Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

top squirter

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2008
Μηνύματα
27
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
0
Ποιός είσαι εσύ ρε φίλε, και από που ξεφύτρωσες, μένεις εκεί? Έχεις άποψη για το μέρος? Αν ναι, φροντισε να βοηθήσεις με τις γνώσεις σου και να βαλεις μυαλό και γνωση σε όσους συμμέτεχουν σε αυτό το θρεντ...Τοσο καιρο προσπαθουμε να βγαλουμε άκρη για το τι συμβαίνει εκεί, μπας και κάνουμε κανένα ωραίο ταξιδάκι...έχουν γραφτεί άπειρα πράγματα και τωρα πετάγεσαι από το πούθενα και την "λες" σε όλους?? Υ.Γ. καλύτερα να γράφεις στα Ελληνικά...
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Σε ευχαριστώ για τη συνεισφορά σου!
Δυστυχώς, όλα αυτά τα site εμπεριέχουν τον κίνδυνο να χασομερήσει κάποιος και τελικά να φάει ατελείωτες ώρες σε γλυκανάλατα chat.
Και το μ___ί είναι για να το γ___άς και όχι για chat.

Από την άλλη όμως αν γνωρίσεις 3-4 απο εκεί μέσα και τις βρεις επάνω (αν, επαναλαμβάνω, αν) δεν είναι και άσχημο γιατί μεσοπρόθεσμα δικτυώνεσαι.

Μην ξεχνάμε ότι όλα αυτά είναι πάντα και "τυχερά"...ποτέ δεν είναι στάνταρ.

Πάντως, για να πω την αμαρτία μου, το faces.md είναι κόλαση.


Αγαπητέ,

Διαβάζω τα posts σου με ενδιαφέρον και έχω να παρατηρήσω τα παρακάτω:
- Εφόσον δεν μιλάς τη γλώσσα, τα site που αναφερθηκαν, είναι μια καλή ενναλλακτική. Βέβαια απαιτεί ψάξιμο. Από εσένα εξαρτάται αν η όλη συζήτηση θα καταλήξει σε γλυκανάλατο chat. Η δική μου εμπειρία είναι ότι οι περισσότερες ενδιαφέρονται να άμεση επαφή παρά για chat.
- Τα κόστη για κορίτσια, διαμονή και διατροφή αναφέρονται εδώ.
- Τα κορίτσια που μπορεί να συναντήσεις μέσω των παραπάνω dating sites δεν μπορείς να τα φέρεις στην Ελλάδα (κυρίως αν είναι από την Μολδαβία ή Ουκρανία) λόγω εξαιρετικά μεγάλων δυσκολιών για την έκδοση visas, που δίνονται με το σταγονόμετρο και εφόσον πληρούνται κάποιοι τρελλοί όροι και προϋποθέσεις που έχει θεσπίσει η ΕΕ και η Ελλάδα εφαρμόζει κατά γράμμα, για τους "ευνόητους" λόγους. Αν είναι από την Ρωσία, "παίζεται".
- Πράγματι η γνωριμία με κάποια από αυτά τα κορίτσια, είναι πιθανό δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για δικτύωση, αλλά συνήθως θέλει χρόνο και χρήμα.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Ποιός είσαι εσύ ρε φίλε, και από που ξεφύτρωσες, μένεις εκεί? Έχεις άποψη για το μέρος? Αν ναι, φροντισε να βοηθήσεις με τις γνώσεις σου και να βαλεις μυαλό και γνωση σε όσους συμμέτεχουν σε αυτό το θρεντ...Τοσο καιρο προσπαθουμε να βγαλουμε άκρη για το τι συμβαίνει εκεί, μπας και κάνουμε κανένα ωραίο ταξιδάκι...έχουν γραφτεί άπειρα πράγματα και τωρα πετάγεσαι από το πούθενα και την "λες" σε όλους?? Υ.Γ. καλύτερα να γράφεις στα Ελληνικά...

Αν προσπαθεις ακόμη να βγάλεις άκρη, τότε ξέχασέ το! Δεν είναι για εσένα η Μολδαβία.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Pedia,opos vlepo oli milate kala kai sizitate gia tin Moldavia,episis to iha katalavi oti pio koutsompoli isaste esis para i kopeles,tora anarotieme,idika gia aftous pou  grafoun oti den tous aresi edo kai i kopelitses den ine etsi opos to perimenan,TOTE GIATI KIRIE MOU ERHESTE KAI KSANAERHESTE EDO?????????????ETSI APLA NA DEITE TA HTIRIA :uglystupid: :uglystupid:??????Apo tin  stigmi pou mia hora den sou aresi den ksanapienis eki,apla prospathis na ksehnas tin emperia pou tin ihes zi. :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :lheel: :s&m_1: :s&m_1:

Συμφωνώ και επαυξάνω!
Προσωπικά μιλώντας πάντως, εμένα η Μολδαβία μου αρέσει πολύ!
 

Queen

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
Sorry,me ta ellinika gramata den mporo na grafo,apla iha  paratirisi oti pio poly pou lene oti den ine kala stin MD ekini kai erhonte,apo tin mia lene oti den perasan kala  kai apo tin ali meta apo kapies mines ksanaerhonte.
 

top squirter

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2008
Μηνύματα
27
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
0
Αν προσπαθεις ακόμη να βγάλεις άκρη, τότε ξέχασέ το! Δεν είναι για εσένα η Μολδαβία.

Γιατι το λες αυτό? καιρο τωρα παρακουλουθω το φορουμ  και σχεδον εχω πεισει τον εαυτο μου οτι αξιζει ενα ταξιδάκι...
 

Queen

Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2009
Μηνύματα
12
Like
0
Πόντοι
0
MD ine kali mono giaftous pou kseroun na pernane kala,kai ehoun kai kanena gnosto edo,na kseri pou na tous pari. :dancing: :dancing: :dancing: :dancing:
 

Επισκέπτης
Φίλε όλες απο εξωτερικό ήταν οι κοπέλες... Έχω βρεθεί και απο Ελλάδα αλλά δεν προχώρησε... Τώρα σχετικά με τα σαιτ πρέπει να φας πολλές ώρες σε email και σε τσατ...αλλά το θέμα είναι να χεις και κανα αποτέλεσμα.. Για αυτό κατα τη γνώμη μου παίξε παιχνίδι στο bride.ru Δες πρώτα το πρόγραμμα informer στο bride σου δίνει δωρέαν κάποιες silver διευθύνσεις απο κοπέλες..και βλέπεις και για συνδρομή...Κάνε παιχνίδι και στο mail.ru αλλά θα δεις ότι χάνεις εύκολα τη μπάλα εκεί..σου μιλάνε αρκετές αλλά μετά εξαφανίζονται ή μπαίνουν αραιά εκει και τις χάνεις και εσυ ξεχνάς με ποιες μίλαγες..Για αυτό ζήτα άμεσα skype ή msn να τις παίρνεις γρήγορα απο εκεί..Πάντως βλέπω όλο και περισσότεροι συναγωνιστές τη ψάχνουν με τα Ρώσικα σαιτ για να γνωρίσουν ή και να φέρουν κοπέλα εδώ.. :)


Κατάλαβα...αν πέφτει πολύ καμάκι τότε τα πράγματα πηγαίνουν προς το φιλικό, παιχνιδάκι και λοιπά χασομέρια που κουράζουν και τον καρπό από την πληκτρολόγηση.
Όσον αφορά στις συνδρομές, δεν με βρίσκουν αντίθετο γιατί τίποτα δεν είναι κούτρα στη ζωή αυτή-αυτό είναι απαράβατος όρος. Βέβαια απάτες πάντα υπάρχουν, αλλά τουλάχιστον η συνδρομή βάζει και ένα κατώφλι να μην παίζει ο οποιοσδήποτε μαζί σου.

Βασικά δεν με ενδιαφέρει να γνωρίσω γυναίκες στην ελλάδα, αλλά στο εξωτερικό. Αν καταστεί δυνατό να τις φέρω και ελλάδα, ακόμα καλύτερα!

Παρεμπιπτόντως, αν επιτρέπεται, οι γυναίκες που συνάντησες ήταν ελλάδα? Ή εξωτερικό? Επαναλαμβάνω, ότι εμένα το δεύτερο με ενδιαφέρει...
 

Επισκέπτης
Φίλε αν δε ξέρεις Ρώσικα και δεν έχεις γνωστούς εκεί... απο το ιντερνετ ίσως είναι ό μόνος τρόπος να γνωρίσεις κάποια χωρίς να πληρώσεις για να πηδήσεις.. Βέβαια θα πληρώσεις για άλλα..Είναι φτηνή χώρα και πολλές το ξένο τον βλέπουν σαν χορηγό... Τα χω γράψει και στο θρεντ φωτορεπορταζ...

Απλά σκεφτόμουν ότι αν πάω ψιλοαδιάβαστος θα μου πιάσουν τον κώλο για διατροφή/διαμονή, θα επιδοθώ σε "προσεγγίσεις" και έτσι θα περνάνε οι μέρες...στο τέλος θα μου φέρνουν ένα καλοπληρωμένο παλτό και νομίζω ότι κάτι έκανα. Δεν παύει να είναι όλο αυτό θέμα χρόνου και χρημάτων και να κάνεις πως βγάζεις λεφτά στη φόρα...την πάτησες γενικώς.

Οπότε αναρρωτιόμουν κατά πόσο είναι δυνατό να γνωρίσω πρώτα καμία φιλική κυρία από το νετ πριν πάω εκεί.
 

allantalon

Μέλος
Εγγρ.
26 Απρ 2008
Μηνύματα
4.584
Like
20
Πόντοι
16

rtfm

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε όλες απο εξωτερικό ήταν οι κοπέλες... Έχω βρεθεί και απο Ελλάδα αλλά δεν προχώρησε... Τώρα σχετικά με τα σαιτ πρέπει να φας πολλές ώρες σε email και σε τσατ...αλλά το θέμα είναι να χεις και κανα αποτέλεσμα.. Για αυτό κατα τη γνώμη μου παίξε παιχνίδι στο bride.ru Δες πρώτα το πρόγραμμα informer στο bride σου δίνει δωρέαν κάποιες silver διευθύνσεις απο κοπέλες..και βλέπεις και για συνδρομή...Κάνε παιχνίδι και στο mail.ru αλλά θα δεις ότι χάνεις εύκολα τη μπάλα εκεί..σου μιλάνε αρκετές αλλά μετά εξαφανίζονται ή μπαίνουν αραιά εκει και τις χάνεις και εσυ ξεχνάς με ποιες μίλαγες..Για αυτό ζήτα άμεσα skype ή msn να τις παίρνεις γρήγορα απο εκεί..Πάντως βλέπω όλο και περισσότεροι συναγωνιστές τη ψάχνουν με τα Ρώσικα σαιτ για να γνωρίσουν ή και να φέρουν κοπέλα εδώ.. :)

Ζητώ συγνώμη από για τη μυνήματα που είναι "λίγο" off-topic. Εμένα πρωτίστως η μολδαβία με ενδιαφέρει και από εκεί ξεκίνησε η ιστορία με τις ερωτήσεις μου για το κατά πόσον είναι δυνατό να φέρει ή να γνωρίσει κάποιος γυναίκα από εκεί. Δεν θα το συνεχίσω εδώ τουλάχιστον το θέμα αυτό!

Pirforos, σε ευχαριστώ για την πληροφορία. Το mail.ru είναι λίγο "στοχαστικό" απ'ότι κατάλαβα, το bride.ru είναι πιο πιθανοκρατικό...ίσως αυτό να είναι και το "πλεονέκτημα" της συνδρομής. Σαφώς και μεταφέρω πάντα τις επαφές στο skype ή στο gtalk, ώστε να μην χάνεται ο έλεγχος με άλλες ταυτόχρονες.

Γενικά είμαι οπαδός των κάθετων εφαρμογών: άλλη εφαρμογή για να τις γνωρίσεις, άλλη για να συζητήσεις. Και αυτή η πληροφορία σου ήταν χρήσιμη ωστόσο.
 

rtfm

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε αν δε ξέρεις Ρώσικα και δεν έχεις γνωστούς εκεί... απο το ιντερνετ ίσως είναι ό μόνος τρόπος να γνωρίσεις κάποια χωρίς να πληρώσεις για να πηδήσεις.. Βέβαια θα πληρώσεις για άλλα..Είναι φτηνή χώρα και πολλές το ξένο τον βλέπουν σαν χορηγό... Τα χω γράψει και στο θρεντ φωτορεπορταζ...

Λοιπόν δεν ξέρω ρώσικα όπως είχα πει και προς το παρόν δεν γνωρίζω κάποιον εκεί.
Αλλά ακόμα και αν είχα φίλους εκεί δεν θα είχα την απαίτηση να μου φέρουν γκόμενες. Γιατί να μην τις πηδήξουν οι ίδιοι άλλωστε?

Θέλω να επισκεφτώ τη χώρα και θα το κάνω. Αλλά δεν θέλω να γίνει ένα ταξίδι σαν εκείνα των εφηβικών και φοιτητικών εποχών που πηγαίναμε για σεξ και φευγαμε με το πουλί στο χέρι...νομίζω ότι είναι κρίμα για χώρα με τέτοιες γυναίκες.

Νομίζω επίσης ότι ακόμα και οι γκόμενες έχουν να κερδίσουν από τις χορηγίες. Πρέπει να είναι αμφίδρομες οι σχέσεις προσφοράς-ανταπόδωσης.

Σχετικά με το σεξ, τονίζω ότι δεν είμαι οπαδός του τζάμπα, το αντίθετο μάλιστα. Έχω διαβάσει και το φωτορεπορτάζ, πραγματικά η δουλειά σου είναι πολύ χρήσιμη και κατατοπιστική. Απλά προσπαθώ να δικτυωθώ και να μάθω.
 

rtfm

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Αγαπητέ,

Διαβάζω τα posts σου με ενδιαφέρον και έχω να παρατηρήσω τα παρακάτω:
- Εφόσον δεν μιλάς τη γλώσσα, τα site που αναφερθηκαν, είναι μια καλή ενναλλακτική. Βέβαια απαιτεί ψάξιμο. Από εσένα εξαρτάται αν η όλη συζήτηση θα καταλήξει σε γλυκανάλατο chat. Η δική μου εμπειρία είναι ότι οι περισσότερες ενδιαφέρονται να άμεση επαφή παρά για chat.
- Τα κόστη για κορίτσια, διαμονή και διατροφή αναφέρονται εδώ.
- Τα κορίτσια που μπορεί να συναντήσεις μέσω των παραπάνω dating sites δεν μπορείς να τα φέρεις στην Ελλάδα (κυρίως αν είναι από την Μολδαβία ή Ουκρανία) λόγω εξαιρετικά μεγάλων δυσκολιών για την έκδοση visas, που δίνονται με το σταγονόμετρο και εφόσον πληρούνται κάποιοι τρελλοί όροι και προϋποθέσεις που έχει θεσπίσει η ΕΕ και η Ελλάδα εφαρμόζει κατά γράμμα, για τους "ευνόητους" λόγους. Αν είναι από την Ρωσία, "παίζεται".
- Πράγματι η γνωριμία με κάποια από αυτά τα κορίτσια, είναι πιθανό δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για δικτύωση, αλλά συνήθως θέλει χρόνο και χρήμα.

Γεια χαρά και σ'εσένα φίλε soritas.
Πράγματι οι πιθανότητες είναι λίγες, αλλά χειμώνας είναι, κρύο κάνει από το να έρχομαι και να ψάχνω εκεί γιατί όχι chat?
Όσον αφορά για τα κόστη για κορίτσια που αναφέρεσαι, απ'ότι κατάλαβα διαβάζοντας το thread αν δεν ξέρεις ποιαν να καλέσεις μπορεί να πληρώσεις ένα κάρο λεφτά για παλτό. Μπορεί και να έχω καταλάβει λάθος. Στα κόστη για σπίτια, πάνω-κάτω το ίδιο...αλλά εκεί χωρίς βλάβη της γενικότητας.

Αυτό που με απογοήτευσε και δεν είχα ιδέα ήταν το γεγονός ότι δύσκολα έρχονται ελλάδα. Καλά, ούτε για διακοπές λίγων ημερών???

Τέλος, θεωρώ ότι πάντα μα πάντα μα πάντα χρειάζεται χρήμα, αρκεί να ξέρεις που να το δώσεις.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Γεια χαρά και σ'εσένα φίλε soritas.
Πράγματι οι πιθανότητες είναι λίγες, αλλά χειμώνας είναι, κρύο κάνει από το να έρχομαι και να ψάχνω εκεί γιατί όχι chat?
Όσον αφορά για τα κόστη για κορίτσια που αναφέρεσαι, απ'ότι κατάλαβα διαβάζοντας το thread αν δεν ξέρεις ποιαν να καλέσεις μπορεί να πληρώσεις ένα κάρο λεφτά για παλτό. Μπορεί και να έχω καταλάβει λάθος. Στα κόστη για σπίτια, πάνω-κάτω το ίδιο...αλλά εκεί χωρίς βλάβη της γενικότητας.

Αυτό που με απογοήτευσε και δεν είχα ιδέα ήταν το γεγονός ότι δύσκολα έρχονται ελλάδα. Καλά, ούτε για διακοπές λίγων ημερών???

Τέλος, θεωρώ ότι πάντα μα πάντα μα πάντα χρειάζεται χρήμα, αρκεί να ξέρεις που να το δώσεις.

Αγαπητέ,

Δεν καταλαβαίνω απόλυτα τον συλλογισμό σου, έτσι απαντώ σε ό,τι κατάλαβα!

VISA
Δυστυχώς είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δύσκολο. Είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι φέτος το καλοκαίρι έκαναν αίτηση 800 άτομα να πάνε για διακοπές στην Ελούντα και στη Ρόδο με κόστος 400-1500 Ευρώ τη βραδυά και ενώ υποβλήθηκαν ΟΛΑ τα πιστοποιητικά που απαιτεί το Ελληνικό Προξενείο στην Οδησσό, τελικά εγκρίθηκαν μόνο 5! Άρα λοιπόν αν γνωρίσεις κάποια και σου ζητήσει να της στείλεις χρήματα για την έκδοση visa, μην τα δώσεις. Το πιθανότερο είνα να μην δεις ποτέ τα χρήματα αλλά ούτε και την μικρή.

ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ μην στείλεις προκαταβολικά χρήματα για ότιδήποτε. Είναι προτιμότερο να πας και να κάνεις ένα test drive εκεί και μετά βλέποντας και κάνοντας.

ΧΡΗΜΑ ΓΕΝΙΚΩΣ
Σαφώς και χρειάζεται να πληρώσεις. Ακόμα και στο JUMBO πληρώνεις που υποτίθεται ότι είναι τζάμπα.


 

rtfm

Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2009
Μηνύματα
17
Like
0
Πόντοι
0
Αγαπητέ,
Δεν καταλαβαίνω απόλυτα τον συλλογισμό σου, έτσι απαντώ σε ό,τι κατάλαβα!
VISA
Δυστυχώς είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ δύσκολο. Είμαι σε θέση να γνωρίζω ότι φέτος το καλοκαίρι έκαναν αίτηση 800 άτομα να πάνε για διακοπές στην Ελούντα και στη Ρόδο με κόστος 400-1500 Ευρώ τη βραδυά και ενώ υποβλήθηκαν ΟΛΑ τα πιστοποιητικά που απαιτεί το Ελληνικό Προξενείο στην Οδησσό, τελικά εγκρίθηκαν μόνο 5! Άρα λοιπόν αν γνωρίσεις κάποια και σου ζητήσει να της στείλεις χρήματα για την έκδοση visa, μην τα δώσεις. Το πιθανότερο είνα να μην δεις ποτέ τα χρήματα αλλά ούτε και την μικρή.

ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ
ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΩΝ μην στείλεις προκαταβολικά χρήματα για ότιδήποτε. Είναι προτιμότερο να πας και να κάνεις ένα test drive εκεί και μετά βλέποντας και κάνοντας.

ΧΡΗΜΑ ΓΕΝΙΚΩΣ
Σαφώς και χρειάζεται να πληρώσεις. Ακόμα και στο JUMBO πληρώνεις που υποτίθεται ότι είναι τζάμπα.

Και όμως έπιασες το συλλογισμό μου! Απ'ότι βλέπω, το να έρθει κάποια εδώ το καλοκαίρι ή σε άλλη περίοδο για μία εβδομάδα φαντάζει απίθανο-αναφέρομαι σε μολδαβία και ουκρανία.
Δηλαδή μία μολδαβή δεν μπορεί να κάνει διακοπές στην ελλάδα????

Χρήματα δεν θα έδινα ποτέ. ΤΟ πολύ-πολύ κάποιο αεροπορικό εισιτήριο αγορασμένο στο όνομα κάποιας, γιατί δεν μπορείς να τη βάλεις να το πληρώσει και να της τα δώσεις μετά-σιγά μην έρθει έτσι.

Άρα καταλήγουμε στο ότι η δουλειά θα γίνει εκεί. Οπότε συνεχίζεται η μελέτη.

Σε ευχαριστώ και πάλι.
 

soritas

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2009
Μηνύματα
593
Like
0
Πόντοι
6
Και όμως έπιασες το συλλογισμό μου! Απ'ότι βλέπω, το να έρθει κάποια εδώ το καλοκαίρι ή σε άλλη περίοδο για μία εβδομάδα φαντάζει απίθανο-αναφέρομαι σε μολδαβία και ουκρανία.
Δηλαδή μία μολδαβή δεν μπορεί να κάνει διακοπές στην ελλάδα????

Χρήματα δεν θα έδινα ποτέ. ΤΟ πολύ-πολύ κάποιο αεροπορικό εισιτήριο αγορασμένο στο όνομα κάποιας, γιατί δεν μπορείς να τη βάλεις να το πληρώσει και να της τα δώσεις μετά-σιγά μην έρθει έτσι.

Άρα καταλήγουμε στο ότι η δουλειά θα γίνει εκεί. Οπότε συνεχίζεται η μελέτη.

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Κατά την προσωπική μου άποψη είναι μάλλον απίθανο.
Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις. Αν για παράδειγμα έχει Ρουμανικό διαβατήριο τότε δεν υφίσταται πρόβλημα. Αυτό όμως θα το διαπιστώσεις εκεί ιδίοις όμασι! Καλό θα ήταν να πουν και την άποψή τους τα μέλη του forum που είναι μόνιμοι κάτοικοι Μολδαβίας. Αυτοί είναι βέβαιο ότι θα γνωρίζουν τις δαδικασίες καλύτερα από τον καθένα.


 

Nemirof

Μέλος
Εγγρ.
21 Μαΐ 2009
Μηνύματα
144
Like
0
Πόντοι
1
αν θα εχει ρουμανικο διαβατιριο, δεν θα ασχοληθει μαζι σου  :2funny: :2funny:

οσο για τιν χορηγηση βιζαs, δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα, αλλα σιγουρα ειναι πολυ δυσκολα & δεν αξιζει να προσπαθισει κανειs  :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom