Νέα

Mε ποιά κυβέρνηση περνούσε καλύτερα ο λαός ΠΑΣΟΚ ή ΝΔ;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 41K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

με ποια κυβερνηση περναγε καλυτερα ο λαος ΠΑΣΟΚ Η ΝΔ

  • ΠΑΣΟΚ

    Ψήφοι: 13 48,1%
  • ΝΔ

    Ψήφοι: 7 25,9%
  • ΤΑ ΙΔΙΑ

    Ψήφοι: 7 25,9%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    27

21 Grams

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2008
Μηνύματα
2.140
Like
0
Πόντοι
16
Εγώ ξέρω έναν,με εμπειρία περίπου 10 χρόνια,που αγόρασε 3 σπιταρώνες για τις κόρες του (μπάζα) μια ferrari για πάρτι του και ένα hammer για τη γυναίκα του.Και δεν κάνω πλάκα...Και έχει ακόμα λεφτά,και περνάει καλά.

Μαγκιά στον κύβο. Αλλά εσύ ρε αδερφέ, σε άλλο θρεντ μάς έλεγες ότι παίρνεις 850 ευρώ/ μήνα. Πώς και δεν τα κονόμησες και εσύ να χτίσεις καμιά βίλα με πισίνα;
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Οποιος ΜΗ βολεμενος ψηφιζει εναν απο τους δυο ειναι πνευματικα καθυστερημενος.

Το 2004 άκυρο έριξα.Μόλις είδα την πολιτική της ΝΔ,είπα καλύτερα ΠΑΣΟΚ.Κόμματα άλλα να με ικανοποιούν δεν υπάρχουν.Πλην του ΛΑΟΣ που λέει καλά για τους λαθρομετανάστες και μόνο,οι άλλοι είναι για τα μπάζα.Αλλά ΛΑΟΣ δεν ψηφίζω με τίποτα.Δε με καλύπτει.Οπότε,από την πανούκλα,καλύτερη η ψώρα.
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Ρε ειστε σοβαροί;Σκάνδαλο επειδή ο Υπ.Οικονομίας έλεγε ότι θα πάει στις 7000;Στις 20,000 θα πήγαινε αν δεν έπιανε πανικός μερικούς αδαείς.Η οικονομία μια χαρά πήγαινε.Και το διεθνές περιβάλλον ευνοούσε τα Χρηματιστήρια.Τον Παπαντωνίου ακούσατε εσείς και χάσατε τα λεφτά σας;Μήπως περιμένατε να σας πει ποιο "χαρτί" θα πάει από τις 5000 στις 250.000;Μήπως σας είπε να ακούτε και τα παπαγαλάκια και τους "γνώστες" με τις πληροφορίες;
Αν τα λεγόμενα του Παπαντωνίου ήταν σκάνδαλο,τι είναι ο Βουλγαράκης;Οι κουμπάροι;Οι 40 περίπου νεκροί από τις πυρκαγιές,οι συνεχείς φόροι στους εργαζομένους;

ρε μάγκα ... εγώ δε διαφωνώ για τις πουστιές που κάνουν οι σημερινοί....
Αλλά εχει αποδειχθει ότι κρατικά κεφάλαια έμειναν στο χρηματιστήριο σε μετοχές καμμένες μέχρι τις εκλογές προκειμένου να μη χαθούν οι εκλογές.....
Αστο καλύτερα. Βρωμάει πολύ και συ μας λές να πάρουμε βαθειές ανάσες;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Μαγκιά στον κύβο. Αλλά εσύ ρε αδερφέ, σε άλλο θρεντ μάς έλεγες ότι παίρνεις 850 ευρώ/ μήνα. Πώς και δεν τα κονόμησες και εσύ να χτίσεις καμιά βίλα με πισίνα;
τα πολύησε όλα τώρα που η νου δου έβγαλε τη λίστα με τα τεκμήρια διαβιωσης...........
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Μαγκιά στον κύβο. Αλλά εσύ ρε αδερφέ, σε άλλο θρεντ μάς έλεγες ότι παίρνεις 850 ευρώ/ μήνα. Πώς και δεν τα κονόμησες και εσύ να χτίσεις καμιά βίλα με πισίνα;

Δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου.Εγώ όταν κέρδιζα 15-18% πούλαγα.Κάποιες φορές πούλαγα και όταν κέρδιζα 10%.Ήμουν ικανοποιημένος με αυτά.Και κάτι σημαντικό.Δεν πούλησα περιουσιακό στοιχείο για να "παίξω" στο ΧΑΑ.Είχα περισευούμενα λεφτά και από αυτά έβαλα το 60% μόνο.

Και έβαλα πολύ λίγα.Δεν είχα και περισσότερα...
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.577
Like
2
Πόντοι
16
το μονο που μπορω να πω ειναι οτι το 2001 μπορεσα να παρω χαμηλοτοκο στεγαστικο δανειο για να μπορεσω να αγορασω ενα σπιτι :)
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
Δεν καταλαβαίνω το πνεύμα σου.Εγώ όταν κέρδιζα 15-18% πούλαγα.Κάποιες φορές πούλαγα και όταν κέρδιζα 10%.Ήμουν ικανοποιημένος με αυτά.Και κάτι σημαντικό.Δεν πούλησα περιουσιακό στοιχείο για να "παίξω" στο ΧΑΑ.Είχα περισευούμενα λεφτά και από αυτά έβαλα το 60% μόνο.
αρα εάν είχες 100000 περίσευμα τώρα δε θα έγραφες στο μπουρδέλα τελεία κομ...Το 2004 γιατί έριξε άκυρο; Τι σου΄εκανε το ΠΑΣΟΚ;
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
το μονο που μπορω να πω ειναι οτι το 2001 μπορεσα να παρω χαμηλοτοκο στεγαστικο δανειο για να μπορεσω να αγορασω ενα σπιτι :)
τώρα το μόνο που μπορείς να πάρεις είναι μετοχές του πολυμετοχικού.....
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.489
Πόντοι
4.615
Τελικά δεν είναι μόνο οι ακροδεξιοί νούμερα.
Τους συναγωνίζονται επάξια μερικοί ΠΑΣΟΚοι που βγήκαν τελευταία απο το καβούκι τους και ονειρεύονται ξανά εξουσίες.........
Φίλε fethry, αντιπαρέρχομαι το χαρακτηρισμό ''νούμερα'' διότι δεν μπορείς να κρίνεις κάποιον που δεν ξέρεις. Τουλάχιστον επιβεβαιώνεις ότι το πρόβλημά σου είναι το ΠΑΣΟΚ και όχι οι παρόντες κυβερνώντες. Με γεια σου και χαρά σου και να τους χαίρεσαι.
 

CONCEICAO

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.010
Like
0
Πόντοι
16
Θελει τοση σκεψη ρε παιδια?Οποιος ειναι 30 ετων και πανω ειμαι σιγουρος οτι στα παιδικα του χρονια πρεπει να περασε πολυ χλιδα!!!Η 8ετια 1981-1989 με Α.Παπανδρεου ηταν η περιοδος με την πιο φιλολαικη κυβερνηση ολων των εποχων στην Ελλαδα χωρις καμμια αμφιβολια!
 

spirosbof

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2008
Μηνύματα
1.577
Like
2
Πόντοι
16
Θελει τοση σκεψη ρε παιδια?Οποιος ειναι 30 ετων και πανω ειμαι σιγουρος οτι στα παιδικα του χρονια πρεπει να περασε πολυ χλιδα!!!Η 8ετια 1981-1989 με Α.Παπανδρεου ηταν η περιοδος με την πιο φιλολαικη κυβερνηση ολων των εποχων στην Ελλαδα χωρις καμμια αμφιβολια!
αλλα και η εποχη που μπηκαν οι βασεις για να γινει η Ελλαδα ενα μεγαλο μπουρδελο,και να τρεχουμε τωρα και να μη φτανουμε :grin:
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Φίλε fethry, αντιπαρέρχομαι το χαρακτηρισμό ''νούμερα'' διότι δεν μπορείς να κρίνεις κάποιον που δεν ξέρεις. Τουλάχιστον επιβεβαιώνεις ότι το πρόβλημά σου είναι το ΠΑΣΟΚ και όχι οι παρόντες κυβερνώντες. Με γεια σου και χαρά σου και να τους χαίρεσαι.

Όταν κάποιος μου λέει οτι ΔΕΝ ήταν σκάνδαλο αυτό του Χρηματσιστηρίου το 99, το μόνο που μπορώ να πω -και επιεικώς- είναι αυτό.
Ποια η δική σου γνώμη γι' αυτό, by the way;
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Θελει τοση σκεψη ρε παιδια?Οποιος ειναι 30 ετων και πανω ειμαι σιγουρος οτι στα παιδικα του χρονια πρεπει να περασε πολυ χλιδα!!!Η 8ετια 1981-1989 με Α.Παπανδρεου ηταν η περιοδος με την πιο φιλολαικη κυβερνηση ολων των εποχων στην Ελλαδα χωρις καμμια αμφιβολια!

Την οποία την πληρώνουμε και θα πληρώνουμε μέχρι το τέλος του κόσμου (αν κρίνω από άλλα θρεντ δεν αργεί)...
Η οικονομική πολιτική του ανδρέα θυμίζει τον τυπά με τα 12 καταναλωτικά και τις 20 πιστωτικές που χρεώθηκε μέχρι τα μπούνια για να κάνει γούστα στα πιπίνια και μετά όταν τον πήραν παραμάζωμα οι εισπρακτικές, του έφταιγε το τραπεζικό κατεστημένο...
Κοινωνική πολιτική και χαϊλίκια με δανεικά δεν γίνονται!
Μόνο με κλεμμένα!
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Θελει τοση σκεψη ρε παιδια?Οποιος ειναι 30 ετων και πανω ειμαι σιγουρος οτι στα παιδικα του χρονια πρεπει να περασε πολυ χλιδα!!!Η 8ετια 1981-1989 με Α.Παπανδρεου ηταν η περιοδος με την πιο φιλολαικη κυβερνηση ολων των εποχων στην Ελλαδα χωρις καμμια αμφιβολια!

Που έκλεισε με τα πάμπερς και με τον Κοσκωτά όμως.......
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
13
Πόντοι
866
αλλα και η εποχη που μπηκαν οι βασεις για να γινει η Ελλαδα ενα μεγαλο μπουρδελο,και να τρεχουμε τωρα και να μη φτανουμε :grin:
για να μην πούμε και τι τράβηξε ΠΑΟΚ αυτά τα χρόνια....
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.489
Πόντοι
4.615
Όταν κάποιος μου λέει οτι ΔΕΝ ήταν σκάνδαλο αυτό του Χρηματσιστηρίου το 99, το μόνο που μπορώ να πω -και επιεικώς- είναι αυτό.
Ποια η δική σου γνώμη γι' αυτό, by the way;
Η άποψή μου είναι η εξής απλή:δεν έπαιξα χρηματιστήριο, διότι δεν έχω σχέση με το χώρο, και όταν κάτι δεν ξέρω, δεν ασχολούμαι με αυτό. Μπορεί να έγιναν μακακίες εκ μέρους της κυβέρνησης, πλην όμως ευθύνονται και οι αδαείς που νόμισαν ότι σε μία νύχτρα καθήμενοι στο σπίτι τους μπορούν να γίνουν πάμπλουτοι. Το ξέρεις όμως ότι τώρα η πτώση του χρηματιστηρίου είναι μεγαλύτερη από εκείνη του τότε μεγάλου σκανδάλου; το λέει κανένας αυτό; φυσικά και όχι, διότι δεν συμφέρει την κυβερνητική προπαγάνδα.
 

fethry

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2008
Μηνύματα
9.043
Like
6
Πόντοι
66
Η άποψή μου είναι η εξής απλή:δεν έπαιξα χρηματιστήριο, διότι δεν έχω σχέση με το χώρο, και όταν κάτι δεν ξέρω, δεν ασχολούμαι με αυτό. Μπορεί να έγιναν μακακίες εκ μέρους της κυβέρνησης, πλην όμως ευθύνονται και οι αδαείς που νόμισαν ότι σε μία νύχτρα καθήμενοι στο σπίτι τους μπορούν να γίνουν πάμπλουτοι. Το ξέρεις όμως ότι τώρα η πτώση του χρηματιστηρίου είναι μεγαλύτερη από εκείνη του τότε μεγάλου σκανδάλου; το λέει κανένας αυτό; φυσικά και όχι, διότι δεν συμφέρει την κυβερνητική προπαγάνδα.

Να το εκλάβω σαν υπεύθυνη και σοβαρή απάντηση αυτό;

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

LION-974

Μέγας
Εγγρ.
19 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.552
Κριτικές
11
Like
3.489
Πόντοι
4.615
Παρατηρώ τους φίλους που έχουν αρνητικά να βρουν για τις περιόδους διακυβέρνησης του ΠΑΣΟΚ, τα οποία όντως υπήρχαν και  εγώ ποτέ δεν είπα ότι όλα ήταν καλά και άγια τότε, δεν βλέπω όμως ΚΑΝΕΝΑΝ να λέει ότι περνά καλύτερα τώρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom