Νέα

Να πυροβολούμε όσους μπουκάρουν σπίτι μας;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ElftexTP
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 66K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

να πυροβολουμε?

  • ναι

    Ψήφοι: 202 80,5%
  • οχι

    Ψήφοι: 49 19,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    251

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
Εγω δεν εχω δίλημμα....Και όπλο φερω και άδεια έχω.Και θα τον καθαρίσω στεγνα..και θα συννενοηθώ και με τον αστυνομικό που θα έρθει να τον ρίξω στον Κηφισο...
Oχι στον κηφισο

κανω ραφτινγκ
 

ariadnos

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
122
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
11
Εγω δεν εχω δίλημμα....Και όπλο φερω και άδεια έχω.Και θα τον καθαρίσω στεγνα..και θα συννενοηθώ και με τον αστυνομικό που θα έρθει να τον ρίξω στον Κηφισο...
απο σημερα θες να κοιμομαστε αγκαλια :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Τελικα να πυροβολουμε ή οχι???

τι συμπερασμα βγαλατε???
 

Spermacht

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2005
Μηνύματα
405
Κριτικές
7
Like
73
Πόντοι
1
Το πρόβλημα είναι πολύ σύνθετο. Αν τον τραυματίσεις μπορεί να σου κάνει μήνυση και μπλέκεις. Από την άλλη δεν έρχεται ποτέ μόνος του.
Η καλύτερη λύση είναι να τον προλάβεις πριν μπει και να τον φοβίσεις.
Οπότε μια καραμπίνα κάνει την δουλειά της.
Αν μπει μέσα υπάρχει η λύση με τις λαστιχένιες σφαίρες αλλά είπαμε.....έμπλεξες.
Δεν το συζητώ. Εις Θάνατον!!! Κατά προτίμηση με σιγανό όπλο (σιγαστήρας, βαλλίστρα κτλ)
 

Επισκέπτης
Τελικα να πυροβολουμε ή οχι???

τι συμπερασμα βγαλατε???

yeaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhhhhh.............

Kill.jpg
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Μια λυση που προτείνω για οσους δεν τα πανε καλα με τα όπλα ειναι ενα καλο σκυλι.
Χτες παραλίγο να ειχαμε επαφη με κλέφτες στην πολυκατοικια που μενω! (Απο τις ποιο δυσκολες περιοχες_
Ευτυχως τους πήρε χαμπάρι το σκυλι μου και μας ξυπνησε!
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Σωστή η ερώτησή σου. Η πρότασή μου ειναι η αυτοδικία ναι. Απο τη στιγμή που το παρόν σύστημα "δικαιοσύνης" δε λειτουργεί, δεν έχει λόγο ύπαρξης. Εχεις κάποια άλλη ρεαλιστική πρόταση;
Μολις ο ανθρωπος νιωσει φοβισμενος, ξυπναει το ενστικτο του.
Το γεγονος οτι το σημερινο συστημα δικαιοσυνης (περισσοτερο στην Ελλαδα απο αλλες χωρες) δεν ειναι αρτιο. Δεν σημαινει οτι η αυτοδικια θα θα ειναι καλλιτερη η θα μας λυσει ολα τα προβληματα μας.
Σε ποια κοινωνια αλλωστε τα ειχε λυσει?
Τι προτεινεις εσυ δηλαδη? Να εχουμε δικαστηρια του πεζοδρομιου με ελλειπη στοιχεια? Ο καθενας να οριζει απο μονος του την σωστη τιμωρια στον δραστη συμφωνα με τα ΔΙΚΑ του κριτηρια?
Και για να μπουμε στο θεμα, πιστευεις οτι η σωστη τιμωρια ενος διαρρηκτη ειναι ο θανατος?
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Το πρόβλημα είναι πολύ σύνθετο. Αν τον τραυματίσεις μπορεί να σου κάνει μήνυση και μπλέκεις. Από την άλλη δεν έρχεται ποτέ μόνος του.
Η καλύτερη λύση είναι να τον προλάβεις πριν μπει και να τον φοβίσεις.
Οπότε μια καραμπίνα κάνει την δουλειά της.
Αν μπει μέσα υπάρχει η λύση με τις λαστιχένιες σφαίρες αλλά είπαμε.....έμπλεξες.
Δεν το συζητώ. Εις Θάνατον!!! Κατά προτίμηση με σιγανό όπλο (σιγαστήρας, βαλλίστρα κτλ)
Εμπλεξες με ποια δικαιολογια ?
Στην μηνυση τι θα πει δηλαδη ? Οτι μπηκε να ληστεψει και τον τραυματισες ?
Μηπως να του προσφερουμε και καφεδακι να διαλεξει και με το πασο του τι θελει να παρει ως ενθυμιο ?

Αυτουνου ποιος του ειπε να εισβαλει στον χωρο σου και με ποιο δικαιωμα να καταχραστει την περιουσια σου, θετωντας σε πιθανο κινδυνο την ζωη σου ?
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.938
Like
11.165
Πόντοι
2.606
:2funny:εμενα ο απο πανω μου εχει παντρευτει ενα σκυλι αταιγο...αυτο αμα μυριστει κλεφτες λες να γαβγισει?
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Το πρόβλημα είναι πολύ σύνθετο. Αν τον τραυματίσεις μπορεί να σου κάνει μήνυση και μπλέκεις. Από την άλλη δεν έρχεται ποτέ μόνος του.
Αυτεπαγγελτη διωξη νομιζω οτι ειναι.
Οπως με ενα προσφατο περιστατικο.
 

CrashTest

Μέλος
Εγγρ.
29 Φεβ 2012
Μηνύματα
1.079
Like
8
Πόντοι
16
Μια λυση που προτείνω για οσους δεν τα πανε καλα με τα όπλα ειναι ενα καλο σκυλι.
Χτες παραλίγο να ειχαμε επαφη με κλέφτες στην πολυκατοικια που μενω! (Απο τις ποιο δυσκολες περιοχες_
Ευτυχως τους πήρε χαμπάρι το σκυλι μου και μας ξυπνησε!

χαχαχαχαχα κι εγώ είχα ενα κοπριτάκι που τους έκανε όλους να χέζονται , με τη διαφορά ότι η δικιά μου απλά ενθουσιαζόταν και γαβγιζε , δεν είχε πρόθεση να επιτεθει σε κανέναν  :2funny:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.795
Κριτικές
23
Like
89
Πόντοι
2.357
Ωραια !!!  Να μπουμε κι εμειs φυλακη δλδ  για να σκοτωσουμε τον διαρηκτη
Ποιο το οφελοs???
 

axaxouxas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2007
Μηνύματα
21.957
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
366
Μια λυση που προτείνω για οσους δεν τα πανε καλα με τα όπλα ειναι ενα καλο σκυλι.
Χτες παραλίγο να ειχαμε επαφη με κλέφτες στην πολυκατοικια που μενω! (Απο τις ποιο δυσκολες περιοχες_
Ευτυχως τους πήρε χαμπάρι το σκυλι μου και μας ξυπνησε!
Πυκνωνουν τα περιστατικα ........

............. και δεν ειναι καθολου καλο αυτο ....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom