Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.951
Κριτικές
16
Like
14.888
Πόντοι
6.515
Τεράστιο, αλλά πιστεύω αξίζει να διαβαστεί, ειδικά απ αυτούς που τον έχουν θεοποιήσει. Άρθρο του 2008...

το σεντονι δεν το διαβασα απλα εχω δει ασήμαντους ανθρώπους να προσπαθουν να διαβαλλουν αξιους, αναγνωρισμένους για να εισπραξουν μερικα λεπτα δημοσιότητας  :think:

οσες συνεντευξεις εχω δει του Ιωαννιδη διακρινω σοβαροτητα, δεν ειδα να κατηγορει τον τσιορδα η αλλον, απλα εχει και καποιες διαφορετικες αποψεις σε σχεση με την διενεργεια των τεστ
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δεν έχω παρακολουθήσει τι ισχυρίζεσαι αλλά καταλαβαίνω ότι εξακολουθείς να κάνεις συγκρίσεις μεταξύ γρίπης και κορονοιού.

συγκρίνεις μόνο νούμερα θανάτων πχ λες πόσοι πέθαναν φέτος απ την γρίπη (σε ένα ολόκληρο έτος) και πόσοι μέχρι στιγμής από τον ιό (πολύ μικρότερο χρονική περίοδος, φοβερά περιοριστικά μέτρα σε παγκόσμιο επίπεδο για την μη εξάπλωσή του).

χωρίς τα μέτρα και σε βάθος ενός έτους, πόσοι θα ήταν οι θάνατοι απ τον ιό;
οταν θα ολοκληρωθει θα κανουμε συγκιρσεις,

ενδεικτικα στην κινα που περασε το μεγαλο μπαμ και μακαρι να μην ξαναγινει.

εχουμε 60.000 νεκρους απο γριπη καθε χρονο, 30.000 την περιοδο που ειχαν τους 3.500 απο τον κορονοιο.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
απο τις καλυτερες περιπτωσεις ειναι 60 χωρες της τροπικης ζωης που εχουν ακομη και σημερα 0 νεκρους.
εσυ τα βλεπεις κοντοφθαλμα, για δυτικη ευρωπη και βορειο αμερικη που εχουν γηρασμενο πληθυσμο και αργησαν καποιοι να παρουν μετρα σε αντιθεση με την απω ανατολη, πχ ταηβαν, κορεα, ιαπωνια, κινα.

τελος για την γριπουλα αφου εισαι γιατρος ξερεις οτι 100 ειναι οι καταγεγραμμενοι στην γριπουλα ενω οι πραγματικοι ειναι 1.000 λενε οι εκτιμητες επιστημονες, αντιθετα για τον κορονοιο εχουμε 80 καταγεγραμμενους και πραγματικους εκτιμουν περιπου 80 γιατι καταγραφονται σχεδον ολοι με τον ντορο που γινεται

www.worldometers.info/coronavirus/]https://www.worldometers.info/coronavirus/[/url]

Στην Αφρικη ρε βλακα δεν υπαρχει σοβαρη καταγραφη και ειναι σαφως πισω χρονικα απο τις αλλες χωρες...τωρα τα υπολοιπα που λες ειναι για το πουτσο ως συνηθως.

Δειξε μου πηγη με ΜΕΛΕΤΗ τρομπα οχι εκτιμησεις και παπαριες που να λεει αυτη τη μαλακια που μολις εγραψες οτι οι πραγματικοι νεκροι στην Ελλαδα απο γριπη ειναι 1000.

 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Στην Αφρικη ρε βλακα δεν υπαρχει σοβαρη καταγραφη και ειναι σαφως πισω χρονικα απο τις αλλες χωρες...τωρα τα υπολοιπα που λες ειναι για το πουτσο ως συνηθως.

Δειξε μου πηγη με ΜΕΛΕΤΗ τρομπα οχι εκτιμησεις και παπαριες που να λεει αυτη τη μαλακια που μολις εγραψες οτι οι πραγματικοι νεκροι στην Ελλαδα απο γριπη ειναι 1000.
στην αφρικη εχουν κυριως νεους, και λογω ζεστης δεν συνωστιζονται σε κλειστους χωρους, οποτε σε ποσοστο ειναι βεβαιο δεν θα γινουν ευρωπη.

δεν θα με στειλεις να ψαχνω αρθρα και μελετες στο ιντερνετ, εσυ ως γιατρος πες μου ή βρες ποσοι ειναι οι πραγματικοι νεκροι απο γριπη καθε χρονο στην ελλαδα,

εγω σε αρθρα και συνεντεξεις που μιλουσαν γιατροι το ακουσα το 1.000 δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου. οπως και το 500.000 νεκροι καθε χρονο απο γριπη ηταν απο ανακοινωση-αρθρο-αναρτηση απο τον Παγκοσμιο Οργανισμο Υγειας, αλλο αν φετος ειχαμε πολλους και μιλανε και για 1.200.000
www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/influenza-(seasonal)]https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/influenza-(seasonal)[/url]
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
στην αφρικη εχουν κυριως νεους, και λογω ζεστης δεν συνωστιζονται σε κλειστους χωρους, οποτε σε ποσοστο ειναι βεβαιο δεν θα γινουν ευρωπη.

δεν θα με στειλεις να ψαχνω αρθρα και μελετες στο ιντερνετ, εσυ ως γιατρος πες μου ή βρες ποσοι ειναι οι πραγματικοι νεκροι απο γριπη καθε χρονο στην ελλαδα,

εγω σε αρθρα και συνεντεξεις που μιλουσαν γιατροι το ακουσα το 1.000 δεν το εβγαλα απο το μυαλο μου. οπως και το 500.000 νεκροι καθε χρονο απο γριπη ηταν απο ανακοινωση-αρθρο-αναρτηση απο τον Παγκοσμιο Οργανισμο Υγειας, αλλο αν φετος ειχαμε πολλους και μιλανε και για 1.200.000
www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/influenza-(seasonal)]https://www.who.int/news-room/fact-sheets/detail/influenza-(seasonal)[/url]

Α απλα θα πετας πιπες και μετα θα ψαχνω εγω να βρω αρθρα και μελετες για να σε διαψευσω...
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.210
Κριτικές
1
Like
1.902
Πόντοι
366
οταν θα ολοκληρωθει θα κανουμε συγκιρσεις,

ενδεικτικα στην κινα που περασε το μεγαλο μπαμ και μακαρι να μην ξαναγινει.

εχουμε 60.000 νεκρους απο γριπη καθε χρονο, 30.000 την περιοδο που ειχαν τους 3.500 απο τον κορονοιο.

ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗ.

Στην Γουχάν τους έχτιζαν μέσα για να μην διαδοθεί ο ιός.

ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗ

Η Γουχάν έμεινε 70 μέρες σε αυστηρή καραντίνα.

ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗ.
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.118
Like
28.664
Πόντοι
5.506
:happy: :happy: :happy: :happy: :happy:
κανεις δεν εχει διαθεση να σπαμαρει και να βρωμιζει νημα που ενδιαφερει αρκετα ολους μας....
αλλα......
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Η λιστα αυτη εχει πολλα λαθη...

Μη με κάνεις να βγώ από τα ρούχα μου.......αλλά επειδή δεν ξέρω, μπορείς να μου υποδείξεις πάνω από 3 λάθη;;;Ή τέλος πάντων όσα λάθη είναι σύμφωνα με τον ορισμό που ΕΣΎ δίνεις στο "πολλά";;;; Να μάθω προσπαθώ......
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Επιδημιολογικη μελετη για περυσι της δραστηριοτητας της γριππης στην Ελλαδα...

Δραστηριοτητα απο Δεκεμβρη εως και Μαιο με κορυφωση τον Φεβρουαριο.

Συνολικος αριθμος νοσλευομενων σε ΜΕΘ 374 νεκροι 154....η μεγαλη πλειοψηφια ολων αυτων ΔΕΝ ειχαν κανει εμβολιο.

Ιδια εικονα εχουμε και φετος μεχρι τωρα...

Κορωνοιος σε εναμιση μηνα με ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ....νοσηλευομενοι σε ΜΕΘ (μαζι με αυτους που αναρρωσαν ή πεθαναν)πανω απο 200 θανατοι 84.


Συνεχισε να μας λες πιπες για τη γριππουλα βλακα...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Α απλα θα πετας πιπες και μετα θα ψαχνω εγω να βρω αρθρα και μελετες για να σε διαψευσω...
οκ πετα εσυ πιπες οτι ειναι μονο 100 οι νεκροι απο την γριπη
και να ψαχνω εγω αρθρα για να σε διαψευσω, τι λες ρε εξυπνε
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Μη με κάνεις να βγώ από τα ρούχα μου.......αλλά επειδή δεν ξέρω, μπορείς να μου υποδείξεις πάνω από 3 λάθη;;;Ή τέλος πάντων όσα λάθη είναι σύμφωνα με τον ορισμό που ΕΣΎ δίνεις στο "πολλά";;;; Να μάθω προσπαθώ......

Και αμα βγεις απο τα ρουχα σου στα αρχιδια μας ρε τυπε....βαζεις λιστες συνεχεια απο το ιντερνετ και ουτε που καταλαβαινεις τι γραφουν.

Πχ τη θεραπεια της Distibuted Bio που εβαλα και εγω δεν ειναι εμβολιο....ειναι θεραπεια αντισωματων.Και επισης εχει ηδη μπει σε trial phase 1 και οχι σε preclinical οπως γραφει στη λιστα.


 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
οκ πετα εσυ πιπες οτι ειναι μονο 100 οι νεκροι απο την γριπη
και να ψαχνω εγω αρθρα για να σε διαψευσω, τι λες ρε εξυπνε

ΒΡΕ ΒΛΑΚΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΔΥ!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Επιδημιολογικη μελετη για περυσι της δραστηριοτητας της γριππης στην Ελλαδα...

Δραστηριοτητα απο Δεκεμβρη εως και Μαιο με κορυφωση τον Φεβρουαριο.

Συνολικος αριθμος νοσλευομενων σε ΜΕΘ 374 νεκροι 154....η μεγαλη πλειοψηφια ολων αυτων ΔΕΝ ειχαν κανει εμβολιο.

Ιδια εικονα εχουμε και φετος μεχρι τωρα...

Κορωνοιος σε εναμιση μηνα με ΚΑΡΑΝΤΙΝΑ....νοσηλευομενοι σε ΜΕΘ (μαζι με αυτους που αναρρωσαν ή πεθαναν)πανω απο 200 θανατοι 84.


Συνεχισε να μας λες πιπες για τη γριππουλα βλακα...
εδω ειμαστε το βρηκα ενα αρθρο για ελλαδα.
εκθεσηη απο ΕΟΔΥ, αρα οχι πιπες δικες μου οπως λες,
"Καταγράφηκαν πολύ περισσότερα σοβαρά κρούσματα εργαστηριακά επιβεβαιωμένης γρίπης σε
σύγκριση με την περσινή περίοδο (374 νοσηλευόμενοι σε Μονάδες Εντατικής Θεραπείας [ΜΕΘ]
έναντι 107 πέρσι, και 154 θάνατοι έναντι 42 πέρσι). Η αύξηση αυτή συνδέεται με την επικράτηση του
υπότυπου A(H1N1)pdm09 φέτος, έναντι της περσινής χρονιάς, που είχε επικρατήσει η γρίπη τύπου Β
και ήταν ασυνήθιστα ήπια. Αυξημένη ήταν κατά τη φετινή περίοδο και η γενική θνησιμότητα στον
Ελληνικό πληθυσμό, ενώ η εκτίμηση που έγινε από τους επιστήμονες του ΕΟΔΥ για την
«αποδιδόμενη στη γρίπη θνησιμότητα» ήταν 9,8 θάνατοι ανά 100.000 πληθυσμού (95% Διάστημα
Εμπιστοσύνης: 6,8–12,8), που αντιστοιχεί σε 1071 θανάτους (με 95% Διάστημα Εμπιστοσύνης 733–
1380 θανάτους). "
[URL unfurl="true"]https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2019/01/etisia_ekthesi_gripis_2018_2019.pdf[/url]

συνεχιζω να λεω πιπες για 1.000 θανατους απο την γριπη ή ειναι πιπες οι 154 θανατοι που μονο αυτοι καταγραφηκαν?
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
798
Πόντοι
96
Και αμα βγεις απο τα ρουχα σου στα αρχιδια μας ρε τυπε....βαζεις λιστες συνεχεια απο το ιντερνετ και ουτε που καταλαβαινεις τι γραφουν.

Πχ τη θεραπεια της Distibuted Bio που εβαλα και εγω δεν ειναι εμβολιο....ειναι θεραπεια αντισωματων.Και επισης εχει ηδη μπει σε trial phase 1 και οχι σε preclinical οπως γραφει στη λιστα.

Συναγωνιστή ότι μπορεί ο καθένας κάνει για να νιώσει μοναδικός εδώ στο bou.com....μπορώ να γράψω και σεντόνι αναλύοντας τις δύο προηγούμενες αναρτήσεις σου αλλά βαριέμαι. Πάμε παρακάτω........
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
68.118
Like
28.664
Πόντοι
5.506
ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΑ ΤΗΝ ΓΡΙΠΗ!!!!!!!!!!!!!!!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ΒΡΕ ΒΛΑΚΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΟΔΥ!!!
ο εοδυ λοιπον ΒΛΑΚΑ

λεει πεθαναν περσι 154, απο γριπη και καταγραφηκαν , αλλα οι πραγματικοι ηταν 1.071 (απο 733-1380)

ποιος ειναι ο ΒΛΑΚΑΣ, ΛΕΓΕ ΓΙΑΤΡΕ ΣΕ ΑΚΟΥΩ.

[URL unfurl="true"]https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2019/01/etisia_ekthesi_gripis_2018_2019.pdf[/url]
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
ο εοδυ λοιπον ΒΛΑΚΑ

λεει πεθαναν περσι 154, απο γριπη και καταγραφηκαν , αλλα οι πραγματικοι ηταν 1.071 (απο 733-1380)

ποιος ειναι ο ΒΛΑΚΑΣ, ΛΕΓΕ ΓΙΑΤΡΕ ΣΕ ΑΚΟΥΩ.

[URL unfurl="true"]https://eody.gov.gr/wp-content/uploads/2019/01/etisia_ekthesi_gripis_2018_2019.pdf[/url]

Βρε γαμημενο ανεγκεφαλο ζωο...αυτο ειναι μαθηματικο μοντελο ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ θανατων.Δεν ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ απο γριππη που ελεγες εσυ ο γαμωκαθυστερημενος!!!

Γιαυτο και εχει τοσο μεγαλη αποκλιση απο 700 εως 1300!!!

Τα ιδια ισχυουν σε ολες τις ασθενειες με θνησιμοτητα βλακα!!!
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Συναγωνιστή ότι μπορεί ο καθένας κάνει για να νιώσει μοναδικός εδώ στο bou.com....μπορώ να γράψω και σεντόνι αναλύοντας τις δύο προηγούμενες αναρτήσεις σου αλλά βαριέμαι. Πάμε παρακάτω........

Τυπε τα αρχιδια μου κουνιουνται μπορεις...παμε παρακατω.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Βρε γαμημενο ανεγκεφαλο ζωο...αυτο ειναι μαθηματικο μοντελο ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ θανατων.Δεν ειναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ ΘΑΝΑΤΟΙ απο γριππη που ελεγες εσυ ο γαμωκαθυστερημενος!!!

Γιαυτο και εχει τοσο μεγαλη αποκλιση απο 700 εως 1300!!!

Τα ιδια ισχυουν σε ολες τις ασθενειες με θνησιμοτητα βλακα!!!
ο ηλιθιος επιμενει,

ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΕΣΥ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΙΑΨΕΥΔΕΙΣ ΤΟΝ ΕΟΔΥ ΚΑΙ ΛΕΣ πεθαναν μονο οι 154 που καταγραφηκαν ή δικιο εχουν οι ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΟΙ ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΤΟΥ ΕΟΔΥ που εκτιμησαν περιπου 1071?????
:uglystupid: :uglystupid: :uglystupid: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom