Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Δηλαδή, ΔΕΝ ήταν σκάνδαλο αυτό στο χρηματιστήριο το 99;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


Μπορείς να μου τεκμηριώσεις που είδες εσύ σκάνδαλο;Ότι έχασαν μερικοί άσχετοι με το αντικείμενο,χρήματα δεν είναι σκάνδαλο.Αλλιώς να χαρακτηρίσετε ως σκάνδαλο και το ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ επειδή πολύς κόσμος πάει στον κουβά.
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Για γέλια η ομιλία Καραμανλή στη ΔΕΘ.

Έκθεσουλα 1ης Λυκείου. Παλιμπαιδισμός.

Ενδιαφέρον έχουν και οι χειροκροτητές. Γλοιώδεις φάτσες οι περισσότεροι.


Υ.Γ.: Ο Τσιτουρίδης δεν χειροκρόταγε, όμως.  :think:

 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Τελικά δεν είναι μόνο οι ακροδεξιοί νούμερα.
Τους συναγωνίζονται επάξια μερικοί ΠΑΣΟΚοι που βγήκαν τελευταία απο το καβούκι τους και ονειρεύονται ξανά εξουσίες.........
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Μπορείς να μου τεκμηριώσεις που είδες εσύ σκάνδαλο;Ότι έχασαν μερικοί άσχετοι με το αντικείμενο,χρήματα δεν είναι σκάνδαλο.Αλλιώς να χαρακτηρίσετε ως σκάνδαλο και το ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ επειδή πολύς κόσμος πάει στον κουβά.

Όχι, φίλε μου.
Δεν ήταν σκάνδαλο.
Ούτε και οι πυραμίδες στην Αλβανία ήταν, άλλωστε.

:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

pig21

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2008
Μηνύματα
72
Like
0
Πόντοι
0
Μπορείς να μου τεκμηριώσεις που είδες εσύ σκάνδαλο;Ότι έχασαν μερικοί άσχετοι με το αντικείμενο,χρήματα δεν είναι σκάνδαλο.Αλλιώς να χαρακτηρίσετε ως σκάνδαλο και το ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ επειδή πολύς κόσμος πάει στον κουβά.
όταν βγένει ο υπ οικονομικών και λέει ότι θα πάει στις 7000 δεν είναι σκάνδαλο?'οταν το πασοκ έβγαζε αφίσες με τον δείκτη του χρηματιστηρίου δεν είναι σκάνδαλο?
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μπορείς να μου τεκμηριώσεις που είδες εσύ σκάνδαλο;Ότι έχασαν μερικοί άσχετοι με το αντικείμενο,χρήματα δεν είναι σκάνδαλο.Αλλιώς να χαρακτηρίσετε ως σκάνδαλο και το ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ επειδή πολύς κόσμος πάει στον κουβά.

Είναι σκάνδαλο ΟΛΚΗΣ να βγαίνει ο Υπουργός Οικονομίας πριν τις εκλογές και να δηλώνει ευθαρσώς... Επενδύστε (ενώ γνωρίζει από πριν ότι χωρίς κρατική ενίσχυση θα γίνει σεισμός)....γιατί το Χρηματιστήριο θα έχει πορεία ανοδική. Αμέσως μετά τις εκλογές το Χρηματιστήριο βγήκε απ την κρατική εντατική και ο,τι έγινε είναι πλέον ιστορία.
Και βέβαια όμως κανείς δεν ανάγκασε κανένα καμμένο να αγοράσει μετοχές... Η αντίστοιχη περίπτωση των ομολόγων δεν ήταν χειραγώγηση αλλά στεγνή κλοπή.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Εσύ τα κονόμησες δηλαδή που ήξερες;

Ναι.Δεν έγινα πάμπλουτος αλλά διπλασίασα το αρχικό κεφάλαιο.ΑΛΛΑ ξεκίνησα τον Ιούλιο του 1997.Όταν το ΧΑΑ ήταν κάτω από τις 4000 μονάδες...Δεν το ανακάλυψα το 2000 στις 6000μ
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Τελικά δεν είναι μόνο οι ακροδεξιοί νούμερα.
Τους συναγωνίζονται επάξια μερικοί ΠΑΣΟΚοι που βγήκαν τελευταία απο το καβούκι τους και ονειρεύονται ξανά εξουσίες.........
Οι ακροδεξιοι τουλαχιστον ειναι 3 κ ο κουκος. Οι πασοκοι ειναι η μιση ελλαδα που ψηφιζει γνωργακη επειδη πασοκ ψηφιζε η μαμα κι ο μπαμπας
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ναι.Δεν έγινα πάμπλουτος αλλά διπλασίασα το αρχικό κεφάλαιο.ΑΛΛΑ ξεκίνησα τον Ιούλιο του 1997.Όταν το ΧΑΑ ήταν κάτω από τις 4000 μονάδες...Δεν το ανακάλυψα το 2000 στις 6000μ

τότε όμως έλεγε ο Γιάννος στον αγράμματο να τα χώσει όλα στη σοφοκλέους.......
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Ναι.Δεν έγινα πάμπλουτος αλλά διπλασίασα το αρχικό κεφάλαιο.ΑΛΛΑ ξεκίνησα τον Ιούλιο του 1997.Όταν το ΧΑΑ ήταν κάτω από τις 4000 μονάδες...Δεν το ανακάλυψα το 2000 στις 6000μ

Και τώρα φοβάσαι μη μπουν οι Αλβανοί σπίτι σου και σου πάρουν το ..διπλασιασμένο κεφάλαιο;


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Οι ακροδεξιοι τουλαχιστον ειναι 3 κ ο κουκος. Οι πασοκοι ειναι η μιση ελλαδα που ψηφιζει γνωργακη επειδη πασοκ ψηφιζε η μαμα κι ο μπαμπας

Και επειδή ...χειρίστηκαν καλά το τζόγο του χρηματιστηρίου το 99.
 

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Ναι.Δεν έγινα πάμπλουτος αλλά διπλασίασα το αρχικό κεφάλαιο.ΑΛΛΑ ξεκίνησα τον Ιούλιο του 1997.Όταν το ΧΑΑ ήταν κάτω από τις 4000 μονάδες...Δεν το ανακάλυψα το 2000 στις 6000μ

Μαγκιά.

Εγώ ξέρω τρεις (3) νέους τότε χρηματιστές, που έχασαν γύρω στα 200 εκατομμύρια δραχμές (συνολικά).
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Οι ακροδεξιοι τουλαχιστον ειναι 3 κ ο κουκος. Οι πασοκοι ειναι η μιση ελλαδα που ψηφιζει γνωργακη επειδη πασοκ ψηφιζε η μαμα κι ο μπαμπας
ενώ δλδ νου δου ψηφίζουν οι ώριμοι πολιτικώς και ενημερωμένοι πολίτες αυτής της χώρας....

Το :τζέρκινγκ: έχει χάσει πλέον το νόημά του....

Πλιζ ένα τζέρκινγκ φορέβερ εικονίδιο...
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
Με λυπη μου βλεπω κ εδω μεσα ακριβως αυτο που γινεται στα πολιτικα ρεπορταζ των καναλιων. Αντι να λενε οι εκπρποσωποι των κομματων μαζι με τους δικηγορους τους - δημοσιογραφους Τραγκα, Μακρη κλπ, τι ΚΑΛΟ εκαναν στη χωρα, συναγωνιζονται για το ποιος εχει κανει το λιγοτερο κακο...Και ξαναδιατυπωνω την γνωμη μου. Οποιος ΜΗ βολεμενος ψηφιζει εναν απο τους δυο ειναι πνευματικα καθυστερημενος.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Ρε ειστε σοβαροί;Σκάνδαλο επειδή ο Υπ.Οικονομίας έλεγε ότι θα πάει στις 7000;Στις 20,000 θα πήγαινε αν δεν έπιανε πανικός μερικούς αδαείς.Η οικονομία μια χαρά πήγαινε.Και το διεθνές περιβάλλον ευνοούσε τα Χρηματιστήρια.Τον Παπαντωνίου ακούσατε εσείς και χάσατε τα λεφτά σας;Μήπως περιμένατε να σας πει ποιο "χαρτί" θα πάει από τις 5000 στις 250.000;Μήπως σας είπε να ακούτε και τα παπαγαλάκια και τους "γνώστες" με τις πληροφορίες;
Αν τα λεγόμενα του Παπαντωνίου ήταν σκάνδαλο,τι είναι ο Βουλγαράκης;Οι κουμπάροι;Οι 40 περίπου νεκροί από τις πυρκαγιές,οι συνεχείς φόροι στους εργαζομένους;
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Μαγκιά.

Εγώ ξέρω τρεις (3) νέους τότε χρηματιστές, που έχασαν γύρω στα 200 εκατομμύρια δραχμές (συνολικά).

Εγώ ξέρω έναν,με εμπειρία περίπου 10 χρόνια,που αγόρασε 3 σπιταρώνες για τις κόρες του (μπάζα) μια ferrari για πάρτι του και ένα hammer για τη γυναίκα του.Και δεν κάνω πλάκα...Και έχει ακόμα λεφτά,και περνάει καλά.
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
ενώ δλδ νου δου ψηφίζουν οι ώριμοι πολιτικώς και ενημερωμένοι πολίτες αυτής της χώρας....

Το :τζέρκινγκ: έχει χάσει πλέον το νόημά του....

Πλιζ ένα τζέρκινγκ φορέβερ εικονίδιο...
Οχι ρε συ. Αυτοι πιστευουν στην επανιδρυση του κρατους...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Εγώ ξέρω έναν,με εμπειρία περίπου 10 χρόνια,που αγόρασε 3 σπιταρώνες για τις κόρες του (μπάζα) μια ferrari για πάρτι του και ένα hammer για τη γυναίκα του.Και δεν κάνω πλάκα...Και έχει ακόμα λεφτά,και περνάει καλά.

Και είναι ΠΑΣΟΚάρα φυσικά.

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom