Νέα

Mοναξιά και οικονομική κρίση..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα boobssucker
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 282
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

SandraSandra

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2018
Μηνύματα
133
Like
14
Πόντοι
1
-------
PAPARIA ΜΑΝΤΟΛΕΣ που λεει ο γεωργιου...
δεν λεμε να γινεις ATM η χορηγος, αν δεν μενουν φραγκα  εστω για ενα σινεμα, μια βολτα, εστω 10 μερες διακοπες...γκομενα δεν εχεις...

Ε μετά μην λέτε για Ελλεεινίδες!
Θέλετε και τις κάνετε έτσι εσείς οι ίδιοι με κάτι τέτοια!
Στο φινάλε αν δεν μπορεί ο άνθρωπος και μπορεί η κοπέλα ας τα πληρώσει η κοπέλα!
Όποιος έχει απαιτήσεις πληρώνει κιόλας!
Κι όποιος δεν μας κάνει πακέτο και στην μαμάκα του!
Απλά τα πράγματα!  
 

kappa_fi

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
1.745
Like
281
Πόντοι
36
Αν δεν υπάρχουν λεφτά τότε οι γυναίκες είναι το τελευταίο απ' το οποίο ξεμένει κανείς. Γιατί πριν φτάσει σ' αυτές συνειδητοποιεί ότι η ζωή του έχει συνυφαστεί άμεσα με την κατανάλωση, κι ότι οι βασικές του ανάγκες, όπως το να νιώθει μια σχετική ασφάλεια και να έχει μια στοιχειώδη προοπτική για το μέλλον, εξανεμίζονται μαζί με τα φράγκα.

Με απλά λόγια, δεν μας λείπουν τα φράγκα για ν' αγοράσουμε προϊόντα. Μας λείπουν τα φράγκα για να νιώσουμε ασφαλείς και ν' ανακτήσουμε την χαμένη μας εμπιστοσύνη στο μέλλον. Αυτό ακριβώς σημαίνει εγχρήματη οικονομία.

Σ' αυτό το πλαίσιο, είναι ευνόητο ότι οι σχέσεις μας με τους άλλους περνούν απ' την κρησάρα της γενικότερης διάθεσης που έχουμε απέναντι στη ζωή (διάθεση που εξαρτάται άμεσα απ' το χρήμα).

Κι όσοι πάλι εξυμνούν τις θεραπευτικές ιδιότητες του τσάμπα, καλό είναι να θυμούνται ότι μαζί με τις δραστηριότητες που προτείνουν πασάρουν και την αγάπη τους γι' αυτόν τον κόσμο ως έχει. Κοντολογίς, η πρόταση του "τσάμπα" έχει ένα σοβαρό μειονέκτημα: ότι ο συγκεκριμένος κόσμος του αρέσει.

Αυτό βέβαια δεν είναι κατακριτέο. Αλλά δεν μπορεί να είναι κι υποχρεωτικό για τους πάντες...
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.131
Πόντοι
17.436
το αναποδο θα ελεγα,
μονο αν εισαι χωρις λεφτα εχεις πραγματικο κινητρο να παντρευτεις,
διαφορετικα ότι και να γινει εισαι χαμενος.

από ζωη σιγουρα εισαι χαμενος το πρόγραμμα στο φτιαχνει η συζυγος ή εστω κολιτσιδωνεται σε πολλα
και οικονομικα δινεις συνεχεια
με ανταλλαγμα τι?
σεξ οποτε θες αλλα…. με την ιδια!!!

ε όχι δεν αξιζει

για αυτο μονο αν εισαι άφραγκος και αυτή φραγκατη ή 1 στις 10 πεσεις στην περιπτωση που γκρινιαζει λιγοτερο από τον μεσο ορο κανει στο σεξ τα παντα είναι και ομορφη εχετε και τα ιδια γουστα για διασκεδαση

ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΔΕΝ ΓΚΡΙΝΙΑΖΕΙ ΠΟΛΥ

Νομίζω η γκρίνια είναι χαρακτηριστικό της φυλής μας, γιαυτό και οι Ελληνίδες γκρινιάζουν τόσο πολύ. Το ίδιο και οι υπόλοιπες νοτιοευρωπαίες και βαλκάνιες, φυλές αλλοπρόσαλλες. Οι γυναίκα μου πχ δεν γκρινιάζει σχεδόν καθόλου, μόνο για να γκρινιάξει καμια φορά για τη δικιά μου γκρίνια (Έλληνας γαρ  :grin:  όπως είπα η γκρίνια είναι δυστυχώς στο αίμα μας).

Όσον αφορά το πρόγραμμα που λες είναι αλήθεια πως πρέπει να υπολογίζεις πλέον και τα δικά της θέλω, δεν κάνεις του κεφαλιού σου. Στη δικιά μου περίπτωση το καλό είναι πως η γυναίκα μου δε δουλεύει οπότε συνήθως ακολουθεί το δικό μου πρόγραμμά.
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2015
Μηνύματα
3.375
Like
39
Πόντοι
16
---------
γαμια θα βρει...οπως κ να ειναι...
παρεα ποτε δεν ξερεις.

Η εποχή που ζούμε της κυριαρχίας των σόσιαλ μίντια έχει χαλάσει πολύ την όλη φάση. Πλέον μία γκόμενα δένεται πολύ πιο δύσκολα συναισθηματικά με κάποιον άνδρα, αφού μπορεί να τους αλλάζει σαν τα πουκάμισα...
Βέβαια το νόμισμα έχει 2 όψεις αφού μία γυναίκα απαξιώνεται συνεχώς όσο πιο πολλές διαφορετικές πούτσες τρώει!
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
-------
PAPARIA ΜΑΝΤΟΛΕΣ που λεει ο γεωργιου...
δεν λεμε να γινεις ATM η χορηγος, αν δεν μενουν φραγκα  εστω για ενα σινεμα, μια βολτα, εστω 10 μερες διακοπες...γκομενα δεν εχεις...

Και να μπορείς να τα κάνεις αυτά,εαν δεν σου την γνωρίσει κάποιος την γκόμενα ή δεν έχεις καμία single στον κύκλο σου,καταλήγεις να τα κάνεις μόνος σου.Έχουμε κι αυτό το πρόβλημα στην Ελλάδα,να μην μπορούμε να γνωρίσουμε γκόμενα.

Βλέπεις κάποιους ας πούμε που έχουν τα λεφτά για διακοπές και πηγαίνουν ψωλαρία σε κάποιο νησί.Δεν θα ήθελαν να πάνε με γκόμενα όλοι αυτοί;
 

Alex Mason

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
857
Like
1.113
Πόντοι
206
Τα χρήματα δεν είναι συνάρτηση για το αν θα έχεις κοπέλα ή όχι.
Κάποια είναι μαζί σου για αυτό που είσαι, όπως είσαι και σε θέλει έτσι ακριβώς.
Όταν θέλεις βρίσκεις λύσεις κι εγώ διαβάζω μόνο δικαιολογίες.
Έχεις σκεφτεί πόσα πράγματα μπορείς να κάνεις δωρεάν και να περάσεις όμορφα?
Τις ξεχωριστές στιγμές ευτυχίας μόνοι μας τις επιλέγουμε και τις φτιάχνουμε.

αναλογα το πως το εννοεις το "εχω κοπελα" η "εχω αγορι".
μια σχεση απλα για having fun ειναι σχετικα ευκολη, ποσο μαλλον αν εισαι ψιλοαφασια τυπος και εχετε ξεχωριστο σπιτι-πορτοφολι.
το δυσκολο ειναι να βρεις καποιον που θα ειναι μαζι σου στα δυσκολα και θα σε καταλαβαινει ακομα και στο πιο ασυμαντο προβλημα σου!
οταν βαλεις στη συναρτηση και το οικονομικο, τα πραγματα δυσκολευουν πολυ περισσοτερο.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Συναδελφοι,

Πολλοι απο εσας ίσως στα λογια μου ανακαλυψουν κοινα στοιχεια προσωπικών βιωματικων καταστασεων.

Τρεχω να κανω δυο και τρεις δουλειες,και μετα βιας καταφερνω να μαζεψω καποια χρηματα τα οποια καλυπτουν μερος των οικονομικών μου υποχρεώσεων στο κρατος (ΔΕΚΟ,Εφορια,ΕΦΚΑ) και παγιων ανελαστικών δαπανών.

Μου μενει ενα υπολοιπο 200-300 ευρω να ζησω το μηνα (συμπεριλαμβανομενων των super market,βενζινη για δουλεια).

Επομενως,που χρηματα για καποια γνωριμια,κοινωνικοποιηση,απλα πραγματα δηλαδη δεν μπορω να κανω με καποια γυναικα. Επομενως για το λογο αυτο,δεν ψαχνω αφου ξερω οτι οποια και να γνωρισω,θα υπαρχουν καποιες ελαχιστες οικονομικες απαιτησεις τουλαχιστον τους πρωτους 2-3 πρωτους μηνες.Ακομη και η κοινωνικοποιηση με φιλαρακια για καμια μπυρα πολυ δυσκολα,αφου συνηθως οταν θα εισαι με παρεα και κερασμα ισως πρεπει να κανεις,και για καποιο φαγητο να πρεπει να ακολουθησεις. Οποτε,για να μην ερχομαι σε δυσκολη θεση,βρισκω δικαιολογιες για να μην βγαινω...

Παραλληλα,οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχουν χρηματα για προσωπικη εκτονωση σε καποια κοπελα..

Αποτελεσμα?Μοναξια,πεσμενη αυτοπεποιθεση,διαθεση, καταθλιψη...Και εργαζομαι ρε μαγκες,τα δουλευω,χωρις λαμογιες και αρπαχτες...

Δεν ειμαι απο αυτους που κατηγορουν το συμπαν κτλ.. Απλα,να,η μοναξια με κανει να εκφραζομαι και απο εδω.

Η κριση καταφερε να χειροτερευσει πολλες παθογενειες.
 

mixalis k.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
7.825
Like
4.091
Πόντοι
506
Tα θρεντ της αγαμιας εχουν παρει φωτια σημερα. Δεν πατε σε καμια παραλια να μπανισετε κανα κωλαράκι καλύτερα?
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
εγω μολις γυρισα.... ψωλαρια παντου και κατι χοντρες, 2-3αρια...


οι καλες ειναι ηδη διακοπες σε νησια με το γκομενο.... τα βλεπω και στα σοσιαλ μιντια....
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.712
Πόντοι
606
Tα θρεντ της αγαμιας εχουν παρει φωτια σημερα. Δεν πατε σε καμια παραλια να μπανισετε κανα κωλαράκι καλύτερα?

Να μπανίζεις τα κωλαράκια που τα χουφτώνει ο γκόμενος,δεν λέει και τίποτα.
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.227
Κριτικές
19
Like
7.173
Πόντοι
3.346
Τυπε μη κοροιδευεις. Ξερω άτομο που δε βλεπει ποτε τσόντες γιατι ζηλευει.

οκ παρεκτράπηκα και ζητώ ταπεινά συγνώμη... :grin:

θα το έχω υπόψην μου για άλλη φορά... :grin:
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.227
Κριτικές
19
Like
7.173
Πόντοι
3.346
τυπε βενεδικτε, μην ανοιγεσαι γιατι θα γυρισει ο τροχος..

μπορει τωρα να εχεις φιλους, κυκλο, να γαμας μουνια και να εχεις και γκομενα, αλλα ολα αυτα μποροπυν να χαθουν σε ενα λεπτο μεσα...

δες εμενα, πως μεσα σε μια νυχτα αλλαξε η ζωη μου και εχασα τα παντα!

κρατα πισινη...

εσυ δεν τρωγεσαι με τιποτα

:wanker: :wanker: :wanker:
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
208
Πόντοι
6
τυπε βενεδικτε, μην ανοιγεσαι γιατι θα γυρισει ο τροχος..

μπορει τωρα να εχεις φιλους, κυκλο, να γαμας μουνια και να εχεις και γκομενα, αλλα ολα αυτα μποροπυν να χαθουν σε ενα λεπτο μεσα...

δες εμενα, πως μεσα σε μια νυχτα αλλαξε η ζωη μου και εχασα τα παντα!

κρατα πισινη...
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.736
Πόντοι
1.306
Συναδελφοι,

Πολλοι απο εσας ίσως στα λογια μου ανακαλυψουν κοινα στοιχεια προσωπικών βιωματικων καταστασεων.

Τρεχω να κανω δυο και τρεις δουλειες,και μετα βιας καταφερνω να μαζεψω καποια χρηματα τα οποια καλυπτουν μερος των οικονομικών μου υποχρεώσεων στο κρατος (ΔΕΚΟ,Εφορια,ΕΦΚΑ) και παγιων ανελαστικών δαπανών.

Μου μενει ενα υπολοιπο 200-300 ευρω να ζησω το μηνα (συμπεριλαμβανομενων των super market,βενζινη για δουλεια).

Επομενως,που χρηματα για καποια γνωριμια,κοινωνικοποιηση,απλα πραγματα δηλαδη δεν μπορω να κανω με καποια γυναικα. Επομενως για το λογο αυτο,δεν ψαχνω αφου ξερω οτι οποια και να γνωρισω,θα υπαρχουν καποιες ελαχιστες οικονομικες απαιτησεις τουλαχιστον τους πρωτους 2-3 πρωτους μηνες.Ακομη και η κοινωνικοποιηση με φιλαρακια για καμια μπυρα πολυ δυσκολα,αφου συνηθως οταν θα εισαι με παρεα και κερασμα ισως πρεπει να κανεις,και για καποιο φαγητο να πρεπει να ακολουθησεις. Οποτε,για να μην ερχομαι σε δυσκολη θεση,βρισκω δικαιολογιες για να μην βγαινω...

Παραλληλα,οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχουν χρηματα για προσωπικη εκτονωση σε καποια κοπελα..

Αποτελεσμα?Μοναξια,πεσμενη αυτοπεποιθεση,διαθεση, καταθλιψη...Και εργαζομαι ρε μαγκες,τα δουλευω,χωρις λαμογιες και αρπαχτες...

Δεν ειμαι απο αυτους που κατηγορουν το συμπαν κτλ.. Απλα,να,η μοναξια με κανει να εκφραζομαι και απο εδω.

ελα ρε μαστορα ολα μια ιδεα ειναι

και η μοναξια καλη ειναι
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.888
Like
1.427
Πόντοι
216
Η μοναξια ειναι 'καλη', αν οι επιλογες που σου τυχαινουν στο δρομο σου,
ειναι πραγματικα αχρηστες.
Αν ζητανε συνεχως λεφτα με διαφορους τροπους, αν θελουν μεγαλη ζωη, αν δεν εκτιμουν οτι κανεις, αν δεν σε σεβονται, αν δεν νοιαζονται για σενα, αν σε πρηζουν με το παραμικρο κλπ.
Αν ομως βρεθει μια προσγειωμενη κοπελα, οχι τελεια φυσικα-δεν υπαρχει, δεν νομιζω ειναι καλυτερη η μοναξια...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom