Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Αλτεκ μη με απειλεις γιατί τη φορά αυτή θα έρθω με το Κ. Και δε θα σου δινω να κάνεις βόλτα όσο και αν παρακαλάς (που θα παρακαλάς)

Αλλο μηχανάκι ρε παιδί μου...

Και τα δυτικά προάστεια έχουν άλλες γκόμενες πάντως (τις καλύτερες)
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Τουλάχιστον δεν είναι σαν καθεδρικός ναός με ρόδες σαν το παλιο Κ(1)

ΚΑΙ αυτό ειναι κάβλα

Ανήκει σε μια εποχή που υπήρχαν ακόμα τρελλές ιδέες που έφταναν μέχρι την παραγωγή.

Η σημερινή bmw ποτέ δε θα έκανε κάτι τέτοιο, προτιμά να τα τσεπώνει απο άσχετους φλώρους που αγοράζουν τις προβληματικές μηχανές της.

BMW μέχρι το 1150. Απο εκει και πέρα ξεφτίλα.
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Ανήκει σε μια εποχή που υπήρχαν ακόμα τρελλές ιδέες που έφταναν μέχρι την παραγωγή.

Η σημερινή bmw ποτέ δε θα έκανε κάτι τέτοιο, προτιμά να τα τσεπώνει απο άσχετους φλώρους που αγοράζουν τις προβληματικές μηχανές της.

BMW μέχρι το 1150. Απο εκει και πέρα ξεφτίλα.

Ευτυχώς η δυστυχώς, κι εγώ απομεινάρι αυτής της εποχής είμαι, αν και ακόμα σήμερα οδηγώ όλες τις καινούργιες μοτοσυκλέττες και έχω γνώμη γι αυτές.
Όταν αποφασίσω να αποσυρθώ πάντως, για τελευταία μοτ/τα που θα οδηγάω (γιατι μου είναι αδύνατο να αποχωριστώ τις άλλες που χω) κι εγώ για 1150 σκεφτόμουνα
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Ειμαστε αρκετοί γέροντες εδω μέσα, απομεινάρια άλλων εποχών.

1150 ειναι πολύ καλό, 1100 ακόμα καλύτερο.

Οταν αποσυρθώ θα πάρω ένα διβάλβιδο boxer και θα το ακούω να δουλεύει. Μου αρέσαν τα BMW κυριως σα φιλοσοφία - απλότητα και αξιοπιστία. Πάντα στις ευθείες ήταν πίσω, και μετά πέρναγαν τους πάντες (εκτός Ιταλών) στις στροφές. Και πάντα συνέχιζαν όταν τα ιταλικά έμεναν απο ηλεκτρικά ή επειδή είχαν περίοδο (αει σιχτιρ πια εχω ΖΜΠρώξει χιλιόμετρα Ιταλικού μετάλου χωρις να ξέρω γιατί έμεινε το ρημάδι)
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16

Hayabusa  στο  NurburgRing αρχικά(4 φορές έχω πάει εκεί και το γνώρισα από τα πρώτα πλανα), 340  στη  ευθεια στο δρόμο. Υποψιάζομαι απο τεστ περιοδικου MOTORRAD
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Παίδες σόρυ, τα supersport δε μου λένε απολύτως τιποτα. Ποτέ δε μου λεγανε.

Αλλα αυτό δε σημαινει και πολλά. Μακάρι καθένας να κανει αυτό που γουστάρει
 

Borg

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.170
Like
4
Πόντοι
16
Ρε παιδιά, δεν γίνεται να πηγαίνεις με 211 και ξαφνικά να το σηκώνεις σούζα ...

απλά δεν υφίσταται ... έχουν πέσει ειδικά εφέ ... ή έχουν πειράξει το κοντερ ...

τους αλήτες ...
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Παίδες σόρυ, τα supersport δε μου λένε απολύτως τιποτα. Ποτέ δε μου λεγανε.

Αλλα αυτό δε σημαινει και πολλά. Μακάρι καθένας να κανει αυτό που γουστάρει
Χαχαχαχα, εγώ τι να πώ που απο καθαρόαιμος χωματερός αναβάτης/αγωνιζόμενος βρέθηκα να καβαλάω όλα τα  supersport(και όχι μόνο) από το 1990-2002?
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Ρε παιδιά, δεν γίνεται να πηγαίνεις με 211 και ξαφνικά να το σηκώνεις σούζα ...

απλά δεν υφίσταται ... έχουν πέσει ειδικά εφέ ... ή έχουν πειράξει το κοντερ ...

τους αλήτες ...
έχεις αμπραγιάρει ποτέ  turbo?
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Χαχαχαχα, εγώ τι να πώ που απο καθαρόαιμος χωματερός αναβάτης/αγωνιζόμενος βρέθηκα να καβαλάω όλα τα  supersport(και όχι μόνο) από το 1990-2002?

Δεν ξέρω ρε φίλε, τι να σου πω..και εγώ σκέφτομαι καμμια φορά οτι μήπως κάτι χάνω αλλά ειμαι πιο πολύ Triumph Bonneville τύπος παρά R1. Πιο πολύ Guzzi V7 California παρά GSXR. Μετά τα 160 νοιώθω λίγο ζω - πεθαίνω. Και δε με ενδιαφέρει πια αν θα χάσω 1 φανάρι ή αν θα κάνω 1 ώρα παραπάνω. Στ'αρχίδια μου.

Σημασία εχει να εισαι και να μην παριστάνεις οτι εισαι. Χώρος υπάρχει για τυς γνήσιους. Για τους δήθεν μόνο ιδρωμένη κάλτσα στο κράνος

Πάντως το Κ με έκανε και ταρακουνήθηκα λίγο όσον αφορά στην τοποθέτησή μου περί αίσθησης (οχι του γνωστού μέλους του σαιτ)
 

Επισκέπτης
Κυριες και κυριοι , καλησπερα σας!Το τελευταιο δελτιο τυπου που εξεδωθει,απο το αντρο της BOLOGNA , αναφερει,μεταξυ αλλων,οτι καταζητειται ανδρας,ανωριμος,απροσδιοριστου ηλικιας,γνωστος με το ψευδωνυμο bonbenito,με την κατηγορια της ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ!Αναφερει , οτι μετεδωσε και μεταδιδει πληροφοριες στο αντιπαλο στρατοπεδο,με συνδεσμο,τον γνωστο πλεον σε ολους μας πρακτορα :uzi: :uzi: :uzi: IKTEROS!Για οτιδηποτε νεωτερο,θα διακοψουμε το προγραμμα μας και θα σας ενημερωσουμε!!!DUCATI(χτες ετυχε και δεν)VINCERE!!!
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.446
Κριτικές
5
Like
67.276
Πόντοι
12.056
Παίδες σόρυ, τα supersport δε μου λένε απολύτως τιποτα. Ποτέ δε μου λεγανε.

Αλλα αυτό δε σημαινει και πολλά. Μακάρι καθένας να κανει αυτό που γουστάρει

Aφου εισαι κουλοΜαρια...πως να σου αρεσουν... :2funny: :2funny: :birdman:
 

Επισκέπτης
Δεν ξέρω ρε φίλε, τι να σου πω..και εγώ σκέφτομαι καμμια φορά οτι μήπως κάτι χάνω αλλά ειμαι πιο πολύ Triumph Bonneville τύπος παρά R1. Πιο πολύ Guzzi V7 California παρά GSXR. Μετά τα 160 νοιώθω λίγο ζω - πεθαίνω. Και δε με ενδιαφέρει πια αν θα χάσω 1 φανάρι ή αν θα κάνω 1 ώρα παραπάνω. Στ'αρχίδια μου.

Σημασία εχει να εισαι και να μην παριστάνεις οτι εισαι. Χώρος υπάρχει για τυς γνήσιους. Για τους δήθεν μόνο ιδρωμένη κάλτσα στο κράνος

Πάντως το Κ με έκανε και ταρακουνήθηκα λίγο όσον αφορά στην τοποθέτησή μου περί αίσθησης (οχι του γνωστού μέλους του σαιτ)
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Aφου εισαι κουλοΜαρια...πως να σου αρεσουν... :2funny: :2funny: :birdman:

Παλιολουλού, παραμόνευες και περίμενες το σωστό σημείο για να πετάξεις τη λάσπη σου

Σε περιμένω σήμερα στις 8 το βράδυ στα λιμανάκια να λύσουμε τις διαφορές μας.

Αντε γιατι μερικοί νομίζουν οτι επειδή η μηχανή τους κάνει θόρυβο παει και πιο γρήγορα.
 

bonbenito

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2008
Μηνύματα
1.683
Like
5
Πόντοι
16
Κυριες και κυριοι , καλησπερα σας!Το τελευταιο δελτιο τυπου που εξεδωθει,απο το αντρο της BOLOGNA , αναφερει,μεταξυ αλλων,οτι καταζητειται ανδρας,ανωριμος,απροσδιοριστου ηλικιας,γνωστος με το ψευδωνυμο bonbenito,με την κατηγορια της ΕΣΧΑΤΗΣ ΠΡΟΔΟΣΙΑΣ!Αναφερει , οτι μετεδωσε και μεταδιδει πληροφοριες στο αντιπαλο στρατοπεδο,με συνδεσμο,τον γνωστο πλεον σε ολους μας πρακτορα :uzi: :uzi: :uzi: IKTEROS!Για οτιδηποτε νεωτερο,θα διακοψουμε το προγραμμα μας και θα σας ενημερωσουμε!!!DUCATI(χτες ετυχε και δεν)VINCERE!!!
...Άργησες. Πως να  VINCERE χτες η DUCATI μοτοσυκλέττες φτιαχνουμε στη Μπολώνια όχι ανεμότρατες.
 

Επισκέπτης
Anti να κανω παραθεση,ο ασχετος,τα εκανα σκατα!Που το θυμηθηκες,ρε μαγκα,το V7???Πω-πω μνημες!!!Καναμε πριν 20 χρονια αποκατασταση σε ενα τετοιο,σε ενα συνεργειο στα Εξαρχεια!
 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Anti να κανω παραθεση,ο ασχετος,τα εκανα σκατα!Που το θυμηθηκες,ρε μαγκα,το V7???Πω-πω μνημες!!!Καναμε πριν 20 χρονια αποκατασταση σε ενα τετοιο,σε ενα συνεργειο στα Εξαρχεια!

Το θυμήθηκα γιατι ΜΠΟΡΕΙ και να έχω ένα.

Στα εξάρχεια, που;
 
OP
OP
Altec73

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.446
Κριτικές
5
Like
67.276
Πόντοι
12.056
Παλιολουλού, παραμόνευες και περίμενες το σωστό σημείο για να πετάξεις τη λάσπη σου

Σε περιμένω σήμερα στις 8 το βράδυ στα λιμανάκια να λύσουμε τις διαφορές μας.

Αντε γιατι μερικοί νομίζουν οτι επειδή η μηχανή τους κάνει θόρυβο παει και πιο γρήγορα.

Εγω θα ειμαι εκει...

Εσενα παλι η Express Service θα σε φερει η η ΕΛΠΑ?????? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom