Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
KAI η αεροδυναμικη του , ΚΑΙ ο θορυβος του ( συναρτηση της καλης ή όχι αεροδυναμικης ) ΚΑΙ το βαρος του ΚΑΙ η στηριξη του απο το κεφαλι ΣΟΥ ( μια και ΟΛΑ τα κεφαλια ΔΕΝ ειναι ΙΔΙΟΥ σχηματος ) ΚΑΙ ... ΚΑΙ ... ΚΑΙ .
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ η δοκιμη ΠΡΙΝ την αγορα ... οπερ μεθερμηνευομενον ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ και ΜΕΤΑ ψαχνεσαι σε διαδικτυα και αλλα πραματα του βελζεβουλη     
:thumbsup:

ρε συ biker δε θυμαμαι...εχουν ημερομηνια ληξης τα κρανη?
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
21
Πόντοι
66
Ελεος πια με τα 0-100 στις μηχανες και στα αυτοκινητα!!
οταν ακουω μηχανοβιους να κανουν τετοια συγκριση.....ΕΓΩ απλα τους θεωρω ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΥΣ!!
δεν ειναι δυνατον να μου συγκρινεις ενα R1 μ ενα οποιοδηποτε αμαξι! ο οποισδηποτε νοημων ανθρωπος καταλαβαινει οτι δεν υπαρχει συγκριση....ειτε σαν ογκος ειτε σαν κιλα σαν οτιδηποτε!!
ειχα εγω ενα βλακα 35αρη που μου δειχνε βιντεακια με μια 1000αρα και μια λαμποργκινι.....τεσπα η μηχανη καπου εκανε και ενα μπαμ ροπιαζε και εφευγε......και του λεω οτι......ασε τα βιντεακια...πως ειναι να πηγαινεις με την μηχανη σου βολτα και να σκαει διπλα σου ενα αμαξι με 280??? και να γυρναει ο μηχανοβιος το κρανος 2 φορες και να μην το πιστευει....???
επισης πως θα ταν να παρεις ενα μοταρτ και ενα σουμπαρου και να τα βαλεις να κανουν μια καταβαση σε ενα δρομο σαληγκαρο???να δουμε αν θα παει ξ μηχανη η τ αμαξι μπροστα........
τεσπα ο βλακας ο γνωστος μου το βουλωσε.....
λαθος συγκρισεις!!
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
:thumbsup:

ρε συ biker δε θυμαμαι...εχουν ημερομηνια ληξης τα κρανη?

καποια ναι .
συνηθως στην πενταετια
αν και σπανια θα βρεις καποιο να το αναφερει ΞΕΚΑΘΑΡΑ , θα το βρεις απο το υλικο κατασκευης και την ημερομηνια κατασκευης του .
Αν μπεις και στην διαδικασια ανιχνευσης των κωδικων του , θα το βρεις ευκολα .
ΚΑΛΟ πάντως , θα είναι να το αλλάζεις στην πενταετία μαξιμουμ . εκτός κι αν είσαι τρελλός συντηρητής . Τα δικά μου , π.χ. , τα έχω οκτώ και δώδεκα χρόνια , αλλά με συντήρηση που αγγίζει τα όρια της υστερίας ...  
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
καποια ναι .
συνηθως στην πενταετια
αν και σπανια θα βρεις καποιο να το αναφερει ΞΕΚΑΘΑΡΑ , θα το βρεις απο το υλικο κατασκευης και την ημερομηνια κατασκευης του .
Αν μπεις και στην διαδικασια ανιχνευσης των κωδικων του , θα το βρεις ευκολα .
ΚΑΛΟ πάντως , θα είναι να το αλλάζεις στην πενταετία μαξιμουμ . εκτός κι αν είσαι τρελλός συντηρητής . Τα δικά μου , π.χ. , τα έχω οκτώ και δώδεκα χρόνια , αλλά με συντήρηση που αγγίζει τα όρια της υστερίας ...  
θενκσ φιλε. βασικα  η ερωτηση μου ηταν πασα για το παληκαρι που θελει να αγορασει απο το ebay ωστε να προσεξει αφου θελει να τα χωσει. εγω εχω ενα παλιο φτηνιαρικο 15 χρονων για κανα μπλοκο και καλα η για καμια εθνικη που εχει σκονη που και που. βεβαια ενα καλο κρανος αξιζει τα χρηματα του για τους λογους που προειπες. αν και ειναι λαθος,προτιμω ενα ζευγαρι καλα γυαλια και καλυπτομαι....παλιοσυνηθειες :grin:
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.315
Πόντοι
216
θενκσ φιλε. βασικα  η ερωτηση μου ηταν πασα για το παληκαρι που θελει να αγορασει απο το ebay ωστε να προσεξει αφου θελει να τα χωσει. εγω εχω ενα παλιο φτηνιαρικο 15 χρονων για κανα μπλοκο και καλα η για καμια εθνικη που εχει σκονη που και που. βεβαια ενα καλο κρανος αξιζει τα χρηματα του για τους λογους που προειπες. αν και ειναι λαθος,προτιμω ενα ζευγαρι καλα γυαλια και καλυπτομαι....παλιοσυνηθειες :grin:

σωστος ο φιλος. ευχαριστω.
 

Επισκέπτης
ααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
εσυ πρεπει να εισαι πουρο σαν εμενα..
μια φορα μου πηρε ενα κρανος η μαννα μου & την επομενη το πουλησα..
καθρεφτες-κρανη-δισελα..
χου ρε..
Υ.Γ μαγκες πρωτα αγοραζουμε ΚΑΛΟ κρανος & καταλληλα ρουχα & μετα καβαλαμε μηχανη..
 

nikospireas

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.541
Κριτικές
49
Like
81
Πόντοι
3.945
ααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
εσυ πρεπει να εισαι πουρο σαν εμενα..
μια φορα μου πηρε ενα κρανος η μαννα μου & την επομενη το πουλησα..
καθρεφτες-κρανη-δισελα..
χου ρε..
Υ.Γ μαγκες πρωτα αγοραζουμε ΚΑΛΟ κρανος & καταλληλα ρουχα & μετα καβαλαμε μηχανη..
η λιγο πιο πουρο απο σενα δε ξερω ;) παντως τελευταια το εχω ριξει στα πιπινια αρα πουρεψα...εσενα σε βλεπω να κυνηγας κανα μιλφακι ακομη,καλα εισαι αντεχεις :2funny:
 

TERMINATOR_1983

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.373
Like
152
Πόντοι
16
εμενα το εργαλειο μου ειναι ενα zongshen 125 cc πειραγμενο.
 :cheesy:
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.446
Like
3
Πόντοι
66
καποια ναι .
συνηθως στην πενταετια
αν και σπανια θα βρεις καποιο να το αναφερει ΞΕΚΑΘΑΡΑ , θα το βρεις απο το υλικο κατασκευης και την ημερομηνια κατασκευης του .
Αν μπεις και στην διαδικασια ανιχνευσης των κωδικων του , θα το βρεις ευκολα .
ΚΑΛΟ πάντως , θα είναι να το αλλάζεις στην πενταετία μαξιμουμ . εκτός κι αν είσαι τρελλός συντηρητής . Τα δικά μου , π.χ. , τα έχω οκτώ και δώδεκα χρόνια , αλλά με συντήρηση που αγγίζει τα όρια της υστερίας ...  

όσο καλύτερο   είναι σύνηθως (me cevlar) κλπ.,θέλει και περισσότερη προσοχή γιατί τα καλά κράνη προστατεύουν αποτελεσματικά για ένα μόνο κτύπημα (πτώση). στην περίπτωση που σου πέσει ακόμα και από το χέρι υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθούν  εσωτερικά μη ορατά ραϊσματα  και σαν αποτελεσμα στο δεύτερο κτύπημα να ανοίξη με τραγικά αποτελάσματα , Πάντως τα συνήθη εμπορικά κράνη αντέχουν γύρω έως 5 χρόνια , Πάντως κάποιος που χρησιμοποιεί καθημερινά κράνος στα 5 χρόνια λογικά αν δεν είναι βρωμιάρης θα πρέπει να αγοράση άλλο λογω μπίχλας της εσωτερικής επένδυσης.!!!

Υ.γ. αυτό που βλέπω πολύ συχνά  να οδηγούν με σαγιονάρες /παντόφλες  :jerking: :jerking: :2funny:
 

Επισκέπτης
Υ.γ. αυτό που βλέπω πολύ συχνά  να οδηγούν με σαγιονάρες /παντόφλες  :jerking: :jerking: :2funny:
ενας μαλακας προχτες στο ποταμι,οδηγουσε με 80 βεσποειδες με σαγιοναρα-σορτσακι & με το κινητο κολλημενο στο αυτι..
μου ηρθε να περασω απο πανω του με το τζιπ..
ανικητη η βλακεια λεμε..
 

ziziaek

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
ενας μαλακας προχτες στο ποταμι,οδηγουσε με 80 βεσποειδες με σαγιοναρα-σορτσακι & με το κινητο κολλημενο στο αυτι..
μου ηρθε να περασω απο πανω του με το τζιπ..
ανικητη η βλακεια λεμε..
πλεζουρ μην μου πεισ οτι εχεισ RAV 4???
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
όσο καλύτερο  είναι σύνηθως (me cevlar) κλπ.,θέλει και περισσότερη προσοχή γιατί τα καλά κράνη προστατεύουν αποτελεσματικά για ένα μόνο κτύπημα (πτώση). στην περίπτωση που σου πέσει ακόμα και από το χέρι υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθούν  εσωτερικά μη ορατά ραϊσματα  και σαν αποτελεσμα στο δεύτερο κτύπημα να ανοίξη με τραγικά αποτελάσματα , Πάντως τα συνήθη εμπορικά κράνη αντέχουν γύρω έως 5 χρόνια , Πάντως κάποιος που χρησιμοποιεί καθημερινά κράνος στα 5 χρόνια λογικά αν δεν είναι βρωμιάρης θα πρέπει να αγοράση άλλο λογω μπίχλας της εσωτερικής επένδυσης.!!!

Υ.γ. αυτό που βλέπω πολύ συχνά  να οδηγούν με σαγιονάρες /παντόφλες  :jerking: :jerking: :2funny:

α δεν μπαίνουν στο πλυντήριο;
αααααααααααααααααααααααααααααααααααχαχχααχαχχααχαχχαχαχαχααχαχα
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
ουτε ενα χαμερ δεν ειναι αξιος να παρει ο αποτυχημενος πρεζεμπορας...
χάμερ είναι το πουλί του ρε παπαρα.
τα άλλα τα χάμερ είναι για αυτούς που δεν κάνει κούκου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom