Νέα

Mοναξιά και οικονομική κρίση..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα boobssucker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 282
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.206
Κριτικές
3
Like
1.670
Πόντοι
496
τυπε ο 34χρονος στην γειτονια μας που καθεται σπιτι του χρονια κ δν δουλευει
τον ειπα να βγουμε με τα φιλαρακια μας τ παλια (ακομα απο 12-13χρ) και μου
ειπε δν θα βγω γιατι θα με ρωτησουν κατευθειαν π δουλευω?

ντρεπεται δηλαδη ο καιμενος  :huh: :S :S :S

τυπε βοηθηστε τον οσο μπορειτε
για να μην τον δειτε πουθενα κρεμασμενο
κριμα ειναι
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
τυπε βοηθηστε τον οσο μπορειτε
για να μην τον δειτε πουθενα κρεμασμενο
κριμα ειναι

ρε φιλε αυτος εχει καμια 14 χρονια που παιζει games k λιωνει,τι να βοηθησουμε
κ εδω κ 7 χρονια πηρε πισι και δν βγαινει απο το σπιτι.Αλλα εχει γονεις με καλη δουλεια κ παππουδες κτλ που τον συντηρουν(ειναι κ μοναχοπαιδι).Τον ξερω μιλαμε καμια 23χρονια απο μικρα παιδια κ τα σπιτια μας ειναι 1 λεπτο με τα ποδια.Η γειτονια μας αδειασε ολοι
φυγαν εξωτερικο μονο αυτος κ ενας αλλος π εχει φαρμακειο(απο γονεις)εμειναν εκει. :S :S :S
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.471
Κριτικές
7
Like
3.195
Πόντοι
786
αυτός έχει σύνδρομο χαμηλής αυτοεκτίμησης,
δυστυχώς, η κατάσταση θα χειροτερεύει, όσο απομονώνεται και μπαίνει πιο βαθειά στην κατάθλιψη,
τρομερό πράγμα το μυαλό, ευαίσθητος ο άνθρωπος,
ο καθένας όμως έχει την ευθύνη για τον εαυτό του,
πρέπει να κάνει πράγματα δημιουργικά, εργασία, παραγωγή αποτελέσματος, οικογένεια - φίλους, άθληση, τέχνη, φύση, λουλούδια και ζωάκια...
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Αυτό είναι το κακό με τους Ελληνες ψώλεψαν,έγιναν όλοι ψωλάδες.Σου λέει ο άλλος που να φύγω να χάσω το φαί της μαμάς,τα καθαρά ρούχα,τη σπιταρόνα μου με το παιδικό μου δωμάτιο για να παίρνω 1500,να με γαμάνε,να τρώω σκατά και να μένω σε τρώγλες στο εξωτερικό,καλύτερα να κάτσω Ελλάδα και να ψωλάρω να τρώω από τα έτοιμα.
Αυτή είναι η παγίδα.Αμα δεν πας στην αρχή να σπάσεις τα μούτρα σου ρίχνοντας το βιοτικό επίπεδο δεν μπορείς να προχωρήσεις μετά μένεις πάντοτε γαλακτισμένος και έρχονται πούτσες.
Χρειάζεται drive,το εξωτερικό δεν είναι για μαλθακούς.
Το ελληνικό Greek dream ήτοι πλουτίζουμε ψωλάροντας ψόφησε.Τώρα έχουν έρθει νέα γούστα,επικρατούν οι σκληρότεροι,οι ανθεκτικότεροι και οι αποφασιστικότεροι,πρέπει να βγεις στο διεθνή ανταγωνισμό.
 

Επισκέπτης
τυπε ο 34χρονος στην γειτονια μας που καθεται σπιτι του χρονια κ δν δουλευει
τον ειπα να βγουμε με τα φιλαρακια μας τ παλια (ακομα απο 12-13χρ) και μου
ειπε δν θα βγω γιατι θα με ρωτησουν κατευθειαν π δουλευω?

ντρεπεται δηλαδη ο καιμενος  :huh: :S :S :S
ο Δουκας παλια ειχε δημιουργησει σειρα ποστ με τιτλο δρακοι του σαιτ. Εγραφαν ακριβως τετοια πραγματα.
 

Επισκέπτης
αυτός έχει σύνδρομο χαμηλής αυτοεκτίμησης,
δυστυχώς, η κατάσταση θα χειροτερεύει, όσο απομονώνεται και μπαίνει πιο βαθειά στην κατάθλιψη,
τρομερό πράγμα το μυαλό, ευαίσθητος ο άνθρωπος,
ο καθένας όμως έχει την ευθύνη για τον εαυτό του,
πρέπει να κάνει πράγματα δημιουργικά, εργασία, παραγωγή αποτελέσματος, οικογένεια - φίλους, άθληση, τέχνη, φύση, λουλούδια και ζωάκια...
Οταν συνειδητοποιησει οτι εχασε την ευκαρια να εχει μια γυναικα διπλα του θα αυτοκτονησει. Τα 40 ειναι ηλικια απολογισμου. Ακομα και τον Πικερ τον βλεπω λιγο στεναχωρημενο.

Παιδια πρεπει να αλληλοβοηθηθουμε γιατι σε λιγο θα μεινουν μονο οι περαστικοι απο το 99 στο δαιτ.
 

Επισκέπτης
Αυτό είναι το κακό με τους Ελληνες ψώλεψαν,έγιναν όλοι ψωλάδες.Σου λέει ο άλλος που να φύγω να χάσω το φαί της μαμάς,τα καθαρά ρούχα,τη σπιταρόνα μου με το παιδικό μου δωμάτιο για να παίρνω 1500,να με γαμάνε,να τρώω σκατά και να μένω σε τρώγλες στο εξωτερικό,καλύτερα να κάτσω Ελλάδα και να ψωλάρω να τρώω από τα έτοιμα.
Αυτή είναι η παγίδα.Αμα δεν πας στην αρχή να σπάσεις τα μούτρα σου ρίχνοντας το βιοτικό επίπεδο δεν μπορείς να προχωρήσεις μετά μένεις πάντοτε γαλακτισμένος και έρχονται πούτσες.
Χρειάζεται drive,το εξωτερικό δεν είναι για μαλθακούς.
Το ελληνικό Greek dream ήτοι πλουτίζουμε ψωλάροντας ψόφησε.Τώρα έχουν έρθει νέα γούστα,επικρατούν οι σκληρότεροι,οι ανθεκτικότεροι και οι αποφασιστικότεροι,πρέπει να βγεις στο διεθνή ανταγωνισμό.
Δε στεκουν αυτες οι συμβουλες. Ο Ελληνας που εμαθε στην καλη ποιοτητα ζωης επρεπε να παει στην επαρχια και να δουλεψει στον τουρισμο. Να γινει σιγα σιγα αρχοντας στον τοπο του. Δυστυχως οι γονεις δεν ξεραν να δωσουν μια καθοδηγηση γιατι προερχονταν απο την αγροτικη ταξη οι περισσοτεροι. Λιγοι ηταν αρχοντοι, φεουδαρχες, που καταλαβαιναν πως διατηρειται η περιουσια απο γενια σε γενια, λιγοι και οι αστοι. Στην οικογενεια μας το εχουμε μεγαλη ντροπη να εργαστουμε με τον τροπο που λεει ο κμαν, εδω κ πολλες γενιες, αλλα δεν πεινασμε ποτε.
 

Επισκέπτης
Ο κμαν παιζει να ζει χειροτερα απο αλβανο στην Κρητη.
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Σε καμια 10αρια χρονια πιστευεις θα υπαρξει κοινωνικο προβλημα στην Ελλαδα;

Σίγουρα.Λιγότεροι συνταξιούχοι,άρα λιγότερο εισόδημα σε πολλά σπίτια.Νεες συντάξεις πετσοκομμένες,μισθοί ιδιωτικού τομέα κλασικά ψίχουλα,χρήμα δεν θα πέφτει καθόλου στην αγορά άρα θα κλείσουν και τα τελευταία μαγαζιά,υπογεννητικότητα,μετανάστευση,γενικά ωραίο μέλλον μας περιμένει.
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.424
Κριτικές
15
Like
6.107
Πόντοι
1.496
Ρεκορ πωλησεων νεων αυτοκινητων στην Ελλαδα παντως. Και βλεπω στο δρομο και πολλες νεαρες να οδηγουν το δικο τους αυτοκινητο. Στην Αμερικη οι νεοι ξεκινουν τη ζωη χρωστωντας δανεια μερικες χιλιαδες δολλαρια για τις σπουδες τους και καταναλωτικα , εδω πανεπιστημια, σπιτι, αυτοκινητο και για τις κοπελες, ολα γονικη χορηγια.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Ο κμαν παιζει να ζει χειροτερα απο αλβανο στην Κρητη.

Ναι,σίγουρα 4500-5000 ευρώ το μήνα,στην πιο εύρρωστη οικονομία της Ευρώπης,με παχυλές συντάξεις,παροχές κτλ.Κάθε μέρα καταβροχθίζω φιλέτα,μένω σε διαμέρισμα 85 τετραγωνικά στο κέντρο 2 λεπτά από τη δουλειά,κάθε δύο μήνες διακοπές με ταξίδια εξωτερικό,7 μόνιμες σπονσορέτς κτλ.
Θα μπορούσα να κάθομαι Ελλάδα να ψωλάρω με 1500 ευρώ μηνιαίως να χαίρομαι τη φύση,να μένω στο δικό μου διαμέρισμα να μην πληρώνω νοίκι κτλ(φυσικά γκόμενες μηδέν,μέλλον αβέβαιο,γαμήσι στα μπορδέλα με τους πάκηδες) αλλά προτίμησα το δύσκολο δρόμο παίρνοντας ρίσκο.
Στην αρχή φυσικά δεν έπαιρνα ούτε τα μισά και έμενα σε WG,αυτές είναι θυσίες που πρέπει να κάνεις.Αν δεν κάνεις τις θυσίες,κάθεσαι και ψωλάρεις στην Ελλάδα και αγναντεύεις τα τρένα που περνάν.
 

Επισκέπτης
Ναι,σίγουρα 4500-5000 ευρώ το μήνα,στην πιο εύρρωστη οικονομία της Ευρώπης,με παχυλές συντάξεις,παροχές κτλ.Κάθε μέρα καταβροχθίζω φιλέτα,μένω σε διαμέρισμα 85 τετραγωνικά στο κέντρο 2 λεπτά από τη δουλειά,κάθε δύο μήνες διακοπές με ταξίδια εξωτερικό,7 μόνιμες σπονσορέτς κτλ.
Θα μπορούσα να κάθομαι Ελλάδα να ψωλάρω με 1500 ευρώ μηνιαίως να χαίρομαι τη φύση,να μένω στο δικό μου διαμέρισμα να μην πληρώνω νοίκι κτλ(φυσικά γκόμενες μηδέν,μέλλον αβέβαιο,γαμήσι στα μπορδέλα με τους πάκηδες) αλλά προτίμησα το δύσκολο δρόμο παίρνοντας ρίσκο.
Στην αρχή φυσικά δεν έπαιρνα ούτε τα μισά και έμενα σε WG,αυτές είναι θυσίες που πρέπει να κάνεις.Αν δεν κάνεις τις θυσίες,κάθεσαι και ψωλάρεις στην Ελλάδα και αγναντεύεις τα τρένα που περνάν.
Οι Αλβανοι στην Κρητη χαιρονται τη φυση που οι πλουσιοι Γερμανοι ονειρευονται, τρωνε αυθεντικα φαγητα που συναρπαζουν τους μεγαλυτερους σεφ του κοσμου και γαμανε τις ομορφοτερες νεαρες τουριστριες απο ολο τον κοσμο.

Σπαταλανε τα νιατα τους ή καποιοι αλλοι, οπως οι γιατροι, τα σπαταλησαν κυνηγωντας την κοινωνικη καταξιωση;

Ας το σκςφτει ο καθενας.
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
191
Πόντοι
1.390
Σίγουρα.Λιγότεροι συνταξιούχοι,άρα λιγότερο εισόδημα σε πολλά σπίτια.Νεες συντάξεις πετσοκομμένες,μισθοί ιδιωτικού τομέα κλασικά ψίχουλα,χρήμα δεν θα πέφτει καθόλου στην αγορά άρα θα κλείσουν και τα τελευταία μαγαζιά,υπογεννητικότητα,μετανάστευση,γενικά ωραίο μέλλον μας περιμένει.

type sad_man γιατι δν πας γ δουλεια στα καραβια?Θα γεμισεις λεφτα,ετσι κ αλλιως πολλους φιλους δν εχεις,γκομενα δν εχεις,εκει θα γαμας καθε 2-3μηνο οταν φτανεις στο λιμανι.
Εχω γνωστο 31χρ που με 8χρονια δουλειας πηρε σκαφος δικο του.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.997
Πόντοι
2.606
Οι Αλβανοι στην Κρητη χαιρονται τη φυση που οι πλουσιοι Γερμανοι ονειρευονται, τρωνε αυθεντικα φαγητα που συναρπαζουν τους μεγαλυτερους σεφ του κοσμου και γαμανε τις ομορφοτερες νεαρες τουριστριες απο ολο τον κοσμο.

Σπαταλανε τα νιατα τους ή καποιοι αλλοι, οπως οι γιατροι, τα σπαταλησαν κυνηγωντας την κοινωνικη καταξιωση;

Ας το σκςφτει ο καθενας.

Εγώ σου λέω οτι οι Γερμανοί που παραθερίζουν Κρήτη τρώνε καλύτερα φαγητά και γαμάνε καλύτερες γκόμενες από τους Αλβανούς που μένουν εκεί.Από τους Κρητικούς σίγουρα αλλά και ο Αλβανός πώς να ξεπεράσει τη μοίρα του?Θα μπει με το Καλάσνικοφ να ληστέψει καμιά τράπεζα λες?
Οι Αλβανοί μας κάνουν και ζημιά έχουν γελοίο στυλ στο σέρβις και οι γκόμενες νομίζουν οτι αυτοί είναι οι Ελληνες.Τους Ελληνες τους έχουν μόνο στα high class και πανάκριβα ρεστωράν,παντού αλλού Αλμπάνια και πάκηδες.
Ενας πάκης μπέρδεψε 3 φορές την παραγγελία μου στο φραπέ Σαντορίνη και μια Ρωσίδα σερβιτόρα στο εστιατόριο στην Περίσσα δεν ήξερε τι είναι το σουβλάκι μου είπε οτι καταμπερδεύτηκε και θα ρωτήσει το αφεντικό.
Εντάξει άμα έρχεσαι Ελλάδα και σε ρωτάει η σερβιτόρα στην ταβέρνα τι είναι αυτό το σουβλάκι,περίεργο μου φαίνεται,κάτι δεν πάει καλά.
 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.851
Like
104
Πόντοι
16
type sad_man γιατι δν πας γ δουλεια στα καραβια?Θα γεμισεις λεφτα,ετσι κ αλλιως πολλους φιλους δν εχεις,γκομενα δν εχεις,εκει θα γαμας καθε 2-3μηνο οταν φτανεις στο λιμανι.
Εχω γνωστο 31χρ που με 8χρονια δουλειας πηρε σκαφος δικο του.

Πόσα επιανε στα καράβια και τι δουλειά έκανε;
Το σκάφος πόσο έκανε περίπου;
 

Επισκέπτης
Εγώ σου λέω οτι οι Γερμανοί που παραθερίζουν Κρήτη τρώνε καλύτερα φαγητά και γαμάνε καλύτερες γκόμενες από τους Αλβανούς που μένουν εκεί.
Ποσο καιρο παραθεριζουν; Μια εβδομαδα και μετα σνελ αρμπαιτ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom