Νέα

Μολδαβία - Chişinău

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα serreos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 742K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 6 άτομα (0 μέλη και 6 επισκέπτες)

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
ΞΥΠΝΑ "ΣΟΡΙΤΑ" ΠΗΓΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙ, :s&m_3:
ΑΝΤΕ ΝΑ ΠΑς ΣΤΟ MALL-DOVA ΓΙΑ ΚΑΜΑΚΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΝΟ ΤΟ ΧΟΝΤΡΟ-MYKONOS!!!!!!!!!!!!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
Πλακα κανω,το ξερω οτι μολις "μιλησεις" ΕΛΛΗΝΙΚΑ και σε ακουσουν τα "μωρα" στην πεφτουν κ δεν χρειαζεται καμακι,ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ,ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΞΕΝΟς  :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea: :helpplea:
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
ΠΟΛΥ 'ΜΟΥΓΚΑ" ΕΠΕΣΕ :think: :think: :think: :think: :think:
ΒΑΖΩ ΜΙΑ "ΠΡΟΣΟΨΗ"MD  ΚΑΙ ΜΙΑ "ΚΑΤΟΨΗ"UA,να περναει η ωρα :grin: :grin: :grin:
 

Συνημμένα

  • ce 2 053.jpg
    ce 2 053.jpg
    78 KB · Εμφανίσεις: 26
  • ROD NEW 012.jpg
    ROD NEW 012.jpg
    185,8 KB · Εμφανίσεις: 25

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ησυχία  στο βασίλειο του βασιλιά  moldova 
 

Συνημμένα

  • king  moldovas.jpg
    king moldovas.jpg
    233,9 KB · Εμφανίσεις: 67

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
ο ανίκητος  αίαντας ντουλάπας ξεκουράζεται  διπλα  στο βασίλειο τον σκυθών νταρντάνων  αλλα από το μυαλό του δεν βγαίνει ότι πρέπει να προβλέψει τα  στρατηγικά σχέδια του οδυσσέα "πουροκαμακερο" ξέρει ότι είναι αδίστακτος και πανούργος αλλα  έχει μείνει από  σρατηγικά  όπλα  και προσπαθi  να  τον εκνευρίσει για  να  κάνει  το  μοιραίο  λάθος και  να τον  ξεσκεπάσει  στους  έλληνες
 

Συνημμένα

  • aias.jpg
    aias.jpg
    16,5 KB · Εμφανίσεις: 21

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.354
Πόντοι
4.765
ησυχία  στο βασίλειο του βασιλιά  moldova 
ξεκουραζομαι αυριο παλι θα  :knockinb:.ακομα γελαω με αυτο που εκανα στην κακασχημη την Κυριακη! :2funny: :2funny: :2funny:μου ειπαν οτι 2 μερες καθοταν σπιτι δεν ηθελε να δει κανεναν και επινε μονη της :2funny:δεν την παιρνω ακομα τηλεφωνο.θα περιμενω να ηρεμισει!γιατι αν την παρω τωρα θα  :s&m_1:!!!!!! :2funny: :2funny: :2funny:
 

yantis

Μέλος
Εγγρ.
8 Απρ 2009
Μηνύματα
639
Like
0
Πόντοι
6
από την άλλη ο πανούργος οδυσσέας "πουροκαμακερο" δεν  μπορεί  να καταλάβει πια   από τις  παλλακίδες του τον προδίδει  στους αντιπαλους  του   έχει και τις  μαύρες  του  λόγο του ότι τα τάλαντα  λιγοστεύουν λόγο  κρίσις και  η  επίσημη βασίλισσα του  μέσο του "αδερφου τις"    έχει  καταλάβει τις "γινεκοζαβολιες" του και ετοιμάζει  το  καθαρτικό μαζί με τα  αντίμετρα   :s&m_3: :s&m_3: :s&m_3:                                            :jerking: :jerking: :jerking: :jerking:                                                 συνεχίζεται
 

Συνημμένα

  • statue_odysseas1.jpg
    statue_odysseas1.jpg
    77,7 KB · Εμφανίσεις: 19
  • vasilisa odissea  kai aderfos tis.jpg
    vasilisa odissea kai aderfos tis.jpg
    14,1 KB · Εμφανίσεις: 17

john1970

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
63
Like
0
Πόντοι
0
καλησπέρα σκέπτομαι να πάω στη Μολδαβία τον Αύγουστο, έχω ένα αίσθημα εκεί εδώ και 10 χρόνια.
μπορεί να μου πει κάποιος αν μετά από εκεί μπορώ να πάω οδικός στην Οδησσό δηλαδή αν χρειάζεται βίζα (στην Μολδαβία δεν θέλει) ευχαριστώ
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Σύντροφε,
          ομοίως για Ουκρανία δεν απαιτείται βίζα. Οπότε μπορείς άνετα από Κισινιώφ να πάρεις ένα από τα δεκάδες λεοφωρεία που ανάχωρούν κάθε μέρα από το σταθμό και να πας Ουκρανία.
Διάρκεια ταξιδιού 2,5 ώρες + την ταλαιπωρία στα σύνορα.
 

john1970

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
63
Like
0
Πόντοι
0
ευχαριστώ. θέλω να πάω με το αίσθημα να κάνουμε διακοπές στην θάλασσα. ρώτησα γιατί η κοπέλα δεν ήξερε και μου έλεγε μήπως πρέπει να πάω κατευθείαν στην Οδησσό επειδή δεν ήξερε αν άφηναν από τη Μολδαβία να περάσω τα σύνορα
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Δεν θάχεις κανένα πρόβλημα. Απλά η ταλαιπωρία στα σύνορα είναι σπαστική. Καλύτερα να φύγετε πρωι από Κισινίαου (με την πρώτη Μαρσρούτκα) και όχι Σ/Κ για να αποφύγετε την ταλαιπωρία.
 

john1970

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
63
Like
0
Πόντοι
0
τελευταία φορά είχα πάει πριν 1 χρόνο κάπου είδα μια ταμπελα odessa 60 χλμ μάλλον από το tiraspol την είδα
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Αυτό ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Από το Τιράσπολ απέχει 100χλμ. Ή μέσα στην Ουκρανία ήσουν (και δεν τόχες καταλάβει) ή μπορεί από το Δνιεπετροφσκ στα Νότια της ΠΜΡ.
 

john1970

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
63
Like
0
Πόντοι
0
δεν ξέρω που ήμουνα όπου με πήγαινε πήγαινα έφτασα μέχρι ένα ποταμό κοντά στην Ουκρανία νιστρου νομίζω τον λέγανε
 

john1970

Μέλος
Εγγρ.
9 Αυγ 2008
Μηνύματα
63
Like
0
Πόντοι
0
δεν θυμάμαι καλά πάντως ήταν διψήφιο νούμερο μπορεί να ήταν 90
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Δεν θάχεις κανένα πρόβλημα. Απλά η ταλαιπωρία στα σύνορα είναι σπαστική. Καλύτερα να φύγετε πρωι από Κισινίαου (με την πρώτη Μαρσρούτκα) και όχι Σ/Κ για να αποφύγετε την ταλαιπωρία.
αν ερθεις οδικως μολδαβια,ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΙς ΤΡΑΝΣΝΙΣΤΡΙΑ,ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ,ΘΑ ΚΑΝΕΙς ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΧΛΜ,ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΝΕΙΣ
ΜΠΕς ΑΠΟ ΣΥΝΟΡΟ PALANCA H TUDORA,δηλ απο δημ,μολδαβιας κατευθθειαν ουκρανια στα 20-35χλμ,αναλογα απο ποιο μπεις απο οντεσσα
απο τρανσνιστρια και θα αργησεις και θα μπλεξεις με τους μαλακες αυτους
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Μπα ελάχιστα πράγματα αλλάζουν.
Το πρόβλημα δεν είναι οι συνοριοφύλακες της ΠΜΡ αλλά οι αντίστοιχοι Ουκρανοί.
Περνούν από ψιλό κόσκινο τους Μολδαβούς υπηκόους και τους ζητάνε να δείξουν συνάλλαγμα (50€)για να περάσουν τα σύνορα.Τώρα το καλοκαίρι πάρα πολύ Μολδαβοί περνάν τα σύνορα , ειδικά τα Σ/Κ για να πάνε για μπανιο.
Για αυτό συνιστώ πόλυ πρωινή αναχώρηση και όχι Σ/Κ.
Πάντως από κάτω είναι γεγονός ότι γλυτώνεις το τριπλό φυλάκιο στα σύνορα της ΠΜΡ, αλλά στην έξοδο έχεις να αντιμετωπίσεις τους Μολδαβούς συνοριοφύλακες, που είναι ότι πιό διεφθαρμένο έχουν δει τα μάτια μου.
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Μπα ελάχιστα πράγματα αλλάζουν.
Το πρόβλημα δεν είναι οι συνοριοφύλακες της ΠΜΡ αλλά οι αντίστοιχοι Ουκρανοί.
Περνούν από ψιλό κόσκινο τους Μολδαβούς υπηκόους και τους ζητάνε να δείξουν συνάλλαγμα (50€)για να περάσουν τα σύνορα.Τώρα το καλοκαίρι πάρα πολύ Μολδαβοί περνάν τα σύνορα , ειδικά τα Σ/Κ για να πάνε για μπανιο.
Για αυτό συνιστώ πόλυ πρωινή αναχώρηση και όχι Σ/Κ.
Πάντως από κάτω είναι γεγονός ότι γλυτώνεις το τριπλό φυλάκιο στα σύνορα της ΠΜΡ, αλλά στην έξοδο έχεις να αντιμετωπίσεις τους Μολδαβούς συνοριοφύλακες, που είναι ότι πιό διεφθαρμένο έχουν δει τα μάτια μου.
παλι μπαινει το θεμα γλψσσας,εγω απο εκει περναω σε δευτερολεπτα χωρις κανενα προβλημα ποτε κι εχω παει πανω απο 10 φορες
μακη επανερχομε στο θεμα των ΠΡΜ συνορων,απο οσα εχεις πει,το καθεστος ειναι οτι αν περασω σαββατο μπορω ΧΩΡΙΣ προβλημα να παω να δηλωθω δευτερα/?σε ρωταω μην αρχισουνε εκει μετα προστιμα κλπ κ μου βγει ξινη η βολτα,να υποθεσω επισης οτι οταν ερχεσαι περνας απο το συνορο κοντα στο benderi,που σε παει aneni-noi |k μετα αεροδρομιο?
 

vonmakoulis

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2006
Μηνύματα
2.776
Like
6
Πόντοι
16
Οχι δεν είπα αυτό. Απλά αν μπεις Σ/Κ που είναι κλειστό το ιμμιγκρέισιον , θα πρέπει να πας στην ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ να σου σφραγίσουν προσωρινά το ιμμιγκρείσιον καρτ που θα σου δώσουν στα σύνορα και την επόμενη εργάσιμη θα πας και στο ιμμιγκρέισιον . Διπλός κόπος δηλ. αν και είναι κοντά.
που σε παει aneni-noi |k μετα αεροδρομιο?
Για μεταφρασε το στα Ελληνικά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom