Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
καλησπέρα φίλοι!!
Ψάχνω να βρω σε ποιον ανήκει μια εγκαταλελειμμένη μοτοσυκλέτα που είναι παρατημένη κοντά στη δουλεια μου, μήπως ξέρει κανεις που μπορώ να παρω τηλ για να δώσω αριθμό πινακίδας;;; θα μου πούνε όμως;;

Θα πας σε ένα τυχαίο "Ζ"ητά. Θα του δώσεις την πινακίδα και θα τον ρωτήσεις αν αναζητείται. Αν αναζητείται θά πας στην Αλεξάνδρας για να βρείς ποιός την ψάχνει ώστε να επικοινωνήσεις μαζί του και να μη μπλέκει στη γραφειοκρατία.
Αν και στο παρελθόν, 2 μοτ/τες που μου είχανε κλέψει με ειδοποίησαν και πηγα και τις παρέλαβα.
 

Επισκέπτης
Θα πας σε ένα τυχαίο "Ζ"ητά. Θα του δώσεις την πινακίδα και θα τον ρωτήσεις αν αναζητείται. Αν αναζητείται θά πας στην Αλεξάνδρας για να βρείς ποιός την ψάχνει ώστε να επικοινωνήσεις μαζί του και να μη μπλέκει στη γραφειοκρατία.
Αν και στο παρελθόν, 2 μοτ/τες που μου είχανε κλέψει με ειδοποίησαν και πηγα και τις παρέλαβα.

Ευχαριστώ Φίλε bon!!
Αλλα στην περιοχή που είναι, νομίζω, ότι μάλλον την έχει παρατήσει κανένας λεφτάς κ βαριέται να την κουνήσει....
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
[size=14pt]Πριν 15 Χρόνια και 15 ημέρες....[/size]
Για να μαθαίνουν οι νεώτεροι και να θυμούνται οι παλιοί

[youtube=425,350]2M0t7FBU8XQ[/youtube]
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Θά πρεπε, νομίζω, να αναφέρω για όσους δε γνωρίζουν, ότι αυτή η πτώση στοίχισε στον  Wayne Rainey μια βαρύτατη αναπηρία (τετραπληγικός έκτοτε) και στέρησε από το το ΠΠ Ταχύτητας Μοτ/τας τόσο αυτόν, όσο και τον μεγάλο του αντίπαλο και θεαματικότερο οδηγό της εποχής,  Kewin Schwantz. Ο δεύτερος ανακοίνωσε την απέμπλοκή του απο το Παγκόσμιο την επόμενη χρονιά, μεσούσης της αγωνιστικής περιόδου, στο ΤΤ του Άσσεν, σε μια πολυ συναισθηματικά φορτισμένη συνέντευξη τύπου στην οποία παραβρέθηκα.
Η αποχώρηση αυτών των δύο άνοιξε το δρόμο για τον  "die hard" Μick Doohan (κυρίως), αλλά  καταβαράθρωσε επίσης τις ΥΑΜΑΗΑ και  SUZUKI  στην κορυφαία κατηγορία. Συγκεκριμμένα, η Suzuki  πήρε το επόμενο πρωτάθλημα της (και τελευταίο μέχρι σήμερα) το 2000 με τον Kenny Roberts Jr. , ενώ για την ΥΑΜΑΗΑ χρειάστηκε η έλευση του  Rossi το 2003 για να κατακτήσει ξανά πρωτάθλημα, με τετράχρονη πλέον μοτοσυκλέττα.

Πολλά αν όχι όλα θα ήταν διαφορετικά αν ο τότε 3 φορές σερί Παγκόσμιος Πρωταθλητής  Wayne Rainey δεν είχε αυτή την πτώση εκείνο το απόγευμα της 5ης Σεπτεβρίου 1993 στο Μιζάνο...
 

Επισκέπτης
Κατα την ταπεινη προσωπικη μου αποψη[youtube=425,350]3sWzRmvXf-U[/youtube]OιΟΜΟΡΦΟΤΕΡΕΣ...
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
  Εχω βρει μια τετοια περιπτωση...
  Και ειναι σε αριστη κατασταση
  Αν καταφερω να συννενοηθω με την γιαγια να μου την πουλησει,θα ειμαι κολοφαρδος...
  Ειναι του συγχωρεμενου του αντρα της,και της τον θυμιζει..(λεει...)
  Αν τα καταφερω... 

Γκάμπα το Z900 είναι κάβλα. Φτάνει να ξέρεις οτι δεν ειναι για πολλά πολλά. Αντε καμμια βολτα με τα φιλαράκια Κυριακή και με καλό καιρό. Οχι λόγω ποιότητας κατασκευής.

Για πες χρώμα και έτος κατασκευής

Περιττό να σου πω οτι με ενδιαφέρει
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ψιτ. Το βίντεο λέει δεν ειναι διαθέσιμο

Περι τινος επρόκειτο;
 

Επισκέπτης
Αποκατασταση ενος Ζ 900!Πριν και μετα!!!Πολυ χρημα και πολυ και ΔΥΣΚΟΛΗ δουλεια!Δωσε kawasaki z 900 στο you tube...Θα τα δεις ΟΛΑ!!!Δεν θα στο συμβουλευα,αλλα περι ορεξεως...και γω μαζι σου!!!
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
289
Κριτικές
66
Like
1.152
Πόντοι
6.830

Skilopnixtis

Μέλος
Εγγρ.
20 Μαρ 2008
Μηνύματα
213
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
1
ειμαι μεταξυ Aprilia SL750 Shiver και Ducati Monster 696, τι να παρω για να ξεγκαβλοσω :think:
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
  Για οσους εχουν αναρωτηθει γιατι στο μονομπρατσο ψαλιδι των HONDA VFR γραφει

  "Under licence by ELF"  σας παραθετω το σκαναρισμενο αρχειο ολης της Ιστοριας..

  Για λογους αρχης πρεπει να σας πω οτι,η Ducati,η Triumph αλλα και οσοι χρησιμοποιουν
  μονομπρατσατο "εκλεψαν" και δεν ειπαν ουτε ευχαριστω...

  Εν αντιθεση με τους Τζαπς που η τιμη για αυτους ειναι ....αλλιως...

  Προκειτε για την ιστορια μιας ομαδας Γαλλων μηχανικων να εξερευνησουν τα ορια του
  σχεδιασμου μοτοσυκλετων στο πιο δυσκολο και απαιτητικο  πεδιο : Τους αγωνες...

  Για να μαθαινουμε και κατι....


     
 
 

Επισκέπτης
Μαγκες μια και μιλαμε για μοτοσυκλετες παρτε το ονομα ενος κλεφτρονιου:Γαλανακης Παναγιωτης,αγ.ιωαννου θεολογου 12,Αχαρναι Μενιδι.ειναι περιπου 30 ετων και κλεβει μοτοσυκλετες.Τις πληροφοριες της πηρα απο διασυνδεσεις μου και οχι απο την αστυνομια.Τον εχει δει με τα ματια του ο αδερφος μου να σηκωνει κτμ δουκα το αρχιδι απο πυλωτη.Στον τακο ο πουστης αφου δεν μας προστατευει το κρατος.
 

Επισκέπτης
Για την αποδοση της ιστορικης αληθειας...Στο μονομπρατσο της APRILIA 125 RS(AF1,REPLICA κ.α)αναφεροταν σε αυτοκολλητακι ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΨΑΛΙΔΙ ...Under lisence by ELF-HONDA.Εκμεταλλευομενοι οι ιταλοι,τροποποιηση κοινοτικης νορμας,προς τερψιν τους,βεβαιως-βεβαιως,η οποια επιτρεπει την χρηση διαφορων πατεντων ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΛΕΥΣΗ 10ετιας,στηριξαν τους ισχυρισμους τους,στο οτι ΥΠΗΡΞΕ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΙΟΝΤΟΣ,προς οφελος των εταιρειων,απο πριν!ΠΟΙΟ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΙΝ???Η χρηση και η εμπορικη του εκμεταλλευση,σε ορισμενους ΑΓΩΝΕΣ απο καποιες ομαδες!Η εξισωση μονομπρατσο=χορηγοι,χορηγοι=λεφτα,λειτουργησε και...ΠΑΠΑΛΑ..Για το μπουρδελα τελεια κομ DUCATI VINCERE
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Ο Γκουρου των πλαισιων απο την Ολλανδια


  [size=14pt] Nikko Baker[/size]


  μια ιστορια παθους.

 

 ειναι σε μορφη pdf

 Το κατεβαζετε στην επιφανεια εργασιας και με το προγραμμα Adobe Reader το διαβαζετε

 (ακους Νοτ σο ιζυ Μπαικ;) :2funny: :2funny: :2funny:




 
 

Επισκέπτης
Μαγκες μια και μιλαμε για μοτοσυκλετες παρτε το ονομα ενος κλεφτρονιου:Γαλανακης Παναγιωτης,αγ.ιωαννου θεολογου 12,Αχαρναι Μενιδι.ειναι περιπου 30 ετων και κλεβει μοτοσυκλετες.Τις πληροφοριες της πηρα απο διασυνδεσεις μου και οχι απο την αστυνομια.Τον εχει δει με τα ματια του ο αδερφος μου να σηκωνει κτμ δουκα το αρχιδι απο πυλωτη.Στον τακο ο πουστης αφου δεν μας προστατευει το κρατος.
Μηπως θα επρεπε να απευθυνθεις ΚΑΙ σε κανα μπατσο???Μην βρεις και μπελαδες ...Η καλη σου προθεση,παντως,μετραει...  
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
 Εχω και αρθρακι για την MV AUGUSTA QUATTRO RACER....

 Το θελεις Νοτ,φιλε μου;
 

Επισκέπτης
 Ο Γκουρου των πλαισιων απο την Ολλανδια


  [size=14pt] Nikko Baker[/size]


  μια ιστορια παθους.

 

 ειναι σε μορφη pdf

 Το κατεβαζετε στην επιφανεια εργασιας και με το προγραμμα Adobe Reader το διαβαζετε

 (ακους Νοτ σο ιζυ Μπαικ;) :2funny: :2funny: :2funny:




 
Που στα διαλα να τα κανω ολ'αυτα,παλουκαρι μου???Τι θελω και ασχολουμαι μ'αυτα τα μηχανηματα???...Καρμπυρατερ και παλι καρμπυρατερ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom