Νέα

Μοτοσυκλέτα,μιλάμε για.....την άλλη μας γκόμενα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Altec73
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 6K
  • Εμφανίσεις 346K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.315
Πόντοι
216
θέλω να ρωτήσω το εξής περι κράνους.

στο κεφαλι μου βάζω ενα κράνος αξιας 60 ευρω.καλα μαξιλαρακια,σταθερο και δοκιμασμενο στη βροχα.δεν περναει νερο μέσα.αξίζει να το αλλάξω με αλλο των 250++ ευρώ? είναι τόσο σπουδαίες οι διαφορές?
 

TERMINATOR_1983

Μέλος
Εγγρ.
5 Φεβ 2010
Μηνύματα
1.373
Like
152
Πόντοι
16
θέλω να ρωτήσω το εξής περι κράνους.

στο κεφαλι μου βάζω ενα κράνος αξιας 60 ευρω.καλα μαξιλαρακια,σταθερο και δοκιμασμενο στη βροχα.δεν περναει νερο μέσα.αξίζει να το αλλάξω με αλλο των 250++ ευρώ? είναι τόσο σπουδαίες οι διαφορές?

ναι εχουν καλυτερα υλικα τα πιο ακριβα κρανοι.
νομιζο σε θεμα ασφαλειας δεν κανουνε τσιγκουνιες
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
μπαν έγινε.....
δε θα κάνεις διάλογο με αυτούς.
με τον γκάμπα τον πλέ τον νάτσο τον πέτρο το βολταίρο και άλλους θα κάνεις.
κάτσε να μιλάς με τον λάτεξ και την βλήμερυ.

μ'αυτούς τα λέω κι από το τηλέφωνο .
από το να βλέπω εμετούς και σκατά στην οθόνη , καλύτερα να βλέπω άχυρα ...

τα σέβη μου ...

Υ.Γ. Οικιακό υπολογιστή απέκτησα πριν δυό χρόνια . Είμαι άθρωπας του αμφιθέατρου και της πλατείας ... δε μπορώ τις πολυθρόνες και τα pixel  
 

ziziaek

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.547
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
16
θέλω να ρωτήσω το εξής περι κράνους.

στο κεφαλι μου βάζω ενα κράνος αξιας 60 ευρω.καλα μαξιλαρακια,σταθερο και δοκιμασμενο στη βροχα.δεν περναει νερο μέσα.αξίζει να το αλλάξω με αλλο των 250++ ευρώ? είναι τόσο σπουδαίες οι διαφορές?
SHOEI .  :rockon: :rockon:
 

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
θέλω να ρωτήσω το εξής περι κράνους.

στο κεφαλι μου βάζω ενα κράνος αξιας 60 ευρω.καλα μαξιλαρακια,σταθερο και δοκιμασμενο στη βροχα.δεν περναει νερο μέσα.αξίζει να το αλλάξω με αλλο των 250++ ευρώ? είναι τόσο σπουδαίες οι διαφορές?

εξαρταται απο το σε ποση εκτιμηση εχεις την κεφαλα σου
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
θέλω να ρωτήσω το εξής περι κράνους.

στο κεφαλι μου βάζω ενα κράνος αξιας 60 ευρω.καλα μαξιλαρακια,σταθερο και δοκιμασμενο στη βροχα.δεν περναει νερο μέσα.αξίζει να το αλλάξω με αλλο των 250++ ευρώ? είναι τόσο σπουδαίες οι διαφορές?

Ναι.-
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.315
Πόντοι
216
shoei,arai,kbc,nolan...ολα καλα ειναι.απλά ρωτάω αν η τεράστια διαφορά στην τιμή σε σχεση με το φτηνιαρικο δικο μου,δικαιολογειται απο την ποιοτητα,εφαρμογη,ηχομονωση και τα λοιπα..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
μ'αυτούς τα λέω κι από το τηλέφωνο .
από το να βλέπω εμετούς και σκατά στην οθόνη , καλύτερα να βλέπω άχυρα ...

τα σέβη μου ...

Υ.Γ. Οικιακό υπολογιστή απέκτησα πριν δυό χρόνια . Είμαι άθρωπας του αμφιθέατρου και της πλατείας ... δε μπορώ τις πολυθρόνες και τα pixel 

το ξέρω....
εγώ όμως να με συμπαθάς πληρώνομαι από τα πικσελ.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
shoei,arai,kbc,nolan...ολα καλα ειναι.απλά ρωτάω αν η τεράστια διαφορά στην τιμή σε σχεση με το φτηνιαρικο δικο μου,δικαιολογειται απο την ποιοτητα,εφαρμογη,ηχομονωση και τα λοιπα..

Ναι.-

Το ένα είναι τσόφλι, το άλλο είναι κράνος.

Πληρώνεις και μάρκα, γκραφίτι, σχέδιο, αεραγωγούς, αλλά ΚΑΙ ασφάλεια. Πάρε ένα μονόχρωμο να σου έρθει πιο φθηνά.
 

lucky_striker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.783
Κριτικές
13
Like
4
Πόντοι
616
δε χρειάζεται να είσαι μοτοσυκλετάς για να το καταλάβεις αυτό......

Ρώτησε-απάντησα.

Τα παραπάνω λόγια μπορεί να έκαναν αυτό το ξερό "ναι" να χάσει έστω και λίγο από τη σημασία του κι αυτό δεν το θέλουμε.

Δε χρειάζεται να είσαι Περσόνας για να το καταλάβεις αυτό........ :tits2:
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.315
Πόντοι
216
ευχαριστω παιδια.

συμφερει αγορα απο ebay?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ρώτησε-απάντησα.

Τα παραπάνω λόγια μπορεί να έκαναν αυτό το ξερό "ναι" να χάσει έστω και λίγο από τη σημασία του κι αυτό δεν το θέλουμε.

Δε χρειάζεται να είσαι Περσόνας για να το καταλάβεις αυτό........ :tits2:

ένας απλός μαλάκας σαν και μένα όταν ακούει ότι το κράνος ενός πιλότου Φ1 κοστίζει γύρω στα 30 χιλιάρια ευρώ μπορεί να συμπεράνει ότι το κόστος του κράνους με το βαθμό προστασίας που προσφέρει έχουν άμεση σχέση.
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
θέλω να ρωτήσω το εξής περι κράνους.

στο κεφαλι μου βάζω ενα κράνος αξιας 60 ευρω.καλα μαξιλαρακια,σταθερο και δοκιμασμενο στη βροχα.δεν περναει νερο μέσα.αξίζει να το αλλάξω με αλλο των 250++ ευρώ? είναι τόσο σπουδαίες οι διαφορές?
πλακα κανεις ετσι?
αν κοστολογεις το κεφαλι σου 60 ευρω,συνεχισε να κυκλοφορας με κανα κατλαικ γουισπερ...
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
ευχαριστω παιδια.

συμφερει αγορα απο ebay?
αλλη χαζομαρα..θα δωσεις λεφτα για κρανος που δε θα χεις βαλει στο κεφαλι σου?
το νουμερο που φορας διαφερει οχι μονο απο φιρμα σε φιρμα,αλλα και απο μοντελο σε μοντελο...
 

girl_hunter

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2006
Μηνύματα
1.497
Κριτικές
9
Like
1.315
Πόντοι
216
αλλη χαζομαρα..θα δωσεις λεφτα για κρανος που δε θα χεις βαλει στο κεφαλι σου?
το νουμερο που φορας διαφερει οχι μονο απο φιρμα σε φιρμα,αλλα και απο μοντελο σε μοντελο...

πάω σε μαγαζί,δοκιμαζω το συγκεκριμενο μοντελο,το συγκεκριμενο νουμερο,αν ειναι δυνατον και το συγκεκριμενο χρωμα!!!!!λεω ευχαριστω στον πωλητη και αν ειναι οικονομικοτερο στο ebay κανω την αγορα.

κατανοητον?
 

talladmirer

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.777
Like
19
Πόντοι
16
:2funny: :huh: :uglystupid: :boobies: :dancing: :tickedoff: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :S :S :S :S :S :S :S
το θέμα είναι ΚΑΙ πόσο κοστίζει κάποιο όχημα κι αφού φεράρι ή μπουγκάτι δύσκολα θα συναντήσεις στο δρόμο, ένα σχετικά σύγχρονο χιλιάρι που είναι εφικτό το κόστος του, στο θέμα επιδόσεων έχει τα 0-200 σε χρόνο που τα πολύ γερά αυτοκίνητα δύσκολα έχουν τα 0-100…
 

Συνημμένα

  • 2009-12-29_katyabasin004.jpg
    2009-12-29_katyabasin004.jpg
    170 KB · Εμφανίσεις: 17
  • ekaterina+gamova.jpg
    ekaterina+gamova.jpg
    126,7 KB · Εμφανίσεις: 18

Biker.

Μέλος
Εγγρ.
23 Φεβ 2009
Μηνύματα
186
Like
0
Πόντοι
1
:2funny: :huh: :uglystupid: :boobies: :dancing: :tickedoff: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :S :S :S :S :S :S :S
το θέμα είναι ΚΑΙ πόσο κοστίζει κάποιο όχημα κι αφού φεράρι ή μπουγκάτι δύσκολα θα συναντήσεις στο δρόμο, ένα σχετικά σύγχρονο χιλιάρι που είναι εφικτό το κόστος του, στο θέμα επιδόσεων έχει τα 0-200 σε χρόνο που τα πολύ γερά αυτοκίνητα δύσκολα έχουν τα 0-100…
KAI η αεροδυναμικη του , ΚΑΙ ο θορυβος του ( συναρτηση της καλης ή όχι αεροδυναμικης ) ΚΑΙ το βαρος του ΚΑΙ η στηριξη του απο το κεφαλι ΣΟΥ ( μια και ΟΛΑ τα κεφαλια ΔΕΝ ειναι ΙΔΙΟΥ σχηματος ) ΚΑΙ ... ΚΑΙ ... ΚΑΙ .
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ η δοκιμη ΠΡΙΝ την αγορα ... οπερ μεθερμηνευομενον ΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙΣ και ΜΕΤΑ ψαχνεσαι σε διαδικτυα και αλλα πραματα του βελζεβουλη   
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.892
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
πάω σε μαγαζί,δοκιμαζω το συγκεκριμενο μοντελο,το συγκεκριμενο νουμερο,αν ειναι δυνατον και το συγκεκριμενο χρωμα!!!!!λεω ευχαριστω στον πωλητη και αν ειναι οικονομικοτερο στο ebay κανω την αγορα.

κατανοητον?
ετσι μαλιστα... :thumbsup:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom