόγο καταντα κουραστικό..
Το να αποφορτιζόμαστε για κανενα μισαωρο με κατι χιουμοριστικό/γριφο εχει διαφορα,δε νομίζεις?
ΥΓ: προσεχε τι θα απαντησεις ,εχω ετοιμο κουιζ! :grin: :grin: :grin: :grin:
 

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
21.454
Κριτικές
7
Like
38.573
Πόντοι
10.411
Μετά από αυτό το video,πιστεύω ότι είναι προ των πυλών η μετάλλαξη του ιου σε Covid-19 Pro Plus(Το απόσπασμα ειδικά από το 09:53 και μετά με ξεπερνάει)

 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.502
Like
6.655
Πόντοι
1.106
πες το και κολοκοτρωνη αν θες να παιζουμε με τις λεξεις, δεν ειμαι φιλολογος ουτε με ενδιεφερε ποτέ να γινω, στα αρχιδια μου. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΛΑΘΗ ΠΩς ΓΡΑΦΕΙς ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΕΝΑΣ ΤΟΝΝΟΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΑΤΑΛΗΞΗ ΜΑΛΑΚΑ.

η συγκριση δεν εγινε με ιαπωνια μαλακα.

η συγκριση ηταν αφρικη - ευρωπη.

ΚΑΙ Ο ΒΛΑΞ ΕΒΑΛΕ ΗΛΙΚΙΕΣ ΑΠΟ ΣΑΟ ΤΟΜΕ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΟΥΣ ΕΚΕΙ, ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΥΡΩΠΑΪΚΕΣ ΧΩΡΕΣ ΣΕ ΠΟΣΟΣΤΟ ΗΛΙΚΙΩΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΣΔΟΚΗΜΟ ΖΩΗΣ

λοιπον

ΠΑΡΤΑ ΣΤΗΝ ΜΟΥΡΗ ΜΕ ΧΑΡΤΗ

Λοβοτομημένε λουκουμά, αφού επιμένεις, βάλε μας λίγο τα νούμερα από τις λίστες του ΠΟΥ που σου παρεθεσα, να μας δείξεις ότι αυτή η χώρα έχει ελάχιστους ηλικιωμένους, όπως έλεγες. Πες μας ξανά και από τι πάσχουν αυτοί ο ελάχιστοι ηλικιωμένοι σύμφωνα με το λοβοτομημένο σου μυαλό. Αυτιστικό νούμερο πού δεν είχες ιδέα ότι Μαρόκο και Αλγερία και λοιποί είναι στην Αφρική και παρόλα αυτά "διδάσκεις¨και Γεωγραφία.
Τη σύγκριση Ευρώπη Αφρική την ανακάλυψες τώρα;
Αλήθεια θα μας πεις ποτέ για το αν ισχύουν οι 6000 νεκροί από γρίπη στην ανακοίνωση του ιταλικού ΕΟΔΥ;

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης

γιωργο δεν με ενδιαφερει ποιος ειναι ο ιωαννιδης, αν ειναι καραγκιοζης σαν χαρακτηρας ή μεγαλομανης, πριν 2 μηνες δεν τον ηξερα και ουτε σκοπευω να του δωσω βραβειο.

και ο τοτος απο την ολλανδια να εβγαινε να λεει αυτα που λεει, η λογικη και οι αριθμοι συμφωνουν, οποτε θα τον ακουγα,

αντιθετα δεν ακουω τους δημοσιογραφους που λενε για πολυ κοσμο στην παραλια της θεσσαλονικης οταν με τα ματια μου βλεπω λιγο κοσμο,

ή λενε για μεγαλη εξοδο απο τα διοδια και τα καραβια οταν τα νουμερα λενε μειωση 30% και 80%

ή λενε για νεκρα παιδια, οταν μετα απο 80.000 νεκρους εχουν πεθανει πχ 2 παιδια στην ασια, 2 στην αμερικη και 2 στην ευρωπη.
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.592
Κριτικές
36
Like
38.584
Πόντοι
19.795
Μετά από αυτό το video,πιστεύω ότι είναι προ των πυλών η μετάλλαξη του ιου σε Covid-19 Pro Plus(Το απόσπασμα ειδικά από το 09:53 και μετά με ξεπερνάει)

Δεν ξαναπάω με Κινεζα, ούτε και αν κάτσω 2 χρόνια σπίτι. :vomit:
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Αυτο τρομπα ειναι επιστημονικη αναλυση ενος απο τα πιο εγκριτα επιστημονικα ιδρυματα στο κοσμο χρησιμοποιοντας τα υπαρχοντα δεδομενα...μιλαει για 150.000 νεκρους ΜΟΝΟ στην Ευρωπη με απολυτη καραντινα και περιορισμο κυκλοφοριας.

Για να καταλαβεις ποσο μαλακας εισαι που συνεχιζεις να μιλας για γριππουλες και παπαριες...και στο μισο να πεσει μεσα μιλαμε για τεραστιο νουμερο.

Υ.Γ
Οι Αγγλοι λεγανε οτι στη χειροτερη στο τελος της επιδημιας θα εχουν 7 με 20 χιλιαδες νεκρους.Ηδη εχουν 7 χιλιαδες και δεν εχουν φτασει καν στο μεσο της επιδημιας...
τωρα μιλας σωστα,

ποσους νεκρους εχουμε ΗΔΗ στην ευρωπη απο την γριπη?
απο τις αλλες μεταδοτικες πνευμονιες?
στον υπολοιπο πλανητη?

για την ωρα ΔΕΝ προηγειται ο κορονοιος.

αααααν και οοοοοταν φτασει τους νεκρους αλλων ασθενειων ΤΟΤΕ θα δικαιολογει στην τηλεοραση ιδιο χρονο με αυτες, οχι να παιζουν 24 ωρες κορονοιο με 5 νεκρους την ιδια μερα που πεθαναν 55 απο καρκινο. δεν ειναι κατωτερου θεου και τους συνηθισαμε και τους ξεχασαμε τους καρκινοπαθεις.

και ενω ειναι πιο πιθανο να πεθανει απο καρκινο η 50ρα συναδελφος μου να μου λεει φοβαται τον κορονοιο.
 

Συνημμένα

  • ζυγαρια.jpg
    ζυγαρια.jpg
    59 KB · Εμφανίσεις: 20

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Απο την παραπάνω λίστα προκύπτει οτι και τα δύο υπό εξέλιξη εμβόλια που ανέβηκαν σε προηγούμενες σελίδες είναι σχετικά πίσω από άλλα......θα δούμε.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
τωρα μιλας σωστα,

ποσους νεκρους εχουμε ΗΔΗ στην ευρωπη απο την γριπη?
απο τις αλλες μεταδοτικες πνευμονιες?
στον υπολοιπο πλανητη?

για την ωρα ΔΕΝ προηγειται ο κορονοιος.

αααααν και οοοοοταν φτασει τους νεκρους αλλων ασθενειων ΤΟΤΕ θα δικαιολογει στην τηλεοραση ιδιο χρονο με αυτες, οχι να παιζουν 24 ωρες κορονοιο με 5 νεκρους την ιδια μερα που πεθαναν 55 απο καρκινο. δεν ειναι κατωτερου θεου και τους συνηθισαμε και τους ξεχασαμε τους καρκινοπαθεις.

και ενω ειναι πιο πιθανο να πεθανει απο καρκινο η 50ρα συναδελφος μου να μου λεει φοβαται τον κορονοιο.

Βρε βλακα δεν ειναι μονο οι θανατοι που εχει κολλησει η σκατοκεφαλα σου...ειναι και τι καταλοιπα αφηνει πισω της αυτη η ιστορια.Υπαρχουν ενδειξεις οτι ακομα και αν αποθεραπευτει ο αλλος μπορει να του αφηνει καρδιολογικες,πνευμολογικες,εγκεφαλικες και νεφρολογικες αλλοιωσεις.

Εχει κολλησει το ηλιθιο κεφαλι σου στην Ελλαδα που ειναι απο τις καλυτερες περιπτωσεις και ακομα και ετσι αν επιβεβαιωθει το σεναριο που εγραψα πριν θα εχουμε 300-400 νεκρους.

Φετος απο την αθωα γριππουλα ξερεις ποσους ειχαμε;Γυρω στους 100!!!

Καταλαβες τωρα γιατι σε βριζω συνεχεια;Γιατι στα εχω εξηγησει ολα αυτα 200 φορες και εσυ συνεχιζεις να λες σαν αυτιστικος τις ιδιες μαλακιες!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: Y13

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
τωρα μιλας σωστα,

ποσους νεκρους εχουμε ΗΔΗ στην ευρωπη απο την γριπη?
απο τις αλλες μεταδοτικες πνευμονιες?
στον υπολοιπο πλανητη?

για την ωρα ΔΕΝ προηγειται ο κορονοιος.

αααααν και οοοοοταν φτασει τους νεκρους αλλων ασθενειων ΤΟΤΕ θα δικαιολογει στην τηλεοραση ιδιο χρονο με αυτες, οχι να παιζουν 24 ωρες κορονοιο με 5 νεκρους την ιδια μερα που πεθαναν 55 απο καρκινο. δεν ειναι κατωτερου θεου και τους συνηθισαμε και τους ξεχασαμε τους καρκινοπαθεις.

και ενω ειναι πιο πιθανο να πεθανει απο καρκινο η 50ρα συναδελφος μου να μου λεει φοβαται τον κορονοιο.


ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΧΟΝΤΡΟΚΕΦΑΛΑ ΣΟΥ;

θΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ.

Ρε χοντροκεφτέ, σου του έχουμε πει 1000 φορές.

Οι νεκροί αυτοί την στιγμή είναι με ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΣΕ ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ.

Αν δεν πέρναμε μέτρα τότε όχι μόνον θα ξεπερνούσαν τους νεκρούς της γρίπης αλλά και του καρκίνου και των καρδιακών νόσων.

ΕΚΘΕΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΥΞΗΣΗ ΠΑΝΤΟΥ ΠΡΙΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΜΕΤΡΑ.

Οπότε κάθε φορά που θα ποστάρεις τις καθυστερημένες μαλακίες σου θα σου λέμε:

ΣΚΑΣΕ ΠΟΥΣΤΗ.

ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ. ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;

 
  • Like
Αντιδράσεις: Y13
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν ξαναπάω με Κινεζα, ούτε και αν κάτσω 2 χρόνια σπίτι. :vomit:
οχι ρε δεν ειναι ολες οι κινεζες ετσι, να τρωνε τετοια.

τι κι αν ειναι σαν πινεζες παιρνουν πιπες οι κινεζες.

επισης για να ειμαστε επιστημονικα σωστοι, τιποτα απο αυτα που τρωει δεν ειναι ΕΝΤΟΜΟ, οπως λεει ο τιτλος,

ουτε οι σαρανταποδαρουσες, ουτε οι αραχνες, ειναι αρθροποδα, οπως αρθροποδα ειναι οι γαριδες και οι αστακοι,

για να ειναι εντομο ενα αρθροποδο πρεπει να εχει  6 ΠΟΔΙΑ , και να εχει σε 3 μερη σωμα=κεφαλι,θωρακα,κοιλια
πχ μυρμηγκι, πεταλουδα, μελισσα
 

Γιώργος Ξύδης

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Ιαν 2011
Μηνύματα
12.340
Κριτικές
9
Like
4.696
Πόντοι
1.830
τωρα μιλας σωστα,

ποσους νεκρους εχουμε ΗΔΗ στην ευρωπη απο την γριπη?


δεν έχω παρακολουθήσει τι ισχυρίζεσαι αλλά καταλαβαίνω ότι εξακολουθείς να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ γρίπης και κορονοιού.

συγκρίνεις μόνο νούμερα θανάτων πχ λες πόσοι πέθαναν φέτος απ την γρίπη (σε ένα ολόκληρο έτος) και πόσοι μέχρι στιγμής από τον ιό (πολύ μικρότερο χρονική περίοδος, φοβερά περιοριστικά μέτρα σε παγκόσμιο επίπεδο για την μη εξάπλωσή του).

χωρίς τα μέτρα και σε βάθος ενός έτους, πόσοι θα ήταν οι θάνατοι απ τον ιό;
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Βρε βλακα δεν ειναι μονο οι θανατοι που εχει κολλησει η σκατοκεφαλα σου...ειναι και τι καταλοιπα αφηνει πισω της αυτη η ιστορια.Υπαρχουν ενδειξεις οτι ακομα και αν αποθεραπευτει ο αλλος μπορει να του αφηνει καρδιολογικες,πνευμολογικες,εγκεφαλικες και νεφρολογικες αλλοιωσεις.

Εχει κολλησει το ηλιθιο κεφαλι σου στην Ελλαδα που ειναι απο τις καλυτερες περιπτωσεις και ακομα και ετσι αν επιβεβαιωθει το σεναριο που εγραψα πριν θα εχουμε 300-400 νεκρους.

Φετος απο την αθωα γριππουλα ξερεις ποσους ειχαμε;Γυρω στους 100!!!

Καταλαβες τωρα γιατι σε βριζω συνεχεια;Γιατι στα εχω εξηγησει ολα αυτα 200 φορες και εσυ συνεχιζεις να λες σαν αυτιστικος τις ιδιες μαλακιες!!!

απο τις καλυτερες περιπτωσεις ειναι 60 χωρες της τροπικης ζωης που εχουν ακομη και σημερα 0 νεκρους.
εσυ τα βλεπεις κοντοφθαλμα, για δυτικη ευρωπη και βορειο αμερικη που εχουν γηρασμενο πληθυσμο και αργησαν καποιοι να παρουν μετρα σε αντιθεση με την απω ανατολη, πχ ταηβαν, κορεα, ιαπωνια, κινα.

τελος για την γριπουλα αφου εισαι γιατρος ξερεις οτι 100 ειναι οι καταγεγραμμενοι στην γριπουλα ενω οι πραγματικοι ειναι 1.000 λενε οι εκτιμητες επιστημονες, αντιθετα για τον κορονοιο εχουμε 80 καταγεγραμμενους και πραγματικους εκτιμουν περιπου 80 γιατι καταγραφονται σχεδον ολοι με τον ντορο που γινεται

www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]

το λοιπον προτιμω 400 νεκρους απο κορονοιο και αλλους 300 με προβληματα που θα τους αφησει
παρα τους 1000 νεκρους απο την γριπη
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom