Νέα

Μετατροπή τηλεόραση σε smart

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nzg
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 49
  • Εμφανίσεις 2K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.166
Κριτικές
34
Like
3.147
Πόντοι
5.355
Για να δει λοιπόν τα κανάλια που παρέχει το sky το Open , τι χρειάζεται?
 
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.166
Κριτικές
34
Like
3.147
Πόντοι
5.355

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.940
Κριτικές
8
Like
2.948
Πόντοι
506
Για να δει λοιπόν τα κανάλια που παρέχει το sky το Open , τι χρειάζεται?
Τηλεόραση που να το υποστηρίζει. Πήγαινε να ρωτήσεις σε διάφορα μαγαζιά αν υπάρχει κάποιο boxακι που να μπορεί να το κάνει. Νομίζω δε γίνεται αλλά μπορεί και να κάνω λάθος. Υπάρχει βέβαια και το ρίσκο να σου πουλήσουν κάτι που δε κάνει τη δουλεία που το θες μόνο και μόνο για να στο πουλήσουν
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.972
Like
4.969
Πόντοι
506
Smart TV πλέον οι περισσότεροι εννουν android TV εννουν πχ να βγαίνει το ertflix applicatio ή το apple TV κτλ να το κατεβάσουν στην τιβι να βάλουν μια φορά το username και password και να έχουν αυτά τα είδους κανάλια μια και καλή χωρίς τηλεφωνα υδραυλικούς ή ηλεκτρολόγους
Xiaomi και Google είναι πιο εύκολες απροσκοτες και φθηνές λύσεις με τηλεκοντρόλ και τα όλα τους.
Τα ΠΑΡΑΝΟΜΟ περιεχόμενο κτλ είναι αλλού παπά ευαγγέλιο.
Τα hybrid (δηλαδή να πατήσω το κόκκινο κουμπί ΣΤΟ ΤΗΛΕΚΟΝΤΡΟΛ ΤΗΣ ΑΝΑΛΟΓΙΚΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ) για να δω τη Μενεγακη σε επανάληψη ειναι θέμα DIGEA δηλαδή να έχω βάλει κεραία στην ταράτσα και να βλέπω από το αναλογικό τηλεκοντρολ
 
  • Like
Αντιδράσεις: ZoReN

Mike45gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουλ 2021
Μηνύματα
844
Like
2.787
Πόντοι
446
Έχω το mx pro 5G
Στα 30 ευρώ tv box
Την δουλειά του την κάνει
Παραπάνω δεν θα έδινα
Γιατί έτσι κι αλλιώς έχουν πέσει οι τιμές των τηλεοράσεων οπότε πάς κατευθείαν για smart
 
OP
OP
N

nzg

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.166
Κριτικές
34
Like
3.147
Πόντοι
5.355
Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας. Θα το ψάξω και θα σας ενημερώσω
 

kkgr38

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2019
Μηνύματα
21
Like
39
Πόντοι
0
Stremio με torrentio στο xiaomi και έχεις τα ΠΑΝΤΑ. Τι βλέπετε ακόμα από την ελληνική τηλεοραση, απορώ.

Το ertflix που αξίζει πάντως υπάρχει σαν app στο store του TV Box
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.557
Κριτικές
4
Like
2.317
Πόντοι
506
Stremio με torrentio στο xiaomi και έχεις τα ΠΑΝΤΑ. Τι βλέπετε ακόμα από την ελληνική τηλεοραση, απορώ.

Το ertflix που αξίζει πάντως υπάρχει σαν app στο store του TV Box
Για εξηγήσετε το καλύτερα αυτό αδερφέ
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.940
Κριτικές
8
Like
2.948
Πόντοι
506
Stremio με torrentio στο xiaomi και έχεις τα ΠΑΝΤΑ. Τι βλέπετε ακόμα από την ελληνική τηλεοραση, απορώ.

Το ertflix που αξίζει πάντως υπάρχει σαν app στο store του TV Box
Το τι βλέπει και τι δε βλέπει ο καθένας αφορά τον ίδιο. Το stremio ναι έχει τα πάντα όπως λες ΑΛΛΑ δεν έχει τα hybrid που θέλει ο νηματοθέτης. Το stremio είναι άχρηστο στον νηματοθέτει, τα hybrid είναι άχρηστα σε εσένα και εμένα
 

poustalekos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2010
Μηνύματα
3.002
Κριτικές
1
Like
710
Πόντοι
96
Εγω εχω amazon fire stick το ειχα παρει black friday μιση τιμη 20-25ε νομιζω. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, γαμαει κ δερνει!
Για αλλες συσκευες δεν εχω αποψη αλλα αμα οι γαμιαδες λενε οτι και το xiaomi tv γαμαει, τοτε θα γαμαει!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
 

John 100

Σπουδαίος
Εγγρ.
17 Ιουλ 2020
Μηνύματα
1.168
Κριτικές
31
Like
3.367
Πόντοι
2.606
Δεν θέλω να αγοράσω τηλεόραση smart απο τη στιγμή που αυτή που έχω δουλεύει ακόμα καλά.
Φίλε για να μην ειναι xmart, λογικά είναι 10ετίας...
Τι σημαίνει δουλεύει καλά, ότι δείχνει? Οι tv κάθε χρόνο κάνουν άλματα στο θέμα εικόνα, αξίζει να πάρεις μια καινούργια εκτος κι αν ειναι καθαρά οικονομικό το θέμα οπότε πάσο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: nzg

kkgr38

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2019
Μηνύματα
21
Like
39
Πόντοι
0
Για εξηγήσετε το καλύτερα αυτό αδερφέ
Κάνε ένα Google, μη μας το κατεβάσουν το θέμα. Οταν λέμε τα πάντα εννοούμε ο,τι θες, Netflix, apple TV, οποιαδήποτε άλλη streaming πλατφόρμα, ταινίες και σειρές, όλα με υπότιτλους με μηδενικό effort.

Δλδ θα ασχολούμαστε με το hybrid του Open TV και της κάθε μαλακιας της ελληνικής tv;
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
616
Κριτικές
14
Like
1.698
Πόντοι
496
Εν μέρη σωστά. Απλά τα hybrid δεν παιζουν στην κανονική ροή στην τηλεόραση άρα δεν υπάρχουν και στα αντίστοιχα apps των καναλιών ή στα σαιτ των καναλιών. Για να τα δεις ας πούμε ότι βλέπεις open. Σου βγάζει μήνυμα να πατήσεις ένα κουμπί για να σου δείξει έναν αγώνα που παίζει εκείνη την ώρα. Ο αγώνας παίζει στο hybrid κανάλι του open. Εσύ με το app του open δεν έχεις πρόσβαση στον αγώνα αλλά στην κανονική ροή του προγράμματος. Ας πούμε οτι είναι ένα κανάλι μέσα στο κανάλι. Λειτουργεί κάπως σαν το τελετεξτ παλιά.

Μπορεί όμως να το ανοίξει μέσω Internet, στο κινητό πχ και να το στείλει στην ΤV αν είναι smart..
 

celebre

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
18.386
Like
20.211
Πόντοι
6.056
Eνδιαφερον νημα.Προχωρησε πολυ η τεχνολογια τελικα.Τηλεοραση γινεται σμαρτακι,θα δουμε και κανενα αντροιντ να γινεται πατινι σε λιγο:coffee::confused::confused::confused:
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
240
Like
420
Πόντοι
21
Εγω εχω amazon fire stick το ειχα παρει black friday μιση τιμη 20-25ε νομιζω. Ειμαι πολυ ευχαριστημενος, γαμαει κ δερνει!
Για αλλες συσκευες δεν εχω αποψη αλλα αμα οι γαμιαδες λενε οτι και το xiaomi tv γαμαει, τοτε θα γαμαει!

ΠΟΥΣΤΑΛΕΚΟΣ
Καλά τα λες για το Fire stick.
Έχω την πιο τούμπανο έκδοση, τη 4κ max.
Βλέπεις τα πάντα σε 4κ και παίζει και Dolby Atmos.

Ποια Χιαομι και παπαριές. Δεν κολλάει πουθενά και στριμαρει τα πάντα.
Δοκιμασμένο με Netflix, Disney+, Apple TV.
 

kkgr38

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2019
Μηνύματα
21
Like
39
Πόντοι
0
Κάποιος θα έλεγε ότι παπαρια είναι το fire os σε σχέση με το πλήθος εφαρμογών του android tv που τρέχει το mi Box το οποίο επίσης παίζει 4Κ και dolby atmos και έχει από πίσω ένα τεράστιο community που αναπτύσσει εφαρμογές
 

Slavrlfucker

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2024
Μηνύματα
240
Like
420
Πόντοι
21
Κάποιος θα έλεγε ότι παπαρια είναι το fire os σε σχέση με το πλήθος εφαρμογών του android tv που τρέχει το mi Box το οποίο επίσης παίζει 4Κ και dolby atmos και έχει από πίσω ένα τεράστιο community που αναπτύσσει εφαρμογές
Τυπε στην τηλεόραση δε με ενδιαφέρουν όλες οι εφαρμογές των κινητών, ούτε το community της ΧΙΑΟΜΙ.
Από εκεί φαίνεται ότι δε γνωρίζεις καν για το τι μιλάς.
Και επίσης με 2 κλικ μπαίνουν τα πάντα στο Firestick και το σημαντικό είναι ότι δεν κολλάει πουθενά.
 

kkgr38

Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2019
Μηνύματα
21
Like
39
Πόντοι
0
Δεν μίλησα ούτε για εφαρμογές κινητών ούτε για community της xiaomi.

To fire os είναι μια παπαρια και μισή αλλά είσαι μυρωδιάς οπότε τι να σου εξηγήσω...
 

daddycool

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2022
Μηνύματα
616
Κριτικές
14
Like
1.698
Πόντοι
496
Το έχεις δοκιμάσει? Δε νομίζω να γίνεται
Ναι, πριν χρόνια, βλεπαμε αγωνες από μια εφαρμογή κινητου (novidunk, καπως έτσι) και προβολή σε tv που είχε γινει smart με μια συσκευη της google, δεν θυμαμαι πως την λένε. Δυσκολα χρόνια, το 2015 πρεπει να ήταν..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom