Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
δεν έχω δει να παίρνουν από τα απομεινάρια της λαικής...και αν πήγαν κάποιοι δεν σημαίνει κάτι,δεν πρέπει να γενικεύουμε...τις υπερβολές του Ευαγγελάτου και του Σαραντάκου για λίγες μονάδες τηλεθέασης δεν πρέπει να τις υιοθετούμε άκριτα
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
426
Πόντοι
3.595
κατά τα άλλα,η οικονομική πολιτική Αλογοσκούφη απέτυχε παταγωδώς,η δημόσια διοίκηση παρέμεινε σε κατάσταση αποσύνθεσης ενώ το Κράτος όχι απλά δεν επανιδρύθηκε αλλά έγινε ακόμη πιο εχθρικό και βάρβαρο προς τον πολίτη...
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
αυτό για τις λαικές είναι μια υπερβολή των ΜΜΕ...

κατέβα να τα πεις αυτά στο Πέραμα, το Κερατσίνι, τη Δραπετσώνα.....
Και να είσαι βέβαιος ότι το ξύλο δεν θα το φας επειδή είσαι ΠΑΟΚτζής........
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Άσχετο, αλλά αν διαλυθεί το πασοκ, ο μπίστης και η δαμανάκη πού θα βρουν πολιτική στέγη;
Μη γελάτε, είναι σοβαρό!
Λέτε να έχουμε "Νίτσα Λουλέ 2" ;

Δεν ξέρω τί θα γίνει με τα 2 μεγάλα κόμματα...
Ξέρω όμως ότι για 1η φορά μεταπολιτευτικά δεν υπάρχει κόμμα που να παίζει το αμερικάνικο χαρτί όπως πχ το πασοκ το 1981-89 (και ελπίζω να μην είναι εδώ κανείς τόσο μαλάκας που να τον ξεγέλασε η αντιαμερικάνικη ρητορική του ανδρέα διότι ως γνωστόν, αλλα έλεγε άλλα έκανε)...
Και οι αμερικάνοι δεν μπορούν να επιτρέψουν κάτι τέτοιο επί μακρόν καθότι εδώ και χρόνια η επιρροή τους στην ανατολική μεσόγειο φθίνει, ως και η τουρκία έχει διαφοροποιηθεί ελαφρώς...

Για τη Νίτσα Λουλέ, το Μπίστη, τη Δαμανάκη και τα άλλα μπουμπούκια, δεν έχω να πω πολλά. Είναι αξιοσημείωτη πάντως η πρεμούρα των δύο εταίρων του δικομματισμού να μαζέψουν ότι ρετάλι προερχόμενο απο την Αριστερά πετύχουν.
Για τη Ντόρα Μπακογιάννη όμως έχω να πω οτι είναι η πιο ξεδιάντροπα φιλοαμερικανή (για να μη χρησιμοποιήσω βαρύτερη έκφραση) υπουργός εξωτερικών που είχε ποτέ η Ελλάδα όσο την έζησα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
τουλαχιστον το πασοκ δεν υποσχεθηκε τοσα και δεν εκανε τιποτα. :rockon:

Πως δεν υποσχέθηκε.
Υποσχέθηκε να φτάσει το χρηματιστήριο σε ύψος ρεκόρ.
Και το έκανε.
Μόνο που μετά έγιναν τα γνωστά ...αμελητέα για σένα.   
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Για τη Νίτσα Λουλέ, το Μπίστη, τη Δαμανάκη και τα άλλα μπουμπούκια, δεν έχω να πω πολλά. Είναι αξιοσημείωτη πάντως η πρεμούρα των δύο εταίρων του δικομματισμού να μαζέψουν ότι ρετάλι προερχόμενο απο την Αριστερά πετύχουν.
Για τη Ντόρα Μπακογιάννη όμως έχω να πω οτι είναι η πιο ξεδιάντροπα φιλοαμερικανή (για να μη χρησιμοποιήσω βαρύτερη έκφραση) υπουργός εξωτερικών που είχε ποτέ η Ελλάδα όσο την έζησα.

ο μπαμπάς της ήταν πιο ξεδιάντροπος......
 

Επισκέπτης
εγω θυμαμαι το γιαννοπουλο,ασχετο...κορυφαιος.....
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Που είναι κι αυτός ο yrret να κάνει κανένα θρεντ για το ΣΥΡΙΖΑ πάλι.
Χτες εξαφανίστηκε και μ' έπιασε σύνδρομο στέρησης.......        :dancing:
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Που είναι κι αυτός ο yrret να κάνει κανένα θρεντ για το ΣΥΡΙΖΑ πάλι.
Χτες εξαφανίστηκε και μ' έπιασε σύνδρομο στέρησης.......         :dancing:

λες να είναι φχαριστημένος που πήγε ο ΣΥΡΙΖΑ στο 11.8;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Προχτές το πανηγύριζε πάντως.
Για σήμερα, τι να σου πω.......         :dancing:
ρε πώς αλλα΄ζουν οι καιροί....

Κάποτε οι τύποι αυτοί έριχναν κροκοδείλια δάκρυα που ο Συριζα είχε πάρει 2.99 και δεν μπήκε Βουλή.....
Τώρα πανηγυρίζουν για τις 3 μονάδες μείον του γκάλοπ.........
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πως δεν υποσχέθηκε.
Υποσχέθηκε να φτάσει το χρηματιστήριο σε ύψος ρεκόρ.
Και το έκανε.
Μόνο που μετά έγιναν τα γνωστά ...αμελητέα για σένα.   

Αν δεν ήταν οι άσχετοι να αρχίσουν τις μαζικές πωλήσεις στην πρώτη έντονη διόρθωση,το ΧΑΑ θα είχε πάει πολύ ψηλά.Αλλά επειδή έχασαν οι άσχετοι,το ονόμασαν σκάνδαλο.Οι σχετικοί με το αντικείμενο που κέρδισαν,αναπολούν την εποχή εκείνη...Όταν αγοράζεις μετοχή εταιρείας με ζημίες στις 5000 είσαι μαλάκας.Όταν αγοράζεις μετοχή καλής εταιρείας στις 2000 δρχ,μόλις πάει στις 3000 δρχ την πουλάς.Αν την κρατήσεις κινδυνεύεις να γίνεις μαλάκας,αν και μπορεί να γίνεις πολύ πλούσιος.Άσε φίλε,αυτό το "σκάνδαλο" έχει ξεφουσκώσει.Μόνο ο Έβερτ το θυμάται...
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Αν δεν ήταν οι άσχετοι να αρχίσουν τις μαζικές πωλήσεις στην πρώτη έντονη διόρθωση,το ΧΑΑ θα είχε πάει πολύ ψηλά.Αλλά επειδή έχασαν οι άσχετοι,το ονόμασαν σκάνδαλο.Οι σχετικοί με το αντικείμενο που κέρδισαν,αναπολούν την εποχή εκείνη...Όταν αγοράζεις μετοχή εταιρείας με ζημίες στις 5000 είσαι μαλάκας.Όταν αγοράζεις μετοχή καλής εταιρείας στις 2000 δρχ,μόλις πάει στις 3000 δρχ την πουλάς.Αν την κρατήσεις κινδυνεύεις να γίνεις μαλάκας,αν και μπορεί να γίνεις πολύ πλούσιος.Άσε φίλε,αυτό το "σκάνδαλο" έχει ξεφουσκώσει.Μόνο ο Έβερτ το θυμάται...

Δηλαδή, ΔΕΝ ήταν σκάνδαλο αυτό στο χρηματιστήριο το 99;

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom