Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
Κοίτα...προσωπικά δεν με νοιάζει τι είναι πιο γρήγορο. Ας είναι τα πατίνια.

Με ενδιαφέρουν άλλα πράγματα περισσότερο.

Να μην γεμίζω βρώμα, καυσαέρια, να κάνω και κανένα τσιγάρο, να ακούω μουσική, να μιλάω στο τηλέφωνο και άλλα διάφορα.

Πάντως, κάποια εποχή...που ήμουν πιο βλαμμένος από τώρα (γίνεται και αυτό, μην απορείς), σε κάτι στοιχηματάκια, τα πατίνια έφταναν πάντα δεύτερα.

Οι αποστάσεις όμως ήταν σοβαρές, όχι απλά Hilton - Interconti.
 

gabadoo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Μαρ 2007
Μηνύματα
10.664
Like
2
Πόντοι
166
Κοίτα...προσωπικά δεν με νοιάζει τι είναι πιο γρήγορο. Ας είναι τα πατίνια.

Με ενδιαφέρουν άλλα πράγματα περισσότερο.

Να μην γεμίζω βρώμα, καυσαέρια, να κάνω και κανένα τσιγάρο, να ακούω μουσική, να μιλάω στο τηλέφωνο και άλλα διάφορα.

Πάντως, κάποια εποχή...που ήμουν πιο βλαμμένος από τώρα (γίνεται και αυτό, μην απορείς), σε κάτι στοιχηματάκια, τα πατίνια έφταναν πάντα δεύτερα.

Οι αποστάσεις όμως ήταν σοβαρές, όχι απλά Hilton - Interconti.


  χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ

  Ψιτ κυριος...
  Ασε τις κωλοτουμπες
  Η κουβεντα ηταν περι πιστας και περι νορμαλ αυτοκινητων και μηχανης
  Για τους δρομους μπαινουν και αλλοι παραγοντες

  αχαχαχχααχχαχαχαχαχαχ αμεσως ρολαρισες
 
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
Στα νούμερα ξερά και σταράτα, τα τουτού ήταν είναι και θα είναι ΣΑ ΣΥΝΟΛΟ πιο γρήγορα από τις μηχανές.

Ακόμα και με απλά λόγια (τα σύνθετα τα αφήνω στον γκάμπα που τα κατέχει καλύτερα) τα αυτοκίνητα έχουν 4 ρόδες (δεν πέφτουν) και οι μηχανές 2 (πέφτουν).

Τα ακραία αυτοκίνητα (F1) τρέχουν, στρίβουν, φρενάρουν καλύτερα από τις πιο ακραίες μηχανές(moto gp) .

Θες γιατί η τεχνολογία μπορεί να κάνει μεγαλύτερα θαύματα στους 4 απ'ότι στους 2 τροχούς?
Θες γιατί βάσει των νόμων της φύσης όλα είναι υπέρ των 4 τροχών?
Θες γιατί ο οδηγός είναι προστατευμένος ποικιλοτρόπως, ενώ ο αναβάτης με μισή μαλακία κινδυνεύει με άμεση διακοπή της ζωής του?

Όποιος ασχολείται με νούμερα κι αριθμούς, αυτά θα εκτιμήσει. Όποιος ασχολείται με την αίσθηση και το συνδιασμό των αριθμών με αυτήν τότε εκτιμά πιο πολύ τις μηχανές.

Τουλάχιστον έτσι τα αντιλαμβάνομαι εγώ απ'όσα έχω δει και κάνει.

Καλά τα G όταν στρίβεις με ένα γρήγορο και στρφτερό τουτού, αλλά την πρώτη φορά που κούνησα το κωλαράκι μου αριστερά, και ξεκίνησα να πλαγιάζω, κι από φόβο ίσιωσα πριν την έξοδο, κι υποσχέθηκα στη στροφή ότι "θα τα ξαναπούμε εμείς οι δύο.... :2funny:) δε θα την ξεχάσω ποτέ.
 

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
55
Πόντοι
4.095
   χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ

   Ψιτ κυριος...
   Ασε τις κωλοτουμπες
   Η κουβεντα ηταν περι πιστας και περι νορμαλ αυτοκινητων και μηχανης
   Για τους δρομους μπαινουν και αλλοι παραγοντες

   αχαχαχχααχχαχαχαχαχαχ αμεσως ρολαρισες
   

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν έχεις άδικο...

Απλά στον δικό μου μικρόκόσμο, τα πατίνια ήταν ΠΑΝΤΑ δεύτερα και εγώ με τον καφέ στο χέρι να τους περιμένω.
 

Επισκέπτης
Αυτό μας έλειπε τώρα:
{22 Ιουν 2010
ΚΤΕΟ πλέον και για μηχανές άνω των 50cc
Απίστευτη ταλαιπωρία αναμένεται να περάσουν οι ιδιοκτήτες μοτοσικλετών με κινητήρες άνω των 50 κ.εκ., οι οποίοι θα πρέπει να τις περνούν από Τεχνικό Ελεγχο (ΚΤΕΟ) κάθε χρόνο, όχι, όμως, στις γνωστές μονάδες που πιθανόν να βρίσκονται κοντά στο σπίτι τους, αλλά σε απομακρυσμένες περιοχές που βρίσκονται σε κάποια βιομηχανική ζώνη στο Λεκανοπέδιο. Παράλληλα, ακόμη πιο συχνός προβλέπεται ο έλεγχος των επαγγελματικών μοτοσικλετών που χρησιμοποιούν οι επιχειρήσεις, κυρίως courier και delivery, οι οποίες θα πρέπει να περνούν από τεχνικό έλεγχο κάθε έξι μήνες!

Οσον αφορά στο κόστος του ελέγχου, υπολογίζεται, σύμφωνα με πληροφορίες, στα 25 ευρώ για τις μοτοσικλέτες ιδιωτικής χρήσης και στα 18 ευρώ για τις επαγγελματικές (κάθε έξι μήνες).

Το θέμα του τεχνικού ελέγχου των μοτοσικλετών ξεκίνησε πέρσι την άνοιξη και αποτελεί νόμο του κράτους από τις 15 Μαΐου του 2009 που δημοσιεύθηκε και στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως (αρ. φύλλου 915), βάσει της οποίας ορίζονται οι ακριβείς προϋποθέσεις για ίδρυση ή επέκταση μονάδας ιδιωτικού ΚΤΕΟ για μοτοσικλέτες.....
}
 

Ride or Die

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
64
Κριτικές
12
Like
89
Πόντοι
10
Ναι το ειπαμε...αλλη φιλοσοφια...
Και εγω θελω να ανεβω NORD KAPP αλλα εχω 2 μωρα και γμτ δεν μπορω να φυγω πανω απο βδομαδα και εκει πανω θες 20ημερο για πλακα...Εκει πανω εχει ανωτ ταχυτητα τα 90 και οι μπατσοι δεν παιζουν.,.. :jerking: ετσι και ανεβω με τα μυαλα που εχω...με βλεπω σε γκουλαγκ να σπαω πετρες  :headbang: :headbang: :headbang:

 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Στα νούμερα ξερά και σταράτα, τα τουτού ήταν είναι και θα είναι ΣΑ ΣΥΝΟΛΟ πιο γρήγορα από τις μηχανές.

Ακόμα και με απλά λόγια (τα σύνθετα τα αφήνω στον γκάμπα που τα κατέχει καλύτερα) τα αυτοκίνητα έχουν 4 ρόδες (δεν πέφτουν) και οι μηχανές 2 (πέφτουν).

Τα ακραία αυτοκίνητα (F1) τρέχουν, στρίβουν, φρενάρουν καλύτερα από τις πιο ακραίες μηχανές(moto gp) .

Θες γιατί η τεχνολογία μπορεί να κάνει μεγαλύτερα θαύματα στους 4 απ'ότι στους 2 τροχούς?
Θες γιατί βάσει των νόμων της φύσης όλα είναι υπέρ των 4 τροχών?
Θες γιατί ο οδηγός είναι προστατευμένος ποικιλοτρόπως, ενώ ο αναβάτης με μισή μαλακία κινδυνεύει με άμεση διακοπή της ζωής του?

Όποιος ασχολείται με νούμερα κι αριθμούς, αυτά θα εκτιμήσει. Όποιος ασχολείται με την αίσθηση και το συνδιασμό των αριθμών με αυτήν τότε εκτιμά πιο πολύ τις μηχανές.

Τουλάχιστον έτσι τα αντιλαμβάνομαι εγώ απ'όσα έχω δει και κάνει.

Καλά τα G όταν στρίβεις με ένα γρήγορο και στρφτερό τουτού, αλλά την πρώτη φορά που κούνησα το κωλαράκι μου αριστερά, και ξεκίνησα να πλαγιάζω, κι από φόβο ίσιωσα πριν την έξοδο, κι υποσχέθηκα στη στροφή ότι "θα τα ξαναπούμε εμείς οι δύο.... :2funny:) δε θα την ξεχάσω ποτέ.

το μονο πράγμα που μπορείς να συγκρίνεις σε δίτροχα και τετράτροχα είναι τα κιλά ανά ίππο.

επίσης καλές οι παπαριές για ντριφτς και τρόπους στριψίματος, αλλά ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΟΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ.
τελεία.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
το μονο πράγμα που μπορείς να συγκρίνεις σε δίτροχα και τετράτροχα είναι τα κιλά ανά ίππο.

επίσης καλές οι παπαριές για ντριφτς και τρόπους στριψίματος, αλλά ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΟΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ.
τελεία.

Διαφώνησες ή συμπλήρωσες γιατί μπλέχτηκα??? :think: :think: :think:
 

ziziaek

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
μαλλον κατασταλαξα :rockon: :rockon:
 

Συνημμένα

  • big_kawasaki_z1000_2008_08.jpg
    big_kawasaki_z1000_2008_08.jpg
    145,1 KB · Εμφανίσεις: 14
  • big_kawasaki_z1000_2008_08.jpg
    big_kawasaki_z1000_2008_08.jpg
    145,1 KB · Εμφανίσεις: 18

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
στα ριπαπά μας.
άσε τις μηχανές και ασχολήσου με πολιτική.
νούμερο, ε νούμερο.

... και να κανω διαλογους ποιοτητας στο μπου τιβι με τους << Γαμαω τις μανουλες σας κωλο απλυτοι αναρχοΚΟΥμουνιστες >> . ..
οι οποιοι βρηκανε πιασαρικο site με μεγαλη επισκεψιμοτητα και αρχισαν τα τζιβιτζιλικια ...

δε μπορω ... προτιμω να μαγειρευω μπροκολα

ρε μαλακα , εναν Τerry που εκαμε copy paste οτι του δινανε απο τον λαος τον θυμασαι ;;
αααααααααααχαααχαχαχαχαχαχχαααα

στους χαριζω να παιζεις στον ελευθερο χρονο σου

εδω , ρε μαλακα , ουτε να γραψουν σωστα Ελληνικα δεν μπορουν ... σε ποιά γλώσσα θέλεις να κάμουμε διάλογο ;;;
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
... και να κανω διαλογους ποιοτητας στο μπου τιβι με τους << Γαμαω τις μανουλες σας κωλο απλυτοι αναρχοΚΟΥμουνιστες >> . ..
οι οποιοι βρηκανε πιασαρικο site με μεγαλη επισκεψιμοτητα και αρχισαν τα τζιβιτζιλικια ...

δε μπορω ... προτιμω να μαγειρευω μπροκολα

ρε μαλακα , εναν [glow=red,2,300]Τerry[/glow] που εκαμε copy paste οτι του δινανε απο τον λαος τον θυμασαι ;;
αααααααααααχαααχαχαχαχαχαχχαααα

στους χαριζω να παιζεις στον ελευθερο χρονο σου

εδω , ρε μαλακα , ουτε να γραψουν σωστα Ελληνικα δεν μπορουν ... σε ποιά γλώσσα θέλεις να κάμουμε διάλογο ;;;

Άσε έχει χαθεί κι αυτός κι άλλα διαμάντια.... Ελπίζω να επανέλθουν. Ωραίες στιγμές περνούσαμε τότενες!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
... και να κανω διαλογους ποιοτητας στο μπου τιβι με τους << Γαμαω τις μανουλες σας κωλο απλυτοι αναρχοΚΟΥμουνιστες >> . ..
οι οποιοι βρηκανε πιασαρικο site με μεγαλη επισκεψιμοτητα και αρχισαν τα τζιβιτζιλικια ...

δε μπορω ... προτιμω να μαγειρευω μπροκολα

ρε μαλακα , εναν Τerry που εκαμε copy paste οτι του δινανε απο τον λαος τον θυμασαι ;;
αααααααααααχαααχαχαχαχαχαχχαααα

στους χαριζω να παιζεις στον ελευθερο χρονο σου

εδω , ρε μαλακα , ουτε να γραψουν σωστα Ελληνικα δεν μπορουν ... σε ποιά γλώσσα θέλεις να κάμουμε διάλογο ;;;

μπαν έγινε.....
δε θα κάνεις διάλογο με αυτούς.
με τον γκάμπα τον πλέ τον νάτσο τον πέτρο το βολταίρο και άλλους θα κάνεις.
κάτσε να μιλάς με τον λάτεξ και την βλήμερυ.
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
το μονο πράγμα που μπορείς να συγκρίνεις σε δίτροχα και τετράτροχα είναι τα κιλά ανά ίππο.

επίσης καλές οι παπαριές για ντριφτς και τρόπους στριψίματος, αλλά ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΤΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΟΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΡΙΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΠΕΡΑΣΜΑΤΟΣ.
τελεία.

ΑΚΡΙΒΩΣ έτσι ΔΕΝ είναι . ΑΛΛΟ η συγκεκριμένη στροφή και η ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΔΑΝΙΚΗ γραμμή περάσματος της και ΑΛΛΟ οι διαδεχόμενες .
Στην δεύτερη περίπτωση , γιά άφθονους λόγους που μάλλον δεν είναι της παρούσης να αναφέρουμε και να συνεκτιμηθούν , πολλοί μπορούν να << κάψουν >> κάποια , γιά να κερδίσουν κάτι παραπάνω στην επόμενη ή στις επόμενες .
Το μαγευτικό είναι πως η διαρκής ανανέωση και εξέλιξη στον χώρο των μηχανοκίνητων , δεν σε αφήνει ΠΟΤΕ σε ησυχία και ΠΑΝΤΑ σου κεντρίζει , με τον έναν ή τον άλλον τρόπο , το ενδιαφέρον !!! :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom