Νέα

ΝΕΟΣ κορωνοϊός Covid-19 από τη Γουχάν (Κίνα)...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα CLOSER822
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 105K
  • Εμφανίσεις 3M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
φιλε εγω σε έναν  παθολογο γιατρο στο ικα  πηγαινα και ηταν συμφωνα με την ταμπελα του διευθυντης του εσυ η κατι τετοιο
το ονομα του ηταν σε ένα καταλογο για οικογενειακούς γιατρους
μιλαμε για περιπου 1 χρονο πριν
τον ρωτησα τοτε αβ μπορω να τον επιλεξω και μου ειχε πει ότι σχεδόν κανενας δεν δεχεται και ότι ειχαν κανει οι γιατροι προσφυγη
και άλλες φορες που πηγα δεν μπορουσα να τον επιλεξω
εσυ ξερεις περισσοτερα για αυτα

Φιλε μου πηγες σε ΙΚΑτζη δηλαδη μια απο τις μεγαλυτερες παρασιτικες μορφες ζωης στον πλανητη και μαλιστα διευθυντη και περιμενες να εξυπηρετηθεις;

Τοσοι γενικοι γιατροι υπαρχουν εκει εξω γιατι δεν πηγαινες σε εναν απο αυτους που παρακαλανε να πανε ασθενεις;
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.092
Κριτικές
9
Like
13.668
Πόντοι
2.606
Φιλε μου πηγες σε ΙΚΑτζη δηλαδη μια απο τις μεγαλυτερες παρασιτικες μορφες ζωης στον πλανητη και μαλιστα διευθυντη και περιμενες να εξυπηρετηθεις;

Τυπε απαξιωσες τον κολοσσιαιο αυτο οργανισμο που εδω και πολλες δεκαετιες προσφερει υπηρεσιες υψηλου επιπεδου στον ελληνα πολιτη. :S :S :S
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Τυπε απαξιωσες τον κολοσσιαιο αυτο οργανισμο που εδω και πολλες δεκαετιες προσφερει υπηρεσιες υψηλου επιπεδου στον ελληνα πολιτη. :S :S :S

Ενα απο τα ελαχιστα καλα του Τσυριζα που τους διελυσε και τους εστειλε στα νοσοκομεια να δουλεψουν και λιγακι τα κοπροσκυλα...
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Ενα απο τα ελαχιστα καλα του Τσυριζα που τους διελυσε και τους εστειλε στα νοσοκομεια να δουλεψουν και λιγακι τα κοπροσκυλα...
εσυ τωρα που δεν κυκλοφορει ψυχη, εχεις πολυ δουλεια ως οφθαλμιατρος σε νοσοκομειο κοπρογκεη?
ή κοπροσκυλιαζεις σαν εμας τους καθηγητες?
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
5.068
Κριτικές
10
Like
13.106
Πόντοι
3.846
Πότε θα γίνει το restart στον τουρισμό – Τι λένε tour operator

Από την 1η Ιουλίου αναμένεται να γίνει το restart στον τουρισμό της χώρας μας ενόψει της κρίσης του κορονοϊού.

Σύμφωνα με έρευνα της εφημερίδας του "Ελεύθερου Τύπου", η πλειονότητα των τουριστικών οργανισμών σχεδιάζει τις επόμενες κινήσεις της από τα μέσα Ιουνίου και μετά, με την ελπίδα ότι ο ζεστός καιρός δύναται να προκαλέσει ανάσχεση στην εξάπλωση του covid-19.

H σκανδιναβική και η ρωσική αγορά δείχνουν ότι μπορούν να ξεκινούν νωρίτερα, ενώ σύμφωνα με όλες τις ενδείξεις και εφόσον το φαινόμενο ηρεμήσει , δύναται να μπει στο παιχνίδι και η γερμανική αγορά. Πιο πίσω φαίνεται να εισέρχεται η βρετανική αγορά μολονότι ο JET 2 εμφανίζει ιδιαίτερα υψηλή άνοδο σε σχέση με το 2019 λόγω και της απορρόφησης σημαντικών προγραμμάτων του Thomas Cook. Kοινός τόπος είναι ότι λιγότεροι τουρίστες τρίτης ηλικίας θα ταξιδέψουν φέτος, ενώ όσοι έλθουν θα προσεγγίσουν τη χώρα με σημαντικές εκπτώσεις.

Σύμφωνα με πληροφορίες της εφημερίδας, για τη 1η Ιουλίου μεταφέρει την έναρξη της τουριστικής περιόδου στη χώρα μας ο φιλανδικός Tour operator Aurinkomatkat όπως ενημερώνει με επιστολή του τους ξενοδόχους, με τους οποίους συνεργάζεται στα Χανιά και τα Δωδεκάνησα. Σε ότι αφορά το πρόγραμμα του 2020 για την Ελλάδα έχουν παραμείνει οι προορισμοί της Ρόδου, της Κω, του Ηρακλείου και των Χανίων, ενώ έχουν τεθεί εκτός η Σκιάθος και η Ζάκυνθος.

Από εκεί και πέρα όπως σημειώνουν οι ίδιες πηγές στην εφημερίδα του Ελεύθερου Τύπου, έχουν εξέλθει από το πρόγραμμα του Aurinkomatkat όλοι οι προορισμοί της Ιταλίας, της Τουρκίας, της Βουλγαρίας, της Ισπανίας και της Αυστρίας. Οι παραπάνω ακυρώσεις σε συνδυασμό με τη διατήρηση των ελληνικών προορισμών δείχνουν τη σημασία του ελληνικού τουρισμού σε σχέση με ανταγωνιστικές χώρες αλλά και τη μεγαλύτερη ασφάλεια που προφανώς νιώθουν οι επισκέπτες για την χώρα μας , ενδεχομένως και εξαιτίας των έγκαιρων μέτρων που ελήφθησαν για τη αποτροπή διασποράς του κορονοϊού.


H Jet2 συζητά και από μέσα Ιουνίου να ξεκινήσει. Με τα τωρινά δεδομένα οι ξενοδόχοι μιλάνε για τουριστική σεζόν Ιούλιο ως και Οκτώβριο (εκτός από βόρεια Ελλάδα που δεν τους παίρνει συνήθως για Οκτώβριο) και μήπως καταφέρουν και το τραβήξουν και το Νοέμβρη αν έχει καλό καιρό. Χάνονται δηλαδή 2,5 μήνες τουριστικής σεζόν για τους επισκέπτες και 3 - 4 μήνες μισθών και ασφάλισης για τους εργαζόμενους. Αρκετοί εποχιακοί δεν θα προσληφθούν καθόλου ή για να προσληφθούν όλοι θα πέσουν μεγάλες περικοπές μισθών γιατί η σεζόν θα είναι μικρότερη. Άρα μην περιμένετε κέρδη από τον τουρισμό. Η φτωχή σεζόν θα φέρει λιγότερα έσοδα για το κράτος και λιγότερες επενδύσεις (ανακαινίσεις, επεκτάσεις, προσλήψεις, νέες μονάδες) για το 2021. Αν όμως το 2021 (που δεν ξέρουμε τι θα παίζει) απορροφήσουμε τουρισμό από την υπόλοιπη νότια Ευρώπη θα έχουμε μια πολύ καλή σεζόν που θα καλύψει κάπως τη χασούρα.

Η ταμπακέρα: Για κάτι αριστερούς με μορφωτικό επίπεδο Καρανίκα που χαίρονται για την κατάρρευση του καπιταλισμού (που εννοείται δεν προήλθε από τους δικούς τους αγώνες) ας καταλάβουν ότι θα υπάρξει μία επιβράδυνση της οικονομίας για 1 χρόνο ή και λιγότερο. Ειδικά οι Έλληνες έχουμε ζήσει και χειρότερα.
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.349
Κριτικές
115
Like
18.920
Πόντοι
20.686
Ο προεδρος των ξενοδοχων σε μια εκπομπη χθες αλλα ελεγε παντως.
 

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
19.300
Like
24.263
Πόντοι
6.056
ελπιζω σημερα να ειναι ησυχος ο νικολας και να μην τραμπουκιζει αδικα τα υπολοιπα μελη  
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
ελπιζω σημερα να ειναι ησυχος ο νικολας και να μην τραμπουκιζει αδικα τα υπολοιπα μελη 
εγω γιατι να τραμπουκισω,

τι ειμαι κανενας μπαχαλακιας χελρεηζερ, τρουμπακης και σια να πεταω μαλακιες να περνα η ωρα και ας διαβαζουν αλλοι 500 τον χαβαλε μου σε ασχετα θεματα?
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
εγω γιατι να τραμπουκισω,

τι ειμαι κανενας μπαχαλακιας χελρεηζερ, τρουμπακης και σια να πεταω μαλακιες να περνα η ωρα και ας διαβαζουν αλλοι 500 τον χαβαλε μου σε ασχετα θεματα?

Εμεις θα σε τραμπουκιζουμε οπου σε βρισκουμε μπουστη....υπεγραψες τη θανατικη σου καταδικη!

ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.592
Κριτικές
36
Like
38.584
Πόντοι
19.795
Αν δεν βρεθεί φθηνό φάρμακο, ή θεραπευτική αγωγή, πού να δίνει άμεσα αποτελέσματα εντός σαράντα οκτώ ώρων το πολύ, τουρισμό δεν ξαναβλέπουμε στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει νησί που να έχει τις υποδομες για να ανταπεξέλθει στις ανάγκες καποιων έστω και λίγων κρουσμάτων.
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.008
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
H Jet2 συζητά και από μέσα Ιουνίου να ξεκινήσει. Με τα τωρινά δεδομένα οι ξενοδόχοι μιλάνε για τουριστική σεζόν Ιούλιο ως και Οκτώβριο (εκτός από βόρεια Ελλάδα που δεν τους παίρνει συνήθως για Οκτώβριο) και μήπως καταφέρουν και το τραβήξουν και το Νοέμβρη αν έχει καλό καιρό. Χάνονται δηλαδή 2,5 μήνες τουριστικής σεζόν για τους επισκέπτες και 3 - 4 μήνες μισθών και ασφάλισης για τους εργαζόμενους. Αρκετοί εποχιακοί δεν θα προσληφθούν καθόλου ή για να προσληφθούν όλοι θα πέσουν μεγάλες περικοπές μισθών γιατί η σεζόν θα είναι μικρότερη. Άρα μην περιμένετε κέρδη από τον τουρισμό. Η φτωχή σεζόν θα φέρει λιγότερα έσοδα για το κράτος και λιγότερες επενδύσεις (ανακαινίσεις, επεκτάσεις, προσλήψεις, νέες μονάδες) για το 2021. Αν όμως το 2021 (που δεν ξέρουμε τι θα παίζει) απορροφήσουμε τουρισμό από την υπόλοιπη νότια Ευρώπη θα έχουμε μια πολύ καλή σεζόν που θα καλύψει κάπως τη χασούρα.

Η ταμπακέρα: Για κάτι αριστερούς με μορφωτικό επίπεδο Καρανίκα που χαίρονται για την κατάρρευση του καπιταλισμού (που εννοείται δεν προήλθε από τους δικούς τους αγώνες) ας καταλάβουν ότι θα υπάρξει μία επιβράδυνση της οικονομίας για 1 χρόνο ή και λιγότερο. Ειδικά οι Έλληνες έχουμε ζήσει και χειρότερα.

Τύπε μου μακάρι αλλά δεν το νομίζω. Βάσει όσων διαβάζω και βλέπω από άλλες χώρες, αυτός ο κωλοιος θα ειναι μαζί μας για άλλα 1-2 έτη σίγουρα. Αυτό το διάστημα τα κράτη μάλλον θα παίζουν σύστημα 2-3 μήνες καραντίνα, 2-3 μήνες λασκα, και μετά πάλι καραντίνα, κτλ. Θα λασκαρουν και θα σφίγγουν τη στρόφιγγα ανάλογα με το πως πάνε τα κρούσματα.

Νομίζω η παγκόσμια οικονομία θα επανέλθει στα επίπεδα του 2019 μάλλον το 2022. Εμείς λόγω τουρισμού θα επηρεαστούμε λίγο περισσότερο, έχουμε και τις ελληνικές παθογένειες...
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Τύπε μου μακάρι αλλά δεν το νομίζω. Βάσει όσων διαβάζω και βλέπω από άλλες χώρες, αυτός ο κωλοιος θα ειναι μαζί μας για άλλα 1-2 σίγουρα. Αυτό το διάστημα τα κράτη μάλλον θα παίζουν σύστημα 2-3 μήνες καραντίνα, 2-3 μήνες λασκα, και μετά πάλι καραντίνα, κτλ. Θα λασκαρουν και θα σφίγγουν τη στρόφιγγα ανάλογα με το πως πάνε τα κρούσματα.

Νομίζω η παγκόσμια οικονομία θα επανέλθει στα επίπεδα του 2019 μάλλον το 2022. Εμείς λόγω τουρισμού θα επηρεαστούμε λίγο περισσότερο, έχουμε και τις ελληνικές παθογένειες...

Δεν υπαρχουν αυτα τα σεναρια...ακου εκει μεσα Ιουνη.Απο Σεπτεμβρη και μετα στη καλυτερη περιπτωση...και με πολλους περιορισμους.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Δεν υπαρχουν αυτα τα σεναρια...ακου εκει μεσα Ιουνη να μπορουμε να ξανασυναντησουμε τρανς, και να ανοιξουν και τα τσοντοσινεμα για γκεη

να γραφεις στα αντιστοιχα τρανς θεματα, οχι εδω
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Προβλεψη για τους θανατους με καταληκτικη ημερομηνια του πρωτου κυματος στις 4 Αυγουστου...

URL]]
 

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
32.592
Κριτικές
36
Like
38.584
Πόντοι
19.795
Δεν υπαρχουν αυτα τα σεναρια...ακου εκει μεσα Ιουνη.Απο Σεπτεμβρη και μετα στη καλυτερη περιπτωση...και με πολλους περιορισμους.
Το σενάριο να βρεθεί κάποιο φάρμακο που να μπορεί να το πάρει κάποιος και να θεραπευθεί άμεσα χωρίς νοσοκομειακή περίθαλψη, είναι επιστημονικης φαντασίας άραγε;
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
26.838
Like
24.733
Πόντοι
6.256
Το σενάριο να βρεθεί κάποιο φάρμακο που να μπορεί να το πάρει κάποιος και να θεραπευθεί άμεσα χωρίς νοσοκομειακή περίθαλψη, είναι επιστημονικης φαντασίας άραγε;

Το εχω γραψει ρε τυπε οτι υπαρχουν βασιμες ελπιδες για τετοιο φαρμακο απο το Φθινοπωρο και μετα....
 

baroc

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
25 Οκτ 2017
Μηνύματα
5.349
Κριτικές
115
Like
18.920
Πόντοι
20.686
Αν δεν βρεθεί φθηνό φάρμακο, ή θεραπευτική αγωγή, πού να δίνει άμεσα αποτελέσματα εντός σαράντα οκτώ ώρων το πολύ, τουρισμό δεν ξαναβλέπουμε στην Ελλάδα. Δεν υπάρχει νησί που να έχει τις υποδομες για να ανταπεξέλθει στις ανάγκες καποιων έστω και λίγων κρουσμάτων.
Ως γερων εισαι σοφος και ως νησιωτης γνωστης.Τα υποτυπωδη ιατρεια που διαθετουν ο κυριος ογκος των νησιων δεν ειναι πολος ελξης για καποιον να τολμησει να βρεθει σε αυτα με τους υπαρχοντες κινδυνους.Πολυ φοβαμαι οτι η φετεινη χρονια απο πλευρας εξωτερικου τουρισμου ειναι νεκρη.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.362
Κριτικές
3
Like
7.011
Πόντοι
1.486
Εμεις θα σε τραμπουκιζουμε οπου σε βρισκουμε μπουστη....υπεγραψες τη θανατικη σου καταδικη!

ΣΚΑΣΕ ΜΠΟΥΣΤΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Kαλός ο χαβαλές αλλα καπου το ξεχειλωσατε..Ενθεν κι ενθεν..
Αλλο να βριζουμε τον αλβανό και τον καθε εναν εδω μεσα που ποσταρει αντεθνικά ή απαραδεκτα θεματα και άλλο να τον κραζουμε για το χαβαλε και να το συνεχίζουμε..Κατανταει κουραστικό και ανουσιο..
Και για τις δυο πλευρες το λεω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom